4 Mei-herdenking op St.-Petrus-kerkhof Programma Koninginnedag Paasverveling in Moergestel... Aphrodite allerliefste geboortekaartjes... Voor de P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN De praktijk is gesloten van maandag 30 april t/m vrijdag 4 mei Schepens Tweewielers P wi AGRO CLEANING Beste vereerders van St. Gerardus :-3S Moergestel Biest-Houtakker Haghorst COMPUTER-TRAININGEN E. VAN DELFT Huidverzorgingsinstituut azwa4 4 4„i.- PR FIL- Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 de WOENSDAG 25 APRIL 2001 - 26e JAARGANG - Nr. 1142 esselse VISA Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen ’Moergestel-Nieuws Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 BOVM ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel 29 en 30 april: VIERING KONINGINNEDAG IN MOERGESTEL Word, Excel. Access, Exact, Internet Powerpoint, Intro PC, Creatief met Word, E-conimerce, op elk niveau! Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 De graven van de bij de bevrijding in 1944 gesneuvelde geallieerde soldaten op het kerkhof van de parochie St.-Petrus' Banden in Oisterwijk zien er uitermate verzorgd uit. Met grote toewijding neemt Frits Hekker geheel vrijwillig de taak op zich om als eerbetoon aan de gevallenen hun laatste rustplaats een verzorgde uitstraling te geven. Waarneming: Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! 1 Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten vooraf gaan. Aangekomen op het St. Jansplein zal er voor de kinderen in de tent een brunch klaar staan, die geschonken wordt door de heer Dennissen van de plaatselijke Supermarkt. Hierna is er voor de kinderen volop vertier zoals springkussens,schminken, tweemaal een optreden van Clown Duf dit alles afgewisseld met de klanken van Clappop en d’Ambiejans. Ondertussen zijn de Jeu de Boulers aan een toernooi begonnen op hun eigen terrein bij de Roozendries. Om 16.00 uur begint er een oergezellige Hollandse middag mmv disco Fantasy en twee geweldige artiesten nl. Bobby Prins en Gino Politi. Deze super dag eindigt dan om 22.00 uur met een groot vuurwerk bij de Reusel. Volgt u wel de aanwijzingen op die door de mensen van het Oranjecomité gegeven worden. Dit in verband met uw eigen vei ligheid. We beginnen dit jaar al op zondag 29 april met de oranjefeesten. In een grote tent beginnen we om 18.00 uur met een disco voor de kinderen van de basisscholen. Het is de bedoeling dat iedereen gekleed komt in het rood/wit/blauw/- oranje. Disco Fantasy staat garant voor een supergezellig feest. De ouders zijn hierbij van harte welkom, er worden echter géén alco holische drankjes geschonken. Om 20.30 gaat het feest dan verder. Voor jong (vanaf 12 jaaren oud zal de muziek wederom verzorgd worden door disco Fantasy. Ook Peter Smulders is deze avond van de partij. Op maandag 30 april begint dan het eigenlijke Koninginnefeest. Het nieuwe Oranjecomité is er in geslaagd om de Moergestelse bevolk ing een gevarieerd programma aan te bieden. In samenwerking met de horeca zaken is besloten om het Oranjefeest op het St. Jansplein te vieren waar een grote tent staat. Het middagprogramma wordt dus weer in de kern van hét dorp gevierd. We beginnen óók op het St. Jansplein en wel om 9.30 iri de kerk met een H. Mis verzorgd door Cantate Domino. Daarna is het maar een klein stukje lopen naar Den Boogaard waar onder het genot van een kopje koffie, bingo wordt gespeeld. De mensen van de Reuselhof, Stanislaus en het Antoniusgasthuis die slecht ter been zijn worden om 9.15 uur opgehaald. Het ochtendprogramma voort de jeugd begint om 10.30 uur op het Audaciaterrein. Op het pro gramma staat de Oranjeloop georganiseerd door sportschool Physique. Dit jaar worden er via de scholen géén pakket jes met crêpepapier uitgedeeld, maar kunnen de kinderen hun fietsen en voertuigen ver sieren op het Audaciaterrein waar het nodi ge versiermateriaal aanwezig zal zijn. Ook