15 Geslaagde Sauwelavond Kapsalon Barbers Theo wordt 50 Aphrodite ao9 In memoriam a Grootse Inblaosaovond Aller- allernieuwste collectie geboortekaartjes! Jaar9 Carnavalsconcert harmonie AGRO CLEANING 1955 Rico Salvetti 2001 Olympische Spelen in Moergestel??? Schepens Tweewielers Als voorzitter van het GOC (Gèssels Olympisch Comité) betrad Eric Boogaers 3+^ 1 Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 En... er zit er nog een aan te komen. Uit het niets was daar ineens een bijzondere verrassing: William Kastelijn. Zijn sau- wel leverde ook menig lachsalvo op, een debuut, waarmee al weer reikhalzend naar een volgend optreden wordt uitge keken. Je vrienden en vriendinnen van de loopgroep. voor Theo zelf ’n cadeau Al eerder hebt u kunnen lezen dat Theo Raaymakers binnenkort 50 jaar wordt. Omdat inzamelingen altijd ten goede komen aan het werk wat hij doet is nu het plan opgevat om Theo zélf eens te ver rassen met een cadeau. als laatste de ton afgelopen zaterdag in Den Boogaard. Hij vormde daarmee een ware apotheose van een lange avond waarin veel te genieten viel. Bij Eric kwa men er echt tranen van het lachen aan te pas. In een vlot tempo reeg hij de ene onzin aan de andere. Zijn debuut vorig jaar beloofde al veel, maar toen zocht hij nog steun bij reeds bestaande grappen. Nu liet hij zijn fantasie de vrije loop en het is te hopen dat hij in de toekomst nog veel inspiratie opdoet. Dan hebben we de komende jaren een pareltje in huis. WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 - 25e Jaargang-Nr. 1132 HET GOEDE DOEL Aan het slot werd ook nog bekendgemaakt waar het positieve saldo van de avond naar toe ging. Was het in eerdere jaren de Jeugdvakantieweek waarvoor werd gekozen, dit keer hadden de sauwelaars unaniem besloten dat het positieve resultaat naar het Moergestelse St. Nicolaas- comité mocht gaan. Een doel waarmee het pu bliek het absoluut eens kon zijn. Albert van der Werf Er was nog een debutant, Bas Smits, die zijn grote mond van vorig jaar “dat kan ik ook wel”, moest waarmaken. Hij beet zich daar dapper doorheen, ondanks dat hij steun zocht in bestaande grappen. Maar dat deed Eric Boogaers vorig jaar ook. De kop is er nu af en hij mag wat mij betreft gerust nog eens terugkomen. De humor van Maikel Denissen is niet zo direct in de zin van dat het echte dijenkletsers ople vert. Er moet meer nagedacht worden en je zou hem eigenlijk twee keer moeten horen. Ik kijk dan ook reikhalzend uit naar TV-uitzen- dingen van deze avond. Een aanrader voor iedereen trouwens. Ze mogen dan ook veel van de ’omlijsting’ laten zien en horen (gastsau- welaars zoals o.a. de 13-jarige Janneke uit Don gen, ’De Poekeltjes’ met hun winnende liedje van het Pieregeblèr en het uitstekende orkest ’Hoge Nootd’) want het geheel was weer uit stekend verzorgd. den aan het Rootven als deze avond zo’n ruim twintig kapellen heen en weer pendelen tussen deze 2 al in carnavalssferen verkerende hore- ca-gelegenheden om daar hun kunnen en kun sten te laten horen en zien. De kapellen, afkomstig uit Tilburg, Oister- wijk, Üdenhout, Hilvarenbeek en zelfs Veld hoven, treden bijna allemaal zowel bij de Klaore als bij café de Brouwer op. We noemen geen namen want dan dienen alle kapellen vermeld te worden. Een uitzondering slechts: (s)taporkest d’Ambiejans. Deze bekende Moergestelse kapel, verantwoordelijk voor de organisatie van de avond, bijt het spits af en is om even na achten al te horen en te zien bij de Klaore. Later op de avond zijn ze uiteraard ook nog actief in hun clubhuis café de Brouwer. Ook de twee andere blaasorkesten uit ons eigen Moergestel ontbreken deze avond niet. Dit inblaozen begint op beide plaatsen al om even na achten en duurt onafgebroken voort tot om en nabij half een. Wie dus een echt gezellig, sfeervol en muzikaal hoogstaand carnavals- avondje mee wil maken moet zorgen hier het gezicht te laten zien, al dan niet al getooid in aangepaste kledij. De entree, d’n inkom, hoeft geen probleem te zijn: ieder carnavals(ge- zind)figuur mag gratis en voor niks binnen. Een prijs die zeker wel betaald zal moeten wor den is dat menigeen deze avond meer dan eens zal verzuchten: ’Ut moet nie gekker worre...’ cachet geven. Wat de stemming ongetwijfeld ook nog meer zal verhogen is dat de winnaars van het laatste Pieregeblèr, ’De Poekeltjes’, u niet zullen worden onthouden. En verlaten op een gegeven moment de muzi kanten van onze harmonie, moe en uitgeblust maar voldaan, het podium en bent u nog bezig met bijkomen van wat u zoal gehoord en gezien hebt, dan zal de carnavalsstemming er volledig in en verder op peil worden gehouden door het op volle sterkte aantredende (s)taporkest d’Ambiejans. Met carnaval is deze groep de hofkapel van onze Stadsprins. Dus deze dag nog volledig okselfris en topfit. Dit alles kunt u meebeleven voor het luttele bedrag van slechts een tientje. Al met al een avond bol van en overvol met muzikale, car navaleske leut en lol, gein en ongein. Een avond die u niet mag missen alleen al om goed te weten wat onze onvolprezen harmonie bedoelt met: ’Ut moet nie gekker worre!’