’Crescendo-stemmen’ in Praag LITI E Pieter Smit Poirters Nieuwe!’» Fl. 10, korting MODEHUIS er weer’. Ze zijn a.s. Vrijdag op de weekmarkt: i Brabantse kastelen- spoken in Kasteel Nemerlaer Culturele Markt in Oisterwijk De complete woninginrichter TWEEDE PINKSTERDAG C e r t i f i t Ten C a te 30 mei) LEVERANCIER VAN: Rolgordijnen Horizontale (houten) jalouzieën Verticale jalouzieën Plissé en Duette shades Ondulette Silhouette shades Softshades Vliegengordijnen etc. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411) 62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Vanuit de fietsenstalling bij Audacia werd zon dag 20 mei een herenfiets t.w.v. fl. 1600,- gesto len. Naar de dader(s) wordt een onderzoek ingesteld. Om 21 mei vond omstreeks 20.00 uur een inslui ping plaats aan de Oostelvoortjes terwijl de vrouw des huizes in de tuin werkte. Voorlopig wordt nog niets vermist. Omstreeks dezelfde tijd gebeurde dat ook aan de Kloosterlaan. Hier wordt een handtas met inhoud en een video camera vermist. Het door getuigen opgegeven signalement komt overeen. Ook hier wordt een onderzoek ingesteld. Brabantse kastelen. Ook is er een nieuwe CD: ’Spokenzang op Kasteel Nemerlaer’. Beide nieuwe uitgaven zijn Tweede Pinksterdag te koop tijdens de openingstijd: van 12.00 tot 17.00 uur. eert gaf op het plein nabij de Karlsburg. Uite raard werd die dag een deel van de stad ver kend, evenals de dagen erna. Ook bezocht men nog een kasteel waar in de kapel ervan eveneens werd gezongen. De gezelschapsmanden werden versterkt door een prachtig, gezellig weekend. Of er het ko mende jaar weer zo’n reis aan gaat komen...? We hopen eerlijk gezegd van wel want het was genieten!!! Dank-je-wel organisatie! Foto boven: ’Crescendo’ onder aan de Karls burg; foto onder: het gezelschap vóór het hotel. Op 2e Pinksterdag, 4 juni a.s. wordt voor de derde keer de culturele markt van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd gehou den. Op het grasveld van de Lind zullen de leden van de stichting, die zich alle bezig houden met mondiale bewustwording, een stand inne men en hun bezigheden presenteren. Voor de kinderen wordt, evenals vorig jaar, een spellen- cirquit georganiseerd met voor groot en klein leuke opdrachten. Ook zal ons beroemde ter ras met eerlijke koffie en thee weer opgesteld staan. De muziek wordt verzorgd door een muziek- en dansensemble uit Ghana. Dit alles wordt samen de rommelmarkt van Asterius gehouden. In de afgelopen drie weken heeft u in dit blad al kennis kunnen maken met een aantal van de 4 Juni is het Tweede Pinksterdag en dan wordt voor de elfde keer de Brabantse kaste lendag georganiseerd waaraan zo’n 20 kaste len deelnemen. Kasteel Nemerlaer brengt opnieuw een bij zonder programma met als middelpunt: spoke rijen. Op een tentoonstelling van grote kas- teelfoto’s worden die spokerijen doorzichtig getekend door Lonneke de Wit uit Boxtel. De Sint-Nicolaaskamer is veranderd in een kamer van spokerij-attributen, Daar kunnen mensen leren zich te beschermen tegen spoken, heksen, duivels en demonen. Overal in en om het kas teel komen onverwacht spoken opduiken die bij de verschillende kastelen horen. Voor deze ene keer zijn ze ook overdag te zien! Een nieuw boekje van Anton van Oirschot en Carole Vos wordt vier juni gepresenteerd: ’Wat leeft in eeuwenoude steen’ over spokerijen in leden van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd. Hieronder volgen de laatste twee. Stichting Vluchtelingenwerk Oisterwijk en Moergestel Deze stichting ondersteunt, met vaste begelei ders en spreekuren, de in onze gemeente wonende vluchtelingen en nieuwkomers bij hun integratie in de Nederlandse samenle ving. De contactpersoon is Roland Smulders, tel: 528 2553. Amnesty International is een wereldwijde organisatie die onafhanke lijk van regeringen, politieke partijen, ideolo- gien en religieuze instellingen opereert. De doelstelling van Amnesty International is: - zich inzetten voor de vrijlating van mensen die zonder geweld te hebben gebruikt of te hebben gepropageerd, worden vastgehouden wegens hun overtuiging. - zich onvoorwaardelijk verzetten tegen de doodstraf, martelingen en “verdwijningen”. - zich inzetten voor politieke vluchtelingen. I (vanaf woensdag Zangvereniging ’Crescendo’ heeft een fantastisch weekend achter de rug in het Tsjechische Praag. Na een voorbereiding van meer dan een jaar vertrok woensdagochtend 23 mei het bijna complete koor vanaf het St. Jansplein. Het stra lende weer begeleidde de reizigers op hun bijna 900 km. lange tocht die rond de klok van 21.00 uur naar de eindbestemming Praag leidde. Na een eerste verkenning van het hotel en natuur lijk de bijbehorende bar, ging het vermoeide ge zelschap slapen om de eerste morgen vroeg te worden gewekt. Om 9.00 uur werd de H. Mis gezongen in de Maria Victoriakerk waarna het gezelschap onder grote belangstelling een con- ’n Kopje koffie? Graag tot uw dienst’ Volop (gratis) parkeer gelegenheid bij ai onze winkels! Li E' FNb s DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 30 MEI 2001 PAGINA 3 ZONWERING 2 L bij aankoop van 2 stuks Ten Cate Certifit Essential en Lace F I Deze actie loopt t/m 1 -7-2001 IM Sjan Mi epi els A T N S G E E R ■k» T

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3