Op onderstaande prijzen krijgt u nog eens fl. 200,- extra korting! Moergestel viert geslaagde restauratie met torenfeest SJan Middels Herinrichting Schoolstraat e.o. Kijk eens hier... r min fl. 200,- min fl. 200,- 2e Paasdag 16 april zijn al onze winkels open! De complete woninginrichter I hi i PARMA ledikant nachtkastje fl. 1160,- LIVORNO ledikant nachtkastje fl. 1410,- TOLEDO ledikant nachtkastje fl. 1760,- Zondag rondleiding, torenbeklimming, exposities, orgelspel MOERGESTEL DRUNEN HAAREN Graag tot uw dienst. Volop (gratis) parkeer gelegenheid bi| ai onze winkels! MANFRED ledikant nachtkastje voor uf U," met nu nog eens fl. 100,- extra korting U bespaart dus fl. 300,- 'DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 4 APRIL 2001 PAGINA 3 M Aanbiedingen geldig t/m 2e Paasdag De toren van Moergestel is gerestaureerd. De trots van dit dorp ziet er zowel van binnen als van buiten weer als nieuw uit. Om het belang van de geslaagde opknap beurt van dit vijf eeuwen oude rijksmonument te vieren, wordt aanstaande zondag 8 april een torenfeest gevierd met onder andere een cultuur-historische rondlei ding, het beklimmen van de toren onder deskundige leiding, orgelspel en ten toonstellingen. Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Het restaureren van een middeleeuwse toren kan niet zonder veel handwerk. Een specialist aan het werk. Om 14.30 uur treedt Paul Spapens aan voor zijn cultuur-historische rondleiding door de kerk. Als kenner van kerkelijke kunst en volks devotie zal hij vooral aan die aspecten aandacht besteden. Een deel van de kerkschatten wordt uit de kluis gehaald. Van dit kerkzilver richt Jaap Drubbel een tentoonstelling in. Om 15.30 uur is een optreden van het Grego riaans Koor uit Moergestel. De bedoeling is dat ook een toelichting op de Gregoriaanse mu ziek zal worden gegeven. De restauratie zelf woidt op twee manieren toegelicht. Heemkundige Ad (Adr. Zn.) Wolfs heeft het werk met zijn camera gevolgd en geeft daarvan nu een overzicht door middel van foto’s. De toren is deze middag vrij toeganke lijk. Boven wordt de bezoeker opgewacht dooi Kees Schoenmakers. Hij geeft tekst en uitleg over wat zoal gedaan is. Pastor Theo Schepens zorgt dat het kerkelijke aspect niet wordt ver geten. Hij is de hele tijd present om vragen t< beantwoorden over dat onderdeel. Het Moerges- tels Torenfeest duurt tot 17.00 uur. Moergestel kent heel wat meer monumenten. Het dorp zelf is ook goed bewaard gebleven. Letterlijk boven alles uit steekt de toren. De oude baas was hard toe aan een grondige op knapbeurt. Daarmee is in mei vorig jaar begonnen. Onlangs is met een schoonmaakbeurt van het barokke orgel de operatie voltooid. Het rijksmonument moet er nu zeker weer 25 jaar tegen kunnen. Het werk is onder leiding van Kees Schoenmakers van het parochiebestuur uitgevoerd door het bis dom en de gemeente. De restauratie heeft de lieve duit van 420.000 gulden gekost. Bijna zes tigduizend gulden is door middel van spon soring en acties in het dorp door de inwoners zelf bijeen gebracht. Ook de gemeente Oister- wijk en het bisdom droegen aanzienlijke som men bij. In het monument is veel geïnvesteerd. Om trent de restauratie is veel te doen geweest. Nu deze met goed gevolg is voltooid, heeft het parochiebestuur gemeend dit met een man ifestatie op de schaal van het dorp te vieren. Het Toren-feest begint al tijdens de mis van 10.30 uur. In de preek zal aandacht worden besteed aan het werk. Na afloop van de mis krijgt voorzitter Piet van Hazendonk van het parochiebestuur het woord. Aansluitend wordt voor iedereen die daar trek in heeft koffie geschonken in het parochiecentrum. Vanaf 13.30 uur is de kerk weer open en heet organist Hans Festen de eerste bezoekers wel kom met orgelspel. Als onderdeel van de restau ratie is het orgel schoongemaakt, wat een veel heldere klank oplevert van dit in een kerk zo sfeerbepalende instrument. De rest van de mid dag zal Festen met enige regelmaat het orgel bespelen. De mogelijkheid wordt geboden het binnenwerk van het orgel te bekijken. Daarbij zal deskundige uitleg worden gegeven. De omwonenden