'TïkwARTIERKE Gratis boek van Jan des Bouvrie BIBLIOTHEEK Fiets-Skeelertocht Moergestel stichtingripenbare Onze hypotheekofferte heeft een bijlage van 160 pagina's 1 Bridge in Moergestel Kermis in Den Boogaard Culturele markt in Oisterwijk Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 zKmSr jeugd-en jongerencentrum I Vraag nu een hypotheek adviesgesprek aan. Lekker wonen begint met rekenen en tekenen OISTERWIJK EN MOERGESTEL I Oud-DJ’s weer achter de platenspelers met de kermis in Den Boogaard Carry Slee betoverde harten tijdens de Kinderjury 2001 DE GÈSSELSE'- WOENSDAG 16 MEI 2001 PAGINA 5 Rabobank JH.H DES BOUVRIE Vraag nu een hypotheekadviesgesprek aan Denk je over de aankoop van een eigen huis? Dan is er één adres waar je eigenlijk niet omheen kunt: de Rabobank. Want daar krijg je niet alleen een waardevol hypotheekad vies; er ligt ook een prachtig interieur- boek van Jan des Bouvrie voor je klaar. Jan des Bouvrie en de Rabobank werken samen. Daarbij draait alles om rekenen en tekenen. De Rabobank voor alle geldzaken rondom je huis. En Jan des Bouvrie voor de beste woonideeën. Samen zorgen we datje goed zit.Vandaar het interieurboek. Je krijgt het cadeau, tijdens het hypotheekgesprek. Dat maakt een hypotheekgesprek nog eens extra waardevol. Dus: heb je plannen voor een huis? Bel dan nu voor een afspraak. Weet je zeker datje straks helemaal goed zit. 1 Op zaterdag 19 mei hebben we een kookcafé onder de naam ”een koud kunstje1' van ei tot eisalade... Wil je meedoen en ben je 8 jaar of ouder dan ben je vanaf 14.00 uur van harte welkom. De entree is 2,50. ’s Avonds hebben we een 16+soos vanaf 21.00 uur. Woensdag 23 mei organiseren we een dans- middag voor kinderen van 8 tot 12 jaar. We hebben voor deze middag een danseres inge huurd die jullie 2 uur lang allerlei dansjes en pasjes gaat leren. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt fl. 2.25. De openingstijden van ‘t Kwartierke zijn: Woensdag activiteit: 14.00 tot 16.00 uur Zaterdag activiteit: 14.00 tot 16.00 uur super disco: 19.00 tot 23.00 uur (laatste zater dag van de maand) 16+ soos: 21.00 tot 02.00 uur (overige zater dagavonden) Kijk voor meer info ook op www.kwartierke.nl Zij die graag langer genieten van de mooie natuur is er een langere route van 50 km of voor de volhouder een 75 km lange route. De keuze is aan u. Gezelligheid en sportiviteit staan voorop. Alle routes brengen u via rustige en vaak landelijke gelegen wegen naar de mooiste plekken van Moergestel en omgeving. U komt op plaatsen waar u normaal niet komt. De kosten voor deelname bedragen slechts 5,00 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar Komende zondag 20 mei start de eerste Moergestelse Fiets- Skeelertocht. Tussen 11.00 en 14.00 uur kunt u starten voor een uitdagende 25 km lange skeelertocht of voor een van de drie fietstochten. Speciaal voor gezinnen is er een 25 km route samengesteld. Elke maandagmiddag om 13.30 uur is er bridge in de Roozendries in Moergestel, en dit het gehele jaar door. Gelieve 10 minuten voor halft wee aanwezig te zijn, gezien de beperkte ruimte geldt hier, wie het eerst komt het eerste maalt. Ook zonder part ner bent U welkom. Speciaal beginnende Bridgers kunnen hier ervaring opdoen. De zomeravondbridge gaat weer beginnen! De zomeravondbridge start op donderdag 31 mei. 1 x Per twee weken kunt U bij ons brid gen op donderdagavond, aanvang 19.45 uur. Gelieve 10 minuten voor het begin aanwezig te zijn. De data zijn: 31 mei, 14, 28 juni, 12, 26 juli en 9 en 23 augustus in De Roozendries. 