II T II Lagere woonlasten Rabobank Nu bij de Rabobank: i De grootste hypotheekverstrekker van Nederland. Meteen weten hoe dat voordeliger voor uitpakt? Bel dan 0800 - 0502 of maak uw persoonlijke berekening op www.rabobank.nl/wonen Rente Spaarhypotheek 5 jaar vast (met Nationale Hypotheek Garantie): Altijd al willen zingen? Dan is hier uw kans! Schaatswedstrijden om ‘Van Dam Bokalen’ Laat u eens verrassen op 21 april 2001 Politieke avond in De Rosep Fractieberaad IVN-dialezing over zwaluwen GroenLinks fractiejournaal Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 i PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MAART 2001 L nogmaals belicht moest worden of het echt niet goedkoper kon. Een opkikker was daarnaast de fractie van GroenLinks zelf, die inmiddels een eigen onder zoekscommissie heeft ingesteld naar de bestu urlijke gang van zaken rondom de Leye. In die commissie zitten Frans Go ris, onze financieel- economisch deskundige Jan Schoonus, onze jurist en ons raadslid Ad van den Oord. Als u van zo’n raadsvergadering ook “ziek” wordt, laat uw stem dan horen. Wij luisteren graag naar u. De eerstvolgende gelegenheid daarvoor is op maandag 12 maart a.s.. U kunt ons vanaf 20.00 uur op de bovenste etage vin den in het raadhuis. Tot ziens Wanneer U geïnteresseerd bent om bij een koor te gaan, kom gerust eens kijken en luisteren of gewoon wat meezingen. U kunt bij ons de eerste 3 maanden gratis meezingen. Probeer het eens gewoon, is de drempel te hoog om alleen te komen, spreek eens een van onze leden aan. Wij repeteren iedere maandagavond in de kapel van Stanislaus van 19.30 uur tot 21.30 uur. Door het MoerpopFestival krijgen kunstenaars en artiesten een kans om hun grenzeloze cre ativiteit, in welke vorm dan ook, te uiten. En bewoners uit Moergestel en omgeving kunnen zich laten inspireren, verbazen en verrassen door dit talent. Op deze manier krijgen de bezoeker een zo gevarieerd mogelijk program ma te zien. Nu al benieuwd naar de verrassing? Reserveer dan je kaartje, surf naar www.Moerpop.nl en schrijf je in. Wat doet Moerpop voor talentvolle kunste naars? Hebt U zin gezellig mee te doen met onze work shop graag voor 12 maart bij een van onder staande leden op geven. Jeanne Hoffmans Tel. 513 3485; Corry Kastelijn Tel. 513 3476; Jan van de Loo Tel. 513 1954; Carla van Daelen Tel. 513 2064; Jolanda Brabers Tel. 513 3812; Jan Larmit Tel. 0411-621231. Gemiddeld in Nederland*: Gemengde Zangvereniging “Crescendo” organ iseert een workshop en wel op 21 maart, 28 maart en 4 april van 19.30 uur tot 21.30 uur in de kapel van Stanislaus. Bent u geïnteresseerd in de VVD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers, p.r. commissie, tel./fax 52 830 16 of e-mail gmpi- jpers@hetnet.nl Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers (51 360 59) of de raadsleden JannekeOldenhof(52 301 50) en Cora Steffens (52 884 49). De redenen achter dit festival is dat jongeren in en om Moergestel niet, zeker onvoldoende, de kans krijgen om in aanrakihg te komen met verschillende soorten kunstuitingen. Daarnaast vinden wij dat de regio genoeg, onbekend, tal ent telt en dat deze de mogelijkheid geboden moet worden om hun talent te presenteren! Of het nu gaat om een korte film, een theater, dans stuk, een gedicht of verhaal wij geven je de kans om je talenten te uiten voor publiek. Heb je interesse mail bezoek dan onze site: www.Moerpop.nl Wie schetste de verbazing mijnerzijds, dat toen er een akkoord werd gevraagd door de voorzit ter, de raadsleden geen enkele tegenspraak meer gaven. Met uitzondering van de andere opposi- tie-partij en GROENLINKS was iedereen het eens met het voorstel. ONGELOOFLIJK Op zulke momenten vraag ik me echt af of men niet gewoon poppenkast aan het spelen is, omdat ze het “rode pluche” zo lekker vinden zitten Snapt u nu mijn kater..... De “aspirine” was het feit dat de pers u juist heeft ingelicht, zodat u in ieder geval weet wie wat heeft gezegd Politiek Café Ons volgende Politiek Café is weer in aantocht. Het wordt gehouden in La Belle Epoque in Oisterwijk op donderdag, 29 maart a.s. aan vang 20.30 uur. Als gast ontvangen wij deze avond de heer Ad van den Oord van GroenLinks. Joop Rakhorst (WD) en de heer van den Oord zullen discussiëren over politiek actuele zaken in de gemeente Oisterwijk. Noteer 29 maart 20.30 uur in uw agenda. Iedereen is van harte welkom in dit Politiek Café. Op zondag 11 maart a.s. worden op de wed- strijdbaan te Eindhoven van 18.00 tot 22.00 schaatswedstrijden georganiseerd door “Ijsclub Tilburg”, Schaatsclub “Viking” (Boxtel), Schaatsclub “Ijsco” (Oosterhout), en Schaatsclub “De Vennen” (Moergestel). Aan deze wedstrijden zullen in verschillende categorieën ongeveer 65 leden van Schaatsclub “De Vennen” deelnemen. Mensen die