LITI E a.s. Zaterdag Pieregeblèr 2001 JY Jan Miezels Be- .Wl u r De complete woninginrichter Nieuws van de Infowinkel Carnavalsconcert Harmonie ■ft Gespreksavond «■Stichting ^/CXlzijn lideren^^ïoergestel Kaartliefhebbers opgelet! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 31 JANUARI 2001 Plaats van handeling is het party- en vergader centrum Den Boogaard. Wanneer: donderdag 22 februari a.s. Aanvang: 20.00 uur. Toegangskaarten zijn vanaf 1 febru ari a.s. in Moergestel te koop bij Super de Boer, Jumbo Supermarkt Denissen, Kadoshop Broers, Café de Brouwer, R. van de Wouw, Raamacker- straat 1 en natuurlijk in zaal Den Boogaard ad f. 10,- per persoon. Het belooft een fantastische aanzet te worden voor het komend carnaval geheel en al in de trant van: ’Ut moet nie gekker worre!’. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 p Ook dit jaar is het de eer aan de Moergestelse Muziekvereniging Prinses Juliana om het spits af te bijten van carnaval 2001 in het Pierewaa- iersrijk. Traditiegetrouw, zo mag inmiddels wel gezegd worden, is het concert wat dit muziek gezelschap geeft op de donderdag voor car naval, nu dus donderdag 22 februari a.s., de opmaat om in muziektermen te blijven voor het Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging organiseert Op maandag 19 februari a.s. organiseert de afdeling Noord-Brabant West van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland een gespreksavond voor leden en belangstellenden over de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Deze avond zal gehouden worden in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis, Hilvarenbeek- seweg 60 te Tilburg en vangt aan om 20.00 uur. Deze avond is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk. Ook telefonisch contact met, of ziekenbezoek door een van de bestuursleden van de afdeling is mogelijk. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevr. Brekelmans, telefoon 463 9588. RIK EN JOKERCONCOURS Het volgende rik en jokerconcours is op vrij dagmiddag 2 februari om 13.30 uur in de Roozendries. Schroomt u niet en de koffie staat klaar. De uitslag van de vorige keer is als eerste Mevr v. d. Wouw met 264 punten; als tweede Mevr Larmit met 257 punten en als derde Mevr. Copal met 230 punten. jaarlijkse Feest der Zotten. Werd er in het verleden vaak een eigen motto gekozen Waar het concert aan werd opgehangen, dit jaar hebben de muzikanten aansluiting gezocht bij het thema wat voor heel Moergestel voor carnaval 2001 geldt: ’Ut moet nie gekker worre!’. Dit motto biedt voldoende mogelijkheden en dat zal men kunnen horen en zien als men ten minste het carnavalsconcert bijwoont. Natuur lijk wordt er muziek gemaakt, maar daar omheen, daar tussendoor, daar voor en daar na, zullen bezoekers en bezoeksters tussen de tranen van het lachen door, getuige zijn van de gekste en meest doldrieste acts en sketches die door zowel (enkele) muzikanten als door andere lieden zullen worden opgevoerd. De muziek is daar op een wel zo humoristische, carnavaleske wijze op gekozen en hier en daar orrigineel en verrassend aangepast, dat het geheel een lust is voor oog en oor (maar slecht voor de buik spieren). De leden van de Moergestelse har monie zijn er uitermate goed in geslaagd een juiste mix te vinden van cabaretachtig toneel of toneelachtig cabaret, wat je wilt, en dat alles overgoten met een zeer sfeervol muzikaal saus je. En dat alles ook van een dermate goed gehalte dat het zeer de moeite waard is er een avond voor uit te trekken. Het belooft een zeer carnavaleske, apart komische gebeuren te worden wat geen enkele carnavalminnende en geen enkele mu- ziekminnende mag missen. SNELHEIDSCONTROLES Donderdag 25 januari jl. werd er gecontroleerd op de Oisterwijkseweg. Er waren 528 passan ten waarvan maar liefst 124 overtredingen. