Brabants Molenweekend PJ BIBLIOTHEEK Wat heb ik nodig om altijd en overal te kunnen bankieren? 1 1 2 0900 - 8844 HM; stichting’openbare HANS VAN GESTEL HANS VAN GESTEL donderdag 14 juni a.s. Online in de samenleving. Rabobank Protestantse Gemeente Oisterwijk Collecte Astmafonds Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Tip voor aanleveren van tekst ‘’Stil, machteloos en verslagen’! Hans, dat alles zullen we gaan missen. Je collega’s van de Rabobank Moergestel Wegens omstandigheden is ons kantoor de hele dag gesloten op: Telefonisch zijn wij voor u bereikbaar: telefoonnummer 513 63 73 Alarmnummer Wij wensen zjjn moeder, broers en zussen veel kracht toe bij het verwerken van dit grote verlies. Op 9 mei jl. was de heer Van Gestel 24 jaar in dienst van de bank. Wij verliezen in hem een plichtsgetrouwe en loyale medewerker, die veel heeft bijgedragen aan het functio neren van onze bank. Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons hoofd Bedrijfsvoering, de heer Dit zijn de woorden die enigszins aangeven hoe wij ons voelen, bij het volkomen onverwachte bericht van het overlijden van onze collega Op zijn eigen wijze heeft Hans gewerkt binnen de bank en leiding gegeven aan zijn afdeling. Met zjjn specifieke humor en optreden dwong hij respect af en betekende hij veel voor ons. Directie, Bestuur en Raad van Toezicht van de Rabobank Moergestel Moergestel NIEUWE TOP-THEMA-COLLECTIE Sinds enkele weken beschikken we weer over een nieuwe top-thema-collectie. Deze collectie bestaat uit 25 luxueus uitgegeven geïllustreerde werken voor studie, hobby en plezier over één onderwerp. Vandaar ook de naam Top-thema- collectie. Deze collectie blijft een half jaar in onze bi bliotheek. Het onderwerp van de collectie is nu: Muziek. Kenmerkend is dat deze boeken veelal niet te vinden zijn in de doorsnee collectie van een bi bliotheek. Dit omdat het vaak om zeer kostbare werken gaat. Door deze collectie te huren zijn wij in staat om u toch met deze kennis te laten maken. Tot ziens in de bibliotheek voor als het écht nodig is.. In alle andere gevallen: In vele provincies van ons land is het al jaren een gewoonte om naast de nationale molendag een provinciale molendag of een provinciaal molenweekend te organiseren. De Molenstich ting Noord-Brabant organiseert ook dit jaar om weer een molenweekend met het doel om specifiek de Brabantse molens onder de aan dacht van een breed publiek te brengen. De molenaars van bijna alle 123 molens in Noord-Brabant zetten op 16 en/of 17 juni hun deuren wijd open om belangstellenden rond te leiden en allerlei wetenswaardigheden over de molen en het oude molenaarsambacht te vertellen. Bij voldoende wind wordt er op diverse molens nog op ambachtelijk wijze met wind graan gemalen. Op watermolens gebeurt dit uiteraard met waterkracht. Het volkorenmeel, waarvan o.a. brood, koekjes, pannenkoeken enz. kunnen worden gebak ken, is op de molens te koop. Bij een aantal molens zullen er tevens andere activiteiten plaats vinden, waarbij o.a. genoemd kunnen worden pannenkoeken bakken, mu- ZONDAG 17 JUNI Kivitslaan 3: Aan vang 9.30 uur. Voorganger mevr. R. Onderstal uit Utrecht. Kerkstraat 64: Aanvang 10.15 uur. Voorganger mevr. ds. W. van Egmond. Deze dienst sluit aan bij het Festival Mundial in Tilburg: Eén wereld, één Toekomst. De Afrikaanse zanggroep Nzola( Liefde) zal voor en met ons zingen. Er zullen twee nieuwe ’wereldburgertjes’ ge doopt worden. We lezen uit Jozua 4, over een intochtsprocessie en over gedenkstenen die bij volgende generaties vragen oproepen. Vragen, die ouders en kinderen er blijvend aan herin neren dat God Israël droogvoets door de Jordaan De collecte van het Astmafonds in Moergestel was