DIT MAG U NIET MISSEN! ƒ100 Jan Micpiels TOER-MEE: 26 augustus 2001 Juwelier Ketelaars schenkt drie zilveren schilden Laag inkomen en schoolgaande kinderen? 50, INRUILACTIE MATRASSEN De complete woninginrichter Bij aankoop van een 1-persoons matras RETOUR Bij aankoop van een 2-persoons matras RETOUR De Euro wordt van ons allemaal "De officiële omrekenkoers van de Euro is f2,20371". I 4 k ktIiti 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 (bij inruil) (bij inruil) (Deze actie geldt niet op aanbiedingen) Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 Vraag dan een vergoeding voor de kosten bij de afdeling Sociale Zaken n Kopje koffie? Graag tot uw dienst’ Volop (gratis) parkeer gelegenheid bij ai onze winkels’. 4 f f '1ÊTWI PAGINA 3 het jaar-teken kantoor-teken Gouda het gehalte-teken (eerste gehalte 925 duizendste zilver) het meester-teken van H. Ketelaars uit van 115% van het minimumloon per 1 juli 2001 voor mensen beneden de 65 jaar en zijn exclusief vakantiegeld. Verder geldt de voorwaarde, dat men niet meer vermogen dan tl. 20.000,= (voor gehuwden of alleenstaande ouder) of 11.10.000,= (voor een alleenstaande) mag hebben. Vermogen in de vorm van een eigen huis wordt buiten beschou wing gelaten. het millennium- teken van het jaar 2000 Voor welke periode kan men een vergoeding ontvangen De bijdragen van fl. 100,= per kind (op de basisschool) en 11.250,= per kind (op het voort gezet onderwijs) worden toegekend voor de periode van 1 september tot en met 31 augus tus van elk jaar. Voor de periode van het komen de schooljaar 2001/2002 (september 2001 t/m augustus 2002) kunnen dus vanaf 1 september 2001 aanvragen in behandeling worden geno men. Op welke wijze een aanvraag indienen? Als u een uitkering ontvangt van de gemeente Oisterwijk (Abw- of loaw/Ioaz-uitkering) behoeft u niets aan te vragen. Al onze cliënten met schoolgaande kinderen krijgen deze ge meentelijke bijdrage automatisch overgemaakt in de maand oktober 2001. Alle mensen die geen cliënt zijn van de afde ling Sociale Zaken moeten een aanvraag in dienen met de daarvoor bestemde aanvraag formulieren. U kunt deze telefonisch aan vragen bij de balie van de afdeling (tel. 529 1372) of even langs komen tijdens de ope ningstijden (elke dag van 09.00 tot 12.30 uur). Afdeling Sociale Zaken gemeente Oisterwijk. Omdat Ketelaars Horloger-Juwelier in Moergestel 125 jaar bestond (volgens eerdere gegevens zou de familie al 200 jaar in dit vak actief zijn) zochten Harry en Netty Ketelaars naar een leuk idee om hun vakmanschap te verbinden aan iets tastbaars met een culturele waarde voor, en de verbondenheid van de familie met Moergestel. Hun gedachten gingen daarbij uit naar de drie Moergestelse gilden. De histories van de Gilden gaan ver terug: St. Joris (1545), St. Catharina (1477), St. Sebastiaan Barbara (1433). Deze gegevens zijn o.a. terug te vinden op het Ko- nings- en prijzenzilver dat bij hen aanwezig is, waarop aan de achterzijde het meesterteken, gehalte-teken, ijkkantoor-teken en het jaar- teken staan. Door deze tekens wordt het Neder landse zilver over de gehele wereld zeer hoog gewaardeerd, omdat hierdoor de herkomst al tijd te achterhalen is. De gedachten van Harry en Netty gingen uit naar een drietal schilden: voor elk gilde één, en om zijn meester-teken nog meer uitstraling te geven wilde Harry dit verbinden met het mil- lennium-teken dat speciaal voor het jaar 2000 is ontworpen en dat jaar werd afgeslagen. Na het ontwerpen en het vervaardigen was het zover dat de zilveren schilden overhandigd konden worden aan de drie gilden, die totaal verrast waren. De schilden hebben elk een formaat van 11 bij 13 cm met daarop ingegraveerd het winkel pand van de firma Ketelaars en de tekst: ’De tijd vliet, maar dit Gilde en ens zilver niet’. Aan de achterzijde bevinden zich de ijktekens-(zie •kader). De prachtige schilden beamen het vak manschap van de firma Ketelaars en de Moer gestelse Gilden zijn uiteraard trots en dankbaar. Harry en Netty: bedankt voor deze mooie geste namens de Gilden St. Joris, St. Catha rina en St. Sebastiaan Barbara. Na de vakantieperiode zal menig ouder zich weer eens achter de oren krabben, als hij of zij geconfronteerd wordt met rekeningen die ver band houden met het naar school gaan van de kinderen. Het zijn met name de kosten van allerlei “bijkomende zaken”, zoals gym- en regenkleding, schoolfoto’s, boekentas en het jaarlijkse schoolreisje die veel ouders met een minimuminkomen in de problemen brengen. Het Oisterwijks gemeentebestuur is zich hier van bewust en doet er veel aan om Oisterwijkse mensen met een laag inkomen te helpen. Daarom heeft de gemeenteraad vorig jaar de regeling ‘Categoriale bijstand voor school gaande kinderen’ vastgesteld. Op basis van deze regeling kan men van de gemeente een vergoeding in de kosten van schoolgaande kinderen verkrijgen van fl. 100,= per jaar voor elk kind dat op de basisschool zit en fl. 250,= per jaar voor elk kind in het voortgezet onderwijs. Hierna wordt in het kort uiteengezet wie in aan merking komen voor deze vergoeding en op welke wijze een aanvraag ingediend kan wor den. Wie komt in aanmerking voor de regeling ‘Categoriale bijstand voor schoolgaande kinderen’ In aanmerking komen ouders, die een jaarlijks inkomen hebben van minder dan 115% van het minimumloon. Dit betekent dat zij niet meer netto-inkomen mogen hebben dan: - fl. 2.574,= netto per maand voor een echt- paar/gezin, en - fl. 2.316,= netto per maand voor éénouder gezinnen. De hierboven genoemde netto-inkomens gaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3