Korenschuur’ feestelijk opgeleverd 1?5 Hoezo waanzinnige prijzen 1a5 175 50 Verschillende pleisters 1000 Wattips Wattenschijfjes 7 Papieren zakdoekjes 475 De complete woninginrichter I Ondulette 1 NU VOOR NU VOOR NU VOOR van 2.95 Woensdag 9 mei jl. was het in de Schoolstraat feest. Het plan ’’Korenschuur” werd door Woningstichting ’’Sint Joseph” feestelijk opgeleverd. Men was er in geslaagd om voor senioren betaalbare en goed uitgeruste woningen te bouwen die voldoen aan de Woonkeur. Opdrachtgever, architecten aannemers, B&W, raadsleden, pers, genodigden en natuurlijk de bewoners van de appartementen waren samen gekomen om dit te vieren. Hb Pastor Van den Broek sprak een dankwoord je namens de bewoners. Wethouder Ruud Hora onthult de gedenksteen. Inzet: Architect Moergestelnaar Pieter van Gisbergen. van 3.95 van 2.75 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 LEVERANCIER VAN: Rolgordijnen Horizontale (houten) jalouzieën Verticale jalouzieën Plissé en Duette shades Silhouette shades Softshades Vliegengordijnen etc. de eisen steeds strenger worden en om daar aan te kunnen voldoen moeten er wel eens kun stgrepen worden toegepast. Niet dat er gerom meld wordt, maar de mazen in de wet worden steeds nauwer, zeker wat het ontwikkelen van dit soort wooneenheden betreft. Wonen is een belangrijke factor in een mensenleven. Het is een plaats voor ouderen om van rust te genieten en om nieuwe energie op te doen. TEVREDEN BEWONERS Namens de bewoners dankte Pastor Herman- Jozef van den Broek iedereen die aan dit pro ject had meegewerkt. Ook memoreerde hij nog even dat de naam van de Woonstichting eigen lijk afgeleid was van zijn eigen naam. Er was dan nog wel geen bewonerscommissie en daarom deed hij dit dankwoord. Hij had ook ervaring met toespreken van grote aantallen mensen en voorzitter van de bewonerscom missie zou hem zeker niet misstaan of sollici teerde hij hiernaar? Hierna werden de aanwezigen uitgenodigd om te genieten van het Indische buffet wat ver zorgd was door Rasa Senang. Wethouder Hora, Pastor van den Broek en onbezoldigd huis meester Ben Sneijders mochten het spits afbij ten. Iedereen liet zich het gebodene goed smak en en bleef nog een wijl bij elkaar om gezellig over het een en ander na te praten. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 dragen en er ook eindeloos, bijna dag en nacht, voor in het geweer is geweest. VOORGESCHIEDENIS Wethouder Ruud Hora roemde in zijn toe spraak de samenwerking tussen woningstich ting, gemeente en ook de provincie. Voor 1997 probeerde het toenmalige Moergestelse college het Brameco terrein in eigendom te verkrij gen. Het verschil tussen vraagprijs en aanbod bleek onoverbrugbaar. Na de herindeling pro beerde B&W de padstelling te doorbreken en hervatte men de onderhandelingen. De wo ningstichting rondde de onderhandelingen later met succes af. Met de opbrengst van het voormalige Gemeentehuis (f. 800.000,=), een subsidie uit het Stads- en Vernieuwingsfonds (f. 800.000,=), een donatie uit het Gemeentelijk Volkshuisvestingsfonds (f. 370.000,=) en nog een subsidie uit het Besluit Woongebonden Subsidies (f. 200.000,=) betekende dat men de terreinen kon aankopen, saneren en bebouwen. Nog was het leed niet geleden want het duurde nog bijna twee jaren vooraleer de bouwver gunning werd afgegeven. In februari 2000 kon de bouwcombinatie Verhoeven/Op ’t Hoog dan uiteindelijk beginnen. TOEWIJZING AAN GEGADIGDEN De Woningstichting St. Joseph kon geen invloed op toewijziing van de koopwoningen uitoefenen vanwege de bij de herindeling bedongen Moergestelse lijst. Binnen de ge meente dient echter een rechtvaardiger toewij zingsbeleid gevoerd te worden. De verdeling Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Op de binnenplaats achter de appartementen was een grote tent