p 'P£ SCHOUW' A. OP ’T HOOG van Tuijl IB PJ '6/ bent weer welkom vanaf 13.00 uur... Tijdens de carnavalsdagen zijn wegeslaten. ap woensdag 28 februari Ut moet nie gekker worre, ók mee Carnaval volle borde! RONDOM DE KERK Wandelen in de natuur ft Boerenkoolstamp met spek en rookworst Coupe ijs en chocoladevla met slagroom Erwtensoep Tomatensoep Runderbouillon Vur veel plezier en un goei glas bier Tot ziens in Tapperij ’De Schouw’!!! loodgieter (MA/) leerling-loodgieter (MA/) Spare-ribs Kipsaté Schnitzel 00 n Installatiebedrijf b. v. W J eugdschaakclub Moergestel Vier carnaval met de V.O.G.G. Bedrijvenweg 3 - 5688 XH Oirschot Tevens zoeken wij een: Brigitte, Ralf, Harrie, Peet en Babs Door uitbreiding van werkzaamheden zijn wij op korte termijn op zoek naar een ervaren en enthousiaste: - zelfstandig kunnen werken - praktijkervaring in nieuwbouw, utiliteitsbouw en renovatie Is uw belangstelling gewekt? Neem dan contact op met Ad van Tuijl, 0499 - 57 15 13 (kantooruren) (privé 013 - 513 12 35, na 18.00 uur). Restauratie toren en kerk TAPPERIJ BRASSERIJ - vooropleiding LTS - mogelijkheid om een leerovereenkomst af te sluiten HENGSTENBAL 23 Februari is er weer het jaarlijkse Henstenbal in Den Boogaard. De kaartjes daarvoor zijn te verkrijgen voor leden bij Martijn van Korven Tel. 513 3460 t/m 16 februariEn voor niet-leden zijn ze te verkrijgen bij slagerij Ketelaars in de Kerkstraat. Rootven 43, Moergestel, Tel. 513 1405 DOE-HET-ZELF CENTRUM \J DWEILEN Op 26 februari gaan we weer gezellig met de veewagens dweilen door het dorp. Opgave is niet nodig. Maar als je mee wilt moet je om 12.30 uur bij D’n Tob zijn. Hier krijg je dan een feestelijke verrassing. De niet leden zijn ook van harte welkom maar deze betalen een kleine vergoeding voor de gemaakte kosten. SKIEËN Op zondag 4 maart gaan we weer skieën in een indoor-snowcenter. We verzamelen om 12.00 uur bij D’n Tob om er met de bus naar toe te gaan. Opgave is verplicht en dit kan bij Martijn van Korven, 513 3460. Kosten voor de bus: leden f 5,-; niet-leden betalen f 15,-Opgeven voor 23 februari. chuutjes, gele dovenetels. Voorts zag ik er, nog in knop, lelietjes-van-dalen, wilde hyacinten, bloeiend muur, fluitenkruid, dat ’s winters dap per doorgroeit, kleefkruid. Veel meidoorns. Tussen twee haakjes: van de gedroogde bloemen, ook wanneer ze vers zijn kun je heerlijke thee zetten. Langs de weg naar Gemonde staat een prachtige molen, die in 1842 werd gebouwd. Bij Zegenwerp meandert de Dommel. Het bij zondere van dit landgoed is de overgang van nat naar droog en van voedselrijk naar voedselarm terrein en daarom is Zegenwerp zo mooi. Naaldhout en loofhout wisselen elkaar af. Hoge eiken en beuken en geaccidenteerde ruggen maken Zegenwerp schitterend. Op de gras akkers groeit massaal de paardebloem, ’t Is alsof een gele deken de weilanden bedekt. Dat is toch zo mooi! Wat wil een mens nog meer? Ik heb genoten van die mooie uitzichten. De merels zongen er volop en droegen wormen naar de nesten met jongen. Auto-inbraken 4 Geparkeerde auto’s in het centrum van Moergestel werden in de nacht van vrijdag op zaterdag opengebroken. De daders gingen er vandoor met autoradio’s en cd’s. De portier- sloten van de auto’s werdn in alle gevallen geforceerd waardoor men in de auto’s kon ge raken. De totale waarde van de buit bedraagt enkele duizenden guldens terwijl het schade bedrag van