/ER mijn saldo cl Waar kan ik met Pinkster □UJF 1 Nieuwe cursus EHBO Moergestel Muziek maken Iets voor jou? ’Anatevka’ in het oudste openluchttheater van Nederland Fractiebijeenkomsten Speciale editie Kindermundial in Natuurtheater Oisterwijk u uw bankzaken waar en wanneer u maar wilt. Per telefoon via de Rabofoon of op internet. Om uw saldo te checken, een bedrag over te maken of aandelen te kopen. Snel, safe en heel gemakkelijk. Eerst meer weten? Kom langs of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 üiii Online in de samenleving. RIOLERINGSPROBLEMEN? Bel Jos van Dijk GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 GroenLinks-fractie Op dinsdag 5 juni om 19.00 uur komt de frac tie van GroenLinks bijeen. We bespreken dan de agendapunten van de diverse commissies. Natuurlijk staat de Voorjaarsnota op ieders agenda. Dit zal dus een weer een vruchtbare ver gadering worden, zodat wij een fris en een poli- Partij van de Arbeid Dinsdag 5 juni komt de fractie van de PvdA bij elkaar om de agendapunten te bespreken voor de commissievergaderingen in de week van 5 t/m 9 juni. Uit bovengenoemde punten kunt u zien dat u direct of indirect altijd te maken heeft met gemeentelijk beleid. Én dit is nog maar een beperkt aantal punten dat aan de orde komt. Waarom zou u zich niet eens in deze (of een van deze) materie(ën) verdiepen? Het lijkt nog wat ver weg maar in 2002 zijn er alweer verkiezingen. Wij nodigen u dan ook van harte uit om met ons te komen discussiëren en uw mening kenbaar te maken. Mocht u belang stelling hebben komt u dan gerust eens een kijkje nemen en mee praten. Wilt u invloed uitoefenen? Laat uw stem horen. Heeft u altijd al gedacht dat zou ik ook wel willen” maar is het niet van gekomen. Kom gerust langs of neem telefonisch contact op. E- mailen kan ook. Alvast tot ziens. U bent van harte welkom bij de PvdA. De bijeenkomst is op dinsdag 5 juni om 19.00 uur in het gemeentekantoor van Oisterwijk. U kunt de PvdA bezoeken via www.Oister- wijk.nlofwww.do.nl. en ook http://www.home- pages.hetnet.nl/~wilo/index.html Voor reacties kunt u contact opnemen met: Wil Oerlemans, De Looijakker 34, 5066 MS Moergestel, Tel.: 513 2132. E-mail: oerlemans w@hetnet.nl Al met al weer een belangrijke fractiebijeen- komst waar ook de achterban van het CDA van harte voor uitgenodigd wordt. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwer pen of in het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. De CDA-fractie bespreekt op 31 mei de stukken van de commissiever gaderingen in het raadhuis op de Lind in Oisterwijk. De bijeenkomst begint om 19.30uur in de kamer naast de raadszaal. Natuurlijk kunt u onze fractieleden ook tele fonisch of per E-mail benaderen om uw mening kenbaar te maken. Wethouder Lambert van den Bosch: tel.: 528 4538; e-mail: lvdbosch@zonnet.nl Fractievoorzitter Ad Mutsaers, tel.: 513 2392; e-mail: admutsaers@euronet.nl Raadslid Guus Bertens, tel. 528 2983; e-mail: guusbertens@planet.nl Raadslid Riky Bergman, tel. 513 2407 Heeft u wel eens een ongeval gehad, of direct bij betrokken geweest? Voelde u zich toen ook zo machteloos omdat u niet wist hoe u zou kunnen helpen? In september starten wij met een nieuwe cursus EHBO bij voldoende opgaven. In deze cursus leert u op een enthousiaste manier en in begrijpelijke taal handelend optreden bij letsel in en om huis, op straat, op het sportveld en in de werk sfeer. U leert in 17 avonden op een gezel lige manier hoe u moet reageren in