De rekening gepresenteerd! Gratis boek van Jan des Bouvtie Onze hypotheekofferte heeft een bijlage van 160 pagina's Jazzweekend Oirschot PJ MOERGESTEL Protestantse Gemeente Oisterwijk 5 f Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Raadsvergadering 17 mei 2001 SvdK Vraag nu een hypoxheekadxnesgesprek aan Vraag nu een hypotheek adviesgesprek aan. Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Door een miscommunicatie, waaraan noch de redactrice van dit artikel, noch de redactie van deze krant enige schuld hebben, kunnen we helaas nu pas dit verslag presenteren. Het is de Stichting Lichte Muziek ook dit jaar weer gelukt om een breed pro gramma te presenteren op het 19e Jazz- weekend wat zal plaatsvinden op zater dag 9 en zondag 10 juni a.s. Het aantal is dit jaar weer groter, zo’n 23 orkesten blazen het centrum van Oirschot vol. Het Jazzweekend wordt op zaterdag 9 juni sportief geopend met de Jazzloop in het centrum en op zondag 10 juni zijn tevens de winkels geopend. Orkesten van diverse stijlen zullen binnen en buiten optredens verzorgen, waaronder uiter aard ook enkele streetparades (4 stuks). Alle optredens zijn gratis te beluisteren alleen uw consumpties zijn voor eigen rekening. Op diverse plaatsen zullen podia worden geplaatst in het autovrije centrum, er is dus volop gelegenheid om vanaf de terrassen te genieten van de jazzmuziek. KARTEN Op vrijdag 8 juni gaan we weer met z’n allen gas geven op de kartbaan in Tilburg. Als er mensen zijn die er met een auto naar toe willen rijden, graag. De kosten zijn voor leden f 12,50 de niet leden betalen de gewone prijs. We vertrekken om 20.45 uur bij D’n Tob. Opgave is verplicht bij Marlijn van Korven. Tel. 513 3460. AFSLUITING SEIZOEN Op zondag 17 juni wordt het KPJ-seizoen weer afgesloten. Dit doen we dit jaar op een zeer speciale wijze. We gaan per fïetstrein naar een mooi stationnetje in Oirschot om daar even te tanken, en vanaf daar gaan we naar de barbe cue bij D’n Tob. Om met de trein mee te kunnen moet je om 13.00 uur bij D’n Tob zijn en als je alleen wilt eten dan ben je vanaf 18.00 uur van harte wel kom. Iedereen die met de trein mee wil moet zijn eigen opgeven voor 15 juni bij Martijn van Korven, Tel. 513 3460. TREKKERTREK Op 21 juli gaan we met een bus naar Cadzand in Zeeland. We gaan daar overdag kijken naar de Trekkertrek en daarna gaan we eerst naar disco Jojo in Zoutelande en daarna naar de Hooizolder. Opgave is verplicht bij Martijn van Korven, tel. 513 3460. We vertrekken om 12.30 uur vanaf het St. Jansplein. Min. leeftijd 18 jaar. Zet deze activiteiten goed in de agenda, en geef op tijd op! BETAALD PARKEREN De lokale media hebben er de laatste weken bol van gestaan: betaald parkeren wordt overal in het centrum van de kern Oisterwijk ingevoerd en de betaald parkeren-zone moet bovendien worden uitgebreid naar de Waterhoef. De soep wordt echter niet zo heet gegeten als ze werd opgediend. De gemeente gaat in gesprek met een klankbordwerkgroep die bestaat uit afge vaardigden van de bewoners, winkeliers en horeca-ondernemers. De hoofdlijnen van beleid zijn weliswaar vastgesteld, maar daarbinnen kan nog worden gediscussieerd over vergun ningen, tarieven en het gebied waarbinnen betaald parkeren zal worden ingevoerd. Ondanks deze bemoedigende woorden was er nogal wat kritiek op de Nota Parkeerbeleid. Zoals van hem kon worden verwacht, fulmi neerde dhr. Pörtzgen tegen het vrijwel geheel wegpoetsen van het openbaar vervoer en de fietsers. Niet door de parkeermogelijkheden uit te breiden kan de groei van het autogebruik worden teruggedrongen, maar door een kwali tatief hoogwaardig openbaar vervoer, bijvoor beeld een frequenter rijdende buurtbus, en hoogwaardige fietsvoorzieningen te bieden, betoogde het raadslid van Algemeen Belang. De VVD vond dat niet getuigen van realiteitszin. Het