de toegebrachte schade nog niet in te schatten is. Vanaf aanstaande woensdag kunnen de jeugdschakers van JSC Moergestel wekelijks schaken tegen de computer. De jeugdschak ers kunnen via het schaakleerprogramma op de computer schaakoefeningen maken en schaakprobleempjes proberen op te lossen Ook kunnen de jeugdschakers een potje schaken tegen de computer of tegen elkaar via de computer. Bij JSC Moergestel krijgen de jeugdschakers schaakles van een gediplomeerde schaakleraar. Alle jeugdschakers krijgen zowel in groepsver band schaakles als individueel: elk kind op zijn/haar eigen schaakniveau. Vorige week kwa men er 2 nieuwelingen voor het eerst op de schaakclub kijken en zij waren al meteen haan tje de voorste in de simultaanpuntencompeti- tie. Manon Vermeer wist het beste tegenspel te bieden aan de schaakleraar, maar ook Dieu- wertje Poort, Sebastiaan van Dijk en Stephen boden kranig verzet. Dat belooft wat voor de toekomst. Bob Mutsaards en Rob en Bram van Herck deden afgelopen zondag namens JSC Moer gestel mee aan het Grand-Prix jeugdschaak toernooi in Waalwijjk en het is verheugend om te constateren dat de schaakontwikke-ling van de Moergestelse jeugdschakers nog steeds met sprongen omhoog gaat. Op de schaakclub is er nog plek voor nieuwe kinderen - in de leeftijd van 7 tot 12 jaar - die de basisbeginselen nog onder de knie moeten krijgen of die het al een beetje kunnen. Clubtijd en adres JSC MoergestelElke woens dag (behalve in de basisschoolvakanties) van 16 tot 17.30 uur in “Den Donk” Bosstraat la, Moergestel. Dus niet op 28 februari vanwege de carnavalsvakantie. Info: tel. 013-5288173 of aanvragen per e- mail: t.leermakers@planet.nl MOERGESTEL U heeft ongetwijfeld al eens gehoord van de camavalsmis van de V.O.G.G. Ook dit jaar zal deze mis weer worden gehouden op zondag 25 februari om 11.00 uur in de Petruskerk in Oisterwijk. Prins Lex en Prinses Erna en hun Raad van Elf nodigen iedereen uit deze bij zondere mis bij te wonen. Het unieke van deze mis is dat hij voor en door verstandelijk gehandicapten wordt verzorgd met muzikale omlijsting door Toine Smolders. Alle prinsen van Döllekesgat met hun gevolg geven acte de presence. De mis, voorgegaan door pastoor Derks en pastor Wouters zal gewoontegetrouw worden afgesloten met een polonaise door de kerk onder muzikale begelei ding van De Plekkers. Na afloop van de mis gaan we met onze leden gezellig een kopje koffie drinken in ‘t Molentje om alvast in de stemming te komen voor de optocht. In Döllekesgat is het overal gezellig met Carnaval, maar één middag springt er toch uit en dat is dinsdagmiddag Tl februari in ’t Mo lentje. Het begint zo rond half twee, dan stroomt de zaal langzaam vol met ouders en verzorgers met hun gehandicapte kind. Natuurlijk zijn ook broertjes, zusjes en andere verwanten welkom, want hoe meer zielen hoe meer vreugd. Onder de muzikale klanken van de disco wordt er gehost en gezongen. Maar dat is niet alles wat er die middag gebeurt. Er komen namelijk veel dweilorkesten op bezoek en soms is het drin gen geblazen wie er nu mag gaan spelen. Verder komen de Jeugdprins en de Stadsprins van de S.O.K. met hun Raden van Elf. De Prins van de Zotte Mulders maakt altijd tijd om ons deze middag met zijn gevolg te bezoeken en verder mogen we de jeugdraad van Trappaf verwelkomen. en dit alles met friet en salade! met Johan van Oosterhoud Zegenwerp 