pi nieuws ’’ROEF Audacia-^^ Trainingsbokaal Schaatsclub ’De Vennen’ voor Bram van Oirschot Schitterend schoon Er-op-uit! Fototentoonstelling van Ton van Elsdingen in Conferentiecentrum “Boschoord” te Oisterwijk. Busreis naar Lourdes Oproep Sportvereniging MOERGESTEL ROEF KORFBAL AUDACIA JEUGD Kienen bij Audacia ROEF HANDBAL PAGINA 7 .3-0 .1-3 .1-5 .0-1 .2-1 .0-4 .5-2 vertrek 13.15 ...aanw. 13.30 ...aanw. 12.00 ...aanw. 11.30 .vertrek 11.00 .vertrek 11.00 ...aanw. 11.30 ...aanw. 11.30 ...vertrek 9.45 14.30 12.30 12.30 12.30 10.00 10.00 10.00 CLUBAVOND Op 6 april hebben we weer een clubavond. Op deze avond kunnen we weer bij praten over de week en ook al vast over het weekeind. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. POOLAVOND Op 20 april gaan we een balletje tikken. Hier zal in teamverband worden gespeeld. Op het eind van de avond is er een spektaculaire prij suitreiking. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. De wedstrijden beginnen om 21.01 uur. Bram van Oirschot (links) ontvangt de trainingsbokaal uit handen van trainer Sjef van den Meijdenberg Dinsdag 13 maart hebben de wedstrijdschaats- (st)ers van “De Vennen” het seizoen 2000/2001 afgesloten met een squashtoernooi. Ook deze avond bewezen de schaats(st)ers, evenals in het schaatsseizoen, dat sportieve prestaties en onder linge gezelligheid prima samen kunnen gaan. Tijdens zijn afsluitende toespraak had hoofd trainer Sjef van den Meijdenberg niets dan lof Hoewel de zomertijd net begonnen was en buiten nog steeds koud, was het binnen in de kerk warm en druk. De circa 50 vrij willigers werkten allemaal erg hard. De een sopte en schrobde, de ander poetste en boende dat het een lieve lust was. De kou voelden zij niet. Néé, néé de verwarming hoefde niet aan. Ik wil jullie allemaal vriendelijk bedan ken, ook Slagerij Ketelaars en Bakkerij van Hutten, Ik ben trots op onze kerk, maar ook op jullie. Bedankt. Corry op ’t Hoog DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 APRIL 2001 Ja, heerlifk met vrienden of familie een dagje ER-OP-UIT! Met de trein naar een stad en daar een museum bezoeken, een concert bij wonen of lekker een kopje koffie drinken. Met de kinderen naar het strand of zomaar ergens gaan winkelen. En de dag afsluiten met een feest! Zo’n dagje klinkt zeker aantrekkelijk en u hoeft helemaal niet zo ver. Vrijdag 6 en zaterdag 7 april om 17.00 uur en om 19.00 uur en op zondag 8 april om 11.30 uur en om 13.30 uur kunt u zo’n dagje meemaken. De cursisten van de Tilburgse Dans- en Muziek- schoollokatie Oisterwijk presenteren in de Kunstkring te Oisterwijk de dansvoorstelling “ER-OP-UIT Kaarten voor deze voorstelling zijn te koop a fl. 6,- bij de conciërges van de muziekschool, Schoolstraat 3 te Oisterwijk. Het is niet mogelijk deze kaarten telefonisch te reserveren. Een ide ale gelegenheid om een beeld te krijgen van wat de dansafdeling onder andere te bieden heeft. Abstracte diversiteit en bewerkte realiteit In de beroeps- en amateurfotografie bestaan vele categorieën: reportagefotografie, reclame- fotografie, portretfotografie, theaterfotografie, candidfotografie, landschapsfotografie, reisfo tografie, abstracte fotografie, etc. De twee laatst genoemde categorieën, reisreportagefoiografie en abstracte fotografie, hebben de bijzondere belangstelling van Ton van Elsdingen uit Moer gestel. Op deze expositie zijn van beide soorten fotografie werken van zijn hand aanwezig. Abstracte fotografie is een manier van fotogra feren, die de laatste jaren, vooral bij leden van amateur-fotografengroepen erg populair is geworden. Abstracte foto’s liggen goed in de markt. Knap gefoto-rafeerde abstracties worden tegenwoordig in veel (vaak moderne) interieurs opgehangen. Een van de redenen hiervoor is het feit, dat de gefotografeerde objecten soms niet meer als zodanig herkenbaar