WieKentKunst heeft weer iets heel leuks REBOUW.. Open dag in De Roozendries TOER-MEE Schoolstraat had het zwaar te verduren Doe hier uw bankzaken. 26 augustus 2001 Witlox Computers Onze winkel is weer geopend op vrijdag tot 20.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur Dé winkel met alles op het gebied van computers en meer, véél meer. Beneluxstraat 7a - Oisterwijk Cultuur voor en door Moergestelnaren Zondag 19 augustus van 11.00-17.00 uur: de Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Rabobank tas DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 PAGINA 5 Openingstijden: ma. 10.00-18.00; di.-do. 9.00-18.00: vrij. 9.00-20.00; za. 10.00-16.00 Na alle zomerse weken keek mens en natuur uit naar wat verkoeling in de vorm van regen. Afgelopen week kreeg Moergestel, en dan meer precies de Schoolstraat, het zwaar te verduren. Dinsdagavond braken de wolken boven ons dorp open en gooiden meer dan de riolering lief was de Schoolstraat vol water. Dat leverde bijgaand beeld op dat werd gemaakt door Peter Mariën en aan onze redactie werd doorgemaild. (Hartelijk dank overigens daarvoor!). Een toch wel uitzonderlijk natuurverschijnsel waarnaar zowat de hele buurt ging kijken. Blij is onze redactie natuurlijk op haar beurt als bewoners ons op deze manier te hulp schieten. Beschikt u ook over een digitale camera en neemt u bij u in de straat iets ’bijzonders’ waar? Aarzel dan niet om de foto ook naar ons te sturen: buro76(a)wolmail.nl In het weekeinde van vrijdag 28 sep tember, zaterdag 29 september en zondag 30 september wordt in Moergestel een groot muzikaal evenement gehouden dat luistert naar de naam MuziekWie- Kent. In deze naam zit de naam van de organisatie achter dit festival besloten: WieKentKunst. Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013)513 24 66 b.g.g.Tel.: (013) 513 38 13 Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Beneluxstraat 7a, 5061 KD Oisterwijk tel. 013 - 523 0516 fax 013 - 523 0519 e-mail info@witloxcomputers.nl www.witloxcomputers.nl Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen routes zijn elke week zorgvuldig uitgezet. Voor elke activiteit of cursus is een contact persoon aanwezig om alles te vertellen over hun activiteit of cursus. U kunt dan ook opgeven aan welke cursus of activiteit wilt deelnemen, Mochten ze vol zitten wordt u op een wacht lijst geplaatst en dan bent u aan de beurt als er afvallen of als er meer dan tien op de wacht lijst staan proberen wij een nieuwe cursus te starten. Dit alles staat in ons boekje dat speci aal uitgegeven is met alle gegevens over onze vele cursussen en activiteiten. Als u dat nog niet hebt kom het dan zondag 19 augustus een halen en kunt u alles op u gemak bekijken, daar staan ook de kosten bij van elke cursus of activiteit en u zult versteld staan dat wij dat kunnen voor zo’n klein bedrag. Mocht u nog ideeën hebben voor andere cur sussen of activiteiten kom dat ons dan zondag 19 augustus ook even vertellen. De koffie/thee staat voor u klaar. Tot ziens op zondag 19 augustus. Activiteitenbegeleidster Trees Verhoeven-Gia- notten Tel. 513 1814 of 06-51596992. Deze gelijknamige stichting deed drie jaar gele den voor het eerst van zich horen en heeft daar na minstens een keer per jaar op cultureel gebied iets georganiseerd in Moergestel. Steeds was daarbij ‘voor en door Moergestel’ het uit gangspunt. Dat geldt ook weer voor het Muziek- WieKent eind september. De komende weken zal elke week in ’De Gèsselse’ een vooruitblik worden gegeven op dit evenement op 28,29 en 30 september. De organisatie van het MuziekWieKent, de Stichting WieKentKunst, is