SETTERLAINE aangename nachirustststst l Poirters Voor een gezonde EASTBORN Zaterdagmiddag in zaal De Brouwer: Berichtje voor de donateurs van Crescendo Protestantse Gemeente Oisterwijk - Presentatie jaarprogramma Stichting Wielerronde - Huldiging wereldkampioen Pieter Burgers - Prominenten op de hometrainer •Stichting J'tXlzijn uderen^rïoergestel Culturele Markt in Oisterwijk Kookcursus in Moergestel Heel hartelijk dank!! De complete woninginrichter jaarlijkse cyclo-cross die in Moergestel aan de Stichting Wielerronde Moergestel Bij ’La Commandite’ achter het fornuis... VOORJAARSCOLLECTIE 2001 Dit lieve manneke wordt a.s. zondag alweer 40 jaar. Jan... van harte gefeliciteerd! De protestantse gemeente Oisterwijk C.A. Deze zet zich al meer dan 15 jaar in voor het project Hogar San pedro in Peru. Dit is een medisch centrum voor (dakloze) kinderen en volwassenen. Elke twee jaar wordt o.a. een bazaar georganiseerd. MODEHUIS MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Het is al weer bijna een jaar geleden dat de mensen van ‘Crescendo’ bij u aan de deur waren en binnenkort kunt U ze weer verwachten. Een beetje vroeger dan het vorig jaar want we hebben wat bijzonders in petto! Eind mei gaat ‘Crescen do’ namelijk naar Praag. We hopen dat we ook dit jaar weer een beroep op u kunnen doen want we stellen uw steun bijzonder op prijs. Wij houden u op de hoogte en danken u bij voor baat. Zondag 13 mei. De dienst begint om 10.15 uur. Voorganger is dr. K Hanhart. Er is crèche voor kinderen van 0-4 jaar, Kindernevendienst en jeugdkerk voor 15 t/m 17 jaar. Op zaterdag 12 mei presenteert de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk haar programma voor 2001. Ten opzichte van voorgaande jaren zal de stichting haar activiteiten op het gebied van de wielersport stap voor stap gaan uitbreiden. Dit met als doel de wielersport in het algemeen en in de regio Moergestel en Oisterwijk in het bijzonder te bevorderen. Van deze gelegenheid zal door het stichtings bestuur en de buurtvereniging ’De Vurhaai' bovendien gebruik worden gemaakt om onze plaatsgenoot Pieter Burgers, dit jaar voor de De werkgroep Nicaragua van de PI-school de Hondsberg. Kinderen en personeel van de PI-school Hondsberg in Oisterwijk en La Salie in Boxtel, beide van Stichting Saltho, ondersteunen twee projecten in Nicaragua. Een basisschool in El Tuma en een project voor kinderen met een handicap in Esquilupas. We willen echter niet alleen met geld ondersteunen, maar ook komen tot een uitwisseling. Foto’s, dia’s, tekeningen, brieven en zo nu en dan een bezoek gaan over en weer. Aan beide kanten van de oceaan wordt zo gewerkt aan een vriendschapsband. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 tweede achtereenvolgende maal wereld kampioen bij de Veteranen, in het zonnetje te zetten. Om de huldiging, de presentatie en de onderte kening van de contracten meer luister bij te zetten wordt op deze middag een hometrainer wedstrijd voor een aantal lokale prominenten gehouden. Dit alles onder de deskundige lei ding van de zeer bekende speaker bij interna tionale wielerwedstrijden Jan Peters. Aan deze wedstrijden zullen onder meer deel nemen Mieke Hooghiemstra van schaatsclub de Vennen, de wethouders van den Bosch en Hora van de gemeente Oisterwijk, Bernard Op ‘t Hoog van het gelijknamige bouwbe drijf en Henk van der Zanden van MDZ, de bekende Moergestelse kasteleins Hans de Brouwer en Jan Timmermans, Keizer Hans Kerkhof van gilde St. Joris en Frans van de Sande van het gilde St. Sebastiaan Barbara en nog vele anderen. Natuurlijk zijn alle vrienden en vriendinnen van de wielersport en overige belangstellenden van harte welkom op zaterdagmiddag 12 mei van 15.00 uur tot ca. 18.00 uur in café de Brouwer aan het Rootven. Op dit moment beperkt de stichting zich nog tot het jaarlijks organiseren van een cyclocross aan de Zandstraat