zijn, waardoor de foto’s tijdloos worden en zeer decoratief kun nen zijn. Abstracte foto’s kunnen worden gemaakt van allerlei materialen: staal en ijzer (vaak verroest: schroot), allerlei organische materialen, bv uit de natuur (gefotografeerd ter plekke of in table- top-schikking), maar ook glas. Om met behulp van deze materialen aansprekende foto’s te maken, is het vaak vereist “klein te kijken” en met macrolenzen slechts een klein gedeelte van een object in beeld te brengen. Ton van Elsdingen vindt het boeiend om door “klein te kijken” of door artistieke rangschik king van voorwerpen bijzondere composities te kunnen maken. Wanneer hij, aldus werkend, een mooie situatie heeft gevonden of gecreëerd, is het op zo artistiek mogelijke wijze vastleggen van deze situatie een technische, maar vooral Een bedevaart naar Lourdes is tevens een vakantiereis. De Limburgse Bedevaart organi seert van 2 tot 10 juni a.s. een bedevaartreis per bus naar Lourdes. Uit heel Nederland kunnen mensen hier aan deelnemen. De dichtstbijzijnde opstapplaats vanuit Noord- Brabant is Eindhoven. De heenreis wordt in 3 dagen gedaan. De le dag bezoeken we de kathedraal in Reims. De 2e dag gaan we naar Nevers, waar Bernadette opgebaard ligt De 3e dag brengen we een bezoek aan het prach tige plaatsje Rocomadour U verblijft 4 dagen in Lourdes en aldaar sluiten de busreizigers zich aan bij de pelgrims die met de trein en het vliegtuig gekomen zijn. Onze eigen priesters bieden U een Nederlands talig programma aan, waaraan U geheel vrij blijvend kan meedoen. Uw reisleider verzorgt de rondleidingen over de Heiligdommen en door Lourdes. Hij of zij staat U de hele week met raad en daad terzijde en verblijft in hetzelfde hotel als U. Indien U wilt deelnemen aan deze bedevaartreis, dan verzoeken wij U zo spoedig mogelijk in te schrijven. Voor informatie, een brochure en inschrij ving kunt U contact op nemen met: Joke Hoekman Olmenpad 13,5061 BJ Oisterwijk tel. 521 6701 of 06 -534 49 338. START VELDCOMPETITIE De tweede helft van de veldcompetitie gaat beginnen. Voor de jeugd a.s. zaterdag, maar voor de senioren pas eind april. Tevens zijn de voorbereidingen voor het seizoen 2001/2002 reeds volop bezig; wordt nu lid zodat je het volgend seizoen al mee kunt spelen. Spelen is mogelijk in competitieverband (jeugd van 6 tot 18 jaar, senioren vanaf 8 jaar) alsmede recreatief. Wij nodigen belangstellenden uit om op maandag vrijblijvend zes avonden mee te komen trainen. Voor informatie: Corrie Schil- ders(5132326) of Peter Vrijhoeven (513 3455). Uitslag: Recreanten Klimroos - Roef! 10-2 Programma 7 april: Roef! Dl - OJC ’98 Dl ...10.00 aanwezig 9.30 Klimroos B2-Roef! BI ..12.15 vertrek 11.15. creatieve vaardigheid, die veel voldoening geeft. De reisfoto’s van Ton van Elsdingen, die in conferentiecentrum Boschoord in het souter rain worden getoond, zijn de weerslag van een reis door Israël. Het bijzondere van deze reis foto’s is echter dat ze met behulp van de com puter zijn bewerkt en vaak vervreemd. Deze “posterising” heeft tot gevolg dat het hoofd onderwerp van de foto’s sterk benadrukt wordt, waardoor de foto’s sterker gaan spreken. De fototentoonstelling is vanaf 31 maart tot en met eind mei 2001 te zien in het mooi gelegen conferentiecentrum “Boschoord” aan de Ge- mullehoekenweg 143 te Oisterwijk en is gratis toegankelijk. Het conferentiecentrum is de gehele dag geo pend, in de regel ook gedurende de weekends. Voor zekerheid omtrent de weekendopen- stelling kunt u eventueel telefonisch informeren bij Boschoord onder 523 1600. Op de balie van de receptie ligt een folder en bovendien een gas tenboek, waarin uw reactie op prijs wordt gesteld. De geëxposeerde werken zijn te koop: informatie bij de receptie. voor zijn ploeg en assistent trainers Mathieu Bruurs en John Schepens. In het afgelopen seizoen werd