drie jaar geleden voor het eerst actief geweest met een manifes tatie waarop amateurs en professionals hun kunstzinnig werk konden laten zien. Dit evene ment was toen WieKentKunst geheten. Het was een nieuwe aanpak van Moergestel Creatief, een jaarlijkse expositie van kunst van Moer- gestelnaren in het gemeentehuis. Het vernieuwende zat hem in verschillende zaken. Het kunstzinnige werk van de Moerges- telnaren was op veel verschillende locaties te zien. Zelfs bij de makers thuis kon op bezoek worden gegaan en in de hal en de gang van Stanislaus hingen kunstwerken. De inhoud van het programma was ook een stuk breder. Zo waren er rondleidingen door het dorp (door Noud Smits) en door de kerk en werd in de kerk het kerkzilver getoond. WieKentKunst vond plaats in oktober. Het was slecht weer. Het was de eerste keer. De organisatie wist niet wat ze van de publieke belangstelling kon verwachten. Deze was dan ook totaal onverwachts zeer groot. Meer dan 4.000 mensen hebben van het evenement genoten. De deelnemers waren zeer te spreken over de gang van zaken. WieKentKunst heeft toen laten zien goed, en met een goed gevoel voor Moergestel, iets te kunnen organiseren. In de daaropvolgende jaren bleek dat steeds opnieuw. Deze stichting van een aantal inwoners van Moergestel, nam het initiatief tot en was de drijvende kracht achter: het poppentheaterfestival, de folkloredag met reuzenoptocht (10.000 bezoekers!), rondlei dingen over het kerkhof en de Moergestelse Vrijwilligersprijs. En nu dan wil WieKentKunst laten zien hoe ontzettend veel muzikaliteit Moergestel in zich heeft... Daarover volgende week meer. Vorige week heeft u hierover al kunnen lezen, maar in dat stukje heb ik u beloofd deze week al onze activiteiten en cursussen voor u op te noemen, zodat u kunt kijken waar u belang stelling voor hebt en dan zondag 19 augustus kunt komen bekijken wat de resultaten zijn van al deze activiteiten en cursussen. We beginnen ’s-maandags met ons koor ’Echo”, de teken- en schildercursus, biljarten en jeu de boulen. Dinsdag is het poppen maken. Drie dimensionaal, handvaardigheid (daar wordt van alles gedaan: geborduurd, kaarten gemaakt, met de kerst mooie ballen gemaakt van stof. Ook wordt er speelgoed gemaakt voor de allerkleinste kleinkinderen, tekenen en schilderen, biljarten en ’s-avonds driebanden. Dan ook nog in de Donk meer bewegen voor ouderen en volks dansen. ’s-Woendags waarschijnlijk bloem schikken, biljarten en jeu de boulen en ’s- avonds repeteert onze toneelvereniging, ’s- Morgens in de sporthal sportinstuifen 's-mid- dags in de Donk stijldansen. Er wordt les gege ven door Dansschool Kuiper uit Tilburg. Don derdags kalligrafie, biljarten en donderdag middag in een speciale werkplaats aan bij Van Daelen aan de Heuvelstraat houtbewerken. Vrijdags keramiek, biljarten en jeu de boulen. U kunt ook meer bewegen voor ouderen in het water, maar dan moet u contact opnemen met Zwembad de Leije. ’s-Maandagsmiddags vertrekken op het St. Jansplein twee groepen fietsers een die 50 km gaan fietsen en een die 25 km gaat fietsen. De ..■..•:=.lz-=:== Random Recess Banking in de nacht: maar wilt, desnoods midden met Rabo Internetbankieren of met Rabofoon. Om uw saldo te checken, uw spaargeld op te nemen, betalingen te doen of aandelen te kopen. Dat werkt miljoen Rabobank klanten u voorgingen. Meer weten over deze moderne manier van bankieren? U bent van www.rabobank.nl of kom bij ons langs. On line in de samenleving zo makkelijk en snel dat meer dan een harte welkom op Regel uw bankzaken waar en wanneer u

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5