Risico op mond- en klauwzeer blijft aanwezig DAC: Alweer 1 jaar professionele computertrainingen -lA SAFARI BEEKSE BERGEN enkele medewerkers (m/v) M Sarah... www.minlnv.nl Geeft u voor een gezond leven? Algemeen Belang Mond- en klauwzeer in Nederland* uderen Wij zoeken nog Voorzichtigheid blijft een harde noodzaak .Stichting TC^elzijn ^rfoergestel Wilt u een leuke baan op een van de rondvaartboten welke dagelijks tussen de diverse dieren doorvaren? voor enkele dagen per week en tevens voor de weekeinden Uw gave helpt mee om levens te redden. De Hartstichting gebruikt het geld van de collecte om onderzoek te verrichten en: ’onderzoek redt levens’. Steun dit initiatief en geef gul voor dit goede doel. Uit voorzorg, helaas in verband met Mkz, zullen de boerderijen met vee in het buitenge bied niet worden bezocht. Ook onze collec tanten met een veebedrijf zullen dit jaar niet met de bus bij u langs komen. Namens de Nederlandse Hartstichting, Marijke Russ-van Mook, Mieke de Laat-Kennes Voor inlichtingen: de heer J. Romijn Tel. (013) 513 1474 of (013) 536 0035 Hans Denissen: “Voordat ik begon heb ik na tuurlijk marktonderzoek gedaan, maar dan moet je natuurlijk nog altijd even afwachten”. U geeft toch om een gezond leven? Dus, als de collectant bij u aan de deur komt, geef met gulle hand uw bijdrage! Bij voorbaat HARTE LIJK dank! Algemene richtlijnen voor het publiek Volgens het ministerie van LNV is er nog steeds sprake van een nadrukkelijk aanwezig besmet tingsgevaar. Het ministerie heeft richtlijnen uitgevaardigd. Als algemeen uitgangspunt geldt dat voorzichtigheid een noodzaak is. Het betre den van boerenerven en weiden met vee is niet toegestaan. Natuur- en recreatiegebieden zijn beperkt toegankelijk. Waar grote grazers (vee) of veel wild aanwezig en daardoor een risico bestaat ten aanzien van de verspreiding van mond- en klauwzeer, blijven de gebieden ge sloten. De bezoekers worden sterk aangeraden op wegen en paden te blijven en de aanwijzin gen van de terreinbeherende instanties op te vol gen. Grote evenementen die vooral hun publiek uit de directe omgeving trekken, kunnen gewoon doorgaan. Als echter het risico bestaat dat er veel bezoekers komen uit comparti- In april2000 startte Hans Denissen het opleidingsinstituut DAC dat gespe cialiseerd is in computertrainingen. En dat sloeg meteen aan in Moergestel en omstreken. menten, met name de provincies en gebieden waar een risico bestaat op mond- en klauw zeer andere, dan adviseert het ministerie om de bijeenkomsten geen doorgang te laten vin den. Dit geldt ook indien het evenement direct in de buurt van de provinciegrens met Gelderland georganiseerd wordt. Voor de inzameling van afval van agrarische bedrijven adviseert het ministerie van LNV om het op de openbare weg aan te bieden en af te halen. Grof vuil mag niet van de erven van agrarische bedrijven met vee worden afgehaald. Afvalcontainers moeten door de ondernemers voor- en na de inzameling gereinigd en ontsmet worden. Er mag geen bedrijfsafval in de con tainers worden aangeboden. Bij het verrichten van normale activiteiten voor het onderhoud van wegen, waterlopen en na tuurgebieden geldt dat die op grond van de richtlijnen van het ministerie verricht kunnen worden waarbij het betreden van erven van agrarische bedrijven en weiden met vee niet is toegestaan. Werknemers dienen voor en na de werkzaamheden hun laarzen te ontsmetten en dagelijks schone werkkleding te dragen. Kinderen wier ouders een bedrijf hebben met MKZ gevoelige dieren kunnen gewoon naar school komen waarbij het belangrijk is dat zij voor en na de schoolgang contact met evenhoe- vige dieren vermijden. Het is belangrijk om fiet sen te reinigen. Na contact met dieren dient voor de schoolgang of contacten met anderen de kleding gewisseld te worden en de normale hygiëne in acht