door de 23 leden tellende ploeg maar liefst 269 keer een Persoonlijk Record verbeterd. Bovendien kwamen 13 van de 16 Clubrecords in handen van de huidige ploeg. De financiële ondersteuning door Rabobank Moergestel en Van Dam Partners leverde een belangrijke bijdrage aan de successen. Dankzij deze sponsors was het namelijk moge lijk geweest om extra trainingsfaciliteiten te creëren en de rijders in nieuwe wedstrijd- en trainingskleding te steken. Volgens traditie sloot Sjef van den Meijdenberg zijn toespraak af met de uitreiking van de “De Vennen Trai ningsbokaal”. Dit is de aanmoedigingsprijs voor de schaats(st)er die in het afgelopen seizoen het meeste inzet heeft getoond en/of de meeste progressie heeft gemaakt. Dat de keuze dit jaar erg moeilijk was geweest bleek uit het feit dat er maar liefst 5 genomineerden voor de prijs waren: Eva Haans, Rob van den Meijdenberg, Bram van Oirschot, Juliën van Velthoven en Brenda van de Wiel. Na lang wikken en wegen was de keuze uiteindelijk gevallen op Bram van Oirschot. De belangrijke rol die Bram met zijn altijd positieve instelling in de groep speelt was daarbij doorslaggevend geweest. Bram van harte gefeliciteerd met deze welverdiende prijs! Informatie over schaatsclub “De V ennen” is ook te vinden op de website “www.deven- nen.com” of “www.devennenmoergestel.nl” wordt er bij Audacia op zaterdag 7 april om 20.30 uur een Flower Power avond georganiseerd. Sponsoren, leden, donateurs en begunstigers zijn van harte welkom. Héél graag zou de organi satie zien dat ouders van jeugdleden in grote getale aanwezig willen zijn. Uitslagen zondag 1 april 2001» Avesteyn 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Best Vooruit 3 Helvoirt 6 - Audacia 3 Helvoirt 3 - Audacia 4 Uno Animo 7 - Audacia 5 Gloria UC 3 - Audacia 6 Audacia 7 - VOAB 9 Dames vrij Programma zondag 8 april 2001 Audacia 1 - Rhode 1 WR 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Blauw Wit’81 2 Audacia 4 - Beerse Boys 4 Audacia 5 vrij RKTW 8 - Audacia 6 Beerse Boys 5 - Audacia 7 Dames: ODC 3 - Audacia 1 Uitslagen: Audacia Al-Beerse Boys0-5; Beerse Boys-Audacia Cl 1-5; Audacia C2-Gloria UC 2-4. Programma zaterdag 7 april: Beerse Bous - Audacia Al Audacia BI - Berkdijk Audacia Cl - Beerse Boys Audacia C2 is vrij GFC ’93 - Audacia Dlvertrek 10.15 Oirschot - Audacia D2vertrek 9.45 Audacia D3 - Hilvariaaanw. 9.30 Audacia El - WSCaanw. 9.30 Taxandria - Audacia E2vertrek 10.00 Audacia E3 - Neveloaanw. 9.30 Nevelo - Audacia E4vertrek 10.00 VCB - Audacia E5vertrek 11.00 Audacia Fl - J. Brabant RKTW - Audacia F2 Spoord. Boys - Audacia r3 Audacia F4 - EDN ’56 Audacia F5 - TAC/BWB Nemelaer - Audacia F6 Vrijdag 6 april is het weer kienen bij Audacia. Er zijn weer mooie prijzen te winnen en uw kopje koffie staat alweer klaar. De hoofdprijs is ook dit keer weer fl. 250,-. Het is allemaal te doen in de kantine en we beginnen om 20.30 uur. U bent van harte welkom op deze laatste kienavond van het seizoen! De Stichting Ohm, overkoepelend orgaan van Lovo en MTV, wil haar dienstverlening ver beteren. Om dit te kunnen doen wil men weten wat het publiek, u dus!, graag zou willen zien als het om lokale omroep gaat. Daarom is aan de Katholieke Universiteit Brabant gevraagd een onafhankelijk onderzoek uit te voeren om er achter te komen hoe mensen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom de toekomst van hun lokale omroep zien. Binnenkort kunt u worden opgebeld met de vraag of u zou willen deelnemen aan dit onder zoek. U wordt dan uitgenodigd om naar de Roozendries te komen om daar deel te nemen aan een groepsdiscussie of interview. U krijgt een vergoeding van fl. 25,- en natuurlijk zal koffie of thee worden aangeboden. Bedenk als u wordt opgebeld, dat dit een uitgesproken kans is om invloed te kunnen hebben op het beleid van de lokale in uw eigen dorp! KEGELEN