Sonman II op losse schroeven! 1 EHBO Moergestel heeft een nieuwe Lotus Fractieberaad VVD Algemeen Belang Minister Pronk fluit gemeente en provincie terug. Gemeente Belangen Toch toegezegd 29-jarige Angelique Kastelijn-de Jong PETER JANSSEN 4 Miljoen voor Van Esch Totdat... Als ’n bom... FRANS BECX Hoe het begon... Bijna zeven jaar heeft hij er zich sterk voor gemaakt: Ruud van de Ven, in zijn hoedanigheid als voorzitter van Ondernemend Moergestel. Alles leek in kannen en kruiken voor wat betreft het nieuwe bedrijventer rein Sonman II, totdat minister J. Pronk (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer) afge lopen week een briefje naar de gemeente stuurde. ’Géén nieuw industriegebied in Moergestel!’ Een mokerslag voor Ruud, voor Ondernemend Moergestel en zeker voor alle betrokken ondernemers... AvdW M.O. drijven Terrein), de Handleiding vestiging bedrijven in categorieën 1,2 of 3 en de Nota op Maat. 2650) en/of met Ton Timmermans (tel. 533 3606). Velen gingen u daarin voor. Graag tot ziens en/of horens! Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk. Door de herindeling moesten Moergestelse ondernemers zich maar vestigen op bedrijven terrein ’De Laarakkers’ werd al snel gezegd. Dat kon dus niet, en tijdens een door de WD beleg de bijeenkomst voor Oisterwijkse en Moer- gestelse ondernemers in ’De Gulle Ark’ in BETEKENIS VOOR ST. CHRISTOFFEL Voorzitter Jan Zoontjens is erg in zijn nopjes met Angelique. Met een bos bloemen was hij dan ook aanwezig bij de diploma-uitreiking. De vereniging heeft meer lotus-mensen, maar Rini van Elderen kan het al enkele jaren fysiek niet meer opbrengen en Bets van Kerkoerle-van Kollenburg en Jan Brekelmans zijn wegens gevorderde leeftijd blij een stapje terug te kun nen doen. Heukelom - Moergestel - Oisterwijk Voor een leefbaar Oisterwijk Op maandag 14 mei a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om kennis te nemen van de reacties van B&W op de adviezen van de commissievergaderingen en de agenda van 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 MEI 2001 De beste kijk op elke wijk Op maandag 14 mei komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende raadsvergadering. Tijdens deze vergadering zal de raadsagenda van 17 mei worden besproken. Aan vang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Graag nodigen wij u uit om over deze voorbereiding op de raadsvergadering van gedachten te wis selen. Op de agenda staat onder andere het voorstel tot het vaststellen van de startnotitie ‘Parkeerbeleid Oisterwijk Centrum’. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 5288526, Jan Oerlemans 5132239, Piet Meeuwis 5284678, Cees Rijnen 5288133 of bij het secretariaat Frans van lersel 5282500. Bezoek ook zeker onze website via www.do.nl in het keuzemenu ‘het gemeentekantoor’. Tot maandag 14 mei om 20.00 uur in het ge meentehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met ‘De Beste Kijk op Elke Wijk’. Op 28 april jl. kreeg Angelique Kastelijn- de Jong, Oisterwijkseweg 26, het Lotus diploma uitgereikt. Daarmee gaf zij niet alleen zichzelf voldoening maar ook de EHBO-vereniging St. Christoffel. Een ’lotus’ zijn houdt in in staat te zijn een slachtoffer na te bootsen niet van echt te onder scheiden. Voor het behalen van een normaal EHBO-diploma is het niet voldoende op pop pen of andere hulpmiddelen te oefenen, maar is het oefenen op lotus-mensen een wezenlijk onderdeel. DIEPGANG Angelique heeft haar EHBO behaald in Rotter dam. Na haar huwelijk