waren door het Gemeentebestuur uitgenodigd om te komen kijken en luis teren hoe de plannen er voor hun leefomgeving uit zouden kunnen gaan zien. Tevens kon men ervaren hoe de Gemeente dacht over inspraak voor belanghebbenden. De plannen waren al langer bekend maar de uitvoering was enigszins vertraagd. Nu was het dan zover. Een 50- tal personen was als belangstellende op komen draven. Zij werden welkom geheten door Will Pellis de voorlichter van de Gemeente en Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belangen). Albert van Ooijen beet het spits af en vertelde iets over de kwaliteit van de riolering en wat men er aan ging doen. Ook het nieuwtje dat naast het riool voor vuil water er een tweede infiltratieriool komt te liggen. Deze buis kan regenwater van de panden en de weg opvangen en later laten infiltreren in de bodem. Bij stortre gens vangt men het hemelwater op en stort dit over in de Reusel. Dit schone water hoeft niet naar de waterzuivering en dat scheelt weer in de kosten. Tevens gaat men op sommige pun ten de buizen vergroten om in geval van nood grotere hoeveelheden te kunnen opvangen en tijdelijk bergen. Frans Molenschot nam de presentatie van het verkeersgedeelte voor zijn rekening. De stra ten zullen duurzaam veilig voor alle verkeer moeten zijn want dat zijn de voorwaarden voor de te ontvangen subsidies. Men dient het ver keer te scheiden in doorgaand- en verblijfs- verkeer. De Schoolstraat heeft door tellingen te zien gegeven dat een drieduizend motorvoer tuigen te verwerken zijn waarvan 11% vracht verkeer. Toch zullen motorverkeer, fietsers en voethangers er een veilig gebruik van dienen te maken. Men stelt nu voor om het infobord te gaan verplaatsen naar de Akkerweg. Parkeren te verbieden op de rijweg en allen op eigen ter rein toe te staan. Ook gaat met snelheidsrem mers aanbrengen in de vorm van plateaus, een wegversmalling,een aantal voetganger-over- steekplaatsen en een 30-km zone voor het hele gebied. In het najaar hoopt men te beginnen nadat alle plannen door de Gemeenteraad zijn goedgekeurd. Piet Verheijen had als aanwonende het voor stel om aan een kant fietsers en de andere kant voetgangers toe te laten. Over enige tijd zal er minder fietsverkeer door de Schoolstraat komen want dan worden langs de Akkerweg (T31) doorgaande fietspaden aangelegd. Hein van Gils waarschuwde voor sluipverkeer door de Bosstraat en de Past, de Louwstraat. Mark van Dooren zag liever dat men het vrachtverkeer van en naar Spoordonk zou gaan weren of min stens omleiden. Hiervoor zijn volgens Wethou der Hora de onderzoeken nog niet afgerond maar het heeft zeker de aandacht. Cees van Gils waarschuwde voor de moerlaag onder de Schoolstraat wat het werk aan de bedding van de nieuwe Schoolstraat wel eens tegen zou kun nen laten vallen. Volgens Albert van Ooijen zijn er al grondmonsters genomen maar zullen er ook sonderingen gedaan worden om de kwali teit van de ondergrond vast te stellen. Joe Stieger wilde weten hoe het parkeerprobleem wordt opgelost. Als antwoord kreeg hij dat dit alleen voor de Scheerman en de Burg, ter Veerstraat zal gaan gelden. Will van Oudheusden vroeg nog eens aandacht voor het parkeerprobleem van zwaar vrachtverkeer ’s-avonds en ’s-nachts. Deze weggebruikers hinderen ook nogal eens als zij-’s-morgens vroeg op pad gaan. Gust Creusen vroeg nogmaals aandacht voor het voetpad langs zijn pand van de Scheerman naar de bibliotheek. Er wordt door bijna iedereen gefietst en kinderen kunnen daar voor wat ver keersproblemen zorgen. Ook dit zal worden meegenomen evenals het grote aantal vragen wat door andere deelnemers is gesteld. Tot slot ging men over tot de samenstelling van een com missie van aanwonenden om met de uitvoer ders van de Gemeente mee te praken en denken over een optimale afwerking van dit plan. Hiervoor gaven zich spontaan op de heren M. van Dooren, C. van Gils, S. van Gastel, M. Stalpers en W. Martens. Zij zullen in een aan tal sessies verfijningen of gewenst veranderin gen aanbrengen zodat iedereen tevreden kan zijn over dit plan. Hb Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3