terugdringen van autogebruik zal niet lukken, voorspelde ze, en daarom moet de nadruk liggen op het beheersbaar maken van de groei. Uiteindelijk, na de toezegging van wethouder Hora dat een en ander nog kan wijzigen, stemden alle partijen in met deze startnotitie. BEVOLKINGSGEGEVENS NIET SAFE? Het kortste antwoord op vragen van de Raad kwam van burgemeester Kortmann en werd gegeven naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de beveiliging van de Informatie- en Automatise- ringsruimte en de aanschaf van een datasafe. Bevolkingsgegevens moeten worden opgesla gen in elektronisch beveiligde datasafes en De raadsvergadering van 17 mei jl. kende een volle agenda. De jaarrekening was een maand vooruitgeschoven, omdat voor de geplande behandeling van april niet alle relevante stukken (o.a. de accountantsverklaring, de managementletter en het rapport van bevindingen van de accountant) beschikbaar waren en werd nu uit gebreid behandeld. Ook de Startnotitie Parkeerbeleid Oisterwijk Centrum deed nogal wat stof opwaaien. De overige agendapunten, waaronder het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een datasafe, het vaststellen van een treasury statuut voor de gemeente werden met meer instemming begroet. De jaarrekening was het belangrijkste stuk dat tijdens de raadsvergadering ter tafel kwam. Na de malaise van vorig jaar is er nu geld over, zo veel was duidelijk, maar hóe veel was dat pre cies? De jaarrekening spreekt van een over schot van 2,4 miljoen, de rapportage, opgesteld door de accountants van Deloitte Touche meldt 6,5 miljoen. Wie heeft gelijk, vroegen de partijen zich en bloc af, en daarnaast: hoe communiceren we naar de burger dat we de toekomst vorig jaar zo negatief inzagen dat de belastingen omhoog moesten, terwijl we nu miljoenen ’over’ hebben? De bedragen van 2,4 en 6,5 miljoen gulden bleken “allebei goed”. Het verschil is erin gelegen, dat de gemeente een andere systematiek toepastwaarbij onder meer het grondbedrijf voor het aanzienlijk verschil zorgt. Noud Smits van Algemeen Belang waarschuwde voor de tè rooskleurige voorstel ling van zaken en bracht de problematiek van Sonman-II in beeld. Mocht dit bedrijventerrein niet doorgaan, dan zouden er schadeclaims kunnen komen en de waarde van de verworven grond komt geheel anders te liggen. Immers, bouwgrond verandert weer in weidegrond. De immateriële schade voor de startende onderne mers zal zo mogelijk nóg groter zijn. Enkele partijen wilden het geld liefst zo snel mogelijk weer inzetten. Gemeente Belangen legde de nadruk op fysiek buurtbeheer en de verlaging van bepaalde heffingen of belastin gen. Het CDA wilde het geld gestort zien in een voorzieningenfonds. Ook D66 wilde het geld laten terugvloeien naar de burger. PvdA vond dat onder meer de 70.000 gulden die men - minder dan begroot - had uitgegeven aan het onderhoud van gebouwen daarvoor alsnog moest worden ingezet, en liefst een veelvoud daarvan. HOOG AMBITIENIVEAU? Bij monde van dhr. Van den Oord temperde Groen Links het enthousiasme wat. Oisterwijk backups ervan moeten extern worden bewaard. Zoals het voorstel laat zien: “De huidige wijze van opslag voldoet niet aan de gestelde normen”, en om te voorkomen dat men hiervoor zal wor den beboet, moet een en ander snel worden geregeld. Enkele partijen waren er niet blij mee dat de gemeente de opslag van gegevens nog niet goed had geregeld. Gemeente Belangen ver weet de gemeente dat zij grote risico’s heeft gelopen. Ze vroeg de burgemeester waar de safe wordt neergezet. Ook Algemeen Belang maak te zich zorgen en vroeg zich af welke önderde- len van de organisatie nog meer niet voldoen aan wettelijke voorschriften. Hierop was burge meester Kortmann dus kort: “Op de eerste vraag mag ik geen antwoord geven en op de tweede vraag kan ik geen antwoord geven.” Na enige