Audaci nieuws ’’ROEF Rien Schilders: tiende maal Rotterdamse marathon! Biljarttitel voor Tini Derksen Sportvereniging PV ’Over Berg en Dal’ Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehouden op 21 april 2001 vanuit Strombeek overeen afs tand van 93 km. Aan deze wedvlucht namen 141 duiven deel. Ze werden gelost om 10.00 uur bij een temperatuur van 10 graden Celsius met Noordnoordoosten wind 3,licht bewolkt. ’Van Son Assurantiën’ kampioen bedrijvencompetitie 2000/001 MTV Stokeind i AUDACIA JEUGD ROEF HANDBAL Audacia krijgt in laatste thuiswedstrijd te weinig DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 MEI 2001 5 Op zondag 20 april liepen twee leden van de loopgroep Moergestel, sinds kort loop- Lambert t r i 5 .vertrek 11.15 aanw. 9.40 aanw. 12.15 aanw. 12.15 aanw. 12.15 ...aanw. 8.30 14.30 11.00 12.00 11.30 10.00 10.00 10.00 .vertrek 13.15 ...aanw. 13.45 ...aanw. 12.45 .vertrek 12.15 ...vertrek 8.45 .vertrek 11.15 aanw. 18.00 .aanw. 18.00 .aanw. 18.00 .aanw. 18.00 .aanw. 18.00 aanw. 8.30 aanw. 8.30 .aanw. 8.30 .aanw. 8.30 .aanw. 8.30 Programma zaterdag 5 mei: VOAB - Audacia Al Audacia BI - Nemelaer Audacia Cl - Gilze Nevelo - Audacia C2 Audacia Dl is vrij SVG-Audacia D2 Beerse Boys - Audacia D3 Audacia El is vrij DESK - Audacia E2vertrek 8.30 Audacia E3 toernooi bij RKTVVvertrek 8.30 Audacia E4 toernooi bij RKTWvertrek 8.15 Audacia E5 is vrij Audacia F1 thuistoernooi Audacia F2 thuistoernooi Audacia F3 thuistoernooi Audacia F4 thuistoernooi Audacia F5 thuistoernooi Programma zondag 6 mei: Audacia Dl thuistoernooi Audacia D2 thuistoernooi Audacia D3 thuistoernooi Audacia F6 thuistoernooi Programma maandag 7 mei: Audacia E5 - RKTVV Audacia Fl - DESK Audacia F3 - RKTVV Audacia F4 - VOAB Audacia F5-ZIGO t s s i i i e e t t 1 Programma 5 mei GCJ 12.00: GHV-Roef MBJ 10.00: Roef-Dongen Programma 6 mei DA] 15.50: Dongen-Roefwedstrijd wordt verzet! HAJ 10.00: Roef-Dongenaanw. 9.40 HS 11.10: Roef-Deskaanw. 10.45 HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! 1 s L PAGINA 7 Audacia - SBC2 - 3 In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen ging het nog ergens om. SBC (Son en Breughel Combinatie) kon periodekampioen worden en zo nacompetitie spelen voor nog een pro- motieplaats. Audacia wenste daaraan geen vrij willige medewerking te verlenen en nam zelfs tot tweemaal toe een voorsprong in de wed strijd. In de achttiende minuut benutte Bomba de rebound van een schot van Frans Tekath tegen de lat: 1-0. SBC grossierde daarna in het missen van open doelkansen totdat in de zeven endertigste minuut Marcel Vogels koppend kon scoren: 1-1. In de tweede minuut van de tweede helft bracht Frans Tekath met een fraai schot en goed voorbereidend werk van Max van Alphen Audacia weer op voorsprong: 2-1. In de vijftiende minuut maakte Dennis Meijers weer gelijk en dat mocht eigenlijk zo wel bli jven gezien de krachtsverhoudingen. Twee seizoenen geleden kon ik mij nog herinneren dat SBC in Moergestel aan de haal ging met de overwinning met wat ik toen betitelde een “zondagsschol” van Mark van Berkel. Laat nou uitgerekend dezelfde speler in de twintigste minuut dit kunststukje op Moergestelse bodem herhalen!In de resterende tijd kwam Audacia niet meer aan een verdiende gelijkmaker toe. Programma zondag 6 mei 2001 DVG 