12-jarige Wendy Nederlands kampioen Wie de schoen past r. Kapsalon Barbers f Aphrodite Dansmatinee Kom ook a.s. zaterdag! Ad Smolders pakt driebandentitel 2001 Ben jij ook fan van...? Sauwelavond zaterdag a.s. om 20.00 uur Carnavalsconcert Harmonie Prinses Juliana AGRO CLEANING Schepens Tweewielers a+ Zie achterpagina Beste finale ooit Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J SCHOONHEIDSSALON A NAGELSTUDIO 'w Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaiiing Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Huidverzorgingsinstituut PROFIL^ a (vervolg zie pagina 3) Wendy achter de microfoon bij MTV-radio waar ze zondagmorgen te gast was. AvdW USA Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel: (013) 513 22 21 WOENSDAG 7 FEBRUARI 2001 - 25e Jaargang - Nr. 1131 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond J Als je probeert voor het toernooi met een objectief oog te kijken naar de deelnemers lijst en dan een finale te voorspellen, zou je uit kunnen komen op een finale, die nu ook werkelijk plaatsvond, namelijk tussen Tiny Derksen en Ad Smol ders. De weg daar naar toe zit echter vol voetan gels en klemmen, zoals Suzanne Vorstenbosch Oisterwijkseweg 62 5066 XE Moergestel Telefoon (013) 513 0400 En lijkt het jou leuk iemand te imiteren? Dan krijg je op carnavalszondag, 25 februari 2001 daarvoor de kans. C.V. de Durdraaiers organiseert dan ook dit jaar weer een mini playbackshow, voor kinderen van de basisschool. We zouden het leuk vinden als je meedoet. Je kunt je dan t/m 18 februari opgeven bij Jessica van Boxtel tel. 513 3103 (of 06-29291535). Dus kies alleen of samen met je vrienden en vriendinnen een leuk liedje uit en geef je meteen op! daarop volgende 100m vlinder was geen extra motivatie nodig. Haar grootste concurrente, Joëlle Vos, lag in de baan naast haar. Nog nooit had Wendy van haar kunnen winnen in een directe confrontatie. De start was matig, maar haar eerste klappen waren raak. Op de 50m lagen alle zwemsters nog kort bij elkaar, het scheelde werkelijk maar lOOsten van secon den. In de laatste 25 meter werd er gesprint voor het leven. De winnende tijd was 1.12.04 en Wendy volgde met 1.13.11 met een 2e tijd. 0,08 Seconden voor haar vriendin Joëlle die 3e werd. Een prima verdiende zilveren medaille voor Wendy. Na de middagpauze stond als eerste de 200m vlinderslag op het menu. Wendy was de enige van Nederland, die hierop uitkwam. Makkelijk zou je zeggen, toch? Even uitzwemmen en de titel pakken. Maar niets is minder waar, er moet wel degelijk ónder het NK-limiet gezwommen van carnaval 2001’Ut moet nie gekker worre!’ Nou, die dat verzonnen heeft, heeft wat los gemaakt.Vaak zullen de gelukkige bezoek ers van dit carnavalsconcert op deze avond tussen de tranen van het lachen door, nog juist in staat zijn om buurman of buurvrouw toe te vertrouwen: Ut moet nie gekker worre. Om er meteen aan toe te voegen: ’aanders hou ik ’t nie mir’. Doldrieste, kolderieke situaties, opmerkin gen, de meest humoristische toestanden spelen zich overal rond de muzikanten af. Die gedra gen zich natuurlijk navenant, zoals men van muzikanten kan verwachten; gewoon door spelend... of niet...!!! En wat voor muziek... carnaval barst al los. Al met al een avond die geen enkele carnava- list(e) mag missen. Het belooft een echte opmaat voor de komende dagen te worden. Nog geen kaartjes? Dan als een speer naar Jum bo Supermarkt Denissen, Super de Boer, Kado- shop Broers, Café de Brouwer, Rien van de Wouw in de Raamackerstraat 1 of naar Den Boogaard (alle adressen in Moergestel) waar men u voor f. 10,- p.p. graag uit de nood helpt. Culturele Indische Vereniging 'Suara Indo’ organiseert op zondag 11 februari a.s. een dans matinee voor jong en oud in Partycentrum ’Den Boogaard’. Aanvang/einde: 14.00-19.00 uur. M.m.v. de groep “Blue Heaven” is gele genheid tot dansen. In de pauze wordt muziek naar wens gedraaid o.a. voor liefhebbers van “Line-dance”. Tevens is er een tombola met leuke prijzen. Liefhebbers van Indische lekker nijen kunnen uitgebreid genieten want de Indi sche keuken is weer volop aanwezig. Int: 073- 6563810, b.g.g. 468 2922. Vrijdagmiddag 16.00 uur. Voor Wendy van der Zanden begint het eerste junioren kampioenschap zwemmen, ’n Kampioenschap dat drie dagen gaat duren en waarin Wendy start op maar liefst acht onderdelen. Achteraf gezien blijken de vrij dag en zaterdag slechts ’opwarmdagen’ te zijn. De piek en het beste resultaat bewaart Wendy tot de laatste dag: de zondag! Vanwege de inhoud en de indeling van het programma begint de Sauwelavond, a.s. zater dag 10 februari in ’Den