Vaderdag-Fietsdag VOGELS ’’ROEF ’De Vennen’ 4^0 Voor de Allerliefste geboortekaartjes.?. I I Eduard Linders in Het Voorportaal te Oirschot ALGEMEEN BELANG Sportvereniging Gemeenteraad komt weer bijeen PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op zaterdag 2 juni 2001 vanuit Creil over een afstand van 320 km. Aan deze wedvlucht namen 136 duiven deel. Ze werden gelost om 12.45 uur bij een temperatuur van 13 graden Celsius met westen wind 7, zwaar bewolkt,regen. Moergestelse Dartcompetitie Deze week in jongerencentrum DEMO 2. 3. 4. 5. 8. 9. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 VOOR EEN LEEFBAAR OISTERWIJK [FOUT© ©d©[W Hij probeert zijn aanvankelijk zeer drukke fig uratieve schilderijen tot rust te laten komen door weloverwogen gebruik van kleuren en door vereenvoudiging van de composities. De in het begin explosieve uitingen van vorm en kleur worden teruggebracht tot harmonische stijl volle werkstukken met subtiele kleurnuances. Linders werkt eigenlijk uitsluitend met olie verf, maar in zijn werk zijn ook tekenachtige elementen terug te vinden in krijt, potlood of houtskool. In deze expositie zijn 10 zeer recente werken te zien, die representatief zijn voor zijn huidi ge manier van werken. De ruimte is geopend in de weekenden van 16,17,23,24,30 juni en 1 juli van 14.00 tot 17.00 uur. Op de zondagen is de kunstenaar aan wezig. De entree is gratis. Donderdag 21 juni, om half acht De reguliere vergadering van de ge meenteraad van Oisterwijk staat deze maand gepland voor donderdag 21 juni. Zoals gebruikelijk wordt deze gehouden in het Raadhuis aan de Lind 56 in Oister wijk. De vergadering begint om half acht en is openbaar. DE AGENDA De agenda voor deze bijeenkomst van de gemeenteraad ziet er als volgt uit. Een vast onderwerp is de behandeling van de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. Er zijn in totaal 8 brieven ontvangen, waaronder een verzoek met betrekking tot gebruik van een voetbalveldje en een brief over ontwikkelingen rondom het Cultuurcentrum, alsmede de reac tie van het college daarop. Ook is er een brief van de Werkgroep bewoners Burgemeester Vogelslaan met betrekking tot de verkeers situatie daar. Vervolgens staan er nog 11 voorstellen op de agenda. Zo komt er een drietal voorstellen tot het beschikbaar stellen van een krediet aan de orde. Als eerste voor het vervangen en aan passen van de riolering in de Schoolstraat in Moergestel en het nemen van maatregelen in verband met de 30 km-zone. Verder is er o.a. een agendapunt waarbij burgemeester en wethouders de gemeenteraad een voorstel doen tot instemming met het meenemen van een parkeerkelder in de planvoorziening voor het cultuurcentrum. Daarbij komt ook het beschik baar stellen van kredieten voor de voorberei- dingskosten van de parkeerkelder en de sloop- kosten van De Stijgbeugel aan de orde. Daarna stelt het college van B&W de raad voor het Milieujaarverslag 2000 voor kennisgeving aan te nemen. Ook doet het college een voorstel met betrekking tot de inzet van de middelen voor schoolbegeleiding voor het lokaal onderwijs beleid voor het schooljaar 2001/2002. Bij het punt dat daarna volgt stelt het college de gemeenteraad voor een bestemmingsplan voor te bereiden voor het plangebied D’n Donk ’t Seuverick. Tot slot komen bij de laatste twee agendapun ten aan de orde een voorstel tot het wijzigen van de Verordening voorzieningen gehandicapten en een voorstel tot het instemmen met de con- ceptrekening 2000 en de conceptbegroting 2002 van de Regionale Brandweer Midden-Brabant. Uitslagen: L. van Boxtel 1-14-28-29 (13 mee) A. Westgeest 2-3-5-16-24-25-31-32-34 (30 mee) Th. Colsen 4-6-7-8-13-18-26-27-30 (20 mee) J. van Drunen 9-11-12-17-19-21-22 (21 mee) A. van Hulten 10(12 mee) L. Kennes 15-20-33 (31 mee) L. van den Branden 23 (6 mee) Eerst getekende kampioenschap 2001, nieuw: L. van Boxtel -15, L. van den Branden -34, Th. Colsen -37, J. van Drunen -50, A. van Hulten -15, L. Kennes -34, A. Westgeest -37. Veerkes Z heeft de afgelopen week de eerste plaats in de competitie verstevigd. Veerkes A volgt nu op zeven punten achterstand, met het onderling treffen voor de deur. Het team van De Brouwer heeft zich in de top drie genesteld, na een zeer mooie winst van 9-1. Voor hen volgt nu de strijd tegen ’t Draaiboompje, een belang rijke wedstrijd voor beide teams om