alle voorkomende situaties. Heeft u interesse in of vragen over de EHBO Moergestel, dan kunt u zich opgeven of bellen voor informatie naar Jan van Loon tel. 513 3673, Jan Zoontjens tel. 513 1447 of Toon Fonken tel. 513 3187. "^elfs op feestdagen, zijn we open. Tenminste, als u kiest voor Random Access Banking. Daarmee doet tiek duidelijk standpunt in kunnen nemen. Laat ook uw stem horen. Wij luisteren graag naar u. Tot ziens Wilt u meer info over GROENLINKS of over andere onderwerpen, dan kunt u altijd contact opnemen met onze fractievoorzitter Ad van den Oord, tel.nr. 528 8564 of bezoek eens onze internetsite via de link (gemeentekantoor) op www.do.nl Ieder jaar houdt Muziekvereniging Prinses Juliana een INFORMATIEAVOND om per sonen (zowel kinderen als volwassenen) die mogelijk interesse hebben om een muziekin strument te gaan bespelen, nader te informeren welke mogelijkheden onze harmonie daartoe kan bieden. Dit jaar vindt deze avond plaats op woensdag 13 juni om 19.00 uur in Den Boogaard. Belangstellenden wordt dan nader toegelicht hoe je lid kunt worden, hoe je les krijgt, hoe ’t zit met het lenen van een instrument, wat de vereniging zoal kan doen, wat het een en ander kost enz. enz. Er zijn ook ervaren muzikanten van de muziek vereniging aanwezig om de verschillende instru menten te laten zien en voor te spelen en om er, indien gewenst, ook op te laten spelen. Kinderen kunnen desgewenst best de ouders of een ervan meebrengen. Zijn er volwassenen die het bovenstaande aanspreekt en die al langer spelen met de gedachte een muziekinstrument te willen gaan bespelen of er over denken hun vroeger gestaakte hobby weer op te pikken, ook die zijn natuurlijk van harte welkom. De muzieklessen worden verzorgd via de Tilburgse Dans- en Muziekschool. Wil iemand voor het nieuwe schooljaar verzekerd zijn van een plaats daar en een instrument, dan dient men daar aangemeld te zijn voor 1 juli a.s. Voor eventuele nadere info kan men terecht bij Mevr. Threes Smetsers op 513 1976. VVD-fractie Op dinsdag, 5 juni a.s. komt de VVD-fractie weer bijeen om de agenda voor de komende raadsvergadering te bespreken. Wilt u dit overleg een keer bijwonen? Kom dan op dinsdag, 5 juni a.s. om 20.00 uur naar het oude raadhuis op De Lindkamer 9, eerste verdieping. U bent van harte welkom. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Frank Smit en Wout Polderman. Bent u geïnteresseerd in de WD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers, p.r. com missie, tel./fax 52 830 16 of e-mail gmpijpers@hetnet.nl Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers (513 6059) of de raadsleden Janneke Oldenhof 523 0150) en Cora Steffens (528 8449). Oisterwijk bezit het oudste en wellicht mooiste natuurtheater van Nederland. Duizenden hebben gedurende de 65 achter ons liggende jaren het teater bezocht en genoten van cabaret, muziek, toneel, operette, opera, Brabantse Nachten enz. In dit theater, dat gelegen is temidden van bossen en vennen, voelen velen zich thuis en genieten jaarlijks van wat o.a. ’De Verenigde Oisterwijkse Spelers’ te bieden hebben. Op 16 juni zal de première plaatsvinden van de musical Anatevka. Vanaf december is wekelijks gerepeteerd om het optimale te bereiken, de muziek, kleding, decor, requisie- ten, licht en geluid en de grime, het staat allemaal in de steigers en is bijna klaar voor een zestal fantastische uitvoeringen. Voorzitter Wim Habraken heeft er inmiddels bijna een dagtaak aan. Teresa van de Ven, die