MODE LENTE ZOMER 2001 Groeiende aandacht voor bijzonder deni Liefhebbers van spijkergoed Ademende jacks voor extreme buitensporten blijven nieuwe wegen zoeken is er in stretch chine in zachte pastels als spa blauw en roze. De driekwart broek doet denken aan een capribroek, maar dan met turnups en in tented denim of spa blauw of lipstickroze. Alle details, van beenlengte tot de maat van de zakken, tot het label achterop, waren gespitst op optimaal gebruik en comfort van de rodeo cowboy. Zo was het label van samengeperst cor duroy in plaats van leer, want leer zou blijven ‘plakken’ aan het leren zadel. Deze broek, de 13MWZ, is nog steeds verkrijg baar. Net zoals het Original Western jacket met ook weer ideale zakken waar niets uit kan vallen, ook al hang je praktisch ondersteboven, of het shirt met een extra lang pand zodat je rug helemaal bedekt blijft. Bijzon dere, denim klassieke items. Kenmerkend voor de Colum bia jacks is de waterdichte en ademende Omni-tech techno logie. Deze techniek vormt de sterke basis van de ontwerpen en fungeert als speerpunt in de technisch collectie. Bij de zomerjacks is Ook de Alloy line opgenomen. Dit outdoor jack is gemaakt van Tri-Ply Micro-Rip (drie lagen) en kan zonder problemen in de rug- Tops Meiden creeren een fancy look met hun favoriete funky jeans door hierop verleidelijke halter- topjes en hemdjes te dragen. Maar ook een stoere look is mo gelijk: legergroene singlets met V-hals of cleane witte basic shirts. Mannen zijn funky op hun eigen manier. In mooie ba sic shirts of overhemden in diepdonker of used denim, maar ook in roze voor hippe vogels. Gedragen look Inspiratie halen uit het leven zelf. Er zijn vier nieuwe finish es, die stuk voor stuk de levens cyclus van een jeans uitbeelden. De 1 year finish ziet eruit alsof hij vaak gewassen is, omdat je hem zo vaak hebt gedragen. Dan komen de eerste tekenen Authentiek karakter Slijtageplekken op denimstof halen het mooiste uit het karak ter van de stof naar boven. Daarom zijn al deze used finish es uitgevoerd op het eigen ont- zak worden meegenomen. Ti tanium Alloy is de meest inno vatieve, technische collectie tot nu toe is ontwikkeld. Com fort, ergonomische pasvorm en duurzaamheid zijn de voornaamste kenmerken. De kleding is bijzonder geschikt voor extreme vormen van bui tensport, zoals bergsporten. Verder heeft de zomercollectie een serie basis katoenen jacks. 'I**- Vieze tweedehandse look Ook op het gebied van finishes staat er iets nieuws op het pro gramma. Lichte used finishes maken een opmars. Zo krijgt denim een used tint, waardoor hij tweedehands dirty oogt (denk aan de punklook), com pleet met ingedragen strepen bij het kruis of in de zij van een jack. Door deze behandeling komt het karakter van denim stof goed naar voren. Helemaal in de rok die van een oude spij kerbroek gemaakt lijkt te zijn. De jaren zeventig en tachtig die deze zomer inspiratiebron zijn, vragen om ‘versierde’ jeans. Spijkerbroeken die versierd zijn met ringetjes, rivets, fluoresce rend geel en roze verf of met een geborduurde Lee Lazy S op de achterzak. Absolute flaneerfa- voriet is de Felton Flair, een Broek voor vrouwen met wijd uitlopende pijp, ringetjespa- troon onderaan de pijp en door de buitennaad heen. De 5 poc- ketklassieker Detroit voor man nen is subtiel verrijkt met de ge borduurde Lazy S. Jeansjackets krijgen een nieuwe uitstraling door rivets langs de kraag, bo vennaad en waistband. Mooie gebreide tops met V-hals completeren het beeld. De kleu ren zijn sprekend en zomers. Er is bijvoorbeeld helgeel, -oranje en -rood, groen of blauw, maar ook warmrood of chocolade bruin. Clean en mean Deze zomer staat voor kleur en dat zullen we weten. In het pro gramma zitten twee strakke heupbroeken van stretchstofDe Kiana heeft grote flarepijpen en De denimhype is terug van nooit weggeweest. Bijzondere denims staan in de belangstelling van ‘alleen maar casual’ naar chic, van western tot retro en van vintage tot gebruikt. Daarin zit juist de kracht van denim: er is geen andere stof die zo’n groot scala aan historie, achtergrond en innovatie te bieden heeft en die zo veelzij dig is. wikkeldg broken twill denim. Een speciale weeftechniek (twee kruislingse diagonale lijnen, in plaats van één) zorgt dat het de nim supersoepel draagt en aan voelt, en ook nog bijzonder duurzaam is. Bovendien heeft die manier van weven als voor deel dat bij deze used finishes het echte, authentieke denim karakter goed zichtbaar is. van slijtage, te zien in de 3 years finish, bijvoorbeeld, die lichte versleten plekken op boven benen heeft. Twee jaar later, in de 5 year finish, komen daar ingesleten strepen bij het kruis bij. En in de 10 year finish is de wear- and-tear van je fa voriete jeans écht goed te zien. Inge dragen strepen heb ben zich vermenig vuldigd, en onder aan pijpen en rond de zakken begint de broek te rafelen. In de tijd dat iedereen zijn koersen verlegt en nieuwe wegen zoekt, is het helemaal zo slecht nog niet om ‘ge woon’ jezelf te blijven. Want “gewoon' hoeft niet ge woontjes te zijn. Zo is ook het jeansmerk Wrangler ge woon gebleven maar niet gewoontjes. Bij de start van de Westernwear lijn, in 1947, ontwierp Rodeo Ben dé rodeo cowboybroek. Een broek met diepe voorzakken, hoge achterzakken en de ‘Rodeo Ben’-watchpocket. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 21 MAART 2001 PAGINA 20 w i W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 20