Rommeldam in unieke beelden Hoezo waanzinnige prijzen 7 REBOUW.. Kverkooyen Geboren... ^0^ 1 ’Briefsnippers in de kali’ op geluidsband gezet 5-Delige kofferset met wieltjes st°merij- isolerende beglazing schilder- en behangwerk Steun de collecte... Van 17.00-19.00 uur... ers Boek nu ook ’te horen’... van 298 voor M.O. M.O. Voor al uw: Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken Stichting haar jaarlijkse Maag Lever Darm Week. Van 17 tot en met 23 juni a.s. staat de week in het teken van de lever. Behandeling van leverziekten is moeilijk, vaak ontoereikend en kostbaar. Een levertransplan- tatie is vaak de enige levensreddende ingreep. De Maag Darm Lever Stichting zoekt naar nieuwe behandelmethoden en medicijnen om patiënten met een leverziekte verder te helpen. In de Nationale Collecteweek gaan duizen den collectanten de straat op om een bij drage te vragen. Een lever en een leven is iedereen gegund. Uw hulp is daarbij onmis baar! foto’s van de stad van Heer Bommel en Tom Poes en beelden van zeldzame verzamelob jecten. De prijs van het boek bedraagt fl. 34,50 en is in iedere bekende boekhandel te koop, maar ook rechtstreeks bij de uitgever: Uitgeverij Europese Bibliotheek BV, Postbus 49,5300 AA Zaltbommel, Tel. 0148-513144 of e-mail: pub- lisher@eurobib.nl Een moeder van een inmiddels overleden Indiëganger: ’Jongen... was jouw verhaal maar eerder gekomen, dan had ik mijn zoon beter begrepen’. Inmiddels is duidelijk dat er een tweede druk van het boek komt. Uitgever Van Wijnen heeft daartoe inmiddels besloten. Grote be langstelling heeft die trouwens ook voor het nieuwe verhaal van Kees: ’Offertjes van onno zele kinderen’. Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013)513 24 66 b.g.g.Tel.: (013) 513 38 13 Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Zonder lever geen leven! Een leverziekte kan iedereen overkomen. Vaak wordt gedacht dat alcohol de meest voorko mende oorzaak is van een leverziekte. Dit is niet waar! Veelal is een virus de boosdoener. Er zijn zo’n 30 verschillende leverziekten. De meest voorkomende zijn hepatitis A, B en C en lever- cirrose. De lever is een complex en uiterst be langrijk orgaan in ons lichaam. Het is een chemische fabriek die er voor zorgt dat hon derden verschillende processen tijdens de spijs vertering goed gaan. Zonder lever is er geen le ven... Daarom organiseert de Maag Lever Darm Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen Schildersbedrijf Enkele jaren geleden verscheen een bij zonder fraai boek over de opkomst en de ondergang van Rommeldam, een minia tuurstad in Oisterwijk met o.a. de bewo ners Heer Bommel en Tom Poes. Veel van onze lezers zal dit stadje onge twijfeld tot de verbeelding spreken, ook al was het maar een kort leven bescho ren... Rommeldam was een miniatuurstadje met fi guren van Marten Toonder. Het had ongeveer 400 huizen en 500 beeldjes. Rommeldam lag van 1955 tot en met 1959 in de voormalige thee tuin Gemullehoeken tegenover het gelijknamige hotel-restaurant aan de Gemullehoekenweg 66 in Oisterwijk. De meeste figuren, van klei gemaakt, waren vijftien tot twintig centimeter hoog en pasten daardoor goed bij de huizen en gebouwen die zo’n 85 centimeter hoog waren. Rommeldam werd op 29 juni 1955 door Godfried Bomans officieel geopend. De vele reacties op het eerste boek leverden auteurs Jan Cornelissen en Tony Agterberg zo veel prachtig nieuw materiaal op dat besloten werd tot een aanvullende uitgave met unieke In het najaar van 2000 liet Kees Spaninks het door hemzelf geschreven boek ’Briefsnippers in de kali’ het levenslicht zien. Sindsdien is het allemaal razend snel gegaan: de eerste druk is bijna uitverkocht; de reacties en recensies zijn zeer lovend en nu wordt het boek ingelezen op geluidsbandjes. Kees is er zeer verrast mee dat de ’Stichting Bibliotheek La Sage ten Broek’ belangstelling bleek te hebben voor het boek. De Stichting, biedt lectuur en informatie in aangepaste vorm. Dat betekent dat 50 geluidsbandjes van het boek worden gemaakt, bestemd voor blinden en andere visueel gehandicapten. Vanaf het moment dat de uitgever het manu script las en het vervolgens in boekvorm uit gaf zijn de recensies zeer bijzonder. We geven er hieronder enkele weer. Trouw schreef: ’Een pracht boek omdat het zo trefzeker laat zien hoe dun de grens is/was tussen daders en slachtoffers’. Uit de Legerkoerier: ’Een geromantiseerd ver haal van een jonge soldaat over de oorlog in Indonesië. Vol cynisme, bitterheid en droefe nis maar tegelijk mild en vol warmte’. Algemeen Dagblad: ’Spaninks beschrijft oor log voeren als een afschuwelijke bezigheid’. Veteranenmaandblad Sobat: ’Een dergelijk boek zou voor alle witwassers en goedpraters van de barre werkelijkheid van onze laatste kolo niale oorlog en de mannen en jongens die daarmee werden geconfronteerd een must moeten zijn. Lees dit boek!’ Oud-burgemeester Ter Veer: ’Het totale ver haal - zeker waarbij je kiest voor herhalingen van woorden en zinnen - roept bij mij emotie en schaamte op. Maar maakt het overigens duidelijk waarom het goed is ’de gang’ naar Indië te blijven herdenken’. Dochter van een oud-Indiëganger: ’Tijdens het lezen van uw boek werd ik regelmatig emo tioneel geraakt’. Een pelotonscommandant: ’Je hebt gelijk. Wij officieren stonden bóven maar niet naast jullie...’. DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 13 JUNI 2001 PAGINA 9 149 Redactie 'De Gèsselse' en Burn '76 Herbestratingswerk; sierbestrating, etc. Voor een werkelijk 'overweldigende' collectie geboortekaartjes... Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Fax (013) 513 2871 E-mail: buro76@wolmail.nl W. Ketelaars Oirschotseweg 60 5066 CJ Moergestel Tel.(0l3)5l3 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 515 75 140 We doen ons uiterste best om iedereen te woord te staan, zowel aan de deur als aan de telefoon, en zowel door de week als in het weekend. Wilt u er echter rekening mee houden dat we ook graag 'n hapje willen eten? DAAROM ZIJN WE 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR NIET MEER BEREIKBAAR- 1 Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9