moorman 'De Paardebloem o stichting’openbare BIBLIOTHEEK ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! w Wandelen in de touwens Truck Tour Tilburg via Moergestel en museum in Best ’Zoekertjes’ uitsluitend schrifteliik opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... ’De wereld wil bedrogen worden’ VIDO thema-ochtend Fantastische Fossielen Een weekje DEMO BON Beste klant... Clasien, Petra, Ton AUTOMOBIELBEDRIJF Door te drukke werkzaamheden in de Boomkwekerij hebben wij besloten te STOPPEN met de verkoop van PERKPLANTEN. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZONDAG 6 MEI JAARMARKT We zijn er weer met vele bruikbare spullen: beelden, glaswerk, singletjes, cassettebandjes, boeken; alles wat in de Winkel van Sinkei te vinden is. De opbrengst is voor een school in Roemenië. Hopelijk tot ziens! Mien, Geert, Frank, Sjaak en Leen van Herck, tel. 513 2567. Het Museum Bevrijdende Vleugels aan de Sonseweg in Best krijgt zondag 22 april een bijzonder gezelschap op bezoek: de Truck Tour Tilburg. De Truck Tour Tilburg is een jaarlijks terug kerende recreatieve dagtocht voor 270 licha melijk en verstandelijk gehandicapten, die - met hun begeleiders - als passagiers in de cabi ne van een truck, een tocht maken van ongeveer honderd kilometer, die halverwege wordt onder broken door een lunchpauze. En die lunch pauze is dit jaar in een hal van genoemd muse um. Dat betekent een bezoek van ongeveer 1000 personen! Dit jaar wordt het evenement voor de veer tiende keer gehouden. In de voorbije jaren heeft de Stichting Truck Tour Tilburg, die voor de organisatie tekent, steeds kunnen terugblikken op een geslaagde tocht, die niet alleen door de Naam [_Straat t/m 10 regels fl. 8,50 t/m 6 regels fl. 6,- BOOM KWEKERIJ Oirschotseweg 26, Moergestel, Tel. (013) 513 1497 Natuurmuseum Brabant is gevestigd aan de Spoorlaan 434 te Tilburg, tegenover het bussta tion van Tilburg CS. Het museum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. r in zijn inleiding. Kortom: Volkstoneel als één grote carnavalsgrap. Bij de spelers heeft het in ieder geval aan voorpret niet ontbroken. De toneelgroep hoopt dan ook dat de toeschou wers er net zoveel plezier aan zullen beleven als zij had tijdens de repetities in de asperge- schuur van Ton Pijnenburg. Zo neemt Jan Klaassen in diverse flitsende vermommingen het volk beet in “De kastjesklucht” en wordt “De buskenblazer” zelf met veel gevloek en getier te pakken genomen. Een groep kinderen speelt mee in “De man die zijn neus verloor” en in “De ballade van Jaon d’n Os”. Met de molenaarsklucht “De bedrieger bedrogen” wordt de toneelavond vrolijk afgesloten. Om met de oproep van Jan Naaijkens te eindigen: “Komt allen, beste mensen en hoort dit aan. Zij zullen voor jullie een schoon spel gaan spelen”. In de voorverkoop kunnen kaarten a f.8,- per stuk gekocht worden bij mevrouw N. Van Oort, Vossenhof 7, tel. 505 3331. met Johan van Oosterhoud (Natte) voorjaar van 2000 171 Langs de borders van het Baksven zijn heel veel wilde planten te vinden. Niet alleen daar. Ook elders in ons mooie Brabant is veel moois te zien. Ik noem er een paar. De grote wederik. Pluk een paar bloemen, d’r staan er genoeg. Staat mooi in een vaas. Duizendblad. Soms zie je er een met roze of roodachtige bloemen. Hertshooi, zo mooi geel en de planten, die ik zag, waren al uit gebloeid. Hier en daar zag ik wat struikhei. De violette brunel, die toch zo mooi is, Valeriaan was er óók. Boerenwormkruid. Van de bloemen, al dan niet gedroogd, kun je thee zetten. Niet te veel van drinken. Speerdistel, waarvan het blad op een speer lijkt. Het purperen knoop- kruid zag ik eveneens. Paardebloem, waarvan veel soorten bestaan. Jacobskruiskruid, vol met rupsen. Ik heb er wat van meegenomen om ze te laten poppen. Misschien komen er vlinders uit, die ik dan weg laat vliegen. Een van de wikkesoorten, die ik er zag, was de vogelwikke. Ik noem ook de witte en rode klaver. De kamille, de teunisbloem. Allemaal gewone planten en toch zo mooi. De borders waren nog niet gemaaid en daarom was er veel te zien. Ik moest de wandeling beëindigen. Het ging wéér regenen. Korte kluchten