moorman Raadhuisstraat 19 GESLOTEN H. Verkooijen 'Brief van Theo isnafna L.B.R. SCHUTTINGEN ZOEKERTJES Banketbakkerij Renovatie centrale antenne-inrichting Moergestel ADDY ROOYAKKERS van maandag 2 juli t/m woensdag 25 juli. Wij hopen u op ons nieuw adres dan weer van dienst te mogen zijn! i.v.m. vakantie en onze verhuizing zijn wij ’t Fijne komt van de Banketbakker...! AUTOMOBIELBEDRIJF De tekst doet u samen met het verschuldigde bedrag in een envelop in de bus van ons redactie-adres. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ’Zoekertjes’ (max. 120 karakters incl. ACHTER elke letter en/of leesteken ’n SPATIE) kosten fl. 6,-. Bij meer karakters fl. 8,50. Rootven 23, Moergestel, Tel. 513 3788 De gehele week geopend. Alleen woensdagmiddag gesloten. In week 26 worden in Moergestel in een aan tal straten werkzaamheden verricht in verband met de renovatie en verglazing van het kabel televisienet. Daarbij zal op woensdag 27 juni tot en met vrijdag 29 juni a.s. tussen acht uur ‘s mor gens en vier uur ‘s middags het signaal voor de radio- en televisiezenders tijdelijk worden onderbroken. Hieronder kunt u lezen op welke dag uw omgeving van de uitvoering van de werkzaamheden hinder kan ondervinden: Signaalonderbreking van radio- en tv-zenders: Woensdag 27 juni Van Rijckevorsellaan en Burg. Poortstraat e.o. Tilburgseweg e.o. en Oisterwijkseweg e.o. Donderdag 28 juni Kloosterlaan e.o. en Raadhuisstraat e.o. Oirschotsestraat e.o en De Stappen e.o. Vrijdag 29 juni Schoolstraat e.o. en De Scheerman e.o. Klachten of storingen kunt u melden onder het storingsnummer 0800-1682. Voor meer infor matie over diensten en/of werkzaamheden kunt u contact opnemen met de Essent klantenser vice, bereikbaar onder nummer 0800-1672. Tel. (013) 580 2114 06 - 53176725 - Fax (013) 580 2115 Voordat ik verder ga: in de eerste helft van dit jaar heb ik ook mijn vijftigste verjaardag gehad, en velen van jullie hebben er wel voor gezorgd dat ik die niet vlot zal vergeten! Ik heb een groot aantal e-mails, kaarten en brieven gehad. Heel erg leuk al die post van mensen uit het dorp en anderen!Veel mensen Bij ons in huis, in Jerusalen, wordt het steeds voller: we hebben daar nu 28 jongeren en ze wil len er ons eigenlijk nog meer sturen, maar ik zou niet weten waar die dan moeten wonen Er zijn ook nog een aantal vrijwilligers in huis, en het huis is nog nooit zo vol geweest. We heb ben er een stel bij die een stukje jonger zijn en die nog volop bezig zijn met de middelbare school. Dat is voor hen een hele ervaring, want ze moeten nu voor het eerst in hun leven hun studie een beetje zelf organiseren, en dat valt tegen in het begin; ze hebben al die jaren in tehuizen van ons gewoond en daar was alles in regeltjes vastgelegd; nu moeten ze hun eigen regels maken en dat is even wennen. Er zijn ook een paar oude bekenden voor een tijdje in huis bij ons; een daarvan is Marcelo die vroeger bij ons in San Vicente woonde. Ik heb een aantal jaren terug wel eens over hun familie geschreven; een hete grote familie met zo ongeveer vijftien kinderen van minstens vier verschillende vaders en drie verschillen de moeders Marcelo was een tijdje bij zijn echte moeder geweest in een ander deel van het land, maar dat liep niet best, ook al door de drank. Hij is een tijdje bij ons in huis, werkt en gaat naar school, maar het is afwachten of dat zal tuk