169 Een van de landgoederen, eigendom van de stichting ‘Het Brabants Landschap’ is Zegen werp, dat bij St. Michielsgestel is gelegen. Ik was er vorig jaar in april. De gele kleuren overheersen er: narcissen, paardebloemen, waar van sommigen al getooid waren met zaad-para- a ii Midden en West Brabant 28 -- waren echter 432.498,-. Dit geeft een positief resultaat van 20.758,- te zien. OPLEVERING Dinsdag 19 december jl heeft de oplevering van de bouwkundige werkzaamheden ten behoeve van de restauratie en het onder houd aan toren en kerk plaatsgevonden. Dit betekent echter niet meteen het einde. Nog uit te voeren werkzaamheden zijn het her stel en zuiver maken van het orgel waaraan men afgelopen maandag 29 januari is begonnen en dat werk zal alles bij elkaar plusminus zes weken in beslag nemen. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd met medewerking van Hans Festen en Jaap Drubbel. Belangstellenden die deze werk zaamheden tijdens de uitvoering in ogen schouw willen nemen kunnen hiervoor con tact opnemen met Hans Festen (521 52 72) om een afspraak te maken. Zodra dit karwei geklaard is zal er weer een open dag geor ganiseerd worden als afsluiting van de tota le restauratie en men denkt dan aan medio april/mei. EXTRA ONDERHOUD Gezien dit positieve resultaat heeft het parochiebestuur besloten om nog een aan tal extra maar nodige onderhoudswerk zaamheden uit te voeren. Dit zal dan het herstel of vernieuwen van de toegangs deuren zijn vanwege hun huidige slechte staat. Ook zal de hoofdingang weer in zijn oorspronkelijke staat worden teruggebracht met een glas-in-lood bovenlicht wat dan ook meer lichtinval geeft in het toegangs- portaal onder de toren. Ook is de com missie via omwonenden ter ore gekomen dat de verlichting van de uurwerken onvol doende zou zijn. De lampjes op deze uur werken waren bij een vorige restauratie aangebracht. Beschadiging door vogels veroorzaakte zoveel onderhoud dat het Bestuur besloten heeft deze te verwijderen en niet te vervangen omdat de toren toch volop in het licht staat sinds een aantal jaren. Deze aanstraling heeft echter niet het gewenste resultaat. Nu zal bezien worden of de lichtinstallatie van buitenaf zodanig kan in- of bijgesteld worden dat de uur werken rondom beter te zien zijn tijdens de nachtelijke uren. Dit heeft dus de aandacht van het parochiebestuur. DANK VAN DE RESTAURATIE-COMMISSIE Het werk zit er bijna op en voor de com missie valt er een zware last van de schouders. Het was een hele kus en er is verschrikkelijk veel en goed werk verzet. Het resultaat mag gezien worden.. De dank van de commissie gaat uit naar iedereen die direct of indirect aan de restauratie heeft bijgedragen of meegewerkt. Kerk en toren kunnen er weer een aantal jaren tegen en zijn aldus een sieraad voor ons mooie dorp Moergestel. Industrieweg 15, Moergestel Tel. 013 - 513 6149 Maandag gesloten! Xx Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger 11 Peter Verheijen J Ad Wolfs PftRQCMf Hany van Boxtet EINDVERANTWOORDING De algehele kosten van de bouwkundige werkzaamheden alsmede het herstel van het orgel zijn door Kees Schoenmakers in een financieel overzicht verantwoord. De totale gemaakte kosten bedragen 414.740,= inclusief BTW en de kosten van het bouwbureau van het bisdom. De ge raamde kosten per 26 november 1999 jw PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9