de regie voert, is niet gauw tevreden want het moef af zijn, van een loopje tot en met de uitvoe ring van de zang. Het geheel belooft een voorstelling te worden die zijn weerga in het theater niet kent. Noteer alvast de data: zaterdag 16, 23 en 30 juni, aanvang 20.30 uur en zondag 17,24 juni en 1 juli om 14.30 uur. Voorverkoop: VW Oisterwijk, tel. 528 2345 en Tabakspeciaalzaak J. Paymans, Dorpstraat 31, tel. 528 2105. Toegangsprijzen: fl. 20,-; kinderen tot 12 jaar en 65-plussers fl. 12,50; gezinskaart (2 volwassenen kinderen tot 12 jaar) fl. 40,- CDA-nieuws Op donderdag 31 mei komt de CDA-fractie bijeen om de commissievergaderingen van 5, 6 en 7 juni voor te bespreken. Bij elke com missie komt de voorjaarsnota aan de orde. In de voorjaarsnota wordt meer en meer een vooruitblik gegeven en de kaders aangegeven voor de begrotingen in de komende jaren. Vanuit dit gezichtspunt en het feit dat dit ver strekkende financiële gevolgen kan hebben, is de voorjaarsnota een zeer belangrijk stuk. Èn dus de moeite waard om daar de nodige aan dacht aan te geven. Volgende week komen de diverse politieke frac ties weer bijeen. O.a. de voorjaarsnota komt aan de orde. In de voorjaarsnota wordt meer en meer een vooruitblik gegeven en de kaders aangegeven voor de begrotingen in de komende jaren. Vanuit dit gezichtspunt en het feit dat dit verstrekkende financiële gevolgen kan hebben, is de voorjaarsnota een zeer belangrijk stuk. En dus de moeite aard om daar de nodige aan dacht aan te geven. Andere onderwerpen die aan de orde komen zijn onder andere het beschikbaar stellen van kredieten voor de Schoolstraat en het omge vingsplan vrijetijdscentrum de Leije Met betrekking tot een te realiseren van het cul tuurcentrum wordt de mogelijkheden onder zocht voor het realiseren van een parkeerkelder. Ook hiervoor is een krediet nodig. Woensdag 6 juni: Door samenwerking tussen ’de Twern’ en ’Mundial in de wijk’ wordt Natuurtheater Ois terwijk omgedoopt tot een educatief toevluchts oord voor kinderen uit Oisterwijk en Moerges tel. Natuurlijk zijn kinderen buiten deze gemeentegrenzen ook welkom. Mondiale bewustwording is het doel. Zien en vooral anticiperen is het middel om dit doel te bereiken. Onwetendheid maakt dikwijls onbe mind. De vragen waar, wat waarom en hoe, die kinderen dagelijks stellen wordt hier beant woordt. Het kindermundial zal op woensdag 6 juni van 13.30 uur tot 18.00 uur op het gehele terrein van Natuurtheater plaatsvinden. Het multiculturele aspect wordt ten uitvoer gebracht door groepen uit India, Kenia, Burkino Faso, Indonesië en het asielzoekerscentrum Oisterwijk die mid dels een open podium, workshops en voorstel lingen hun cultuur laten zien, horen, en voe len. Om deze editie kindermundial mogelijk te maken, hebben gemeente Oisterwijk, Stichting Wereldwijd en Stichting Vluchtelingenwerk Oisterwijk en Moergestel een subsidie ver leend. Daar het de eerste editie kindermundi al is en mogelijk dit festival voor kinderen vol gend jaar verder kan doorgaan, vragen wij een klein bedrag van fl. 2.50 voor de entree. De mondiale bewustwording krijgt in deze periode flink aandacht. Ook op 4 juni 2e Pinksterdag) zal tijdens de Asteriusmarkt een informatiemarkt plaatsvinden van organisaties die aangesloten zijn bij Stichting Wereldwijd aangevuld met kinderactiviteiten en een Afri kaanse band. DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 30 MEI 2001 PAGINA 5 Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5