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Beerse Boys 2 SVSSS 4 - Audacia 3 EDN’56 2 - Audacia 4 Audacia 5 vrij SVG 8 - Audacia 6 Audacia 7 - SVSOS 2 Dames: Audacia 1 - SC ‘t Zand Ook een ander prominent lid van de loopgroep, Theo Ratelband, was in Rotterdam op het sportieve vlak aanwezig en ook hij leverde een prestatie van formaat. Hij liep zijn vierde Rotterdamse marathon. Theo liep al eerder in Berlijn en Eindhoven. Net als Rien was Theo zeer te spreken over de weersomstandigheden. Weinig wind, een aangename temperatuur en het uitblijven van regen zorgden er voor dat ook Theo weinig problemen kende. De beruchte man met de hamer, die meestal op slachtoffers loert tussen de 30 en 35ste kilometer, wist Theo niet te vinden. Ook Theo had zich terdege voorbereid. In Tilburg werd de 30 kilometer van Atilla voltooid en in de weken daarna werden de te lopen kilometers opgevoerd. Hij finishte in 3 uur en 57 minuten. Hoewel ze aangemoedigd werden door minstens 850.000 enthousiaste toeschouwers, zijn ze bei den van mening dat de sfeer iets minder uit bundig was in vergelijking met andere jaren. Maar dat is voor hen geen reden om niet glunderend terug te kijken op hun bijzonde re prestatie en trots de madaille van de mara thon te dragen. gemaakt. Een schitterende serie van 22 caram boles in de 29ste beurt door Hans maakte de strijd weer spannend. Omdat Martien in de 30ste beurt miste en Hans zijn laatste caram bole maakte werd hij winnaar. Het slotstuk van de avond was de finale van de A-klasse, hierin wist Wim Rijnen in het begin het heft in handen te nemen door 2 goede series, Tini Derksen de tegenstander bleef echter wel in het spoor. Na 16 beurten begon Wim aan zijn bandstoten en had op dat moment een voor sprong van 60-53. Tijdens het bandstoten ver grootte Wim zijn voorsprong en in de 25ste beurt was hij toe aan het driebanden, op dat moment was de stand 90-73. Tini wist echter in 2 beurten ook aan het driebanden te begin nen en hier bleek wederom dat hij dan moei lijk te verslaan is. Wim deed zijn uiterste best maar kwam op het einde toch net iets tekort. Met een eindstand van 100-96 was Tini uitein delijk de sterkste. Hierna volgde de prijsuitreiking door wethou der Joop Rakhorst. We hopen dat hij ook vol gend jaar weer van de partij wil zijn. Via deze weg wil de organisatie van de per soonlijke competitie Bart en Monique bedanken voor de grote inzet en goede zorg tijdens deze avond. Rest ons nog iedereen te bedanken voor zijn of haar inzet tijdens deze persoonlijke com petitie hetzij als biljarter hetzij als teller of schrijver op een van deze avonden. De organ isatie hoopt ook volgende jaar dit evenement weer te kunnen organiseren. Tot ziens Op vrijdag 20 april werden in cafe ‘t Centrum de finales gehouden van de persoonlijke bil- jartcompetitie. Het talrijk opgekomen publiek kreeg 5 partijen voorgeschoteld waarin de nodi ge spanning te bemerken was. Als eerste beten de 2 finalisten in de E-klasse het spits af. John Ligtvoet begon zijn partij sterk tegen Theo Scheepens wat resulteerde in een voorsprong van 13-9. Hierna viel John stil en bleef Theo zijn caramboles bij elkaar sprokkelen, uiteindelijk won Theo deze finale in 20 beurten met 25-18. In de D-klasse was er een groot verschil tussen Gerrit van Eindhoven en Wim de Kruijf. Gerrit kwam niet in zijn spel en bleef