Open Dag Basisscholen OPEN DAG op dinsdag 20 maart BIBLIOTHEEK stichting’openbare KINDERJURY 2000 De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de Trappistenbieravond zeer geslaagd! Slechte kinderopvang u uw bankzaken waar en wanneer u maar wilt. Per telefoon via de Rabofoon of op internet. Om uw saldo te checken, een bedrag over te maken of aandelen te kopen. Snel, safe en heel gemakkelijk. Eerst meer weten? K.O.M. Kom langs of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Ben jij al in de juiste stemming? Online in de samenleving. Veel succes en tot ziens in de bieb! Hoe weet je welke boeken mee mogen doen? Je herkent ze aan de rose sticker op de zijkant van het boek. Jij doet toch zeker ook mee met de Nederlandse kinderjury? Stemmen via het internet kan nu ook. Kijk op het Kinderboekenplein van www.leesplein.nl Hoeveel boeken mag je noemen? Op het speciale deelnameformulier zet je welke boeken jij het mooiste vond. Je kunt daarop je eigen top-vijf invullen, maar je mag ook minder boeken noemen! Wat moet je doen? Zo veel mogelijk boeken lezen die voor het eerst in 2000 zijn verschenen. Ons kantoor is op maandag en dinsdag tot 12.00 uur geopend. Onze beleggingsadviseurs zijn de gehele dag te bereiken op telefoonnummer: 013 - 505 88 20. U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaat. R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ KOM NAAR DE BIBLIOTHEEK! O.B.S. ’De Bienekebolders’ pisten-bierkaas” van “La Trappe” op de plank en werd er nog gezellig nagepraat. Voldaan ging ieder naar huis. Kortom het was een zéér benoe- menswaardige vrijdagavond. Mocht u zelf ook geïnteresseerd zijn in het product bier of bent u benieuwd naar het volgende thema. Dan kunt u voor meer informatie bellen met 513 1038 of kijk op www.bierproeven.nl Alweer voor de 3e keer hield Moergestels jongste vereniging “Vereniging Bierproeven” een zeer informatieve bierproefavond. Na een Bokbier- en een Eindejaarsbier-avond, waarop zeer bijzondere bieren over de tong gingen, was het deze maand de beurt aan de trappistenbieren. Aan de leden was vooraf de mededeling gedaan om deze avond met fiets of taxi te komen. Dit omdat de meeste van de te proeven trappis tenbieren een zeer hoog alcoholvolume bezit ten. Na een welkomstwoord van secretaris Jurgen van de Wouw aan de leden, was het de beurt aan één van hen om te vertellen over de geschiedenis van bier en het ontstaan van de verschillende soorten. Daarna nam voorzitter Christian Roosen het over om te vertellen over de verschillen tussen trappisten- en abdijbieren. Zo is één van de leefregels die door de Cisten- “"pelfs op feestdagen, zijn we open. Tenminste, als u kiest voor Random Access Banking. Daarmee doet ciënsers-trappisten wordt nageleefd “Ora et Labora” ofwel “Bid en werk” Met andere woorden moest men volledig in hun eigen le vensonderhoud voorzien en daar hoorde brouwen ook bij. Ook werd verteld wat het ver schil is tussen de biersoorten enkel, dubbel en tripel. Na het beantwoorden van enkele vragen, was eenieder zeer dorstig. Het mooiste gedeelte om de kennis van bier te vergroten was nu aan gebroken. Het proeven! De vijf trappisten bieren die op het programma stonden waren allen zeer bijzonder. Men begon met “Orval” een amberkleurig trappist-ale van 5,2%; daar na was het de beurt aan “Chimay capsule bleu”, “Westmalle Tripel” en van eigen bodem “La Trappe Quadrupel” één van 10% van de trap pisten van de Koningshoeven te Berkel-En- schot. De meest bijzondere was toch wel de “Westvleteren 12” een trappist-gerstewijn van 10,8%. Deze Belgische trappistenbrouwerij is zo klein dat het bier enkel verkocht wordt in de abdij en in het ernaast gelegen café te Westvleteren. Na het degusteren kwam er “Trap- Uit landelijk gehouden onderzoek is gebleken dat de kinderopvang in Brabant beneden alle peil is. Door ondeskundig en onderbetaald per soneel worden veel kinderen beschadigd. Het onderzoek werd gedaan door de bladen Opzij, Libelle en Margriet. De damesbladen hebben een opiniepeiling gehouden onder de lezeressen en zijn tot onstel lende conclusies gekomen. Van de ouders komen vele klachten over de slechte kinderop vang. Het aanwezige personeel is slecht, niet opgeleid ongetraind en heeft een chronisch gebrek aan het juiste inzicht. Hierdoor zijn valpartijen schering en inslag. Ouders zien zich steeds vaker genoodzaakt om hun kinderen thuis te houden en daardoor zelf thuis te blij ven. Vaak zijn het de moeders die gedoemd zijn deze taak op zich te nemen en worden veroor deeld tot het kijken naar degenererende tv programma’s als Koffietijd e.d. Deze belem meren op ernstige wijze de intellectuele ontwikkeling van de vrouw. Het gespreks niveau daalt, waardoor de sociale contacten ook direct sterk teruglopen. Men wordt con tact gestoord. Het directe gevolg hiervan is dan weer dat er op een slechte of verkeerde manier gecommu niceerd wordt met de kinderen en ook die con tacten dus verslechteren. In Moergestel is nu een actie groep opgericht ter bestrijding van deze slechte kinderop vang. Verontruste ouders hebben zich samen gevoegd onder de naam: Kinder Opvang Moer-gestel (K.O.M.). Als eerste actie punt staat een speciaal trai ningsprogramma voor kinderopvang op het programma. Vrijwilligers zullen getest worden op hun reactie vermogen en conditie. Wanneer aan alle eisen wordt voldaan zal de kandidaat worden gecertificeerd en wordt zijn/haar naam in het register opgeslagen van K.O.M. Op zondag 25 februari zal er een fanatieke wer- vings actie gehouden worden onder het zeer toepasselijke motto: Ut moet nie gekker worde. R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ I PAGINA 7 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 U bent welkom van 9.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Voor al uw vragen is de directeur de gehele dag aanwezig. Kloosterlaan 32 Directeur J. Geerts, tel. 513 1560 U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-18.30 uur Tevens wordt een informatieavond gehouden op maandag 19 maart van 20.00-22.00 uur Bosstraat 1 Directeur M. van Deijl, tel. 513 6228 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 OISTERWIJK EN MOERGESTEL Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 U bent welkom van 9.00-17.00 uur Mocht u op bovenstaande tijd echt niet kunnen, dan eventueel tussen 19.00-20.00 uur. Duyvekotstraat 19 Directeur H. van de Ven, tel. 513 1886 k

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7