moorman IW Huiswerk voor het college... hy emen? Waar kan ik met Goe Pasen mijn spaargel 3 IJ Collecte Gehandicaptensport ’Ik zit aon m’n maxima’: motto carnaval 2002 Actie voor Volendam u uw bankzaken waar en wanneer u maar wilt. Per telefoon via de Rabofoon of op internet. Om uw saldo te checken, een bedrag over te maken of aandelen te kopen. Snel, safe en heel gemakkelijk. Eerst meer weten? Kom langs of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Hb Online in de samenleving. AUTOMOBIELBEDRIJF Op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) en maandag 16 april (Tweede Paasdag) is ons kantoor gesloten. Ook de avondopenstelling vervalt. Zaterdag 14 april zijn wij normaal geopend. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s In de week van 9 t/m 13 april is de jaarlijkse col lecte voor de Gehandicaptensport. Wij rekenen op uw aller medewerking, laat de collectanten daarom niet in de kou staan. Met dank namens het Comité Gehandicapten sport1 L<' j Afgelopen zaterdag werd in Partyboerderij ’t Draaiboompje het motto voor Carnaval 2002 gekozen. Uit de vele inzendingen kozen de drie Prinsen van de Moergestelse carnavalsvereni gingen het nieuwe motto: ’Ik zit aon m’n maxi ma’. De bedenkers van dot motto zijn Eric Boogaers, Carlo van Esch en Karin Dirckx. Wij feliciteren dit trio met hun uitverkiezing en wensen de Moergestelse bevolking veel plezier en succes toe met de voorbereidingen op Carnaval 2002. C.V. ’De Pierewaaiers’ C.V. ’De Durdraaiers’ C.V. ’De Dorstvlegels’ Alle gestelde vragen op deze avond zullen door de betreffende portefeuillehouders met zorg bekeken worden en daar waar mogelijk uit gevoerd op een zo kort mogelijke termijn. Onder het genot van een hartversterkertje bleef men nog een poos napraten en informeel nog enkele zaken bespreken. —jrelfs op feestdagen, zijn we open. Tenminste, als u kiest voor Random Access Banking. Daarmee doet Dit ontlokte Mevr. Jo Hermes de vraag of men zich wel had afgevraagd waarom de argrariers zo slecht waren vertegenwoordigd. Kortmann zei dit te begrijpen en men had zelfs nog met de gedachte gespeeld om een en ander niet door te laten gaan. Mogelijk komt men hier later met een vervolgbijeenkomst dan op terug. De ontsmettingsmatten lagen in ieder geval voor de deur van Den Boogaard. Noud Smits vroeg of de wegen in het bosgebied waren afgezet door Staatsbosbeheer of Natuur monumenten. De voorzitter antwoordde dat de Overheid het aan de Gemeenten heeft overge laten welke wegen in het kader van de MKZ- epidemie zouden worden afgesloten. Het was niet de bedoeling om verkeer te hinderen maar om bedrijven te beschermen. Hierover is geen waardeoordeel te vellen. Wim van Haaren vroeg de aandacht voor de wegen in het buitengebied. Daar waar het maaien, bermbeheer, onoverzichtelijke kruis punten, wildgroei van houtopstanden en het mankeren van sommige straatnaamborden. Wetnouder Hora (Gemeente Belanten) legde uit hoe onderhoud van buitenwegen wore aange pakt en dat men zelfs dit jaar eerder gaat starten met maaiwerkzaamheden. Kees van de Loo had deze bijeenkomst niet aangekondigd gezien in ’De Gèsselse’ maar hij vroeg toch aandacht voor de omgeving van het scoutinggebouw. Ook het onafgewerkte bassin wat er gelegd is was een doorn in het oog. Het bassin zal volgens de wethouder nog met open baar groen worden afgewerkt zodra dit mogelijk is. Met Wethouder Lambert van den Bosch (CDA) was er even een discussie over het eigen dom van de sporthal. Arno Ketelaars had vragen over de Piekbus in ’Een brand van een paar minuten veranderde het hele leven inVolendam...’. Zo begint een oproep om Jack en z’n vrienden te steunen bij hun deelname aan de Vierdaagse van Nijmegen. Jack (zelf bijna slachtoffer van de ramp, maar gelukkig zat hij in een toilet opgesloten en kon er niet uit) heeft het plan opgevat om deze sponsorloop te volbrengen voor zijn omgeko men vrienden en bekenden. De actie wordt in onze gemeente gecoördi neerd door Alie Ros, Dr. Schaepmanplein te Oisterwijk. Bij haar kunt u terecht voor verdere informatie: 521 6627. Uw bijdrage is welkom op Rabobanknr. 