achter de fei ten aanlopen. Met een gemiddelde wat in deze klasse bijna niet voorkomt wist Wim in 12 beurten met 35-11 te winnen. Hierna volgde de finale in de C-klasse waarin Epi Denissen tegen Gert Rijnen speelde. Gert had de hele week al gezegd dat hij dat varken tje wel even zou wassen maar in het begin van de partij was Epi duidelijk beter op dreef. In 12 beurten had hij een voorsprong van 29-17. Tot in de 23ste beurt ging de strijd gelijk op. Gert scoorde een serie van 11 in de laatste beurt. De uitslag was 50-38 in het voordeel van Gert. In de B-klasse ging de finale tussen Martien v.d. Aker en Hans Op ‘t Hoog, Martien begon sterk en wist na 10 beurten een voorsprong van 22- 15 op te bouwen. Hans wist terug te komen en hierna ging de strijd gelijk op tot 54-52 in het voordeel van Martien in 23 beurten. Na 28 beurten had hij 73 van de 75 caramboles Uitslagen: J. van Drunen 1-3-13-17-18-26-35 (24 mee) Th. Colsen 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-15-19-25 (24 mee) A. Westgeest 14-16-28-29-31-32-36 (27 mee) L. Kennes 20-21-22-23-24-33-34 (36 mee) A. van Hulten Tl (6 mee) L. van den Branden 30 (12 mee) Eerst getekende kampioenschap 2001 nieuw: L. van den Branden -7, Th. Colsen -10, J. van Drunen-8, L. Kennes -9. In verband met het MKZ virus,was dit de eerste wedvlucht van dit Tennishal Moergestel Het team van sport- en gezondheidscentrum ’Physique’, dat 4x in successie vanaf 1997 de kampioenstitel in de hoogste klasse (poule A) behaalde, werd op indrukwekkende wijze van prolongatie afgehouden door het verrassend sterk spelende team “Van Son Assurantiën” uit Tilburg. Captain Wil Pigmans en de zijnen toonden zich in het afgelopen winterseizoen als onoverwinnelijk. Met het behalen van de kam pioenstitel moet de huidige lijstaanvoerder geduchte revanchering verwachten van Jaap de Groot’s aspiraties om de titel te heroveren. Ook de andere deelnemende teams zullen in de a.s. strijd de favorietenrol proberen op te eisen, wat de competitie 2001/2002 alleen maar ten goede kan komen. Wij wachten met span ning af hoe deze sportieve strijd op het groene tapijt zich zal ontwikkelen. Ook vermeldenswaard is dat alle tennissers rond de Paasdagen onder het genot van hapjes en drankjes de diverse competities op feestelijke wijze hebben afgesloten, waarbij eremetaal en boeketten bloemen als tastbare herinneringen door de kampioenen met trots in ontvangst werden genomen. Ook de niet-winnaars deelden mee in de hulde want zij hebben door hun deelname en sportieve tegenstand borg gestaan voor een waardige competitiestrijd. De Kampioenen: Poule A: Van Son Assurantiën: Wil Pigmans (captain), Rob Hellemans, Petra Pigmans, Leonique Rijnen. Poule B: Ring Air: Gerrit Siebring (captain), Annet de Bruin, Riky Rijnen, Emely Helmer, Ad Rijnen, Hans Denissen. Poule C: Frans Burgers Makelaardij: Frans Burgers (captain), Henriette Mulders, Ria van Dijk, Annie Schepens, Bart Burgers, Wim Schepens. Poule D: Frans Becx Tuinmachines: Henk Philippus (captain), Mien Philippus, Tonny van Os, Ria Rijnen, Frans Becx, Chiel van Os, Theo van Kempen. Hulde aan de kampioenen en applaus voor alle andere deelnemende teams. Alleen de zeer matineuze Moergestelnaren zullen Rien hebben kunnen zien trainen voor deze klassieke afstand. Rien heeft namelijk de gewoonte om ’s morgens zeer