ken. Er zijn thuis een aantal problemen: zijn stiefmoeder is weer in verwachting en zo ook zijn halfzus Zijn stiefvader werkt niet al te veel en als hij een beetje geld heeft gaat dat op aan de drank. Ik was kortgeleden bij hen op bezoek en dan vraag je je wel eens af wat voor toe komst er voor die kinderen is; een paar van hen zijn ook af en toe van huis weg en zijn aan het tijm snuiven; de armoe is zo groot dat er geen uitweg lijkt te zijn voor hen, geen toekomst voor al die kinderen. Een oudere halfbroer, Marco Antonio, heeft ook contact met ons, maar dat gaat ook niet geweldig; ik denk dat zij er zelf ook af en toe moedeloos van worden en dat ze zich afvragen waarom ze de moeite doen. Hoe dan ook, wij geven het niet op, ook al komt er dan van die vijftien of zestien kin deren misschien maar EEN een beetje goed terecht; dan is de moeite toch niet voor niets geweest. Zo zijn er van die dingen: hier op school hebben we een portierster met haar familie, drie kinderen; zij hebben het voor elkaar gekregen om zich in de schulden te ste- ken, en op dit ogenblik is die schuld opgelopen tot 25.000 dollar!Geen enkele kans dat ze daar ooit nog eens uitkomen, en ik vraag me dan vooral af hoe het met die kinderen moet gaan straks, als pa en/of ma in de bak zitten, want dat zal er wel een keer van gaan komen. Wat een toestanden allemaal, he? Ik zou dan ook nog kunnen zeggen dat op mijn computer de bliksem is ingeslagen (een enorme schade, veel dingen kwijt waaronder mijn verjaardags- e-mails, etc.), en dat ze op een avond van mijn auto een aantal ruiten gejat hebben (dat kost te ook weer een hoop geld). Dat ruiten jatten is hier in de mode op het ogenblik. Niet leuk natuurlijk dat soort dingen, maar ik kijk toch liever naar José Luis, de jongste bij ons in huis, veertien jaar jong, die sinds het begin van het jaar bij ons is; ik heb hem in jaren niet zo gelukkig gezien. Hij doet het goed op school, is altijd vrolijk, heeft goed contact met de rest, en ook weer met zijn twee broers die ook bij ons in huis wonen. Met die twee broers, Anget en Rodo, gaat het trouwens ook een stuk beter. Dan mag je toch tevreden zijn? Of Guillermo, die het vreselijk moeilijk heeft (gehad), die een paar maanden terug plotseling op ons dak werd gestuurd, maar die het onverwachts goed doet. Dan mogen we toch niet klagen? Beste mensen, ik dank jullie allemaal voor jul lie steun bij dat werk, want zonder dat zou het allemaal niet mogelijk zijn. Ik hoop dat we op jullie mogen blijven rekenen in de toekomst! Dank voor het schrijven ook, voor alles op mijn verjaardag! Veel groeten en de beste wensen en ik hoop dat iedereen geniet van een fijne vakan tie!! Tot schrijfsü Theo Raaijmakers Casilla 2431 Cochabamba Bolivia E-mail: theoraaij@bo.net Giften worden graag ontvangen op rekening nummer 13.45.20.769 t.n.v. Stichting Werk Theo Raaijmakers, Rabobank, Moergestel of Missieprocure Mill Hill, Giro 1066957, t.n.v. Theo Raaijmakers. Veel dank!! Wij zouden het erg fijn vinden, als u bij het over maken van een gift uw naam en adres wilt ver melden, zodat wij u een bewijs van ont- vangst/bedankje kunnen sturen. Cochabamba, juni 2001 Beste familie, vrienden en bekenden, Over een paar weken is het hier wintervakan- tie en het wordt dus weer eens tijd om wat van me te laten horen voordat jullie aan de zomer vakantie beginnen. Hier kan het af