«.’ll Lekker gezellig op uw gemak genieten van het voorjaar. Lil ÏO Slijterij ’In den Korenmaaier’ fyL Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. I Hoi... BW toASJ 1 L3 Hooghoudt GEZELLIGHEID ONDER DE KURK De kuyper Oranjebitter Wafninl('s\ Cointreau ‘Ife Goblet Hooghoudt Graanjenever Kalmoes a even ongestoord W genieten Dujardin Vieux avannah 6.95 1 ’Savannah’ presenteert nieuwe CD in ’Den Boogaard’ Biljartnieuws Voor elke gelegenheid iets lekkers onder de kurk... KIlMIj r Lj t 3 V O 'DE GÈSSELSE’ -WOENSDAG 11 APRIL 2001 Hb Fles 70 cl. Fles 50 cl. 50 cl. V Een vorstelijke drank. PERSONELE BEZETTING Steeds zijn een centralist, twee huisartsen als mede een visite-rijdende arts met chauffeur aanwezig. Laatstgenoemde is een gediplomeerd verpleegkundige die zelfs ook bijstand kan ver- Scha r relaartje Advocaat <1 PAGINA 9 0900 332 22 22 Jaarlijkse fanavond in ‘Den Boogaard' Woensdag 21 maart was het drums for peace. Wij (De Bienekebolders) en de O.C. school deden daar aan mee. Drums for peace: dan drum je voor de vrede van 11:00 tot 12:00 en als het 12:00 uur is dan geef je de vrede door aan een ander land waar het dan 12.00 uur is. Op 14 maart zijn wij op bezoek geweest bij de O.C. school uit Oisterwijk. Daar kregen we een rondleiding door het asielzoe kerscentrum, en mochten we een vingerafdruk laten nemen. Ook hebben we een les in het Russisch, Koerdisch of Frans gehad. Op 21 maart kwam de O.C. school bij ons (op school) een bezoekje brengen maar,we er was geen tijd om hen een rondleiding door onze school te geven en daar komen ze nog een keer voor terug. Om 11 uur gingen we eerst samen het liedje last night zingen begeleid door een kinderorkest. Daarna kwam er een slingerdans van de kleuters. Daarna kwam de Hokey Pokey dans en tot slot een Braziliaanse trommelgroep van de muziekschool. Samen met de O.C. school gaan wij 1000 kraanvogels van 20 kleuren vouwen en dan gaan we ze ophangen als teken voor de vrede. En het was een leuke dag geweest. Groetjes van Tess Steenbakker, Nina Hekker en Marthe Minderman. (N.v.d.r.: Twee weken geleden plaatsten we deze tekst (van een achteraf bezien belangrijke activiteit) op een manier die niet helemaal tot z’n recht kwam, vandaar deze week herplaat sing ervan. De foto konden we die week wegens plaatsgebrek niet opnemen, vandaar dat we hem nu wel plaatsen. We hebben de betreffende personen ervan in kennis gesteld dat we het jammer vinden dat deze activiteit niet vooraf bij de redactie van De Gèsselse bekend was, anders hadden we er met veel plezier meer aan dacht aan kunnen schenken). Een echte Spécialité de France en een smaaksensatie on ice. Vanaf afgelopen maandag 9 april is dit het nummer van de HUISARTSENPOST wat U zult moeten bellen om een huisarts te kunnen raadplegen tussen s-avonds vijf en 's-morgens acht uur of voor weekeinden en feestdagen. De tijd dat iedereen vierentwintig uren achtereen beschikbaar was ligt al lang achter ons behalve voor de beroepsgroep huisartsen. Een drukke dag in de praktijk en daarna een avond en nacht dat men ieder moment opgeroepen kon worden was langzamerhand ondoenlijk geworden. Zeker omdat U de andere morgen Uw huisarts weer mon ter en fris op het spreekuur hoopt aan te treffen. Daarom hebben de huisartsen de ’koppen’ bij elkaar gestoken en getracht om aan deze abnor male werktijden een einde te maken. De huis artsen van