lovende woorden voor vertrekkend gemeentesecretaris mevrouw Van Breugel, kwam last but not least het eerder aange haalde Moergestels item aan de orde: Son- man-II, waar inhoudelijk weinig over gemeld werd, alleen dat de Raad verzocht werd het College, samen met het Provinciaal bestuur, ruimte te geven om snel en adequaat te kun nen handelen in verband met de weigering van de verklaring van geen bezwaar ex artikel 19a, lid 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening door minister Pronk. dezelfde niveaus in financiële verantwoording (zouden) moeten bereiken met voetbalclubs die qua niveau mijlenver uit elkaar liggen, schoot Noud Smits (Algemeen Belang) in het verkeerde keelgat. “Kwats!” vatte hij zijn mening samen. “Je kunt je afvragen hoe hoog het ambitieniveau werkelijk is als adviezen om dat niveau te bereiken niet of slechts ten dele worden opgevolgd.” Noud Smits bleef verder aandringen op het inzichtelijk maken van het declaratiegedrag van burgemeester en wethou ders en een open discussie daarover. Zondag 10 juni Kerkstraat 64: Voorganger: mevr. Ds M.J. van de Beid uit Vught. Aanvang: 10.15 uur. Jeugdkerk 15-17 jaar, kindernevendienst en creche. De Boekentafel is er en u bent in de gele genheid te schrijven voor Amnesty. Kivitslaan: Voorganger: mevr. A. Oudekotte-de Boon uit Dordrecht. Aanvang 9.30 uur. AGENDA: dinsdag 12 juni jongerengespreksgroep 20+ van 20.30-22.15 uur Schout Colffstraat 3, bij Wil van Egmond. doet het helemaal niet zo goed. In de rangorde van alle 537 gemeenten in Nederland bezet Oisterwijk een 297e plaats, in Midden-Brabant slechts de op één na laatste plaats. Het eigen ver mogen is laag en sinds 1997 niet toegenomen. Wreekt zich hier de uitverkoop van gemeen telijke gronden, wreekt zich hier de te lage stij ging van de OZB in de afgelopen jaren, vroeg Van den Oord zich hardop af. Hij pleitte er ook voor het model van de provincie in te voe ren, om onduidelijkheden te voorkomen. In dit model worden incidentele baten niet meege nomen, waardoor het overschot dus lager zou uitkomen. Wethouder Rakhorst kon de Raad melden dat het model van de provincie vanaf volgend jaar wordt ingevoerd. Ontevredenheid was er ook over de vele bemer kingen die de accountant ook dit jaar had bij de Jaarrekening. Dhr. Oerlemans (Gemeente Belangen) had er de adviezen van vorig jaar eens bijgehaald: Van de 14 punten die vorig jaar hadden moeten worden uitgevoerd, vond men er dit jaar 8 opnieuw terug. Dit betekent dat de gemeente de adviezen niet heeft opgevolgd. Niet zo’n ramp, aldus Rakhorst. “De gemeente behoudt zich het recht voor om adviezen te beoordelen en al dan niet op te volgen”, en bovendien, bij het hoge ambitieniveau dat de gemeente zich stelt, is de accountant nu een maal kritischer dan normaal. Ter vergelijking stelde hij dat wanneer Erik Gerets Audacia zou komen trainen, het aantal opmerkingen ook hoger zou liggen dan nu het geval is. Het vergelijken van gemeenten die onderling PAGINA 5 Rabobank JAH DBS BOUMRlt Denk je over de aankoop van een eigen huis? Dan is er één adres waar je eigenlijk niet omheen kunt: de Rabobank. Want daar krijg je niet alleen een waardevol hypotheekad vies; er ligt ook een prachtig interieur- boek van Jan des Bouvrie voor je klaar. Jan des Bouvrie en de Rabobank werken samen. Daarbij draait alles om rekenen en tekenen. De Rabobank voor alle geldzaken rondom je huis. En Jan des Bouvrie voor de beste woonideeën. Samen zorgen we datje goed zit. Vandaar het interieurboek. Je krijgt het cadeau, tijdens het hypotheekgesprek. Dat maakt een hypotheekgesprek nog eens extra waardevol. Dus: heb je plannen voor een huis? Bel dan nu voor een afspraak. Weet je zeker dat je straks helemaal goed zit. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 6 JUNI 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5