genomen te worden. Het parke ren van auto’s, motoren of fietsen in stallen wordt afgeraden. Er geldt nog steeds een verbod op de jacht. Activiteiten waarbij het vrije veld doorkruist worden, ontraadt het ministerie. “Kamperen bij de boer” is niet toegestaan als het bedrijf vee heeft. Bij een beperkt aantal dieren (minder dan 10) kan het kampeerterrein, aldus het ministerie van LNV, worden openge steld op voorwaarde dat geen contact tussen de dieren en de gasten mogelijk is. Website voor actuele informatie: Collecte Nederlandse Hartstichting 22 tot en met 28 april 2001. Moergestel - In de week van 22 tot en met 28 april komen de collectanten van de Hartstich ting weer bij u aan de deur voor uw bijdrage. Een bijdrage om de hart- en vaatziekten te bestrijden. Helaas zijn de ziekten nog steeds de voornaamste oorzaken van vroegtijdige inva liditeit en sterfte in Nederland. Vanaf de opening zijn er al veel mensen geweest voor het volgen van een opleiding of een trai ning. De computer heeft bijna in elke huiskamer een vaste plaats gekregen. Ouders willen hun kinderen helpen en ook ouderen willen nog dolgraag op internet. Voor sommigen is de drempel echter nog hoog. Hans Denissen “Het gaat meestal fout als een beginneling iets vraagt aan een gevorderde. De uitleg is dan te vlug of te moeilijk. Wij zijn daarin getraind om iets goed en rustig uit te leg gen”. Ook het bedrijfsleven heeft zijn weg naar DAC gevonden getuige het hoge aantal bedrijfs- trainingen dat wordt verzorgd. Het is natuur lijk ideaal voor een bedrijf dat een nieuwe medewerker snel bijgetraind kan worden. Hans Denissen: “Kom gerust maar eens kijken bij ons in de Bosstraat. We hebben een professionele omgeving gecombineerd met een informele sfeer.” Deze maand zijn er feestaanbiedingen in ver band met het 1-jarig bestaan. Al met al een geslaagde nieuwe onderneming in Moerges tel. Het ministerie heeft Nederland verdeeld in een aantal compartimenten waarbij geldt dat vee niet over de compartimentsgrenzen vervoerd mag worden. De compartimentsgrenzen en verdere regelingen zijn terug te vinden op de website van het ministerie. RIKKEN EN JOKEREN Aanstaande vrijdag 20 april is het weer rik en jokerconcours Aanvang 13.30 uur in de Roozendries. De koffie staat klaar. BILJARTEN 55+ Het winterseizoen is weer voorbij. Er is op tafel weer flink gebiljart. Maar aan de kant nog beter daar had men altijd iets dunner of dikker of van de andere kant genomen. Want zo kan dat nooit zegt men dan. Maar ik kan terecht zeggen dat buiten de training 503 partijen gespeeld zijn. Zoals andere jaren werd de WISSEL-BEKER uitgereikt. Dit jaar onder het genot van een kop koffie met cake. De nieuwe kampioen is geworden: Wim Bierings, als tweede Gerrie Oerlemans en als derde Antoon Langenberg. Drie hoogste series staan op naam van Geert v. Loon met 20 caramboles Bart v. Gisbergen met 19 en Jos op ’t hoog met 17 caramboles. De middag is afgesloten met erwtensoep, rooge- brood met spek en wat napraten over het afgelopen jaar. Vorig jaar waren wij met 18 deel nemers, nu zijn het er 20 met 2 op de wachtli jst. Ben jij geïnteresseerd om na de vakantie, een voormiddag of een avond te komen biljarten? In onze groep zijn respectievelijk 2 en 3 per sonen die een nieuwe groep willen onderste unen, dus aarzel niet en bel even naar Giel Hendriks tel 513 2372. Wacht niet te lans, dan kunnen wij samen bekijken welke dag. LEDENVERGADERING Vergeet u het niet onze ledenvergadering op donderdag 19 april om 13.30 uur in ’t Draai- boompje. We hebben ongeveer 550 leden, maar we hebben ze nog nooit allemaal op onze ledenvergader ing gehad, mosschien datdat nu zal gebeuren, want als u komt en uw mening over de K.B.O. te kennen geeft kunnen wij daar iets mee doen. Als u niet komt heeft u ook niets te vertellen. Ook de mensen ven “Geef elkaar de