2,50. Naast een leuke actieve zondagmiddag is het kopje koffie of thee bij de controle post gratis. Voor de kinderen is er een bekertje limonade en bij terugkomst een lekkere koude verrassing. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd, met dank aan onze gulle sponsors. De start is vanaf het ROEF! Terrein, Stokeind 13 te Moergestel. Voorinschrijven is gewenst, lever hiervoor het inschrijfgeld te samen met uw naam, en geboortedatum in bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16 Moergestel, tel 013-5133103. Bij de start ligt uw deelnamekaart dan al klaar en kunt u direct vertrekken. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook. Doe ook mee en schrijf vandaag nog in! Tijdens de kermis in Moergestel zal het weer bruisen van activiteiten in Den Boogaard. Met een speciaal kermisprogramma voor jong en oud zet ’Den Boogaard' de deuren open met voor ieder wat wils. Zo zal er op de vrijdagavond een schuimparty gehouden worden voor de discogangers en is er op kermiszaterdag een fantastische Goud van Oud-avond met een groot aantal oud-DJ’s die in het verleden in Den Boogaard gedraaid hebben. Op de zondagavond is er een disco avond in de grote zaal van het partycentrum met een optreden van Def Rhymz. Op de maandag en dinsdag is het kermis in Café Cambrinus. Schuimparty Het kermisprogramma begint op vrijdagavond, 29 juni, met een grandioze schuimparty. Vanaf 20.00 uur zal er weer een dijk schuim in Den Boogaard geblazen worden en zal DJ Jan weer zorgen voor uitstekende disco(schuim)muziek. Toegangsprijs F 7,50. (legitimatie verplicht) Kermiszaterdag: ’Goud van Oud in Den Boogaard’ Op zaterdag 30 juni (kermiszaterdag) zal er in Den Boogaard muziek te horen zijn uit de jaren 70, 80 en 90 met achter de disco een aantal oud- DJ’s. Er zullen uitsluitend singles en LP’s worden gedraaid op een heuse pick-up. De oud- DJ’s hebben er zin in om weer een avondje muziek te maken in Den Boogaard. Het belooft een spektakel te worden van de bovenste plank. Ook de zaal van Den Boogaard zal omgetoverd zijn in de stijl van die jaren. Wie kent ze niet de nummers van The Rolling Stones en Meat loaf, maar ook oud-Hollandse muziek en de oude dansmuziek van die tijd zal te beluisteren zijn. De toegang van deze bijzondere avond is gratis en de aanvang is 20.00 uur. DIT MAG JE BESLIST NIET MISSEN!!!! Def Rhymz tijdens extra discoavond De bekende Hollandse rapper Def Rhymz zal op zondag 1 juli tijdens Moergestelse kermis ook aanwezig zijn in Den Boogaard. Met zijn gewel- Op 2e Pinksterdag wordt de culturele markt van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd gehouden, met activiteiten op de Lind. Het doel is om informatie te verstrekken om iedereen meer mondiaal bewust te maken. Er is een reeks leuke spelactiviteiten met een intercultureel karakter gepland, waaraan kinderen kunnen deelnemen. Op deze markt zullen de leden van de stichting zich presenteren. UNICEF: Elk kind heeft fundamentele mensenrechten en hoort een kans te krijgen om gezond op te groeien. Om dit te bereiken bouwt UNICEF aan een wereldwijde beweging voor kinderen waarin iedereen welkom is. U kunt UNICEF steunen door kaarten en geschenken te kopen. Graag tot ziens op de Pinkstermarkt. (Voor meer informatie Unicef tel. 521 1527 of 523 0767). WERELDWINKEL OISTERWIJK e.o. De Wereldwinkel is een veelzijdige winkel. U vindt er tal van artikelen uit de Derde Wereld: van koffie uit Tanzania tot sieraden uit Mexico en van handgeschept papier uit India