nabij de uitspanning ‘t Stoks- ke. De uitbreiding van de activiteiten in 2001 betreft met name het organiseren van activitei ten voor de jeugd. Zo zullen dit jaar een twee tal ‘dikke bandenwedstrijden’ worden geor ganiseerd voor schoolgaande kinderen. Zowel meisjes als jongens kunnen aan deze wedstrij den gaan deelnemen. De wedstrijden worden zowel in Moergestel als in Oisterwijk gehouden. Ook zal dit jaar tenminste een clinic voor veldrij den worden gehouden voor de jeugd onder lei ding van een bekende oud-wielrenner om de fijne kneepjes van het veldrijden onder de knie te krijgen. Zonder financiële ondersteuning is het orga niseren van deze wedstrijden en activiteiten niet mogelijk. Daarvoor moet de stichting een beroep doen op ondernemers en bedrij ven. De Stichting Wielerronde Moergestel/ Oisterwijk is er in geslaagd om een aantal hoofdsponsoren te vinden om deze activi teiten te kunnen organiseren. Deze con tracten zullen met enig ceremonieel op deze middag worden ondertekend. Daarbij zijn inkomsten door adverteerders in de programmaboekjes en bijdragen van dona teurs ook nog noodzakelijk. Daarom bestaat onder meer de mogelijkheid om Vriend(in) van de Stichting te worden, waarbij men in ieder geval recht heeft op gratis toegang bij de j1 1 J' Z .1J Zandstraat wordt verreden. Bingo in de Reuselhof Woensdag 16 mei is het weer bingo in de Reuselhof. Het is de laatste keer van dit seizoen, zoals altijd zijn er weer mooie prijzen te verdi enen. We hopen weer op een grote opkomst, de koffie en de thee staat klaar. Tot ziens in de Reuselhof. Lies en Diny. Op 2e Pinksterdag, 4 juni a.s. van 10.00 tot 17.00 uur wordt voor de derde keer de culturele markt van de Stichting Oisterwijk Wereldwijd gehou den, met activiteiten op de Lind. Het doel is om informatie te verstrekken om iedereen meer mondiaal bewust te maken. Er is een reeks leu ke spelactiviteiten met een intercultureel karak ter gepland, waaraan kinderen kunnen deel nemen. Op deze markt zullen de leden van de stichting zich presenteren. In de komende we ken zullen wij, in dit blad, deze leden aan u voorstellen. Thuis koken is in. Daarom is door Restaurant ’La Commandite’ een cursus ontwikkeld. Tijdens deze cursus wordt ingegaan op alles wat er nodig is om thuis lekker en gezellig te kun nen genieten van een meergangendiner. In het curususgeld is inbegrepen een receptenmap, de recepten, een 4 gangenmenu, consumpties tot 23.30 uur, gebruik materialen en deskundi ge begeleiding. Indeling geschiedt in groepen van minimaal 10 en maximaal 14 personen. Indien u zich als groep opgeeft dan graag gelijktijdig. Geeft u een groep op van 10 personen dan wordt daar nie mand anders bijgeplaatst. De prijs voor een eenmalige cursus bedraagt fl. 125,- p.p. De cursus, die in september a.s. van start gaat, wordt niet gegeven op zaterdag of zondag en niet tijdens de vakantiemaanden juli en augustus. Voor informatie, reserveringen of inschrijf formulieren, bel 513 6570 of kom even langs ’La Commandite’, Tilburgseweg 2. De collecte voor de Nederlandse Hartstichting was een groot succes. Voor dit goede doel heeft u fl. 3.923,30 geschonken. In twee wijken is dit jaar helaas niet gecol lecteerd en toch is er een groot bedrag gegeven. Hieruit blijkt dat bij de Moergestelnaren het hart op de juiste plaats zit. Fantastisch!! Met het geld zal onderzoek worden gedaan om hart- en vaatziekten vroegtijdig op te sporen en te genezen. Namens de Hartstichting nogmaals dank voor uw gulle gaven. Tot volgend jaar. Marijke Russ van Mook Mieke de Laat-Kennes De complete Eastborn-collectie... ’n Kopje koffie. Graag tot uw dienst’ Volop (gratis) parkee'- gelegenheid bij ai onze winkels! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 MEI 2001 PAGINA 3 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL (IM /Jan Miezels F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3