Boogaard’, om 20.00 uur precies. Zorg dus dat u op tijd aanwezig bent. Om 19.30 uur begint de muziek en de koffie is dan natuurlijk ook al klaar. NOG GEEN KAARTEN? We weten niet zeker of er nog toegangskaarten zijn. U kunt nog informeren bij Jumbo Denissen, Slijterij ’In den Korenmaaier’, Kadoshop Broers of a.s. zaterdag nog bij ’Den Boogaard'. voor een gigantische eindsprint. Het zwembad was echter net te kort... Wendy kwam 0,7 secon den te kort en moest zo genoegen nemen met brons. Haar tijd was echter super 5.32.87 (was 5.46.13), een verbetering van haar Persoonlijk Record met maar liefst 14 seconden! Na de middagrust stond de 400m vrijeslag op het programma. Het tempo lag echter zo hoog dat het voor haar niet te volgen was. Logisch, de 400m zat nog zwaar in haar benen en toch vocht ze voor een 3e plek. Bij het aantikken stond de klok stil op 4.53,80. Dit was balen, 0,2 seconden van een bronzen plak. HET SUCCES! Zondag moest de dag van Wendy worden, 100m vrij, lOOm vlinder, 200m vlinder en de 4xl00m vrijeslag estafette. Maar ook hier weer een tegen valler. De 100m vrijeslag liep totaal niet en met een 10e plaats begon de dag slecht. Voor de ■pi i iuiuvuilui gn lyon iülhuui n ibi. uiö-oiö tr ui n n 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) NIET GEHEEL TEVREDEN Na de eerste dag blijkt de 12-jarige Moergestelse zwemster niet geheel tevreden. De 200m vrije slag levert ’n tiende plaats op waarna ze in het estafetteteam de 100m rugslag voor haar reke ning moet nemen, ’n Vierde plaats is het resul taat, al moet worden gezegd dat de verschillende ploegen heel kort bij elkaar bleven. Slechts 0,3 seconden van brons... WENDY’S VORM GROEIT Op zaterdag lag er een zwaar programma voor Wendy. In de ochtend de 400m wisselslag en in de middag de 400m vrijeslag. Na het startschot was het niemand minder dan ’ons Wendy’ die fier aan kop het tempo bepaalde bij de 400m wisselslag. Na lOOm vlinder en 100m rug kwam de schoolslag aan bod en daar moest ze duidelijk terrein prijs geven. Wendy had bij de laatste 100m echter nog energie over Nog een tweetal weken en de doldrieste dagen, carnaval genoemd, kunnen en mogen beginnen. Ook Moergestel, of beter ’t Pierewaaiersrijk, zal zich massaal in het feestgedruis storten. Al zijn er al wel enkele zeer geslaagde' aanloopfes- tiviteiten geweest (b.v. het Pieregeblèr) het eigenlijke carnaval begint per traditie met het carnavalsconcert van de Moergestelse Muziek vereniging Prinses Juliana. Zo ook dit jaar en wel donderdag 22 februari. Plaats van hande ling is party- en vergadercentrum Den Boogaard aan het St. Jansplein. De afgelopen weken is er door de leden van deze harmonie en bijge staan en versterkt door enkele speciaal aange trokken figuren, ja kosten noch moeite worden gespaard, druk geoefend en gerepeteerd. En het resultaat zal er mogen zijn. Nu al is duidelijk dat ’t Pierewaaiersrijk een avond geboden zal worden die volledig beantwoordt aan het motto Ad Smolders... terechte winnaar... daar zijn de vorm van de dag, de lengte van de partijen (le ronde 10 caramboles, 2e ronde 12 en in de finaleronde 25), wel of geen voldoende maakbare aanvangsstoten. Ieder jaar worden er wel toebedachte favorietenrollen door mindere góden om zeep gebracht, maar nu bleven er twee recht overeind. Voor de finaledag van af gelopen zondag zijn er vier finalisten die kruis finales spelen. Eerst was daar de partij tussen Ad Smolders en Chris van den Aker. Bij een tussenstand van 20-18 kon Chris nog aardig bijblijven, maar toen stoomde Ad door naar uiteindelijk 25-19 in 40 beurten. In de andere confrontatie Tiny Derksen en Kees Kouwen- bergkon Kees nog tot 18-16 bijbenen, maar won Tiny regelmatig met 25-17 in 35 beurten. In de finale kwam Ad Smolders al vroeg op stoom en kon de goede vorm tot het einde van de partij vasthouden. In slechts 23 beurten kwam de eindstand van 25 -12 op het bord en daarmee was dit de beste finale uit de geschiede nis van dit toernooi in café de Klaore. Het was een confrontatie tussen enerzijds de echte driebander Ad Smolders, die zich echt toelegt op deze spelsoort en de technicus op de kleine ruimte Tiny Derksen, die het toernooi als een serieus uitstapje opvat en beslist nieuwe pogin gen zal ondernemen om ook eens de hoofdprijs te pakken. Met een totaal toernooigemiddelde van 0,76 van Ad tegen 0,64 van Tiny heeft het toernooi uiteindelijk een terechte winnaar opgeleverd. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 DE FIETSSPECIALIST ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepenstë’hetnet.nl (7*0 Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1