een groot succes. De collectanten hebben dit jaar 2.364,80 opgehaald. Hierbij wil ik alle collectanten hartelijk bedanken namens het Astmafonds voor hun inzet en hoop dat ik volgend jaar weer een beroep op u mag doen. Kathe van de Wouw Organisatrice collecte Astmafonds Moergestel Raamackerstraat 1, Moergestel AFSLUITING SEIZOEN Op Zondag 17 Juni wordt het KPJ seizoen weer afgesloten. Dit doen we dit jaar op een zeer speciale wijze. Wé gaan per fietstrein naar een mooi stationnetje in Oirschot om daar even te tanken, en vanaf daar gaan we naar de barbe cue bij D’n Tob. Om met de trein mee te kunnen moet je om 13.00 uur bij D’n Tob zijn en als je alleen wilt eten dan ben je vanaf 18.00 uur van harte welkom. Iedereen die met de trein mee wil moet zijn eigen opgeven vóór 15 juni bij Martijn van Korven. Tel. 513 3460. TREKKERTREK Op 21 juli gaan we met een bus naar Cadzand in Zeeland. We gaan daar overdag kijken naar de trekkertrek en daarna gaan we eerst naar disco Jojo in Zoutelande en daarna naar de Hooizolder. Opgave is verplicht bij Martijn van Korven. Tel. 513 3460. We vertrekken om 12.30 uur vanaf het St. Jansplein. Min. leeftijd 18 jaar. Zet deze activiteiten goed in de agenda, en geef op tijd op!!! a.s. Zaterdag en zondag In het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 juni a.s. zal voor de tweede keer het Brabants Molenweekend worden gehouden. Ook de molens van Moergestel en Oisterwijk nemen daaraan deel. K MOERGESTEL liet gaan op weg naar het beloofde land. Voor volgelingen van Jezus Messias kwam dat land in zicht toen Hij ons het beloofde land toonde; geringen en kleinen omarmde, gevangenen bevrijding verkondigde. Het beloofde land, dat een ’agenda’ is. Wil dit land gezien worden dan moet het, ook door ons, gedaan worden. Gerech tigheid is in dit beloofde land niet als vreemde ling te gast, maar wóónt er. Dat schept toekomstperspectief. OISTERWIJK EN MOERGESTEL ziek, video- of fotopresentaties, informatie- standjes enz. Informatie over de deelnemende molens, wat er in of bij de molens te doen is en de openingstijden kunt op internet verkrijgen via www.molens.net/noord-brabant/molen- weekend. Uiteraard kunnen de molenaars van Moergestel en Oisterwijk u ook de gewenste informatie verstrekken. Naast de molens van Moergestel en Oister wijk zijn in onze regio de molens van Heus den, Sprang-Capelle, Kaatsheuvel, Nieuw- kuijk, Hilvarenbeek, Goirle en Spoordonk te bezoeken. De genoemde molens bieden u een verschei denheid aan te bewonderen typen. De statige standerdmolens, de “reusachtige” stelling- molens, de typische bergmolens en een water molen, veelal met zeer oude onderdelen en voorzien van mooie details en versieringen, staan op uw bezoek te wachten. Kortom, er zal veel te doen zijn in het Brabants Molenweekend op 16 en 17 juni! De molenaars heten u nu al van harte welkom! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 13 JUNI 2001 PAGINA 5 Zorg dat teksten op ZATERDAG om 12.00 UUR binnen zijn. E-mailen kan tot zondag 18.00 uur I il yf et de nieuwe Rabox® regelt u uw bankzaken r wanneer u maar wilt. En waar u maar wilt. Eenvoudig, via uw computer of telefoon. De Rabox® bevat een CD-Rom en een DigiPass. Het ene is in een handomdraai geïnstalleerd en geeft u gratis toegang tot internet via Het Net. Het andere beveiligt al uw trans acties. U krijgt direct toegang tot al uw bankrekeningen en meer dan 100 internetwinkels waar u safe kunt shop pen. En een heldere handleiding legt uit hoe alles werkt. Voor maar 10 euro (f22,04) hebt u de complete Rabox® in huis. Dus als u altijd en overal wilt bankieren, kunt u nu naarde bank komen. Of kijk op www.rabobank.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5