t/uwoe ‘a/m Schoolstraat op de schop? 'ïtaïlESKE Hb. Open dag bij Scouting Woningstichting Sint Joseph sponsort brandgangverlichting RMR Interieurbouw: nu nog meer mogelijk zKiK jeugd-en jongerencentrum ALLEEN GROTE MATEN vanaf mt. 46 t/m mt. 60 Openingstijden: dagelijks geopend 10.00-18.00 uur zaterdag tot 16.00 uur; maandag gesloten Collectie feestkleding o.a. van Elena Grunert ziet er weer fantastisch uit. Onze voorjaarscollectie is al binnen, o.a. sportieve mode van vele bekende merken. Loopt u gerust vrijblijvend binnen, ‘n kopje koffie staat voor u klaar. Ruime parkeergelegenheid voor de deur I Bevernieuws GEMEENTE MAAKT ER WERK VAN NIEUW: we hebben nu een leuke snuffelhoek waarin u leuke kleding kunt vinden v.a. 19,- t/m 49,- Moergestel ■--r MODE VAN SPORTIEF TOT CHIQUE Rootven 35b - Moergestel - tel./fax (013) 51 33 152 ii BS PAGINA 19 Hb De familie Ketelaars nam het voortouw... project bereikbaar blijven en kon er door bouwverkeer schade ontstaan aan eventueel pas vernieuwde bestrating en dat zou kapi taalvernietiging zijn geweest. Nu wijst alles er op dat er wat gaat gebeuren. Ook de rotonde op de Akkerweg en het plan Sonman II gaan dan van start. Op zich voor Moergestel een ingrijpend project want het dorp zal toch bereikbaar moeten blij ven. In mei hoopt men het krediet te kunnen goedkeuren in de Raad en na de bouwvak- vakantie te starten met de werkzaamheden. Aanstaande zaterdag, 24 maart, is het weer opendag bij de Scouting. Iedereen is dan ‘s morgens vanaf 10.30 uur van harte welkom om bij alle speltakken een kijkje te komen nemen. Wij namen ook even contact op met Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belangen). Deze was zeer positief want hij kon ons al vertellen dat de aangekondigde hoorzitting zal plaatsvin den op 29 maart a.s. in Den Boogaard. Er wor den dan nog meer werkzaamheden gepresen teerd en besproken zoals vergroting van de rio lering in de Schoolstraat en een gedeelte van de Scheerman alsmede de 30-kilometer zonering van de Heivelden. Men hoopt op deze avond een werkgroep van aanwonenden te kunnen formeren om mee te kunnen praten inzake de realisering. Dat een en ander wat langer ge duurd heeft lag volgens de wethouder aan het plan Korenschuur. Tijdens de bouw moest dit DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 21 MAART 2001 De gevormde commissie van bewoners bestaan de uit Mark Stalpers en Ad Franken maakte echter een uitgeslapen indruk maar dit bleek door het verbod op veevervoer van de laatste dagen. Men wordt normaal om vier uur in de ochtend wakker van vooral lege denderende vrachtauto 's en deze dagen juist niet. De com missie heeft aan het Gemeentebestuur in Oisterwijk een brief met hun grieven doen toekomen en daarop bijna per omgaand ant woord gekregen. Dat antwoord is vrij tech nisch, wel postitief zonder echter concrete toezeggingen en dat heeft de commissie dan ook niet tot tevredenheid gestemd. Men vroeg om op korte termijn iets te doen aan de slechte conditie van het wegdek, voorkoming van schade aan de bebouwing die er al is of nog erger wordt, omleiding van het zware vrachtverkeer naar Spoordonk en Oir- schot, invoeren van een 30-kilometer zone ring, om het gevaar voor de kinderen die daar lopen te beperken en de verstoring van de nachtrust te voorkomen of op zijn minst te beperken. BELOFTE MAAKT SCHULD Plannen schijnen er al heel lang te zijn maar van uitvoering van de werkzaamheden of pogin gen daartoe is tot op heden maar weinig geble ken. Bij de realisering van de Korenschuur was al beloofd tijdens een hoorzitting op 22 febru ari 1999 dat het geheel een 30-kilometer gebied zou worden. De bouwvergunning van dit plan was zelfs hierop gebaseerd. In de brief beloofd het hoofd van de afdeling Gemeentewerken een inspraakavond zodra de eerste schetsplan- nen gereed zijn omdat ook eerst de riolering dient aangepast te worden voordat de ver- keersvoorzieningen kunnen worden gerea liseerd. Men vraagt ook de bewoners plaats te nemen in een werkgroep om aanpassingen bin nen de straat te bespreken en eventueel bij te stellen voor zover dat mogelijk is. De werkelijke uitvoering is mede afhankelijk van de plannen om een rotonde