neergezet. In het begin dacht men dat dit niet nodig zou zijn want het was prachtig zonnig en zodoende erg heet in deze tent. Later kwam er een flinke bui en was men dolblij met de overkapping. NOG STEEDS WONINGNOOD Directeur-bestuurder drs. Hans Hulsbosch heette iedereen welkom en was blij met de uit breiding van de 23 twee-onder-een-kap wonin gen, 11 rijtjeswoningen en 20 huurapparte- menten voor senioren. Waar vroeger Brameco op een agrarische enclave de silo’s en het pakhuis beheerde was nu dit mooie wooncom plex ontstaan. Het trappenhuis met liftschacht voor de appartementen doet nog enigszins aan de silo’s denken. Zonder drempels, met aange paste deurdrangers en rolstoelvriendelijk uit gevoerd zal een mindere vraag op de Wet Voorziening Gehandicapten tot gevolg hebben wat wethouder Lambert van den Bosch enigs zins tevreden moet stellen. Er zijn in onze ge meente 1.200 ingeschrevenen die op zoek naar een betaalbare huurwoning zijn en hiervan is ’n derde gedeelte 55-plusser. De verkoop van huurwoningen biedt weinig soelaas; het is de schaarste aan bouwgrond dat de grootste proble men oplevert. In Oisterwijk zal het Renata-ter- rein enige verlichting moeten bieden mits de projectontwikkelaar daar een twintigtal wonin gen bouwt met een aanvaardbare huurprijs. Hij dankte ook speciaal het Gemeentebestuur in de persoon van Wethouder Ruud Hora die het project steeds een warm hart had toege- van 2.75 NU VOOR te voorkomen. Het opleggen van woonduur en een anti-speculatiebeding zal meegenomen worden en men hoopt dit jaar nog de eerste schop in de grond te krijgen. WOONGENOT Blij is het gemeentebestuur ook dat er een aan gename en plezierige woonomgeving ontstaan is vlakbij alle voorzieningen als winkels en scholen. De herinrichting van de luidruchtige Schoolstraat, waaraan binnenkort begonnen wordt, zal hier zeker aan bijdragen. Een 30-km zone en minder geluidsoverlast van vooral het vrachtverkeer zal ook de veiligheid ten goede komen. Hierna onthulde de wethouder de gedenksteen en kreeg zijn vrouw José bloemen aangeboden. BEZICHTINGING APPARTEMENTEN Alle bewoners hadden hun ’optrekje’ voor bezichtiging opengesteld. Op de derde verdie ping keken wij rond bij Piet en Corry Kemps- van der Schoot. Ziekte maakte wonen in de Huysackerstraat steeds moeilijker maar hier hebben zij het goed naar hun zin. Weliswaar het kleinste appartement maar mooi uitkijkend over de daken van de overkant. Op de eerste etage waren wij bij Ad en Dien Rokven-Kogels die vanuit de Burg, van Heeswijkstraat waren gekomen. Deze appartementen zijn een balkon- breedte groter. Ook zij waren tevreden met hun nieuwe woonst. Op de begane grond waren wij tot slot te gast bij Elly en Ben Sneijders afkom stig uit de Kerckackerstraat. Deze woonlaag is het allergrootste en heeft een balkon direct op de Schoolstraat. Beiden waren eigenlijk geschrokken van het lawaai wat de straat veroorzaakt en hopen dat hieraan gauw een einde zal komen na de herinrichting. Met hun appartement waren zij dolgelukkig. Dorpsge noot Pieter van Gisbergen, sinds 3 jaren part ner van Architectenburo Snijders, van Steke- lenburg en Van Gisbergen, kan trots zijn op het werk wat hij met zijn collega’s heeft afgeleverd. Een prachtig complex wat voldoet aan de nieuw ste eisen die momenteel aan wonen gesteld worden. Wel wilde Pieter ons verklappen dat tussen doorstromers en starters komt anders danig in het gedrang. Vooral de jongeren vis sen achter het net en hier is de nood zeer hoog. Men hoopt dit in het plan Korenschuur-plus ’n Kopje koffie? Graag tot uw dienst! Volop (gratis) parkeer gelegenheid bij al onze winkels! ■MM fcswm»»,» m| DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 16 MEI 2001 PAGINA 3 ZONWERING IM Sjan Miezels SS s. “-EMA».

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3