Communicant! VOGELS j Aphrodite <•1 Gouden feest Rinus en Diny Oerlemans Fiets-Skeelertocht Kapsalon Barbers E.J. van Delft l.v.m. nascholing gesloten van dinsdag 22 t/m vrijdag 25 mei AGRO CLEANING Eerste goud in 'De Korenschuur' Schepens Tweewielers WOENSDAG 16 MEI 2001 - 26e JAARGANG - Nr. 1145 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Ik heet Benjamin en ben 8 maanden. Wie wil er op mij passen Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS COMPUTER-TRAININGEN Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 [FOtlT© ©!P(oW Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Diny de Laat SCHOONHEIDSSALON NAGELSTUDIO Vandaag de dag... •p Huidverzorgingsinstiti Rinus Oerlemans 3 7U Schoolstraat 5 U MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 -tl Stiekem... Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Voor een vakkundig en vriendelijk advies... PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg de fietsspecialist s-Maandags gesloten ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK de esselse ZIE PAGINA 3 1 VISA Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 (voorheen 'Moergestel-Nieuws Moergestel. Nog drie weken moest hij hier werken voordat hij in oktober 1986 gebruik kon maken van de VUT-regeling. Ondertussen was Rinus in 1982, vanwege zijn 40-jarig dienstverband, onderscheiden met de eremedaille in zilver in de Orde van Oranje- Nassau. Komende zondag 20 mei start de eerste Moer- gestelse Fiets-Skeelertocht. Tussen 11.00 en 14.00 uur kunt u starten voor een uitdagende 25 km lange skeelertocht of voor een van de drie fietstochten. Speciaal voor gezinnen is er een 25 km route samengesteld. Word, Excel, Access, Exact, Internet Powerpoint. Intro PC, Creatief met Word, E-commerce, op elk niveau! Niet rokende oppas gezocht voor ongeveer I5 flexibele uren in de week. Interesse of vragen: Tel.513 06 83 (of 06 513 999 72) Uitgave en redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Vrijdag a.s. (18 mei) vieren Rinus en Diny Oerlemans, De Korenschuur 16, hun gouden bruiloft. Dat betekent dat amper drie maanden nadat het appartementen complex ’De Korenschuur’ bewoond is er al een uitbundig feest wordt gevierd, want dat zal het ongetwijfeld worden. Nadat beiden al met hun respectievelijke ouders het gouden feest mochten beleven (28 oktober 1968 en 4 mei 1970), staan Rinus en Diny komende vrijdag zelf in het middelpunt van de belangstelling. 'De Gèsselse’ zocht hen afgelopen week op in hun prachtige nieuwe woning en tekende er het volgende verhaal op. Diny werd geboren op 4 mei 1927 op het Rootven (waar nu de familie De Bakker woont, naast Jumbo). Ook Diny was het 4e kind in een gezin van 5 meisjes en 1 jongen, haar enige broer dus. Die verongelukte jammerlijk op 29- jarige leeftijd als dienstplichtig militair. Vader (Willeke) de Laat werkte op de leerlooierij in Óisterwijk. In 1935 verhuisde de familie De Laat naar Oisterwijkseweg 34 (naast Gebr. Janssen, familie overigens). Diny ging uiteraard in Moergestel naar de kleuter- en lagere school; hier kreeg ze o.a. les van juffrouw Mulders en juffrouw Van Meerendonk. Gek genoeg heeft ze nooit lang les gekregen van de zusters die toen nog eigenlijk de school bestuurden. Nadat ze van school kwam moest Diny, vanwege haar nog te jonge leeftijd, ’n jaar thuis blijven voordat ze mocht gaan werken. Op 14-jarige leeftijd stapte ze bij Avang binnen om er in de stikkerij te gaan werken. Drie jaar later verkast ze naar Hurkmans Lederwaren. Hier zou ze in vaste dienst blijven tot juli 1952 om er daarna nog lange tijd thuiswerk voor te verrichten (waarover straks meer). De eerste jaren hielp ze in haar vrije tijd ook nog veel bij haar buren (tante Miet) in het huis houden. Suzanne Vorstenbosch Oisterwijkseweg 62 5066 XE Moergestel Telefoon (013) 513 0400 >1 hersteller. Anderhalf jaar lang reed hij daarvoor op de fiets naar de vakschool in Drunen. Liefst 21 jaar lang zou hij de mensen van dienst zijn met het vakkundig herstel van hun schoeisel. Ook Diny stak naast het drukke huishouden de handen extra uit de mouwen. Tot aan de geboor te van hun zesde kind deed ze nog thuiswerk voor Hurkmans en in 1987 hield ze het in ’Den Boogaard’ voor gezien in de bediening. Ze hebben het goed samen nu ze kunnen doen en laten wat ze willen. Diny is natuurlijk nog druk in het huishouden en daarnaast zingt ze (al 22 jaar) bij ’Crescendo’ en het Ouderenkoor. Samen kaarten en fietsen ze graag en Rinus mag zich graag bezighouden met kruiswoor draadsels en ,’n ’toerke slaopen’. Daarnaast fun geren ze nog wel eens als oppas en gaan ze graag ’n