16.89.35.422 t.n.v. Tnzamelactie Volendam’. a.s. Zondag 8 april kunt u Alie met een kraam voor dit doel vinden op de Snuffelmarkt van Taxandria Handbal in Sporthal ’De Leye’ te Oisterwijk. opnieuw worden heringericht en straks bestaan uit het dubbele aantal parkeerplaatsen. Parkeer- geld in Moergestel is in de toekomst nog niet de bedoeling. Een Verkeersonderzoek na het VCP zal nog gehouden worden maar men wil liever wachten tot na de aanleg van de nieuwe rotonde op de T31 en de nieuwe verkeerssitu aties na aanleg van Sonman II. Dan zal ook de Aboomsestraat bezien worden om er eventueel een ontlasting van vrachtverkeer van te maken. Wethouder Joop Rakhorst kon nog mededelen dat een onderhoud met Ondernemend Moer gestel had plaatsgevonden. De aanleg van Sonman II was door het Provinciaal Planolo gische Commissie vertraagd omdat bij VROM toestemming gevraagd moest worden. De Gemeente is er klaar voor. Ruud van de Ven vroeg aandacht voor het gezel liger maken van het St. Jansplein. Hij pleitte ervoor hier de schooljeugd bij in te schakelen en om hen plannen te laten maken. Ook kwam ter sprake dat groenstroken indien zij niet van strategisch belang zijn kunnen worden gekocht door belanghebbenden. Het onderhouden van deze groenstroken is geen enkel probleem en men kan dit vrij doen. Gebruik van Den Boogaard kan in overleg met de nieuwe eigenaars en indien de prijzen uit de hand lopen kunnen subsidies worden aange vraagd. Als de doelstellingen stroken met de bedoelingen van de Gemeente dan kan uit het gereserveerde potje subsidie worden toege kend. Hierop stelde Peter Janssen nog dat voor verenigingen het halve tarief wordt gevraagd en voor ontspanning voor kinderen waren ook subsidies aan te vragen. Tot slot sprak iedereen nog zijn zorg uit voor de vernielingen van sommige jongeren. Na gebruik van drank en soms ook nog aangevuld met geestverruimende middelen doen meestal de stoppen doorslaan. Dan gebeuren er dingen die bij iedereen nare gevoelens los maken. Hierop dient gelet te worden en zeker moet de politie daar meer aandacht aan besteden. Dit komt van kwaad tot erger en dient onverwijld een halt toegeroepen te worden. Tilburg. Deze rijdt wel naar Goirle maar waarom dan niet naar Oisterwijk en Moergestel. Ook vroeg hij aandacht voor de TV-programma’s op de kabel, de slechte verlichting over de oprit richting Tilburg en de aanleg van een speelweide in de Heivelden. De openbare verlichting van Tilburg zou de weg langs de Trappisten moeten bestrijken maar dat kan alleen met Tilburg besproken worden. Ook de TV-netten was een taak van de Program maraad want die bepalen wat er hier op de kabel komt. Als de nieuwe glasvezel kabel klaar is zal en wel uitbreiding komen van de pro gramma’s. Ruud van de Ven stelde vast dat de communi catie tussen Gemeenten en burgers wel wat beter zou kunnen. Burgemeester Kortmann ging hierop in. Plaatsing van de Gemeentelijke berichten loopt via ’De Klepperman’ want daarmee is een contract afgesloten. Of ’De Gèsselse’ plaatst of niet is hun zaak. Hiervoor wordt echter niets extra betaald. Is publicatie op de borden aan het begin van dorp dan niet mogelijk? Ook dit zou worden meegenomen. Tevens vroeg hij aandacht voor de Industrieweg. De slechte kleine trottoirs veroorzaken gevaar lijke momenten als de schooljeugd naar de sporthal gaat voor hun gymlessen. Yvonne Thomassen vroeg zich af waarom ’t Kwartierke uit haar behuizing was gezet terwijl dat nu al een drietal jaren ongebruikt leeg staat. Hun huidige behuizing is veel groter maar daardoor minder intiem dan vroeger. Wethouder Ineke Depmann was trots op het jongerenwerk wat hier gedaan wordt met de nodige vrijwilligers en stagiaires maar aan een eigen ’home’ hangt ook een prijskaartje. De carpoolplaats aan de A58 zal in het najaar •Stichting TC^elzijn uderen_7^ïoergestel - RIKKEN EN JOKEREN Let op a.s. vrijdag 6 april rik en jokerconcours om 18.30 uur in de Roozendries. Dit is dus de paasrik. Het aantal behaalde punten van de vorige keer is: Als eerste Mevr L. op ’t Hoog met 292 pun ten. Als tweede Dhr H. v.d. Heuvel met 254 pun ten. Als derde Dhr P Rijnen met 248 punten. Tot vrijdagavond 6 april om 18.30 uur. Op Donderdag 10 mei a.s. organiseert de KBO in samenwerking met “Geef elkaar de hand”, Stanislaus en de Reuselhof een Maria-viering in de R.K.Kerk Maria Regina te Boxtel. Vertrek per fiets om 13.30 uur vanaf het St Jansplein. Vertrek per bus om 13.30 uur vanaf het St jansplein, daarna via Stanislaus en de Reuselhof. Programma; 14.15 uur aankomst bij de kerk. 14.30 uur H. Mis, voorganger Pastor v.d. Tillaart, het ouderenkoor Echo verzorgt het muzikale gedeelte. Na de H. Mis heeft Pastor v.d. Tillaart ons uitgenodigd om een kopje koffie of thee te gaan drinken in de afgescheiden zaal van de kerk; de vrijwilligers waren bereid ons te ontvangen. Deelname per fiets/eigen vervoer gratis. Deelna me per bus fl. 5,- per persoon. Voor de bus dient men zich uiterlijk 15 april op te geven bij: A. v.d. Wouw Kloosterlaan 3 tel 513 1277. r Klokslag acht uur opende voorzitter Drs. Y. Kortmann deze geanimeerde bijeenkomst. Voor de tweede keer trok B& W de wijk/kem in om te luisteren naar de burgers wat er zoal aan wensen en verlangens zijn in hun leefomgeving. Vastgesteld werd dat de opkomst deze keer lager was. PAGINA 5 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 1 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 APRIL 2001 M W -LP. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL ■k><4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5