onze leden willen komen aan moedigen zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Per categorie zal het snelste lid van Schaatsclub “De Vennen” gehuldigd worden als clubkam pioen van “De Vennen’”. In de categorieën Junioren en Senioren A zal door de leden van “De Vennen” bovendien worden gestreden om de “Van Dam Wisselbokalen”. Dit zijn 2 wisselbekers die genoemd zijn naar clubspon- sor “Van Dam Partners” accountants en belastingadviseurs te Moergestel. Moerpop is een stichting georganiseerd door jongeren die een open, creatieve, innovatieve en vernieuwende kijk hebben op het organis eren van activiteiten en evenementen. Dan vindt het Moerpop Festival voor de tweede keer plaats, in ‘Den Boogaard’. Vanaf 14.00u kan iedereen die openstaat voor alle vormen van music, arts en acts zich laten verrassen door regionale talenten. De diversiteit van activiteit en en de live optredens, niets is nep, zorgen ervoor dat het MoerpopFestival Vernieuwend, innovatief, verfrissend, onverwacht, mooi, ontroerend, spannend en verhelderend is. Liggen jouw kunstvormen in het verlengde van muziek stuur dan een mailtje naar: music@moerpop.nl Wil jij het publiek iets vertellen door middel van een act, mail dan naar: acts@moerpop.nl En voor arts moet je zijn bij arts@moerpop.nl Alles kan en alles mag op Festival Moerpop. Wilt u meer info over GROENLINKS of over andere onderwerpen, dan kunt u altijd contact opnemen met onze fractievoorzitter Ad van den Oord, tel.nr. 5288564 of bezoek eens onze internetsite via de link (gemeentekantoor) op www.do.nl Namens de fractie van GROENLINKS Annemarie van der Meulen-Donders Bestuur en fractie van de WD kunnen terugk ijken op een grandioze avond. Een panel met daarin Hans Dijkstal, Minister van Aartsen, Staatssecretaris Hans Hoogervorst en VVD- moeder (Brabants Dagblad) Erica Terpstra en vele anderen zorgden op 19 februari jl. voor éen ontspannen avond. Dit had zeker te maken met de grote opkomst en het optreden van “the Nostalgie Swing Sweetband” o.l.v. Wim Assmann. Namens de WD bedankt voor uw komst. Op 12 maart a.s. komt de WD-fractie weer bij elkaar om de raadsagenda voor de raadsver gadering van donderdag 15 maart te bespreken. U kunt dit overleg bijwonen op maandag12 maart om 20.00 uur in het oude raadhuis op De Lindkamer 9, eerste verdieping. U bent van harte welkom. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rakhorst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Frank Smit en Wout Polderman. De doelgroep van het MoerpopFestival zijn de wat oudere jongeren, 16 tot 30 jaar, maar het spreekt voor zich dat iedereen van harte welkom is. De entree bedraagt: FL 12,50, aanvang 14:00 uur tot 02:00 uur. Bron: Vereniging Eigen Huis, Amersfoort Voor jong en oud iedereen is welkom. Er wordt aandacht besteed aan de basistechniek van het zingen. Het notenschrift Zang/ademhalingstechniek. Stemvorming. Hebt U interesse? Gewoon mee komen doen! U hoeft niet voor te zingen, alles gaat groeps gewijs. Geen kosten of verdere verplichtingen. Ben jij een onbegrensd talent, op zoek naar een uitdaging, klaar om jezelf of je werk te presen teren en kom je uit de regio van Moergestel? Er is nog plaats voor jou en je werk! Vooral voor degene die nog weinig podium ervaring hebben. Laat je niet kennen en kom je kunsten verto nen. door Kees Bolkenbaas Hebt u de eerste zwaluw al gezien? Nog even geduld, lang zal het niet meer duren. Vroeg in het voorjaar arriveren ze weer vanuit Afrika om hier hun jongen groot te brengen. De meeste mensen kennen deze behendige vliegers wel, niet alleen uit het spraakgebruik, maar ook van de vele afbeeldingen. Kees Bolkenbaas heeft heel wat uurtjes in boerenschuren doorgebracht om het wel en wee van deze schitterende vogeltjes te bestud eren. We maken eerst kennis met de oeverzwaluw, die we tegenwoordig in heel wat kunstwanden kun nen aantreffen. Via de huiszwaluw gaan we naar de hoofdpersoon van vanavond: de boeren zwaluw. We volgen een paartje vanaf hun aankomst in ons land totdat ze zich weer verza melen in de nazomer om te vertrekken. Een verschijnsel, dat de mens al sinds de oudheid heeft geboeid. De lezing wordt op 20 maart gehouden in de Kunstkring in Oisterwijk om 20.00 uur. De toegang is gratis. Zo, het carnaval zit er weer op als dit stukje geschreven wordt. En een KATER van jewel ste!!!! Niet van dat ene biertje met carnaval, maar nog steeds van de laatste raadsvergadering. Voor degenen onder u die kort van memorie zijn; in deze vergadering werd o.a. gesproken over de Leye en het Staalbergven. Bijna alle frac ties waren het oneens met het enorme bedrag dat gemoeid is met het vernieuwen van de toegangscontrole bij zwembad de Leye Ze verklaarden allen, dat dit onderwerp

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5