XJtm Micpiels ’Sportieve’ raadsvergadering inderopvang Tandarts J.M.A. Stieger is gesloten van maandag 30 april t/m vrijdag 4 mei Pinkstervolleybal- toernooi in Biest-Houtakker Toepasselijk gedicht... De complete woninginrichter AvdW T s Moergestel, zondag 8 april 2001 De praktijk van en leverbaar in 1e klas massief mahoniehout ’n Kerktoren staand in het landschap wees de weg aan moede reiziger, haastiger werd zijn stap. ’n Kerktoren midden op ’t dorpsplein wees de weg naar medechrist’nen, eenheid rond brood en wijn. ’n Kerktoren wijzend naar ’t hoge-kruis wees de weg van samen-delen, lief en leed in’t éne huis. Zo’n toren waker en ook poort naar ’t innerlijke leven men gaat eronderdoor ’t kleine en ’t groot tot doop en tot dood. Zo’n toren dragend klok en tijd roepend mensen saam te komen hier en wijd en zijd. Gestels toren ’n plaats in ieders hart krijgt, na deze restauratie in dit uur ’n nieuwe start. Bel voor informatie Tel. (013) 513 15 76 MOERGESTEL DRUNEN Tandarts B. de Haan Nevenstaand gedicht kregen we in handen tij dens de bezichtiging van de kerk op zondag 8 april jl. Kees Schoenmakers vertelde ons dat een van de bezoekers (degene die het heeft gemaakt) het die dag aan hem gaf. Hij wilde ons echter niet de naam geven... Als u het rustig en aan dachtig doorleest dan begrijpt u dat we het onze lezers niet wilden onthouden... HAAREN De voormalige gemeente Moergestel was in het privatiseringsbeleid al tot zaken gekomen met Roef! en Audacia. Voor de Oisterwijkse verenigingen moest dat pro ces nog op gang worden gebracht en na jaren lange onderhandelingen konden in de raadsvergadering van afgelopen donderdag besluiten worden genomen, die nog niet volledig zijn. Zo zijn de onderhandelingen met sv Oisterwijk nog niet afgerond en wordt een geldelijke ondersteuning voor de kleedaccommodatie van Audacia in een later stadium voor besluitvorming aan de orde gesteld. DOL OP KINDEREN? Het gastouderbureau van zoekt in Moergestel enthousiaste GASTOUDERS die tegen vergoeding opvang willen bieden aan een baby of peuter. Voor Nevelo en Taxandria waren alleen nog maar uitgangspunten voor privatisering en geldelijke steun voor verbetering van de accom modaties in een raadsbesluit vervat. Teco (ten nisvereniging Oisterwijk) en Petanqueclub Oisterwijk kregen wel een afgerond privatise- ringsvoorstel. INDIVIDUELE SPORT Hoewel het beleid in principe aan de besturen van de verenigingen wordt overgelaten, vroeg de raad toch aandacht van het college om ontwikkelingen mede te sturen. Zo is er in de maatschappij een tendens om buiten clubver band sport te beoefenen. Vrije tennissers zijn hiervan het meest aansprekende voorbeeld. Wethouder Rakhorst zegde toe hiér aandacht te besteden, maar gaat daarbij niet over een nacht ijs. De werkelijke behoefte moet duidelijk in kaart worden gebracht alvorens gelden voor accommodaties worden gevoteerd. CHRIS DE VEER GEÏNSTALLEERD Aan het begin van de vergadering werd mid dels het afleggen van de eed Chris de Veer als opvolger van Hans Denissen voor Algemeen Belang als raadslid geïnstalleerd. In ’De Gèsselse’ van vorige week hebben wij daar al aandacht aan besteed. SINT JANSPLEIN Partijen waren vol lof over het lijvige groen- structuurplan, waarmede het reeds door de voormalige gemeente Moergestel ingezette beleid voor de gehele gemeente haar vervolg kri jgt. De heer Rijnen van Gemeentebelangen bracht in dit verband een eventuele herin richting van het Sint Jansplein ter sprake. Wethouder Hora antwoordde hierop dat dit in studie is. Over het hoe en wanneer liet hij zich niet uit Het 19e Pinkstervolleybaltoernooi staat er weer aan te komen mits de MKZ ook hier geen roet in het eten zal gooien. Het jaarlijks terugkerende toernooi op 2e Pinksterdag valt dit jaar op maandag 4 juni. Het toernooi staat garant voor een lekker ontspan nen dagje volleyen voor recreanten en gevorder den en dit alles onder een lekker warm juni zonnetje. Ook dit jaar kun je hiervoor terecht op de sportvelden aan het Vossenhol in Biest- Houtakker. Inschrijving is mogelijk tot 2 dagen vóór het toernooi en in 3 poules, te weten: Biestse teams, ongeoefend en geoefend. Voor alledrie de poules geldt dat ze gemengd moeten zijn. Dat wil zeggen dat er altijd minimaal 2 dames binnen de lijnen moeten staan. De kosten bedragen fl. 30,- per team en te voldoen op de wedstrijddag zelf zodat je dus geen risico loopt dit geld kwijt te zijn, mocht het toernooi geen doorgang vin den. Vorig jaar was er door geringe belangstelling bij een van de poules een samenvoeging noodza kelijk. We hopen dat die vermindering slechts een dipje was en dat we in juni weer op ouder wetse drukte kunnen draaien. Voor de D-E jeugd hebben we een aparte gratis poule. De organisatie is in handen van de plaatselijke volleybalvereniging Bivoc en zij zijn voor deze D-E’tjes op zoek naar een trainer voor het komende volleybalseizoen. Volleybaltrainer is hierbij echter een zwaar woord. Er wordt daarom uitgekeken naar iemand die interesse heeft om met kinderen vjin 6 tot 12 jaar te werken en teamgeest in de vol- leybalsport te bevorderen en gestalte te geven. Ben je hierin geïnteresseerd of wil je je aan melden voor het toernooi, neem dan contact op met Ad Schepens, tel. 505 2826. SV Oisterwijk en Audacia komen nog aan bod 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 25 APRIL 2001 PAGINA 3 S H U M A N A 1 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Kloosterlaan 2a, Moergestel tel. (013)513 1919 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 I C H T I N G I T ’n Kopje kotuc: Graag tot uw dienst'. Volop gratis) parken gelegenheid bij ai onze winkels'. ‘i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3