vroeg de vele trainingskilometers, die nodig zijn om deze afstand tot een goed einde te brengen, te maken. Het komt regelmatig voor dat hij om 5 uur in de morgen het huis verlaat om in weer en wind, rennend door een langzaam ontwakende na tuur, de zo benodigde trainingsarbeid te verrich ten. Na deze zware inspanningen komt hij om 7 uur thuis en enige tijd later springt hij weer frisgewassen en vrolijk op de fiets om naar zijn werk in Oirschot te gaan. De andere 17 marathons liep hij in Hilvaren beek en Eindhoven. Rien herinnert zich zijn eerste race over 42 kilometer nog duidelijk. Dat was in Hilvarenbeek en die liep hij al weer vele jaren geleden. Niet op dure, uitgebal anceerde, schokdempende loopschoenenmaar op gewone eenvoudige, goedkope sportschoen- tjes. Of die keer dat hij van start ging in Hil varenbeek om “slechts” 30 kilometer te lopen als training voor de marathon van Eindhoven, 3 weken later. Omdat het echter heel soepel ging liep hij toch maar door tot de volledige marathonafstand overbrugd was en tegen alle logische sportwetten in beëindigde hij kort daarna de Eindhovense marathon in een prima tijd. Rien heeft nog helemaal geen plannen om een punt achter zijn marathonloopbaan te zetten. Hij hoopt nog vele jaren door te kun nen gaan. De tijden die in al die jaren gelopen werden zijn sterk afhankelijk van de conditie, de weersomstandigheden en de vorm van de dag. Rien prijst zich gelukkig alle marathons binnen de 4 uur afgerond te hebben. In de laat ste editie bereikte hij de eindstreep in 3 uur en 47 minuten. \_7pj Z/OllUcl^ djzl 11 llUJJCIl LWCC ICUvll Vdll Uv IvlUpigl Uv £7 iTlvVlgvdlvl^ 3111U3 IxUll IvUp groep “Rico Salvetti”, de 21ste Rotterdamse marathon. Onze 54 jarige dorpsgenoot Rien Schilders liep daar tussen 11.000 deelnemers voor de tiende achtereenvol gende keer. Voorwaar een bijzonder lustrum! Met deze marathon bracht hij zijn totaal op 27. Er was toch nog een succesje bij de senioren van Audacia. Het zesde elftal werd kampioen in haar afdeling. Deze vriendenploeg schonk haar kampioenspremie in samenwerking met spon sor Intersport Eindhoven/’s-Hertogenbosch aan Audacia terug in de vorm van ballen voor de F- en E-jeugd. Het toeval wilde dat het levensmiddelenpakket bij de wedstrijd van het eerste ook binnen het team viel. Deze werd bij opbod verkocht ten behoeve van de slachtoffers van Volendam. Het team bestaat uit de volgende spelers: Gerard de Laat, Jan Lapien, Marcel van den Aker, Perry Broers, Ruud Haneveer, Jan Óp ’t Hoog (hoofdsponsor Audacia) en neef Jan Op ’t Hoog, Wim Op ’t Hoog, Niki Op 't Hoog, Cas Horsten, Jan van Kerkoerle, Peter van Kerkoerle, Ronald Klijsen, Rob Outmayer, Willeke Roosen, Wiet Vughts, Anco Gerritsen en Mark Kogels. Uitslagen MTV Stokeind week 17 Gemengd: Hilten 2-Stokeind 1 1-4 Dames: Cash 1 - Stokeind 1 2-4 Gent. Jun.12 jr.: Bas Dongen - Stokeind 1 4-1 Stokeind 2 - TV Hambaken3-2 De Ypelaer - Stokeind 3 5-0 Jongens 10 jr: HTC de Ypelaer - Stokeind 5-1 Gem. Jun. 10 jr.: Stokeind - B.-Enschot 2 0-5 Dames dubbel: Stokeind 4 - Teco 1 3-1 TC Tilburg 2 - Stokeind 31-3 Stokeind 2 - Sla Raak 22-2 Berkel-Enschot - Stokeind 1 4-0 55 Cash 1 - Stokeind 1 0-4 35SRO 3 - Stokeind 1 1-3 Gemengd: Stokeind 2 - Haaren 2 3-2 Heren 35Stokeind - De IJpelaer 6-0

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7