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 96 km/u waar max. 50 is toegestaan. AANHOUDINGEN In de nacht van zondag op maandag heben agenten aan het Rootven een 26-jarige inwo ner van Moergestel aangehouden. De man daagde een andere man uit. Toen de agenten van de Moergestelnaar vorderde dat hij terstond moest vertrekken deed hij dat niet. Hierop werd de man in de kraag gevat. De aanleiding was een vechtpartij tussen beide knapen, beiden uit Moergestel. De ene, 24 jaar oud, mishandelde de ander (34) zodanig dat laat stgenoemde diverse verwoningen aan het gelaat opliep waarvoor hij zich moest laten behande len. Een onderling conflict uit het verleden is vermoedelijk de aanleiding geweest. De veroor zaker moet zich op korte termijn voor de rechter gaan verantwoorden. Zaterdagavond werden nog twee knapen aange houden. Een in verband met het vernielen van een personenauto en de ander voor belediging van een politieman. NIEUW NUMMER POLITIE Het telefoonnummer van het postbureau Oister- wijk bestaat niet meer. Het nieuwe nummer om de politie te bereiken is 0900 8844 (30 ct/min- uut). Hiermee krijgt men direct contact met het dichtstbijzijnde politiekantoor. Dit is niet het nummer voor spoedeisende zaken. Dit nummer blijft 1 1 2 (gratis). Openingstijd politiebureau Oisterwijk: van maandag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur. “Een biggetje is niet altijd een varken” Jongeren en Drugs. Jongeren komen vroeg of laat op een of andere manier in aanraking met drugs. Tv-program- ma’s gaan erover, jongeren zien in hun omge ving mensen drugs gebruiken en op school wordt erover gepraat. Drugs, maar ook alcohol en gokken, zijn onderdeel geworden van jeugd culturen. Drugs in de opvoeding: hoe doe je dat? Vaak weten jongeren al veel van de verschillende drugs af, maar wat weet u als ouder? Ook als ouder krijg je met het onderwerp drugs te maken. U kunt zich ongemakkelijk voelen bij het vooruitzicht dat uw kind op een of andere manier in aanraking kan komen met drugs. Misschien hebt u al een vermoeden dat uw kind gebruikt heeft of weet het zelfs zeker. Wat moet u doen in deze situatie? Kentron organi seert informatieavonden voor ouders en andere opvoeders. Er wordt gepraat over zaken die u als ouder bezig houdt zoals signaleren, bespreek baar maken grenzen stellen enz. en u komt te weten dat een biggetje niet altijd een varken is. Meer informatie hierover: Diana Plantiga Kentron afd. Preventie tel. 076 - 5236 330. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL GEEF ELKAAR DE HAND De feestdagen zijn voorbij en we zijn alweer in het jaar 2001 begonnen. Een goed tijdstip om opnieuw met ons programma te straften. Tot en met 2001 hebben wij het volgende voor u in petto: 8 februari ’De Metras’ in de Reuselhof. 1 Maart gratis bingo in de Reuselhof. 22 Maart sluiten wij aan bij de KBO voor de bezin- ningsmiddag in het parochiecentrum. 19 april is het jaarvergadering van de KBO in ’t Draaiboompje waarop aansluitend het optreden van “De Troubadour”. 10 Mei Mariaviering. 31 Mei of 7 Juni ’verrassing’ Elke activiteit wordt tevoren nog eens in dit blad bekend gemaakt. Wij beginnen dus op 8 Februari in de Reuselhof met “De Metra’s’, zoals altijd om 14.00 uur. Het gratis kopje koffie of Thee met koek hoort er natuurlijk weer bij De leden van de Zonnebloem staan ook dan weer klaar om jul lie van en naar huis te vervoeren. Dat straks wel graag op tijd dus niet daags tevoren) laten weten bij Annie 513 1277, Jaqueline 513 2523 ofGina 513 2007. De komende periode worden er drie kaart avonden georganiseerd in de kantine van De Bosfazant. De eerste kaartavond is op dinsdag 6 februari. De volgende data zijn: dinsdag 6 maart en dinsdag 3 april. De kaartavonden beginnen steeds om 20.00 uur en er kan zowel gerikt als gejokerd worden! Iedereen is van harte welkom om deze avonden gezellig te komen kaarten en... er zijn natuur lijk leuke prijzen te winnen! Kom maar eens snuffelen’ onder het genot van ’n heerlijk kopje koffie... en... VOLDOENDE parkeerruimte Komende zaterdag (3 februari) zal in Den Boogaard weer het jaarlijkse Pieregeblèr plaatsvin den. De verkiezing van het Gèssels Carnavalslied wordt voor de zesde keer georganiseerd door CV de Pierewaaiers. In totaal zullen veertien moergestelse groepen strijden om uit geroepen te worden tot vertolker van het Carnavalslied 2001. Vorig jaar werd de titel gewon nen door de band Clapopp, al jaren trouwe deelnemer van het evenement. Ook dit jaar zal het niveau weer hoog zijn en zullen er weer prachtige acts ten tonele gebracht worden. Het spektakel zal om 20.00 uur starten en kaarten zijn nog te verkrijgen in de voorverkoop bij Slijterij Tn den Korenmaaier’, Den Boogaard, Jumbo Supermarkt Denissen en Café de Brouwer. -WH c '''-v 1 OPRUIMING OPRUIMING

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3