mee te blijven in de top van het klassement. Het punt- verschil in de middenmoot van het klassement is zeer gering, er kunnen dus nog genoeg ver schuivingen plaatsvinden. Zie hieronder de uitslagen en de stand na speelweek 6. Uitslagen speelweek 6: Veerkes A-Plok 7-3; B- Team-Veerkes Z 0-10; Epi-Veerkes M 7-3; Vriendschap-De Brouwerl-9; ’t Draaiboompje was vrij. Stand na speelweek 6: 1. Veerkes Z6 - 52 2. Veerkes A6 - 45 3. De Brouwer5 - 27 4. ’t Draaiboompje.5 - 26 5. Veerkes M5 - 25 6. Epi6 - 23 7. Vriendschap5 -19 8. Plok5-16 9. B-Team5 - 7 Voor speelweek 7 (13 14 junistaan de vol gende wedstrijden gepland: ’t Draaiboompje-De Brouwer; Plok-Vriend- schap; Veerkes Z-Veerkes A; Veerkes M-B- Team; Epi is vrij. Op maandag 18 juni a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om kennis te nemen van de reacties van B W op de adviezen van de commissievergaderingen en de agenda van de raadsvergadering van 21 en 27 juni a.s. te bespreken. Onder meer staan geagendeerd: De Voorjaars nota, krediet voor het vervangen en aanpassen van de riolering in de Schoolstraat in Moergestel en de aanleg van 30 km-maatregelen ter plaatse, de parkeerkelder onder het te bouwen cultuur centrum, aanschaf van regentonnen, inzet van middelen voor schoolbegeleiding, het voor bereiden van een bestemmingsplan voor het plangebied D’n Donk/’t Seuverick. Bovendien zijn er opnieuw reacties van burgers bin nengekomen. Komt U gerust eens binnenlopen om over een aantal geagendeerde onderwer pen mee te praten. Wij kunnen er van leren en hopelijk U ook. U bent echter ook vrij om andere onderwerpen aan de orde te stellen. Wij luisteren graag naar Uw bijdrage. U kunt, het zij alleen, hetzij in verenigingsverband, Uw stem laten horen en Uw mening zal zeker in de weging betrokken worden. Het is natuurlijk aanzienlijk moeilijker voor ons als wij niet we ten hoe U over een en ander denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractiever gadering, welke om 19.30 uur begint in het Raadhuis op De Lind, kamer 8 (bovenste verdieping, tel 5291384). U kunt gebruik maken van de lift en eenmaal boven wordt U een kopje koffie of thee aangeboden. Mocht U verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel 5131694), met Ferry Pörtzgen (tel. 5217217), met Chris de Veer (tel 513 2496), met Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Simone van den Koedijk (tel. 528 2284), met Trees Verhoeven (tel. 5131814) met Martien Mathijssen (tel. 528 2650) en/of met Ton Timmermans (tel. 533 3606). Velen gingen U daarin voor. Graag tot ziens en/of horens! Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk. ROEF KORFBAL AFSLUITING SEIZOEN Het seizoen 2000/2001 zit erop. Ter afsluiting vinden de navolgende activiteiten plaats: Zondag 17 juni FAMILIEKORFBALTOER- NOOI. Naast de deelnemers zijn uiteraard ook supporters en toeschouwers van harte welkom op ons sportpark (aanvang 10.00 uur); Het weekend van 23/24 juni gaan onze leden WAD LOPEN. Dit belooft een gezellig week end te gaan worden. Onze jongste leden gaan niet mee, deze hebben REEDS van een dagje BEEKSE BERGEN kunnen genieten. Iedereen een fijne vakantie toegewenst en de trainingen starten weer op 13 augustus. Lijkt de vereniging Roef! Korfbal je wel iets; meisje of jongen, 6 jaar of ouder wij hebben je hard nodig. Je bent dan ook van harte welkom. Weet je het nog niet kom dan eens mee trainen (6 gratis proeftrainingen) op de maandagavond vanaf 18.00 uur.' Kom eens langs op ons sportpark of bel even met Corrie Schilders (513 2326) of Peter Vrijhoeven (513 3345). Op dinsdagavond 29 mei werd er een nieuw onderdeel toegevoegd aan de wielerkalender van schaatsclub de Vennen. Onder ideale om standigheden namen 9 koppels deel aan deze activiteit. Alom lof voor de prachtige tocht die Leo Vaes had uitgezet. De totale afstand was 49 km en 320 meter. Niemand wist bij aanvang hoeveel kilometers er gereden moesten worden. Het viel dan ook niet mee om de vooraf opgege ven snelheid te behalen, mede doordat de kilo metertellers allemaal ingeleverd werden. De meeste koppels reden sneller dan gepland. De uiteindelijke winnaars van de koppelkoers werden Hugo van Gisbergen en Walter van de Langenberg. Zij benaderden het dichtst de wij Fractieberaad Op maandag 18 juni a.s. komt de VVD-fractie weer bijeen om de agen da voor de raadsverga dering van 21 juni te bespreken. Wilt u dit overleg een keer bijwonen? Kom dan op maandag, 18 juni om 20.00 uur naar het oude raadhuis op De Lind kamer 9, eerste verdie ping. U bent van harte welkom. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Frank Smit en Wout Polderman. Bent u geïnteresseerd in de WD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers, p.r. com missie, tel./fax 52 830 16 of e-mail gmpijpers@hetnet.nl Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers (51 360 59) of de raadsleden Janneke Oldenhof 52 301 50) en Cora Steffens (52 884 49). In de expositieruimte Het Voorportaal aan de Koestraat 13a te Oirschot exposeert vanaf 10 juni a.s. Eduard Linders. Deze kunstenaar woont en werkt in Den Bosch. Samen met Eric van Boxtel en Mark van Wezenbeek, die beiden de komende twee exposities verzorgen, vormt hij het DNS-collectief, een samenwerkingsver band van drie autonome kunstenaars, die alle drie zeer verschillend werk maken. Eduard Linders maakt voornamelijk abstracte schilderijen. Hij Iaat zich inspireren door een voudige onderwerpen, bijvoorbeeld stillevens. opgegeven snelheid van 28,5 km en kwamen slechts 1 minuut en 8 sec. te vroeg binnen. Over een ding was iedereen het eens, een heel gezellige activiteit, voor herhaling vatbaar. De einduitslag: 1. Hugo van Gisbergen en Walter van de Lan genberg Julien van Velthoven en Sjoerd Hooghiemsta Gerrit van de Poel en Frans van de Sande Mathieu Bruurs en Jan van Rooij Remco Verhagen en Frank van Hulten. Bram van Oirschot en Frank van Elderen Theo Jacobs en Cees Vennix Mieke en Louis Hooghiemstra Jan en Peter Zoontjens. Op de foto ziet u de winnaars met Leo Vaes Hans Denissen, bestuurslid van Algemeen Belang Als gevolg van drukke werkzaamheden, voort vloeiend uit zijn bureau voor automatisering, moest Hans Denissen onlangs noodgedwongen zijn lidmaatschap van de gemeenteraad opge geven. Om tóch - weliswaar in een andere func tie - betrokken te blijven bij het reilen en zeilen van de partij, waarvan hij mede-oprichter is, heeft hij op de recent gehouden ledenver gadering zijn verkiezing tot bestuurslid aan vaard. De partij hoopt op die manier toch nog de vruchten te kunnen plukken van de inzet en deskundigheid van Hans Denissen. Deze week in jongerencentrum DEMO: gegarandeerd veel gezelligheid, veel leuke mensen, en altijd iemand .om mee te kletsen. Jongerencentrum DEMO is vooral een open inloopcafé voor jongeren uit Oisterwijk en omgeving tussen de 12 en 25 jaar. Je kunt er niet alleen terecht voor wat gezellige kletspraat, maar ook met wat serieuzere vragen. Er is al tijd iemand die wel raad weet en anders is er altijd nog de kast vol folders over allerlei zaken die jou kunnen betreffen. Maar DEMO is ook een internetcafé, waar je niet alleen kunt internetten, mailen of chatten, maar ook gave computerspellen kunt doen of een werkstuk uittypen. Het internetcafé is open van maandag tot en met vrijdag van 15.30 uur tot 18.00 uur en op dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond van 18.00 tot 22.00 uur. Je kunt vooraf een computer reserveren. En daarnaast zijn er speciale activiteiten voor jongeren. Deze week hebben we op woensdag, zoals altijd, weer een Disco Aloha, een gezel lige avond voor Oisterwijkse jongeren uit het speciale onderwijs. Disco Aloha is niet alleen disco en dansen, er worden vele activiteiten georganiseerd, zoals gezelschapsspelletjes of films. Demo is op woensdagavond van 19.00 tot 21.15 uur exclusief voor Aloha gereserveerd. Zaterdag hebben we weer een Purple Haze. Jongerencentrum DEMO wordt dan omge toverd in een alternatief (hardrock)café. Met veel gezelligheid, goede muziek en af en toe ook bijzondere activiteiten of optredens. Purple Haze is het gezelligste café van Oisterwijk! Maandagavond is er dan weer een filmavond. Deze begint om 20.00 en kost f 2,50, zorg wel dat je op tijd binnen bent, want halverwege de film kom je er niet meer in. Op de filmavond worden altijd de nieuwste videofilms gedraaid. Welke film zie je op de poster in DEMO. Let sowieso goed op de posters in DEMO, want er worden ook wel eens activiteiten tussendoor georganiseerd, die je zeker niet mag missen! Tot ziens in DEMO!!! >e Vennen 6. 7. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 13 JUNI 2001 PAGINA 11 taiitiii.iloll!?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 11