tot pan- danrijst uit Thailand. De producten die in de Wereldwinkel te koop zijn, zijn rechtstreeks ingekocht bij boeren en producenten uit de Derde Wereld, zonder tussenkomst van tussen handelaren en tegen gunstige leveringsvoor waarden en een eerlijke prijs. dige muziek zal hij vele bezoekers in beweging zetten. En dat het een feest wordt staat nu al bijna vast. De voorverkoop van de kaartjes is al begonnen en de kaartjes zijn dan ook te koop voor fl. 10,- in Den Boogaard. Aan de kassa kosten ze fl. 15,-. Als je Def wilt meemaken grijp dan nu je kans en ga snel zo’n kaartje halen want VOL=VOL. Met de muziek van DJ Jan erbij belooft het weer een SUPERDISCO avond te worden, dus op naar Den Boogaard om lekker te rappen. Aanvang 20.00 uur (legitimatie verplicht) Kermis in Café Cambrinus Op maandag 2 en dinsdag 3 juli is het nieuwe Café Cambrinus open en kunt u kennis maken met deze nieuwe locatie aan de voorkant van Den Boogaard. Een geweldige bar, mooie open haard en een geheel nieuwe inrichting moet voor menig bezoeker een streling zijn om daar naar toe te gaan. Met geweldige muziek een terras en nog een aantal verassingen zal het nieuwe café geo pend zijn. Maanden van voorbereiding waren er nodig om van de “oude Cambrinus” een nieuwe eigen tijdse kroeg te maken. Net even anders dan anderen en zo sfeervol dat u dit niet voorbij kunt laten gaan. Verder vertellen we niks: LAAT UW VER RASSEN IN CAFE CAMBRINUS. Tussen 1 februari en 1 mei deden kinderen tussen de 6 en 12 jaar uit heel Nederland mee aan de 14e Nederlandse Kinderjury. De Oister- wijkse en Moergestelse jeugd kon hiervoor terecht in de beide bibliotheken. Kinderboeken verschenen in 2000 konden gelezen en beoor deeld worden. De boeken herkenbaar aan het roze kinderjuryvignet konden een cijfer tussen de 5 en 10 krijgen en waren daarmee: slecht, gaat wel, mooi, heftig of super. Op de 400 uitgereikte persoonlijke jurylidpasjes konden aantekenin gen gemaakt worden en de stemformulieren (in totaal 1184!) werden gretig ingevuld. Bijna 100 kinderen vulden daarna ook hun eigen top-vijf in op de officiële landelijke deelname- formulier. Op vrijdag 8 juni wordt de uitslag bekend gemaakt in een speciale uitzending van de NPS op Nederland 3. Het boek dat de allermeeste stemmen krijgt ontvangt de Hotze de Roos prijs. De Stichting Nederlandse Kinderjury verloot onder de inzenders van de officiële stemfor mulieren voor de prijs van de Nederlandse Kinderjury 2001 3 computers ter waarde van f3000,.-!!! Meer weten? Kijk op www.leesplein.nl of www.kinderjury.nl. Maar welke boeken vonden de kinderen uit Moergestel het allersuperst? Carry Slee spande bij ons de kroon met Hokus pokus... plas! Zij kreeg maar liefst 129 en 76 punten. In Moergestel waren de nummers 2 t/m 10: Vivian den Hollander: He scheids75 pnt Hans Hagen Jubelientje wil winnen ..73 pnt Lida Dijkstra: Sim loopt weg67 pnt Hans Kuijper: In het diepe61 pnt Vivian den Hollander: Klapgauwgom .60 pnt Marianne Busser: Tellen met Pietertje Pet 60 pnt Jan Flieger: Het labyrint in de rotsen..59 pnt Koos Meinderts: 1-0 voor buurvrouw Krul 59 pnt Pieter Feller: De sleutel van klaske59 pnt Dit wil natuurlijk niet zeggen dat alle andere boeken niet goed scoorden, want er waren veel boeken die als super werden geprezen. Maar overtuig jezelf en kom deze boeken ook zoeken en lenen bij de bibliotheek. Net zoals alle kinderen die meededen weten we dat lezen gewoon super is!!! Tot ziens in de bibliotheek!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5