met William Kastelijn kwam zij de Moergestelse vereniging versterken en werd daar tevens bestuurslid. Het is haar eigen drijfveer geweest om voor lotus te gaan. Zij wilde meer diepgang in het werk krijgen. ‘Ik denk dat ik nu werkelijk de pijn voel die iemand bijvoorbeeld met een gebroken arm heeft’, zegt ze. Het behalen van het diploma is niet een voudig. Dit illustreert zij met de mededeling dat in haar cursus van twee jaar van de 30 deel nemers er uiteindelijk 14 het diploma behaal den in Tilburg. PAGINA 7 'De Gèsselse' tekende reacties op van 'n drietal 'gedupeerde 'ondernemers die voor een belang rijk deel hun toekomst hadden afgestemd op het nieuwe bedrijventerrein. (Aannemersbedrijf Gebr. Janssen) Aannemersbedrijf Gebr. Janssen wil verhuizen naar Sonman II. Weg dus van de plek waar het bedrijf zijn oorsprong vond: de Oisterwijkseweg. Kantoren, werkplaats en de materialenwerf die nu nog aan de Krijtestraat ligt wil men onder brengen op één plek. ’Moergestel gaat eraan’, aldus de eerste reactie van Peter Janssen als we vragen naar zijn me- Oisterwijk zegde Gedeputeerde mevr. Hui-j- bregts persoonlijk toe een goed woordje om 4 ha industriegebied voor Moergestel te doen. Saillant detail: op deze avond waren drie Ois terwijkse ondernemers present en uit Moerges tel waren ze er allemaal! de raadsvergadering van 17 mei a.s. te bespre ken. Onder meer staan geagendeerd: De start notitie ‘Parkeerbeleid Oisterwijk Centrum’, het treasury-statuut voor onze gemeente, deelname in het aandelenkapitaal van WOB. En.zit er voor 22 september a.s. een autovrije zondag in voor Oisterwijk? Bovendien zijn er reacties van burgers binnengekomen. Komt u gerust eens binnenlopen om over een aantal onderwerpen mee te praten. Wij kunnen er van leren en hopelijk u ook. U bent echter ook vrij om andere onderwerpen aan de orde te stellen. Wij luis teren graag naar uw bijdrage. U kunt, hetzij alleen, hetzij in verenigingsverband, uw stem laten horen en uw mening zal zeker in de we ging betrokken worden. Het is natuurlijk aan zienlijk moeilijker voor ons als wij niet weten hoe u over een en ander denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractiever gadering, welk om 19.30 uur begint in het Raad huis op De Lind, kamer 8 (bovenste verdieping, tel. 5291384). U kunt gebruik maken van de lift en eenmaal boven wordt u een kopje koffie of thee aangeboden. Mocht u verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 5131694), met Ferry Pörtzgen (tel. 5217217), met Chris de Veer (tel. 5132496), met Daniëlla Hulskes (tel. 5285795), met Arnold van Beekhoven (tel. 5217032), met Simone van den Koedijk (tel. 5282284), met Trees Verhoeven (5131814), met Martien Mathijssen (tel. 528 ning over de gebeurtenissen van de afgelopen week. 5 Jaar geleden zegt hij het al te hebben zien aankomen. ’De samenvoegingen van veel gemeentes zal op termijn de doodsteek beteke nen voor veel kleine dorpen als Moergestel’. Net als wij is hij ook van mening dat men daar op termijn vanzelf achter komt, maar dan is het te laat... ’Héél héél triest, anders zijn daar geen woor den voor’. En tot slot: 'Natuurlijk gaan we niet bij de pakken neerzitten, er zal nog stevig overleg plaatsvinden over stappen die wor den ondernomen, want dit kan het niet...’ Dan komt de lokatie van Van Esch aan de Akkerweg al snel in beeld; een perfecte lokatie in de nabijheid van de rijksweg en aansluitend aan het al bestaande Sonman I. Om te onder zoeken of het allemaal menens was wat de ondernemers wilden, moesten zij per bedrijf dat zich in het nieuwe industriegebied wilde ves tigen, het bedrag van fl. 1.000,- betalen. 