hand”zijn uigenodigd, als die gehaald moeten worden dan even bellen met Annie v.d. Wouw tel 5131277. Stel ons niet teleur en kom nu eens met z’n allen. Breng ook mensen mee die nog geen lid zijn, misschien vinden ze het zo gezellig dat ze ook lid worden. Koffie of thee met gebak staat klaarna de vergadering treedt voor u een troubadour op en daarna draaien we nog drie rondes bingo uiteraard gratis en er zijn ook nog mooie prijzen te verdienen. Dus Tot ziens op Donderdag 19 april. Heukelom-Moergestel-Oisterwijk voor een leefbaar Oisterwijk Op maandag 23 april komt de fractie van Alge meen Belang bijeen om de agenda van de com missievergaderingen en die van de raadsver gadering van 17 mei a.s. te bespreken. Onder meer staan geagendeerd: De startnotitie “Par keerbeleid Oisterwijk Centrum”, het treasury- statuut voor onze gemeente, deelname in het aandelenkapitaal van WOB. En... zit er voor 22 september a.s. een autovrije zondag in voor Oisterwijk? Komt u gerust eens binnenlopen om over een aantal geagendeerde onderwer pen mee te praten. U kunt, hetzij alleen, het zij in verenigingsverband, Uw stem laten horen en Uw mening zal zeker in de weging betrokken worden. Het is natuurlijk aanzienlijk moeilijker voor ons als wij niet weten hoe u over een en an-der denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractievergadering, welke om 19.30 uur begint in het Raadhuis op De Lind, kamer 8 (bovenste verdieping. Tel. 529 1384). Mocht U verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Portzgen (tel. 521 7217), met Chris de Veer (tel. 513 2496), met Daniëlla Hulskes (tel 528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Simone van den Koedijk (tel. 528 2284), met Trees Verhoeven (tel. 513 1814), met Martien Mathijssen (tel. 528 2650) en/of met Ton Timmermans (tel 533 3606). Velen gingen U daarin voor. Graag tot ziens en/of horens! Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk. Het risico op mond- en klauwzeer in Brabant blijft onverminderd groot. Voorzich tigheid blijft daarom bij het betreden van het buitengebied een harde noodzaak. Uitgangspunt blijft dat het betreden van boerenerven en weiden met vee verbo den is. Natuur- of recreatiegebieden zijn beperkt toegankelijk. Gebieden waar grote grazers en wild een risico veroorzaken blijven gesloten. Dat stelt de Provinciale Commissie voor het Landelijk Gebied in een reactie op het gegeven dat op dit moment in Brabant officieel geen mond- en klauwzeer is vastgesteld. De Provinciale Commissie voor het Landelijk Gebied bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeenten, waterschappen, de land- en tuin bouworganisaties, de terreinbeherende organi saties en de Brabantse milieufederatie. De com missie die onder voorzitterschap staat van gede puteerde drs. PL.B.A. van Geel, adviseert de provincie over de ontwikkelingen in het lan delijk gebied. De commissie is voor de duur van de uitbraak van mond- en klauwzeer het over legplatform voor Brabant. De Brabantse Commissaris van de Koningin, mr.EJ.M. Hou- ben neemt deel aan het beraad vanuit zijn inte grale verantwoordelijkheid voor de openbare orde en veiligheid in de provincie. In de PCLG is afgesproken dat de ontwikkelingen rondom mond- en klauwzeer nauwlettend gevolgd wor den. Richtlijnen voor de land- en tuinbouw De bestrijding van mond- en klauwzeer is de verantwoordelijkheid van het ministerie van LNV. In dat kader beslist het ministerie over de regels ten aanzien van vee, het vervoer van vee, veevoer, mest en melk. Actuele informatie over deze en andere onder werpen zijn te vinden op de website van het ministerie, www.minlnv.nl. Van harte gefeliciteerd! z I -Jl z I Ai K.B.O. AFDELING MOERGESTEL PAGINA 3 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 APRIL 2001 Bk

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3