'ÏWARÏIERKE ’t stokske Waar kan ik met Koninginnedag een bedraq overmaken? Oranjefeest met voor elk wat wils I 1976 2001 Nieuws van de Infowinkel Opbrengst collecte Reumafonds Mededeling elfs op feestdagen, zijn we open. Tenminste, als u kiest voor Random Access Banking. Daarmee doet u uw bankzaken waar en wanneer u maar wilt. Per *- telefoon via de Rabofoon of op internet. Om uw saldo te checken, een bedrag over te maken of aandelen te kopen. Snel, safe en heel gemakkelijk. Eerst meer weten? Kom langs of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 zl&IK jeujd- en jongerencentrum Jan en Hannelies Timmermans Jan Timmermans Jr. Online in de samenleving. Veel 65-plussers, die een AOW ontvangen, weten niet dat ze elk jaar geld kunnen terugvra gen aan de belastingdienst. U kunt dit doen door een T-biljet aan te Vragen bij de belastingdienst Voor zowel 2000 -1999 en 1998 kunt u nog terugvragen. Het gaat allemaal om de belastingaftrek buitengewone lasten wegens ziekte en of inva liditeit. Deze buitengewone lasten bestaan uit o.a. - Premie ziekenfonds, aanvullingsfonds - Premie ziekenfondswet (zwf) - Ouderdomsaftrek Huisapotheek - Eigen kosten van tandarts, bril, gehoorappa raat, speciale kousen, enz. - Lidmaatschap van de Thuiszorg - Eigen bijdragen kosten thuiszorg - Premie begrafenisverzekering - Extra reiskosten door ziekte of bezoek aan zieke echtgenoot Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid om de teveel betaalde belasting terug te vragen over de afgelopen drie jaren dan kan een T-bil jet aangevraagd worden bij de belastingdienst, Telefoon 0800-0543. U kunt gratis bellen van maandag t/m don derdag van 08.00-22.00 en op vrijdag tot 17.00 uur. Veel ouderen denken dat ze niet genoeg kosten maken om voor teruggave in aanmerking te komen, maar zowel paren als alleenstaanden blijken daar in veel gevallen recht op te hebben. Zelfs ouderen met een aanvullend pensioen kunnen er nog aanspraak op maken. Over een aantal weken zal er in de gemeente Oisterwijk een onderzoek gehouden worden in opdracht van de Stichting Ohm (overkoe pelend orgaan van Lovo en MTV). Deze lokale omroep wil namelijk graag weten hoe het pu bliek - u dus! - aankijkt tegen de lokale omroep en hoe zij in de toekomst haar dienstverlening kan verbeteren. Dit onafhankelijke onderzoek zal worden uitgevoerd door de Katholieke Universiteit Brabant. Binnenkort kunt u wor den opgebeld met het verzoek of u aan dit onderzoek zou willen meedoen. In de Kunst kring en de Roozendries zullen groepsdiscussies en interviews worden afgenomen waar u aan kunt deelnemen. U ontvangt dan een vergoe ding van fl. 25,- en natuurlijk zal koffie en thee worden aangeboden. Bedenk dat als u wordt opgebeld dat deelname aan dit onderzoek niet alleen leuk is, maar ook een unieke kans om invloed te hebben op het beleid van de lokale omroep in uw eigen gemeente! Het nieuwe Oranjecomité Moergestel is er dit jaar in geslaagd een oranjefeest te organiseren met voor ieder wat wils. Wij zijn zeer verheugd dat dit jaar de fes tiviteiten weer op het St. Jansplein zullen worden gehouden. De actie voor het Nationaal Reumafonds heeft in ons dorp fl. 3502,30 opgebracht. Wij willen de bewoners van Moergestel daarom hartelijk danken voor hun bijdrage en onder steuning. Tevens willen wij ook onze collec tanten bedanken, want zonder hun geweldige inzet was dit nooit gelukt. Mocht u de collectant gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van de Vereniging Nationaal Reumafonds te Amster dam. Voor al uw vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn, tel. 0900-2030300. programma voor de jeugd. Een van de onderde len is de Oranjeloop, weer terug van weggeweest. De medewerkers van sportschool Physique gaan deze loop in goede banen leiden. Via de scholen zijn er inschrijfformulieren ver strekt die de kinderen kunnen invullen en weer kunnen inleveren. Om 12.00 uur vertrekt de bekende optocht, onder begeleiding van har monie Prinses Juliana, vanaf het Audaciaterrein naar het St. Jansplein. Daar aangekomen staat er voor de kinderen een verrassing te wachten in de feesttent. Om 13.00 uur begint dan het jeugdprogramma op het plein dat ongeveer zal duren tot 16.00 uur. Hierna begint er in samenwerking met de hore ca van Moergestel een uiterst gezellige Holland se middag met optredens van artiesten en de vrolijke klanken van disco Fantasy. Het Oran jecomité is zeer verheugd met het feit dat Konin ginnedag dit jaar wordt afgesloten met een groot vuurwerk bij de Reusel. Er zijn 3 spon sors gevonden en wij zijn hun dan ook zeer erkentelijk dat wij dat aan kunnen bieden aan de Moergestelse bevolking. Op zaterdag 21 april hebben we weer een Film middag vanaf 14.00 uur voor iedereen vanaf 8 jaar. De entreeprijs als gewoonlijk ƒ2,50. Weer een echte kwartierke-film! ’s Avonds is er voor de 16 ers TRANCE HEAVEN met het TAXI DJ TEAM. Dit feest begint om 21.00 uur en de entree is ƒ5,00. Alle 16+ers zijn weer van harte welkom om er een feest van te maken! Dinsdag 24 april 16+ filmavond vanaf20.00 uur entree ƒ2,50 Scream 3. De film begint om 20.30 stipt. Vanaf volgende maand zullen de Film avonden worden verzet, meer info hierover volgt. Op woensdag 25 april gaan we weer zweten op de Tai-bo middag van 14.00 -16.00 uur. De leeftijd is van 9 tot en met 12 jaar, De entree is ƒ2,50. De openingstijden van ’t Kwartierke zijn: Woensdag activiteit: 14.00 tot 16.00 uur Zaterdag activiteit: 14.00 tot 16.00 uur super disco: 19.00 tot 23.00 uur (laatste zater dag van de maand) 16+ soos: 21.00 tot 02.00 uur (overige zater dagavonden) Kijk voor meer info ook op www.kwartierke.nl Zo beginnen we dit jaar al op zondag 29 april met de Oranjefeesten. Voor de jeugd van de basisscholen is er van 18.00 uur tot 20.00 uur een disco m.m.v. disco Fantasy. Ook ouders zijn hierbij van harte welkom. De entree is gratis maar je moet wel in het rood-wit-blauw of oran je komen. Er wordt tijdens de kinderdisco géén alcoholische drank geschonken. Vanaf 20.30 uur begint Bea’s Party, een disco voor jong (vanaf middelbare school) en oud. Ook weer met disco Fantasy en een optreden van een artiest. Op Koninginnedag zelf beginnen we weer tra ditioneel met een heilige mis onder begelei ding van het kerkkoor Cantate Domino. Hierna begint in Den Boogaard voor de ouderen,onder het genot van een kopje koffie, de alombekende bingo met vele prijzen. De ouderen van de Reuselhof, het Antoniusgasthuis en van Stanis laus die slecht ter been zijn, worden met auto’s opgehaald en naar de kerk gebracht. Het enige wat u moet doen is om. 9.15 uur bij de uitgang staan. Na de bingo wordt u dan weer netjes teruggebracht. Om half elf begint op het Audaciaterrein het Woensdag 25 april gedenken we het feit dat we 25 jaar geleden 'het stokje’ overnamen van Café-Zaal-Speeltuin ‘t Stokske. We zijn dan de gehele dag gesloten om dit feit met klanten, vrienden en bekenden te vieren. Donderdag 26 april v.a. 12.00 uur zijn we weer graag tot uw dienst. PAGINA 5 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 APRIL 2001 4^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5