Tilburg, Berkel-Enschot, Biezen- mortel, Gilze, Oisterwijk, Riel, Udenhout en Moergestel zijn daarom een HUISARTSEN POST gestart waar iedereen uit bovengenoemde woonplaatsen gebruik van dient te maken indi en plotseling dringende medische bijstand gewenst is. Ook onze eigen huisartsen Mevrouw Blessing, en de Heren van Delft en Terwindt nemen hieraan deel en zijn blij met de totstand koming hiervan. Zij zijn ervan overtuigd dat de hulp in zijn algemeenheid ook beter zal worden. Want stel U hebt dringend medische hulp nodig. U belt Uw huisarts en die is niet thuis of toevallig al onderweg naar een spoed geval. Dan zult U naar een andere arts moeten gaan zoeken. Voorwaar geen pretje. HOE WERKT DEZE HUISARTSENPOST U hebt op werkdagen tussen vijf uur ’s-avonds en acht uur ’s-morgens, in het weekeinde of op zon- en feestdagen dringend medische hulp nodig. U belt 0900 332 22 22, krijgt een goed opgeleide centralist aan de lijn en vertelt Uw klachten. Deze kan U doorverbinden naar de dienstdoende artsen, de visite-rijdende arts waarschuwen, doorverwijzen naar de Eerste Hulp van een van de Ziekenhuizen in Tilburg of zorgen dat er zo snel mogelijk aangepast ver voer voor U als patiënt geregeld wordt. Wordt vastgesteld dat bezoek van een arts dringend nodig is dan kan deze in een speciale auto met een gediplomeerde verpleger aan het stuur opgeroepen of uitgestuurd worden om zo snel mogelijk bijstand te verlenen. Op ieder uur van de avond of nacht. Zelf een ambulance bellen of naar de Eerste Hulp van een ziekenhuis gaan verandert echter niet. U kunt echter de HUISARTSENPOST niet zonder voorafgaande afspraak bezoeken. De centralist maakt met U duidelijke afspraken die zelfs op een bandje worden opgenomen om ook maar de kleinste misverstanden uit te sluiten. Het kan zijn dat U uitgenodigd wordt om de HUISARTSENPOST te bezoeken. Dan gaat U naar Tilburg en vindt daar een volledig ingerichte huisartsenpraktijk met spreek- en behandelkamers aan de Lage Witsiebaan 2a. Dit is bij de gebouwen van Thuiszorg/Thebe. Dit adres ligt vlak bij de Hasselt-rotonde (bij de Smarius fabrieken) oftewel schuin tegenover het Maria Ziekenhuis. 1t Kalmoes Boerenbitter Liter Kwaliteit uut Grunningen. Je drinkt ‘t om de smaak. Kalmoes Beerenburg WW De persoonlijke competitie is op dit moment al weer een aardig eind op weg. In de A-klasse en de C-klasse zijn de finalisten al bekend. In de B, D en E-klasse worden de laatste wedstrijden deze week afgewerkt. De 3 deelnemers in de A-klasse maakten er een spannende strijd van. M. Derksen, W. Rijnen en F. Derksen speelden een hele competitie waarna de 2 besten zich plaatsten voor de finale. Tini Derksen was uiteindelijk de sterkste want hij wist alle 4 partijen winnend af te sluiten. De strijd voor de 2de finaleplaats tussen Wim Rijnen en Frank Derksen was spannend, Wim trok uiteindelijk aan het langste eind door zijn 2 partijen van Frank te winnen. De verschillen waren echter zeer klein dus wie weet wat dit voor de toekomst brengt. Vooralsnog zullen 2 “oude” bekenden de finale spelen. In de C-klasse waren er 12 deelnemers verdeeld over 2 poules van 6 biljarters. In poule C.l was uiteindelijk Gert Rijnen met 4 winstpartijen en 1 kleine nederlaag de sterk ste. Uiteindelijk werd Willem van de Loo 2de en Jan van Gisbergen 3de in deze poule en 4. Kees Timmermans, 5. Gerard Antonis en 6. Janus Rijnen. Wel is het vernoemenswaardig dat Gerard Antonis in