INRUILACTIE MATRASSEN DIT MAG U NIET MISSEN! 50 ƒ100 BIBLIOTHEEK Moniek en Carlijn op scoutingavontuur fJan Miezels TOER-MEE stichting’openbare llf Bij aankoop van een 1-persoons matras RETOUR 26 augustus 2001 Bij aankoop van een 2-persoons matras RETOUR Expositie Kees Ketelaars in Elisabeth Ziekenhuis De complete woninginrichter 1 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001 (bij inruil) (bij inruil) (Deze actie geldt niet op aanbiedingen) Nog anderhalfjaar klusjes doen en sparen... De Euro wordt van ons allemaal Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 "Nee, u kunt met de Euro hetzelfde voor dezelfde waarde kopen. Alle bedragen worden via de officiële koers omgerekend". Tot slot: a.s. Vrijdagmiddag vindt u Carlijn en Moniek op de Kindermarkt van de Jeugd- vakantieweek. Daar kunt u het abonnements- strookje en het bijbehorende geld inleveren. MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 OISTERWIJK EN MOERGESTEL NIEUWSBRIEF In deze ’Gèsselse’ is ingesloten een eerste Nieuwsbrief van de meisjes. Het is de bedoe ling dat er elke drie maanden zo’n Nieuwsbrief wordt uigebracht met allerlei nieuwtjes en wetenswaardigheden over de stand van zaken op dat moment. Deze Nieuwsbrief is één van de acties die beide meisjes zijn gestart om de reis naar en het verblijf in Thailand te kunnen bekostigen, fl. 5.000 Per persoon moeten ze bij elkaar sparen. Op allerlei manieren willen ze dat gaan doen. Onze lezers kunnen zich op de Nieuwsbrief Moniek Jonkers en Carlijn van Oort voor de scoutingvlag. Ze kunnen het maar één keer in hun leven meemaken: een Wereld Jamboree van de scouting. Half december 2002 hopen ze daarom te vertrekken naar Thailand om daar hun droomwens in vervulling te laten gaan. Ze zijn dan allebei 14 jaar oud: Moniek Jonkers en Carlijn van Oort. vervolg van pagina 2 eenheid zullen voor dat soort dagen niet altijd over een priester kunnen beschikken. Volgens het huidige plan zijn er in het bisdom een paar parochies die voorlopig zelfstandig blijven en als enige deel uitmaken van een pas torale eenheid. Eén van die parochies is Moer gestel. Die informatie stond enige tijd geleden op internet, maar het bisdom heeft dat nu ook schriftelijk bevestigd. Dat is voor ons goed nieuws, maar tegelijkertijd moet daar wél aan toegevoegd worden: ’volgens het huidige plan’. Want als er zich nieuwe ontwikkelingen voor doen, zullen die plannen ook wel weer aangepast moeten worden. Alles hangt af van het aantal priesters waarover het b.isdom kan beschikken en van de vitaliteit van de betreffende parochies. Want een parochie heeft alleen maar bestaan srecht, zolang er parochianen zijn die daad werkelijk betrokken zijn. En dan zijn drie din gen heel belangrijk: dat er voldoende vrijwil ligers zijn om de vele taken binnen de parochie te vervullen, dat het kerkbezoek op peil blijft en dat de parochianen de financiële middelen blijven verschaffen die nodig zijn om de parochie in stand te houden. Zoals de jongste hulpbisschop van Utrecht het recentelijk uit drukte: ’Het worden spannende tijden’. Th. Schepens, pastoraal werker abonneren. Voor ’n bedrag van slechts één tien tje houden de meisjes u elke drie maanden op de hoogte over alles wat maar met de reis te maken heeft. Voor alle verdere informatie verwijzen we graag naar bijgevoegde Nieuwsbrief en tussentijdse informatie krijgt u uiteraard in uw eigen week blad ’De Gèsselse’. .15.00 - 20.00 uur 14.30 - 17.30 uur. Met de ingebruikname van de nieuwbouw in Oisterwijk komen er geheel nieuwe openings tijden voor de beide bibliotheken. Wij hopen dan beter tegemoet te komen aan de wensen van onze klanten: jong en oud, werkend en anders actief, veel- en weiniglezers. Nieuwe openingstijden Vanaf 13 augustus 2001 zijn de nieuwe open ingstijden in de bibliotheek Moergestel: maandag15.00 - 20.00 uur woensdag14.30 - 17.30 uur donderdag14.30 - 17.30 uur vrijdag15.00 - 20.00 uur Dit betekent dat de dinsdagochtend komt te ver vallen en dat de bibliotheek op donderdag een half uur eerder geopend zal zijn. Waarom deze wijziging Sinds de fusie van de bibliotheek Moergestel en de bibliotheek Oisterwijk proberen wij de voordelen van één organisatie ten goede te laten komen in onze dienstverlening aan u. Dit is te merken aan een groter titelaanbod en de uit breiding met nieuwe media. Kwaliteit, afstemming en efficiëncy zijn de uit gangspunten in onze bedrijfsvoering. Structu reel komen wij tijd te kort voor ons werk achter de schermen. Daarom hebben wij helaas moeten besluiten het aantal openingsuren met 2 uur te verminderen. Gekozen is voor de dinsdagoch tend omdat dit het minst bezochte dagdeel is. Op donderdag gaat de bibliotheek voortaan om 14.30 uur open. Hierdoor wordt de open stelling wat meer uniform en daardoor gemak kelijker te onthouden: maandag en vrijdag: woensdag en donderdag: Sieraden en kleine sculpturen van Kees Ketelaars in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg Na het examen goud- en zilversmid in Schoon hoven werkte Kees Ketelaars (1953) enkele jaren bij een goudsmid/juwelier. Hij studeerde part-time 5 jaar aan de kunstacademie in Tilburg, welke opleiding hij voltooide in 1990. Hij vestigt zich hierna als zelfstandig edel- smid/beeldend kunstenaar en woont en werkt momenteel aan de Tilburgseweg in Moergestel. Het ontwerpen en vervaardigen van sieraden, en het maken van sculpturen en tekeningen behoren tot de dagelijkse bezigheden. Ook voert hij reparaties en restauraties aan sieraden uit. Bij de tentoonstelling in het St. Elisabeth Ziekenhuis ligt de nadruk op sieraden. De materialen waarmee hij doorgaans werkt zijn zeer divers. Deze keer is het hoofdzakelijk zil ver wat er te zien is. Er is uitgegaan van natu urlijke vormen. Oervormen op een eigen manier uitgewerkt. Het speelse en lichte karakter is hierbij opvallend. Sommige werken zijn volgens dezelfde uit gangspunten vervaardigd als de ambtsketen die Kees Ketelaars in 1999-2000 heeft ontwor pen en gemaakt voor de Gemeente Oisterwijk. Dit is trouwens de eerste ambtsketen waarin tita nium verwerkt is. Het belangrijkste element op deze expositie is de vormgeving die soms heel uitbundig mag zijn, de afwerking is echter ingetogen en sober. De sieraden en sculpturen zijn te bezichtigen in twee vitrines in de hal tijdens de openings uren van het ziekenhuis van 10 augustus tot 15 september 2001. ’n Kopje koffie? Graag tot uw dienst. Volop (gratis) parkeei gelegenheid bij al onze winkels! PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3