aan te leggen bij de Akkerweg en de aanleg van bedrijvenpark Sonman II. De rotonde zou inmiddels al zijn aanbesteed maar men zou ook graag eerst sneller maatregelen voor de Schoolstraat willen. De bewoners zouden niets liever willen dan dat. Van gemeentewege is al eerder te kennen gegeven dat er iets moet gebeuren maar er gebeurt echter niets. Het begint hen zo langzamerhand de keel uit te hangen. De slechte conditie van het wegdek laat van hun nachtrust weinig over. Graag vragen wij u bij deze uw bijzondere aan dacht voor de bevers. De bevers is de speltak voor onze jongste leden, kinderen van 5, 6 en' 7 jaar oud. Speciaal voor de Opendag zijn er voor de kinderen in Huize Hotsjitonia allerlei spe ciale avonturen te beleven. Graag nodigen wij dan ook alle kinderen uit' die graag eens een kijkje komen nemen in Huize Hotsjitonia. Helaas is er een wachtlijst voor nieuwe bevers. Maarna de zomervakantie is er nog plaats. U kunt uw kind opgeven bij Suzanne Helmons telnr. 5133006 of in Huize Hotsjitonia. U vindt Huize Hotsjitonia tussen 10.30 uur en 12.00 uur in den Donk aan de Bosstraat te Moergestel. Op zaterdag 24maart is het dan zover: De grote Kwartierke Rommelmarkt. Va. 14.00 u. zijn we open zodat jullie je spulletjes kunnen verkopen. Leeftijd vanaf 8 jaar entree f2,5OGa je spulle tjes verkopen die je niet meer gebruikt.Zeg tegen iedereen dat ze moeten komen, dan verkoop je pas echt veel! Dinsdag 27 maart 16+ filmavond vanaf 20.00 uur dit keer hebben we GLADIATOR Leeftijd vanaf 16 jaar entree £2,50 De film begint om 20.30 stipt. Op woensdag 28 maart gaan de stagiaires Armbandjes maken met jullie vanaf 14.00 uur Leeftijd t/m 12 jaar entree £2,50 Maak je eigen armbandjes en draag deze voor altijd! Dit is niet alleen voor meisjes! In 5 straten in Oisterwijk en Moergestel kun nen de bewoners aan de slag: Woningstichting Sint Joseph overhandigde de bewoners onlangs een aantal lampen voor de verlichting van de brandgang achter de woningen. De bewoners hadden hiertoe en verzoek ingediend bij Mooi Zo Goed Zo, dat de woningstichting bereid vond als sponsor op te treden. De woning stichting sponsort ook het benodigde aansluit- materiaal en voorziet de bewoners desgewenst van technisch advies. Met dit project levert de woningstichting een bijdrage aan een leefbare woonomgeving. De verlichting bevordert de sociale veiligheid in de buurt. Eerder heeft de woningstichting in samenwerking met de huurdersvereniging een viertal brandgangen in de wijk Waterhoef van verlichting voorzien. Denkt u: ‘dat zou ook wel iets voor onze buurt zijn’, dan is de Oisterwijkse Burendag (op 16 juni aanstaande) een goede gelegenheid om uw wens te realiseren. Meer informatie over de Burendag is verkrijgbaar bij Woningstichting Sint Joseph (mevrouw T. van der Maas of de heer K. Smitsmans). In Moergestel hebben bewoners van de Ruym- heuvel en het Vooskerbos op 3 maart jongstle den verlichting aangebracht in hun gemeen schappelijke brandgang. Weinig nachtrust over; ook voor bewoners van ’De Korenschuur’. RMR Interieurbouw is verhuisd. Het bedrijf dat zich bezighoudt met het ontwerpen, bouwen en plaatsen van allerhande interieur, is verkast van Industrieweg 10 naar Industrieweg 14. Daar beschikt RMR over een grotere ruimte en meer gespecialiseerde machines. RMR Interieurbouw ontwerpt, bouwt en plaatst allerlei groot en klein interieur voor onder meer kantoren, winkels en thuiswerkplaatsen en dat doet het al tien jaar. Alles gebeurt met oog voor kwaliteit en in overleg met de klant. Bij diverse kleine en grote bedrij ven in de regio is het interieur afkomstig van RMR Interieurbouw. Halverwege het afgelopen jaar werd wegens plaatsgebrek besloten te verhuizen naar het pand twee deuren verder aan de Industrieweg 14. Er is nu nog meer ruimte voor gespecialiseerde machines zodat er nu bij RMR nog meer mogelijk is. RMR Interieurbouw is maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Mensen kun nen gerust zonder afspraak binnenlopen om te informeren of om voorbeelden te bekijken. RMR komt desgewenst ook bij de mensen thuis. RMR is telefonisch te bereiken op 513 0696. L.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 19