van Jan Naaijkens door de Biestse Toneelgroep op vrijdag 27 en zater dag 28 april 2001 om 20.00 uur in Cafe Zaal D’n Bolck te Biest Houtakker. Vrijdag 27 en zaterdag 28 april a.s. is het zover. De Biestse Toneelgroep zal dan weer haar jaar lijkse voorstelling opvoeren. Afgelopen win termaanden heeft de toneelgroep 5 korte klucht en van Jan Naaijkens ingestudeerd onder de noemer “De wereld wil bedrogen worden”. Deze eenakters zullen worden gespeeld in de geest van oude traditionele wagenspelen. “Men moet er geen sublieme woordgrapjes van verwachten, geen psychologisch raffinement, geen verdroomde lyriek en geen gecompliceerde intrige. Het zijn geen spelletjes van karakter maar van typen. Ze zijn van een eenvoud die voor iedereen verstaanbaar is”, aldus Naaijkens pauze van telkens een kwartier de volgende drie blokken gaan rijden. Omstreeks 11.30 uur arriveert het eerste blok bij het museum, want er wordt gereden met een snelheid van circa 35 km/u. Na de lunchpauze zet om 14.45 het eerste blok zich weer in beweging, om via een aantrekke lijke route terug naar Tilburg te rijden, waar de aankomst zal zijn tussen 17.00 en 18.00 uur. Daar ontvangen de deelnemers nog een herin nering en enkele attenties. Rond de klok van 15.30 uur zal de karavaan Moergestel bereiken via Spoordonkseweg-Oirschotseweg-Raad- huisstraat-Rootven-Tilburgseweg richting Berkel-Enschot. Creativiteit en samen delen VIDO nodigt alle vrouwen van Tilburg en omgeving uit voor de2e thema-ochtend. Ineke Meulenbroek, lichaamsgericht therapeute, geeft een workshop waarin vrouwen weer leren omgaan met hun eigen creativiteit. De vrou welijke creativiteit, die jaren gericht geweest is op het gezin, mag weer voor jezelf worden gebruikt; Hoe je je tijd weer zinvol invult laat Ineke ons zien door middel van een verhaal en ervaren in een workshop samen delen” Wij verwachten U woensdag 25 april van 9.30 tot 12.00 uur in Wijkgebouw Loven/Besterd, Koestraat 164, Tilburg, ingang park de Horioh, graag aanwezig om 9.15 uur i.v.m. koffie en thee. Deze morgen is kosteloos en geheel vrij blijvend. vrouwen van 40 - 60 jaar zijn van har te welkom! Voor informatie: 456 2738 of 542 6591. Vanaf 12 april is Natuurmuseum Brabant een fossielencollectie rijker. De collectie van het Natuurmuseum wordt uitgebreid met de fos sielen van Ds. C. van Tuijll uit Oost-Kapelle. Fossielenmuseum in Oost-Kapelle Ds. Van Tuijll is zo’n 25 jaar geleden met een fossielenmuseum in Oost-Kapelle gestart. Hij heeft zijn verzameling uitgebouwd tot een vrij compleet overzicht van de ontwikkeling van het leven op aarde. Zijn drijfveer was vooral om als dominee een duidelijk verband te leggen tussen het scheppingsverhaal in de bijbel en evolutie theorie die uit de wetenschap is ontstaan. Goed onderkomen Vanwege zijn leeftijd zocht dominee van Tuijll een goed onderkomen voor zijn collectie. Zijn keus viel uiteindelijk op Natuurmuseum Bra bant vanwege de educatieve aanpak en de posi tieve houding ten aanzien van natuurbe scherming. Waardevolle objecten De meeste fossielen zijn gevonden in West- Europa. De collectie bevat enkele zeer waarde volle objecten, zoals het gewei van een reuzen hert, een dijbeen van een mammoet van ruim één meter, een achterhoofdfragment van een grijze walvis, mammoetkaken met kiezen in diverse stadia en een bovenschedel van een wolharige neushoorn. Originele opstelling De verzameling die bestaat uit honderden fos sielen, is vanaf 12 april tot en met 8 juli 2001 te zien in de originele opstelling, compleet met vitrines, illustratiemateriaal en panelen. Terzij- nertijd zullen de belangrijkste stukken in de vaste presentatie worden opgenomen. OISTERWIJK EN MOERGESTEL INTERNETWORKSHOP VOOR BEGINNENDE INTERNETTERS Bibliotheek Oisterwijk/ Moergestel organiseert nog enkele workshops voor mensen die graag kennis willen maken met internet. U kunt zich daarvoor laten inschrijven voor een van de avonden: 8 mei van 19.00 tot 21.00 uur of 15 mei van 19.00 tot 21.00 uur. Het adres waar de workshop wordt gehouden is: Openbare Bibliotheek Tilburg, Koningsplein 10, 5038 WG Tilburg (parkeergelegenheid in de parkeergarage aan het Koningsplein) De