44 Bedrijven deden mee, waarvan er in eerste instantie 28 direct rechtstreeks toegang tot het bedrijventerrein kregen en 6 op de reservelijst werden geplaatst. De gemeente had daaraan ook nog Avang toegevoegd; omdat die geen lid was van Ondernemend Moergestel. Gedeputeerde Staten gaf vervolgens groen licht en de gemeente Oisterwijk kocht Van Esch op voor 4 miljoen gulden. Alle richtlijnen waren keurig gevolgd: de SBT (Structuurschets Be- Alles leek in kannen en kruiken, immers de bezwarenprocedures waren achter de rug en het stedebouwkundige structuurplan was ge reed. De werkzaamheden, die bestonden uit het slopen van de gebouwen van Van Esch en het bouwrijp maken van de grond, werden aanbesteed aan de firma's Wolfs en Van der Zanden. Totale kosten tot nu toe gemaakt: bijna 7 miljoen gulden! En toen.kwam deze week de brief van minis ter J. Pronk met daarin de mededeling dat een nieuw industriegebied in Moergestel niet mocht. Immers: Moergestelse ondernemers die wilden uitbreiden moesten maar naar De Laarakkers (is al helemaal vol, red.) in Oister wijk gaan. En verder voegt hij er heel simpel aan toe: ’Het maken van bezwaar is niet mo gelijk’. Pronk blaast de zaak nota bene ook nog eens af op grond van de Nota Ruimtelijke Ordening die nog niet eens door de Kamer is aangenomen. Uiteraard is Ondernemend Moergestel zeer teleurgesteld (zeg maar gerust ’boos’) en met hen alle ondernemers die al jaren zitten te wach ten op uitbreiding van hun bedrijf. Ruud van de Van kan het allemaal nog nauwelijks geloven. ’Zowel de Kamer van Koophandel als de ge meente Oisterwijk en de provincie zijn zéér zorgvuldig te werk gegaan, en uiteindelijk was er maar één conclusie mogelijk: Moergestel had zeer dringend behoefte aan nieuw indus triegebied’. En verder: ’Moergestel vergrijst toch al zo sterk door de minimale woningbouw, als men dan ook nog eens de werkgelegenheid laat vertrekken, dan kun je wel raden wat er gebeurt. Vroeger waren dorpen als Moergestel vanwege de ruimte de kraamkamers voor ontlui kende bedrijven, maar nu lijkt het een kerkhof te worden’. Meer dan sombere woorden van een zeer teleurgesteld voorzitter van een Onder nemersvereniging die heel ambitieuze leden telt. Leden die hun bedrijf willen uitbreiden en zodoende de mogelijkheid scheppen voor werk gelegenheid. KEES HESLENFELD (Timmerbedrijf De Kring) Timmerbedrijf De Kring is gehuisvest in een veel te klein pand aan Den Oudenhof. Onder nemer Kees Heslenfeld wil zich samen mei Timmerbedrijf Arie op ’t Hoog vestigen op een nieuw bedrijventerrein. ,’n Héél slechte zaak’ noemt Kees Heslenfeld de beslissing zoals die deze week kwam. ’En voor mij betekent het hoge nood’ voegt hij er direct aan toe. ’Al 12 jaar wacht ik nu om uit te kun nen breiden, maar nu moet het wel snel. Ik kan het werk met mijn mensen op de plek waar ik nu zit niet meer aan’. Kees heeft, naast zijn werkplaats op industrieterrein Stokeind, dan ook al een schuur buiten het dorp moeten huren om het materiaal in op te slaan. Een onwerk bare en on-economische situatie die om een oplossing vraagt voordat deze jonge onderne mer letterlijk ’de nek wordt omgedraaid’. Kees noemt de manier waarop die beslissing tot stand gekomen is een vorm van ’onbe hoorlijk bestuur’. Nee, de boosheid hoeft de ondernemers niet te worden aangepraat. Ze zijn boos... écht boos... En Kees zet, zoals Ruud van de Ven dat deze