zijn er grote schilderijen aanwezig waar de kinderen naar hartelust op kunnen kleuren en er zo iets moois van moeten maken. Deze schilderijen worden later op de dag dan per opbod verkocht. Het bedrag dat deze veiling oplevert, gaat naar de adoptiescholen van de 3 basisscholen. Om 12.00 uur is het dan tijd om met de versierde fietsen en voertuigen te vertrekken naar het plein. Harmonie Prinses Juliana zal de optocht Oud-strijders geven ieder jaar blijk vanhun dankbaarheid jegens de heer Hekker, die zelf een actief aandeel had inde bevrijding van ’s- Hertogenbosch en zich beloond zag voor zijn inzet met de benoeming tot ’Life Member Nor mandy Veterans Association’. Met medewerking van velen tekent diezelfde heer Hekker voor de organisatie van de her denkingsplechtigheid, welke op vrijdagmid dag 4 mei om 15.00 uur gehouden wordt op het St.-Petruskerkhof. Iedereen is van harte uitge nodigd. De bijeenkomst wordt geopend 'door Noud Smits, voorzitter van de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel, en de muzi kale omlijsting wordt verzorgd door het jacht- hoornkorps ’Horrido’ onder leiding van Moer- gestelnaar Adrie Oerlemans, die ook de reveille en The Last Post voor zijn rekening neemt. Verder zal stemminge muziek, zoals de hymne ’Neare my God to Thee’, ’Amazing Grace’ en ’When you go home, tell them of us and say for your tomorrow we gave our today’ via een taperecorder ten gehore worden gebracht. Er worden bij de graven kruisjes en bloemen gelegd door onder meer afvaardigingen van The Royal British Legion, de Koninklijke Ma- ■pl ~T I i jjww.wkvi WIJ «w uw* IMWVI w» c q ’A DË FIETSSPÊCIALIST Tijdens het paasweekend is de verveling (of liever gezegd ’baldadigheid’) onder jongeren geuit in het volspuiten van 2 verenigingsgebouwen in de Bosstraat. De beide voorkanten, zowel deuren, muren als ramen, van het KPJ- en Scoutingge- bouw zijn volgespoten met leuzen en grote koppen. Beide verenigingen, trots op hun prachtige onderkomens, betreuren dit natuurlijk ten zeer ste en vragen zich zoals zovelen af waar dit gedrag voor nodig is... ’n Tijdje geleden maakten we in deze krant ook al eens melding van niet te tolereren gedrag van bepaalde groepen jongeren die er kennelijk op 'kicken' om andermans goederen te vernielen. Ook toen vroegen we om oplettendheid van onze inwoners in zaken als deze. en uw terras of geve] wordt weer z.g.a.n. rine, de Wapenbroeders, Indië-veteranen Ois terwijk en de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel. Ter afsluiting klinken dan de Engelse en Nederlandse volksliederen. Schoolstraat 5 M j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) I L c==i|===>lc==l<===a|==(I==.|t=p=|B==1|===>l===|s=a|==jc==|==|c=|===|^==|^T=. Ook dit jaar gaan we weer op bedevaart vanuit Tilburg en de omliggende dorpen naar het bedevaartsoord van St. Gerar dus in het Zuidlimburgse Wittem. De tocht naar onze geliefde heilige, waar voor wij U van harte uitnodigen wordt dit jaar gehouden op zondag 27 mei 2001. Wij hopen dat U ook dit jaar weer, samen met velen anderen, met ons mee kunt gaan. Het kan de devote sfeer in Wittem alleen maar ten goede komen. Ongetwijfeld kent U wel fami lieleden, vrienden of kennissen, die U op deze reis willen vergezellen. Zij zijn bij ons en na tuurlijk ook bij Gerardus van harte welkom. Wat verder het weten waard is: De prijs voor deelname bedraagt fl. 28,- p.p. Voor kinderen van de basisschool fl. 14,-. Kaartverkoop is van 28 april tot 12 mei 2001 op de hieronder vermelde adressen. Bijzondere intenties voor de Eucharistievie ring in Wittem kunt U inleveren bij Uw kaart- verkoopadres op het moment dat zich daar opgeeft voor deelname. Vertrektijden kunt U lezen op het program- mablaadje, dat U krijgt uitgereikt bij aankoop van Uw deelnamekaartje. Verkoopadres: Mevr. Roosen, Raamacker- straat 8, tel. 513 2527. ^(Pi«ot>"sare^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1