Op zondag 29 april gaan we een balletje gooien in d’n Druiventros. Dit keer meer op de baan dan er langs. We hebben een nadeel en dat is dat ze de baan smaller hebben gemaakt dan bij het bowlen. Als er een paar mensen met een auto willen komen stellen we dat zeer op prijs. Opgave is verplicht bij Martijn van Korven tel. 513 3460. Vertrek v.a. D’n Tob om 14.00 uur. GROTTENSURVIVAL Op zondag 27 mei heeft de kring een grotten survival georganiseerd in Valkenburg. Je bent wel de gehele dag van huis, vertrek om 7.00 uur en we zijn om 23.00 uur weer terug. De kosten zijn fl. 50,- p.p. maar dit is incl. vervoer, activiteit, avondeten, enz. Opgave is verplicht bij Yvonne Antonis 513 3283. Zet deze activiteiten goed in de agenda, en geef je op tijd op. De zaalkompetitie zit er weer op. Nadat de Gemengde C-jeugd al kampioen was gewor den 2 weken geleden, dachten we dit weekend misschien nog een kampioenschap te mogen vieren. De dames-2, voor de le keer actief in de senioren-kompetitie, stonden op 1 punt achter de koploper Wh. Demons. In de hoop dat de dames van WD misschien ook nog een steek- je zouden laten vallen, hadden we nog kans op de le plaats. Maar jammer, dankzij een prachtig gespeelde wedstrijd met veel uitgespeelde kan sen en een grote zege van 29-4, mocht dit niet baten. Wh.Demons deed wat ze moesten doen en wonnen ook hun wedstrijd. We blijven dus w op 1 puntje op de 2e plaats. Ook mooi natuurlijk, maar wel erg jammer. De uitslagen: MCJ Roef- RHV 19-1; HS Roef 2-Wh.Demons 5 21-17; HAJ Roef-Taxandria 17-13; HS Roefl-Desk 2 16-18; DS Roef 1-Havedo 3 10-7; DS Mount.Stars-Roef 2 4-29. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!!! Klassebehoud alleen nog maar in theorie mogelijk Tegenstander kan te makkelijk scoren Avesteyn - Audacia3 - 0 Audacia beschikt al over een smalle selectie en zo tegen het einde van het seizoen zijn er boven dien schorsingen (4x geel) en blessures. Met de stand op de ranglijst kan de ploeg niet anders dan toch een zo offensief mogelijke opstelling maken en bewust defensieve risico’s nemen in de hoop zelf meer te scoren dan de tegenstander. Het ook niet veilige Avesteyn was in deze sit uatie zo gelukkig reeds in de tweede minuut de leiding te nemen omdat Erwin Konings vrije doorgang werd verleend: 1 - 0. Zonder een per soonlijke schuldige aan te wijzen hield je steeds je hart vast als er een aanval richting Audacia- doel ging. Tot aan de rust waren dat er niet meer zoveel en mocht Audacia nog hopen dat haar tactiek kon slagen. Dan moesten er wel kansen worden benut. Die waren er wel voor Jos Ligtvoet in de veertiende en eenendertig ste minuut. Eerst verscheen hij alleen voor de keeper, maar door goed uitlopen en onervaren heid van Jos wist hij te keren en bij de tweede kans had Jos domme pech omdat zijn inzet op de paal belandde. In de zesde minuut van de tweede helft kwam aan alle illusies een einde toen aan dezelfde Erwin Konings weer geen strobreed in de weg werd gelegd: 2-0. Trainer Pavel Koutscherov probeerde nog wel het tij te keren door zelf mee te gaan spelen, hetgeen wel druk, maar geen extra kansen opleverde. Het doek viel helemaal in de drieëntwintigste minuut toen weer die Erwin een “hobbelschot” losliet, dat Mark van Vugt te machtig was: 3-0. ZONDAG THUIS TEGEN RHODF Door de nederlaag in Heeswijk staat Audacia nu stijf onderaan en is er slechts een theo retische kans op klassenbehoud. Die positie is mede veroorzaakt omdat de naaste concur renten de laatste weken wel punten pakten. Eén ploeg kan Audacia op eigen kracht achter halen door tweemaal te winnen van Rhode uit Sint Oedenrode, een ploeg die dit seizoen nog niet is ontmoet. Zondag komt Rhode naar Moergestel ZATERDAG 7 APRIL FLOWER POWER BIJ AUDACIA In navolging van de geslaagde “tropical night”

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7