kosten bedragen f30,00 per persoon (graag voldoen bij aanmelding). U kunt zich aan melden bij bibliotheek Moergestel, Schoolstraat 37, 5066 ED Moergestel, tel. 513 22 43. Heeft u nog vragen dan kunt u contact opne men met de bibliotheek. deelnemers met hun begeleiders(sters) als een heel bijzonder evenement wordt ervaren, maar ook door allen, die er hun medewerking aan ver lenen. De belangstelling van gehandicapten, zowel als uit de kringen van de bedrijven die materieel beschikbaar stellen, alsmede de chauf feurs en motorrijders (verkeersbegeleiders) die medewerking verlenen, groeit ieder jaar. Niet minder dan 450 gehandicapten meldden zich aan voor een plaatsje in een van de cabines, ter wijl ruim honderd bedrijven in totaal bijna 500 trucks beschikbaar stelden. En chauffeurs knokken als het ware om mee te mogen rijden. Om het geheel in goede banen te kunnen lei den kunnen maar 250 trucks en 270 gehandi capten (waarvan 20 reserves) worden toegela ten. Op de dag voorafgaande en de zondag is er ook nog een groep enthousiaste vrijwilligers in touw om het de deelnemers aan niets te laten ont breken. Daartoe behoren onder anderen het orkest Zuutjes Aon en zanger/presentator Marc van Alphen uit Tilburg, die de lunchpauze opluis teren. Die lunchpauze is overigens een uit stekende gelegenheid om vriendschapsbanden aan te knopen of te verstevigen. Maar ongetwijféld genieten de deelnemers het meest van de rit in de truck, waarin zij zich een dag ’’Ridders van de weg” voelen. Zij zorgen er wel voor dat de colonne niet onopgemerkt passeert en zwaaien naar hartenlust naar het publiek langs de weg. Vertrek- en aankomstplaats is ook dit jaar bedrij venterrein De Katsbogten in Tilburg. Daar wordt om 10.00 uur het ’’startschot” gelost voor het eerste blok trucks, terwijl met een tussen- Een weekje DEMO betekent woensdag disco Aloha, vrijdag Tienerdisco, zaterdag Purple Haze, maandag filmavond en de rest van de tijd een inloopcafe voor jongeren van 12 tot 25 uit Oisterwijk en omgeving. Disco Aloha is een speciale avond voor Oister- wijkse jongeren uit het speciale onderwijs. Disco Aloha is niet alleen disco, er worden ook andere activiteiten georganiseerd, zoals ren je rot, films etc. Demo is op woensdagavond exclusief voor Aloha gereserveerd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het jon gerencentrum. En dan is er op vrijdag 20 april weer een Tiener disco. Deze avond is voor alle Oisterwijkse jon geren van 12 tot 16 jaar, die zin hebben in uit gaan en dansen. De tienerdisco is gratis, is geheel voorzien van dj, lichtshow, dansvloer en barmaar er wordt geen alcohol geschonken en aan de deur wordt gecontroleerd op leef tijd. De tienerdisco begint al om 20.00 uur en sluit om 0.00 uur. Purple Haze is er op zaterdag 21 april. De alter natieve avond in DEMO die tegenwoordig regelmatig opgeluisterd wordt door bijzondere activiteiten of optredens. Purple Haze is het gezelligste café van Oisterwijk! Maandag is het filmavond. De film die op maandag 23 april wordt vertoond is te zien op de posters die in DEMO hangen. Aanvang 20.00 uur, entree f 2,50. De rest van de week is DEMO een gezellig inloopcafé voor Oisterwijkse jongeren tussen de 12 en 25 jaar. Je kunt er niet alleen iets drinken en wat kletsen, maar je kunt er ook terecht met vragen over allerlei zaken waar je tegenaan loopt. PAGINA 6 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 1 Woonplaats Telefoon I I I -- I I I- I I I I I- I I I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. De Kroonstroat 40 - 42 5048 AP Tilburg Tel. (013) 467 05 26 Fax (013) 467 21 09 E-mail: info@nouwens-veHiuizingen.nl MERKENDE 'ERHUIZERS projectverhuizingen opslag van inboedels verpakkingen voor overzee verf uislift beschikbaar piano vleugellransport DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 APRIL 2001 Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 3,- extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: /Xj - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I I I I I I I I I I I - I I I I I I I I I I I I - J verhuizingen Tilburg

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 6