en toe aar dig koud zijn, vooral in de morgen; op de werk plaatsen is het dan extra koud omdat die een stukje buiten de stad liggen en ik heb er al een extra kacheltje voor aan moeten schaffen! De schoolkinderen hebben ook al weer hun eerste rapport van het jaar gehad, en over een paar weken zijn ze even vrij; hoeveel weken dat zul len worden weten we nooit van te voren: het begint met twee weken, maar meestal komt er nog wel een weekje bij omdat het zo koud is. De mensen, vooral de armen, lijden nu dus van de kou, maar niet alleen van de kou: de eco nomische situatie in het land is vreselijk slecht: er is geen werk, de mensen hebben geen geld, ik denk dat ik het nog nooit zo slecht heb gezien hier. Vanmorgen hoorde ik een verhaal over gevangenen die vrij komen: ze willen niet meer naar buiten toe, o.a. omdat ze geen familie, geen huis, geen vrienden, etc. hebben buiten, maar ook omdat er geen werk is: waar gaan ze van leven? Dus er zijn er die overdag de hele dag op bezoek zijn in de gevangenis, en die alleen ‘s nachts naar buiten gaan om te slapen De markten staan vol met spullen voor de ver koop, maar er wordt niks verkocht. Uiteraard merken wij daar ook het een en ander van op de werkplaatsen, omdat wij het toch moeten hebben van de verkoop van onze producten; in de constructie hebben we gelukkig nog volop werk, en dat zal ook wel zo blijven dit jaar en een deel van volgend jaar denk ik. In de tim merwerkplaats hebben we meestal wel werk, maar winst maken lukt niet erg, ook al omdat we zoveel nieuwelingen daar rond hebben lopen die we toch ook een paar centen moeten beta len. De metaalbewerking heeft minder werk, en we zijn daar een beetje aan het reorganiseren. De bakkerij heeft in elk geval wel altijd haar klanten, want brood kunnen we nog wel ver kopen. Maar mensen hebben geen geld meer om bv. een kast te kopen, en als ze er al een kopen, dan toch liever een goedkopere van de markt. KLUS- EN ONDERHOUDSWERK uit Moergestel, die ik van vroeger nog ken en ook wel mensen van wie ik niet zeker weet wie het zijn. Dat komt er van als je zo lang weg bent! En natuurlijk niet te vergeten een geweldig geldbedrag (f 2600,-dat in Moergestel voor mijn verjaardag was ingezameld. Ik moest dat geld voor mezelf besteden, en heb dat intussen gedaan. Voor zo’n bedrag kun je hier erg veel kopen en ik heb een nieuwe tele visie en video, een kleine ijskast voor op mijn kamer, een grote muziekinstallatie en ook nog nieuwe boxen voor de radio in mijn auto gekocht. Dus het is echt wel allemaal voor mezelf geweest, en ik wil iedereen nogmaals van harte bedanken iedereen die heeft bijgedragen aan het cadeau en de mensen die het allemaal georganiseerd hebben. Van harte bedankt!! Hartstikke leuk! Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 1 1 I? PAGINA 6 Postbus 43 5066 ZG Moergestel Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbran den en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. H.B. Let op! Maandagavond met de kermis een optreden van de Vlaamse volksartiest Tina Rosita in 'De Veerkes'! Iedereen kan zich weer opgeven voor de cur sus blindtypen. Nieuwe methode. Lessen in Den Donk. Aanvang september. Voor iedereen vanaf groep 7. Geef je tijdig op. Max. 12 leerlin gen per groep. Typebureau van der Pluijm 513 3793. Geboortekaartjes: de allernieuwste en meest uitgebreide collectie! Buro '76, Tel. 513 2268. Let op! Dinsdagavond met de kermis een op treden van Nick Farlow in 'De Veerkes'! Dit moetje gezien hebben! Di. 3 juli Dikke Banden Race voor jeugd en volwassenen. Nog div. teams van 3 pers, ge zocht. Opgeven bij De Klaore, 't Centrum of De Brouwer. Aanwezig om 19.30 u. start om 20.00 u. Café De Brouwer, the place to be. a.s. Vrijdag 'n tafel vol babyspullen uitzoeken f 5,- per stuk in Twinkeltje. Scooter uitlaten met terugloop al va f 100,- (afhaalprijs). Scooterbanden van de mer ken: Metzeler, Pirelli, Sava, Deestone, Duro en Maxix uit voorraad leverbaar. Scooter en Auto bedrijf Bijvelt van de Ven Moergestel tel. 5132134. kosten, bij 'normale' grootte f 6,-; anders f 8,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www.bata- vus.com/schepens. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Helmen v.a. f 99,-keuze uit 180 stuks Scoo terhand vaten v.a. f 7,50 per stel, keuze uit 30 modellen Vakgarage en Scooterbedrijf Bijvelt van de Ven Moergestel tel. 5132134. Geslaagd: f 100,-extra korting bij aankoop van een nieuwe scooter. Keuze uit 85 nieuwe soorten en 15 gebruikte. Auto en Scooterbe drijf Fa. Bijvelt van de Ven Moergestel tel. 5132134. Quad 45 km (rdw gekeurd) v.a. ƒ4499,- Singa brommers v.a. ƒ2995,- Electro steps v.a. f 1599,-. Direct uit voorraad leverbaar. Vakgarage en Scooterbedrijf Bijvelt van de Ven Moergestel tel. 5132134. SLOGGI-ACTIE, LAATSTE WEEK: 4 halen - 3 betalen. Modehuis Poirters. Be afraid Brouwer Junior the Mini Brouwer Rules a.s. aanwezig 15.30u. bijd'n Brouwer ver zamelen. Zondag CV. de Pierewaaiers - CV. de Dut- draaiers. Blijven de Durdraaiers 7 jaar ongesla gen? Wegens omstandigheden te koop electrische fiets (oplaadb. accu) merk: Sparta, 1 jaar oud, nog als nieuw. Tel. 5131589 (na 18.00 u.) Paling vers gerookte paling. Tijdens de ker misdagen is er paling tekoop. Zat.-zon.-maan- en dinsdag van 11.00 tot 17.00 u. Palingrokerij Reijrink Vossenhoorn 9, tel. 5132328. Let op! Dinsdagavond met de kermis een op treden van Nick Farlow in 'De Veerkes'! Dit moetje gezien hebben! Buffet voor feesten en partijen. Bezorgen van af 10 persr. bij Chin.Rest. 'Yueng Shing' 17,50 p.p. Tel. 5131163. Gevraagd: afwasser voor Chin.Rest. 'Yueng Shing' (15 t/m 20 jaar) voor in het weekend en op feestdagen. Tel. 5131163. TE KOOP: caféstoelen 90 stuks p.st. ƒ5,-; tafels 20 stuks p.st. ƒ10,-; 20.000 stapelbierglazen, 60 stuks in krat. p. krat 12,-. C. Zoontjens, Voosker- bos4, Moergestel, tel. 013-5131447 of 5423888. Te koop: Jack Russel-pups, ingeënt en ont wormd. Oirschotseweg 91tel. 513 1410. Gevraagd: Wie wil er v.a. november 2001op di. en do. de gehele dag op mijn baby van dan 3 maanden passen? Hoogte vergoeding in over leg. Nicolle v/d Groep, tel. 545 4270 (na 18.00 u). Zat. 30 juni Big Carroussel party bij dj. Jean H. Café De Brouwer, the place to be. Zon. 1 juli Motorracesop d'n Molenakker. Prijs uitreiking bij Café De Brouwer, the place to be. Ma. 2 juli 'Hollandse avond' met de beste ker- mishits. Café De Brouwer, the place to be. Let op! Maandagavond met de kermis een optreden van de Vlaamse volksartiest Tina Rosita in 'De Veerkes'! Twinkeltje is wegens vakantie gesloten van 16 juli t/m 4 aug. Palthe stoomgoed nog inleveren t/m dinsdag 10 juli. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 JUNI 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 6