avondje uit of hier of daar op visite. Met Diny kom je trouwens ook geen praat tekort... Volgende week gaan ze met ’Crescendo’ mee naar Praag, maar dan heeft het feest al plaats gehad. Het zal ongetwijfeld een mooi feest worden, want zowel kinderen, (16) kleinkinderen en families kunnen er wat van. Het zal zeker een gezellige drukte worden op hun feestadres Tapperij-Brasserij De Schouw. Begonnen wordt de dag om 11.00 uur met een H. Mis in onze parochiekerk en de receptie is 's avonds in ’De Schouw’ van 18.00 tot 20.00 uur. Samen genieten ze nog volop zoals u kon lezen, hetgeen Rinus de uitspraak ontlokte ’Ik wil de 60 wel halen... Dat hopen wij dan van harte met hen mee en dat gunnen we hen ook! Van harte proficiat alvast namens ons en een héél fijne dag!!! M.O. h 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.ZJJIj Rinus werd geboren op 2 maart 1924 in Kaats heuvel (gemeente Loon op Zand), ook wel ’het rooie dorp’ genoemd omdat er alle gemeente- woningen waren voorzien van rode dakpan nen. Hij was de 4e in een gezin van totaal 11 kinderen: 8 jongens en 3 meisjes. Vader Oerle mans (Tinus, zoals de meeste Moergestelnaren hem nog wel zullen kennen) was schoenma ker van beroep. Door toedoen van Killeke van Boxtel kwam de familie Oerlemans op 9 janu ari 1929 naar Moergestel en ging vader bij ’Duifjes’ werken. De familie nam haar intrek in ’De Cambrinus’ (een voormalig café) aan de Kerkpad. Rinus ging in Moergestel naar de kleuter school ('daar moesten we dikwijls papier vou wen en daar kon ik niet mee uit de weg’...) en de lagere school. 7 Jaar lang ging hij met te genzin naar de Bosstraat om er zijn leerplicht te vervullen. Nee, school was aan hem blijk baar niet besteed. Des te opmerkelijker kan het genoemd worden dat hij met een van de broeders die op school les gaf, een langdurig contact heeft gehouden: broeder Acharius. Tot de broeder echt niet meer kon is hij altijd bij Rinus en zijn gezin blij ven komen. Andere namen van broeders: Flo- rimont, Liberatus, Hugolinus, Jucundinus en Justinianus. Namen die oudere Moergestel naren ongetwijfeld tot de verbeelding spreken. 14 Jaar geworden kon Rinus mee naar ’Duifjes’, want naast pa Oerlemans werkten zijn broer Wim en zus Sjaan er ook al. Kort nadien moest hij echter onderduiken, vanwege de Duitsers die op zoek waren naar jonge mannen. In 1942 verhuisde hij naar Avang Schoenfabrieken en in 1943 moest hij toch naar Duitsland, ’n Half jaar heeft hij in het Ruhrgebied gewerkt op een buizenfabriek. Toen mocht hij naar huis omdat thuis de zilveren bruiloft van zijn ou ders werd gevierd. Van die gelegenheid maak te hij gebruik om na het feest opnieuw onder te duiken. Diverse adressen, zoals families op de Zelt en in de Krijtestraat boden hem die kans. Naar Duitsland ging hij niet meer terug... In 1962 verhuist Rinus als werkmeester met de afdeling ’flexibel’ van Avang naar Oirschot. Avang zocht daar naar uitbreidingsmogelijkhe den omdat er in Moergestel geen plaats meer was. 21 Jaar zou hij op en neer pendelen om in 1986 weer terug te keren naar de fabriek in di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.JJJ De eerste kennismaking gebeurde ’stiekem’ vertelde Rinus ons. Eigenlijk verliep die ken nismaking heel simpel: Diny was vriendin met de meisjes Klomp en Rinus was bevriend met hun broer, Toon Klomp. Zo leerden ze elkaar kennen en maakten ze, zonder dat er thuis iemand iets van wist, hun eerste afspraakjes. Voorzichtigheid was inderdaad geboden inder tijd, was Diny was nog maar 17 jaar... Na 7 jaar verkering te hebben gehad geven ze elkaar op 15 mei 1951 in de H. Mis van 10.00 uur het ja-woord ten overstaan van Pastoor H. Van den Boogaard in onze parochiekerk. Hun intrek neemt het jonge echtpaar in 'De Nachtegaal' aan de Oisterwijkseweg 84. Beide vertrouwen ze ons toe dat het daar heel gezel lig wonen was aan de rand van het Putven. In november 1954 verhuisden ze naar Kerk straat 19, het huis van (Diny’s) opa Janssen. Deze naam zegt u waarschijnlijk niet zoveel, maar hij was de legendarische 'de Man’. In 1962 nemen Rinus en Diny hun intrek op het adres Schoolstraat 28. Hier nadert het gezin zijn voltooiing: 3 meisjes en 4 jongens maken het kindertal van 7 compleet. Duidelijk mag zijn dat er dan ook veel mondjes gevuld moeten worden, en dat is ook de reden dat Rinus in de Kerkstraat in de avonduren al begon als schoen- en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21. Óisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Surf eens naar de harmonie op internet: http://eniact.nl/juliana

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1