deze klasse de hoogste serie van 16 caramboles wist te produceren. In poule C.2 ging Epi Denissen met de winst aan de haal, ook hij wist 4 partijen te winnen en er maar 1 te ver- liezen. Ook viel op dat Epi het beste gemiddelde in deze klasse in de voorronde speelde, namelijk 2,36 gemiddeld over 5 partijen, en dat is zeer goed voor deze klasse tot 1,99 gemiddeld. In deze poule legde Jos Swinkels beslag op de 2de plaats en werd Christ van den Aker 3de voor 4. Cor Verhagen, 5. Bart Wolfs en 6. Jan Timmer mans. Een nieuw gezicht in de finale dus: Epi. De Tilburgse country-rockband Savannah geeft zaterdag 14 april 2001 een concert in party centrum Den Boogaard. Tijdens deze ‘thuiswed strijd’ presenteert de band zijn nieuwe cd ‘New road’ aan het publiek. De cd bevat bekende hits uit de jaren zestig, uiteraard uitgevoerd in Savannah’s karakteristieke countrystijl. De pre sentatie van de nieuwe cd valt samen met het vijftienjarig bestaan van de band. Dat wordt in Moergestel gevierd met honderden trouwe fans en de volgende gastartiesten: zanger Ruud Hermans, de band Grand Canyon, André Som mer (steelgitaar), Joost van Es (fiddle) en Peter Jansen (accordeon). Savannah staat in zijn genre al meer dan vijf tien jaar aan de Europese top. Sinds 1998 ontv ing Savannah elk jaar een Gram-Award voor de ‘Meest populaire countryband van de Benelux’. De cd ‘New road’ is alweer de zesde in succes sie. De agenda is uitstekend gevuld met optre dens in binnen- en buitenland, en ook radio/tv. Savannah bestaat uit: Wilma Smulders (key- boards/zang), Marcel Smulders (zang/ritme- gitaar), Johnny Bernhard (leadgitaar), Joseph van Kollenburg (basgitaar/zang) en Karei Fransen (drums/zang). lenen. Het zou wel eens kunnen zijn dat U Uw eigen huisarts daar tegenkomt want ook die bezet volgens een bepaald rooster op gezette tij den deze HUISARTSENPOST. In het geval van onvoorziene omstandigheden zijn er nog een aantal artsen op te roepen die snel aanwezig kun nen zijn. APOTHEEK In hetzelfde pand is ook een apotheek geves tigd waar U spoedrecepten kunt inwisselen tegen medicijnen. Het telefoonnummer is: 0900 235 73 23. NADELEN Men zou kunnen besluiten het bellen om medi sche hulp uit te stellen tot de eigen huisarts ’s- morgens vanaf acht uur weer bereikbaar is en dan misschien te laat te zijn. Wij denken dat mensen verstandig genoeg zijn om te weten wanneer dringend hulp vereist is en zeker zullen bellen. VOORDELEN De veiligheid zal toenemen want er zijn per manent een aantal artsen aanwezig en start klaar om zo vlug mogelijk medische hulp te bieden. Ook komt het de snelheid ten goede omdat een visite-rijdende arts in een speciale auto snel bij U kan zijn en voor de duidelijkheid is het adres voor hulp steeds hetzelfde. Tevens wordt Uw eigen huisarts ’s-morgens op de hoogte gebracht van wat er met U is gebeurd. De regels voor privacy en medicijnen worden strikt in acht genomen. WAARSCHUWING Laat U niet weerhouden om te bellen als de nood aan de man is. Beter een keer te veel bellen dan te laat of niet bellen. U bent verze kerd van snelle veilige hulp dus maak daar gebruik van als het nodig is en het valt nor maal onder Uw verzekering. Wij zijn er van overtuigd dat iedereen er over een paar maanden aan gewend zal zijn en de HUISARTSENPOST niet meer zou willen missen. Liter Wie vieux zegt, bedoelt Dujardin Liter I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9