Vernielzucht legt smet op carnavalsfeest! 19 11 39 11 95 11 Een collectie geurtjes voor onvoorstelbare prijzen! 2V- Papieren zakdoekjes Hondenkluifjes Kapsalon Barbers Wattenschijfjes E.J. van Delft Aphrodite Dienbladverkiezingen Den Boogaard zeer geslaagd! Alwezig op donderdag 15 en vrijdag 16 maart en van 26 t/m 30 maart I Anhrnriifp Schepens Tweewielers Eau de Parfum voor mannen én vrouwen AGRO CLEANING •nar Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 NOG NOOIT WAREN DE PRIJZEN ZÓ LAAG: Na het verstommen van de carnavalsvreugde voeren op dit moment voor de gemeente Oisterwijk helaas vervelende naweeën de boventoon. Een aantal van dalen heeft namelijk gemeend in het geniep andermans goederen te moeten vernielen. SCHOONHEIDSSALON NAGELSTUDIO ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Surf ook eens naar de harmonie op internet: http://eniact.nl/juliana HUISARTS Rootven 10, MOERGESTEL W'Vr Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 h Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 7 MAART 2001 - 25e Jaargang - Nr. 1135 Het is betreurenswaardig dat dit allemaal heeft plaatsgevonden en dat de gemeenschap daar voor uiteindelijk de rekening krijgt gepresen teerd. Alle mankementen moeten en zullen echter worden verholpen. Voor zover herstel onmogelijk is zal vernieuwing van die zaken noodzakelijk zijn. Door deze golf van vernielzucht onder de aandacht te brengen komt er hopelijk mede dankzij een goede sociale controle eindelijk een moment dat het tij keert. Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Oisterwijkse carnavalsgroep “Cupidóós” die een dienblad hadden in de vorm van een geel hart, wat door een simpel mechanisme kon worden omgeturnd in een ovaal zodat men zeer makkelijk het blad kon laten vullen aan de bar. De Hoofdprijs; een beker -F 100 consumpties was voor het ontwerp van het vijftal “the DJ’s” (de drinkende jongeren) uit Moergestel. Volgens de jury pasten de veiligheidswerkkleding die zij droegen zeer goed bij het dienblad dat was uit gevoerd in de vorm van een driehoekig ‘werk in uitvoering’ verkeersbord waarop het pic togram een enorme bierbuik had en de schop was omgeruild voor een pul bier. Enorm veel humor en creativteit bij alle deelnemers droeg bij aan wederom deze zeer succesvolle dien bladverkiezingen. De Vereniging Bierproeven was als organisator dan ook zeer tevreden. broken en over de straat gegooid. Voorts zijn er 10 verkeersborden losgerukt en vernield of ontvreemd. Van diverse bomen zijn takken afgebroken en klinkers uit de bestrating gebro ken. Twee hondenpoepcontainers zijn in brand gestoken. Daarnaast zijn enkele huisvuilcon- tainers gestolen en elders weggegooid. En tot slot zijn er reclameborden in abri’s vernield, evenals de plattegrond bij de ingang van de Oostelvoortjes en is een aantal straten extreem veel vervuild. Was het de laatste jaren nog een trend dat er steeds minder jeugdige carnavalsgroepen ontstonden. Zo was er dit jaar tijdens het Carnaval bij Den Boogaard toch sprake van een omwenteling. Maar liefst 10 carnavals groepen hadden zich ingeschreven voor de dienbladverkiezingen 2001. Dit fenomeen is 13 jaar geleden spontaan ontstaan doordat car navalsgroepen vaak een zelfgemaakt dienblad meebrachten. Doordat steeds meer groepen meededen en hun bladen zich naar een zeer hoogstaand peil ontwikkelden moest er een reglement en een jury komen die deze “special shapes” op verschillende punten beoordeelt. Dit jaar was de organisatie in handen van de Moergestelse Vereniging Bierproeven. Op dins dagavond was het dan zover, omstreeks 22.30 uur werden de winnaars bekend gemaakt. De juryleden hadden wederom een moeilijke taak gehad om alle dienbladen te beoordelen op o.a. handelbaarheid, afwerking, originaliteit, past het blad bij thema van de groep etc. Uiteindelijk kwamen er dan toch 3 winnaars uit de bus. De presentatie was ook dit jaar in handen van “Prins Sjefke” die het publiek op onnavolgbare wijze in de juiste stemming bracht. De derde prijs; 25 consumpties, gingen naar het ontwerp van de achttallige vriendengroep “de Vriendschap” uit Moergestel. Zij hadden een dienblad dat tijdens het transport vanaf de bar de glazen d.m.v. een deksel kon afsluiten, zodat er geen bier werd verspild. De tweede prijs; 50 consumpties ging naar het ontwerp van de elders 39.95 en 49.95... BIJ ONS Over handhaven gesproken, wie weet met betrekking tot vandalisme de oplossing?! Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 •In zijn voorwoord voor de carnavalskrant doet de burgemeester vanuit zijn verantwo ordelijkheid ieder jaar een beroep op alle feestelingen om ook tijdens carnaval het gezonde verstand te laten zegevieren. Op dat punt blijkt hij bij een aantal ‘lieve persoontjes’ voor dovemansoren te hebben gesproken. In gemoede kan men zich afvragen wat sommi gen toch bezielt om hetgeen ze op hun weg tegenkomen ongehinderd naar zijn grootje te helpen. Dat kost de gemeenschap veel geld en narigheid. Denkend aan de carnavalsmotto’s van dit jaar kan gesteld worden dat de schade die berokkend is wel degelijk ‘naom mag hebbe’ en dat het toch ‘te gek is geworre’. A PR FIL- Geconstateerd is dat bij de brug over de Reusel in de Raadhuisstraat te Moergestel de zoge naamde ‘millenniumboom’ en ‘bank der eeuwelingen’ eromheen, zoals op bijgaande foto is te zien, helemaal met de grond gelijk zijn gemaakt. Verder is achter het gemeentekantoor een grote stalen container in de vijver gegooid. Ook zijn er drie fietsstandaards uit de grond gerukt en eveneens in de vijver gesmeten. Drie openbare verlichtingsmasten zijn totaal afge- ST0MERij. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3 Male Fatale Cool River Romantic 1 VISA Openingstijden: Suzanne Vorstenbosch Oisterwijkseweg 62 5066 XE Moergestel Telefoon (013) 513 0400 I 41 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) f; Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268; Fax (013) 513 2871E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21Oisterwijk. Tel..5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u F./ mmMR 4.7 ipi i iuiu vui lui yu lyon ioull DE F IE TSSPECIALIST 9.95

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1