week in het Brabants Dagblad deed, zijn vraag tekens bij het lot van het verenigingsleven in Moergestel, ’n Bloeiend verenigingsleven dat zoveel sponsors kent uit het bedrijfsleven. ’En wat als straks die bedrijven er in Moergestel niet meer zijn?’ vraagt Kees zich terecht af. (Frans Becx Tiiinmachines) Frans Becx kocht jaren geleden al de plaats waar vroeger de gemeentewerf was gevestigd aan Den Oudenhof (t.o. zijn huidige lokatie, red.). Het oorspronkelijke plan om daar uitbreiding van zijn zaak te gaan realiseren liet hij varen toen de mogelijkheden zich aandiende op een nieuw op te zetten bedrijventerrein. ’Triest’, zegt Frans, maar die reactie blijkt slechts ingetogen te zijn. Het kan ook bijna niet anders als je hoort wat Frans in de zeer nabije toekomst voor plannen had en er al behoorlijk naar toe had gewerkt. ’Vanwege de uitbreiding van mijn bedrijf, waardoor ik een groter assortiment kon presenteren in andere en grotere tuinmachines, heb ik al 4 mensen aangenomen. Gewoon, met het oog gericht op de toekomst, wilde ik ze alvast mee laten draaien, omdat ik straks een andere structuur van mijn bedrijf ga krijgen.’ (Frans werkt, naast nu al in Hilvarenbeek, nog aan meerdere filialen in de omgeving, red.). 'Ik heb best begrip voor het milieu, maar een prima plan dat al door zovelen is onderzocht, onderbouwd en goedgekeurd, en wat al zoveel geld heeft gekost op deze manier om zeep helpen, daar begrijp ik niks van’. ’Op korte termijn zal er dan ook duidelijkheid moeten komen over wat nu, anders zal ik andere stappen moeten ondernemen’, aldus een zeer teleurgestelde Frans Becx die zijn woede amper nog kan bedwingen. ’Er was wel een andere kandidaat voor het werk dat Lubbers nu ver weg buiten Nederland doet’, vertrouwt hij ons toe net voordat we bij hem weggaan. Lachend geven we aan dat we die hint en die reactie wel begrijpen Niet alleen de moeilijkheidsgraad is hier debet aan, maar ook de tijdsbelasting. ‘Je bent eigen lijk drie avonden per week belast: je eigen verenigingsavond, de cursus en de verplichte oefeningen. Onze fractie komt weer bijeen op maandag, 14 mei a.s. Dit om de agenda voor de raadsver gadering van 17 mei te bespreken. Op deze agenda staat o.m. de startnotitie parkeerbeleid centrum Oisterwijk. U kunt dit overleg bijwonen. Kom op maandag 14 mei om 20.00 uur naar het oude raadhuis. U bent van harte welkom. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Frank Smit en Wout Polderman. Bent u geïnteresseerd in de WD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers, p.r. com missie, tel./fax 52 830 16. Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers (51 360 59) of de raadsleden Janneke Oldenhof 52 301 50) en Cora Steffens (52 884 49). In 1994 gaf Ondernemend Moergestel opdracht aan de Kamer van Koophandel om in Moerges tel de behoefte in kaart te brengen voor een in dustriegebied. Moergestel had wat dat betreft immers al behoorlijk ingeboet. Op het moment dat men officieel nog de beschikking had over 0,2 ha, bleek er al ruim 6 ha te zijn ingeleverd door o.a. het verdwijnen van Houtepen aan de Postelstraat, Bertens aan de Raadhuistraat en de Boerenbond aan de Schoolstraat. Het onder zoek gaf aan dat in principe 36 bedrijven inte resse hadden, ofwel dat er behoefte bleek aan 7 ha. De (toen nog zelfstandige) gemeente Moergestel reageerde positief op het advies, maar de her indeling met Oisterwijk gooide meteen al het eerste roet in het eten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7