. En dat kan u de komende dagen van pas komen!!! Doet u mee? In de week van 19 t/m 24 februari staan bij Jumbo Denissen, Boerenbondwinkel en de Rabobank collectebussen, waarin U b.v. uw wisselgeld of uw statiegeldbonnetje kunt doen. Dit geld zal, samen met het bedrag dat binnenkomt op de Raboreke- ning, bestemd worden voor het verjaar dagscadeau voor Theo. Het begin van het Carnaval belooft spet terend en spectaculair te worden als op don derdag 22 februari a.s. Muziekvereniging Prinses Juliana de opmaat gaat geven voor het Moergestels carnaval en de toon gaat zetten aan het voor dit jaar geldende motto: ’Ut moet nie gekker worre”. Vanaf20.00 uur zal Party- en Vergadercentrum Den Boogaard bol staan van de meest gekke, zotte en carnavaleske fratsen die er van, door en rond een harmonie kunnen worden ver wacht. Overal zal de draak mee worden gesto ken en dat niet alleen door dirigent en muzikan ten maar ook door andere vreemde vogels van een maar raar pluimage die met zang en voor- -dracht een eigen en apart cachet zullen geven aan enkele van oorsprong eigenlijk toch wel be kende muzikale meesterwerken. Verrassingen zijn er aan de lopende band. U zult niet weten wat u hoort en ziet. Wie moet er nou serieus wor den genomen? De dirigent? Daar zijn ken nelijk toch wel problemen mee! Of juist niet? De muzikanten lijken niet zo toonvast bezig of juist wel? Rare vogels...die van de hak op de tak springen! En dat alles in een aaneengesloten, vlot tempo, het blijft komen, het houdt niet op. Het klinkt allemaal wat geheimzinnig maar tevoren uitvoerig aangeven wat het spetterende, spectaculaire en verrassende zoal inhoudt is natuurlijk van de gekke en al geeft het motto aan dat ’t dezer dagen niet gekker moet wor den, geldt hier nu toch dat er grenzen zijn. Maar iets kan er natuurlijk wel prijsgegeven worden: de muzikanten zullen wat maffia-ach- tig voor de dag komen en dat niet alleen wat hun kleding betreft. Ook hun gedrag zal zo af en toe wat brutaal, ondeugend en provocerend overkomen. Maar...’t blijven muzikanten en goede... Verder zal de aanwezigheid van Zijne Dorstlus- tige Hoogheid Prins Willem de Twidde met Adjudant en Hofhouding deze avond een extra Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 di Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Vrijdag voor carnaval, dit jaar 23 februari, is het in Moergestel al diverse jaren gebruike lijk dat een aantal blaasorkesten uit Moerges tel en omgeving uitgenodigd worden om deze dag, zo kort voor het carnaval overal in het Midden Brabantse echt in alle hevigheid los barst, een optreden te verzorgen in café de Klaore en café de Brouwer. Zogezegd efkes inblaoze!!! Even d’r inkomen, even uittesten, ’t showtje, (lees: sjootje (red.) nog wat bijschaven, de laat ste puntjes op de iDe laatste jaren is gebleken dat, zowel bij de muzikanten als bij het talrijke carnavalesk uitgedoste publiek, dit als een bij zonder sfeervolle carnavalsavond wordt ervaren die niet meer mag ontbreken in het carnavals- programma van het Pierewaaiersrijk. Het be looft dan ook weer een gezellige drukte te wor- Rico was de grondlegger van de loopgroep. Van enthousiast schaatser en triatleet werd hij tot een fervent hardloper. Als trainer en inspirator stond hij steeds in de Pierenberg voor iedereen paraat. Bij zonneschijn of regen, hardlopend of min der snel, Rico inspireerde ons allemaal. Over ’de heuveltjes’, rond het Galgeven, ’de kilometer’; het ging dwars door het bos over elk pad. Het maakte niet uit, hij ging er voor, vol overgave tijdens iedere trai ning. Ook buiten het lopen om, liep Rico voorop met zijn steeds aanwezige optimisme. Hij was de organisator van de Snertloop, Winterloop, de Komtour en de Hart van Brabantloop. Samen met hem liepen we menige loop in en buiten de regio. Hij bracht ons zelfs naar Parijs, waar wij genoten van de gast vrijheid van zijn familie. Het doet ons pijn. Wie helpt ons nu in onze marathon langs de man met de hamer? Margriet, Marieke, Ivo, Marjolein en Tom, we hopen dat we af en toe een stukje met jullie mee kunnen lopen. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Verzeker u ook van plaatskaarten voor het Carnavalsconcert van de harmonie...! Voor een vakkundig en vriendelijk advies... PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg dë fiëtsspëcialist .s-Maandag.s gesloten VISA Openingstijden: Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: k Ui lirlx/arvnrninncinctiti ii it J rni dCM Jï Ju Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 8S E-mail: Prorileschepen.s@hetnet.nl V Ruim 75 jaar fïetsplezier!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1