t Stokske KAMPIOEN! e Vennen Foto-expositie in SBI-conferentie- centrum Boschoord Audacia contracteert een Rus Moergestelse honkballers maken zich sterk! Spo rtver en i ging ’’ROEF Avond protestantse gemeenten Kortebaanwedstrijden op het Brandven ROEF KORFBAL Moergestel Kienen bij Audacia Nieuwe jeugdleden gezocht... Audacia in slotfase zelfs naar winst AUDACIA JEUGD L 15.45; aanw. 15.00 Na het besluit niet verder te gaan met trainer Will van Loon is Audacia er op korte termijn in geslaagd voor het vol gende seizoen een nieuwe trainer aan te trekken. Het betreft een 36-jarige Rus, Pavel Koutcherov, die sinds 1992 in Neder land verblijft. Als speler heeft hij het tweede team van Spartak Moskou bereikt en heeft zowel in Rusland als in Nederland trainerscursussen gevolgd (doet dat nog steeds). De contacten met deze man waren uiterst positief en Audacia is dan ook erg in haar nopjes. ...aanw. 13.30 ...aanw. 13.30 .vertrek 12.15 ...aanw. 12.00 ...vertrek 8.15 aanw. 9.30 aanw. 9.30 aanw. 9.30 ...vertrek 9.15 aanw. 9.30 ...vertrek 9.45 ...vertrek 9.15 ...aanw. 11.30 .vertrek 10.15 .vertrek 10.30 aanw. 1.30 .vertrek 10.15 vertrek 10.30 ..55.2-49.9 ..50.3-54.5 .51.8-47.1 .14.30 .12.00 .12.00 .12.30 .11.30 .10.00 .10.00 11.45; vertrek 10.45 11.20; vertrek 10.20 OVERWINNING VOOR ROEF! Een wedstrijd tussen de nummers 2 Roef! en drie De Weebosch. De laatstgenoemde heeft één punt minder en tevens één wedstrijd meer gespeeld. Bij winst is de tweede plaatst der halve stevig in handen. Het is een overwin ning geworden en hoe! In tegenstelling tot de tegenstanders zijn vele kansen gecreëerd en slechts door pech en een te gehaaste afwerking is de ruststand slechts 1—4 in ons voordeel. Na rust een meer fysiek spelend De Weebosch. Roef! blijft de betere ploeg en scoort vijfmaal en staat slechts één tegendoelpunt toe. Resultaat een 9-2 overwinning en een tweede plaats op twee punten van de koploper. A.s. zondag 4 februari thuiswedstrijd tegen wederom De Weebosch; supporters zijn van harte welkom. Uitslagen: De Weebosch 2-Roef! 2-9; Tovido Dl-Roef! Dl 5-0; Roef! BI-Klimroos B 23-6. Programma 3 februari: Geko Dl - Roef! Dl VVO BI-Roef! BI Programma 4 februari: Roef! - De Weebosch 2 De protestantse gemeenten van Hilvarenbeek, Oisterwijk en Tilburg organiseren op 8 febru ari 2001 een avond met de verhalenverteller Pete Pronk. Pete is via de fotografie en theologie in de “ver halen terecht gekomen”. In zijn “Verhalen-ate- lier” hangt de spreuk: “Alles wat opgeschreven staat, is eerst doorverteld”. Met als motto:VERWONDERING neemt hij u verhalenderwijs op sleeptouwen laat u de kracht van de oude bijbelse verhalen opnieuw ontdekken. Een avond die u niet mag missen! Het programma is bestemd voor oud en jong, voor gelovig en niet gelovig voor vrouwen en mannen, voor mensen die nederlands verstaan en mensen die daltmoeilijk vinden. Kortom: voor iedereen die graag naar verhalen luistert. Datum: 8 februari 2001 van 20.00-22.00 uur in de Opstandingskerk, Cobbenhagenlaan 8, Tilburg. Toegangsprijs: f. 10.00 inclusief koffie/thee in de pauze. Informatie en reservering: Gerd Cloo, 505 2279. Van 2 februari tot en met 31 maart aanstaande zijn in SBI conferentiecentrum Boschoord, gelegen aan de Gemullehoekenweg 143 te Oisterwijk 30 foto’s te zien van Nelleke Okkers en Jolanda Jansen. Beide amateur-fotografes maken deel uit van Fotogroep FoMo te Oister wijk en hebben al meerdere malen, zowel solo als in clubverband hun werk tentoongesteld. Nelleke is een veelzijdige fotografe, die laat zien dat zij een goed oog heeft voor zowel een realistische als een abstracte weergave van Op vrijdag 2 februari is het weer kienen bij Audacia en ook nu zijn er weer prachtige prij zen te winnen. De hoofdprijs is fl. 250,- en natuurlijk staat uw kopje koffie weer klaar. We beginnen om 20.30 uur in de kantine. De beslissing in de Moergestelse Biljartcompetitie is gevallen. Sinds lange tijd is het de biljarters van ’t Stokske gelukt het kampioenschap binnen te halen. Thuis in de laatste wedstrijd tegen ’t Draaiboompje wist men de titel binnen te halen. Voor de wedstrijd begon had ’t Stokske een voorsprong van 2.2 punten op ‘t Draaiboompje. In de eerste partij verspeelde men deze voor sprong omdat M. Derksen zijn tegenstander A- van den Meijdenberg op een flinke nederlaag trakteerde. In de 2de partij van de avond kon P. Copal de opgelopen achterstand tegen R Ketelaars bijna teniet doen. Toen H. Timmer mans de 3de wedstrijd dik won tegen Chr. Rijnen kregen de overige spelers van ’t Stokske voldoende zelfvertrouwen om het karwei af te maken. H. den Otter won zijn partij van C. Verhagen en J. Timmermans was te sterk voor J. Rijnen. J. Swinkels verloor de laatste partij van J. Jansen maar het kampioenschap kwam niet meer in gevaar. Namens alle verenigingen willen we de biljarters van ‘t Stokske via deze Zondag 21 januari, de laatste dag van een week heerlijke ijspret. Onder ideale omstandigheden organiseerde schaatsclub “de Vennen” kortebaanwedstrij den voor de jeugd t/m 13 jaar. In 5 categorieeën werd er gestreden om de titel via een afvalsysteem. De vier tijdsnelsten van elke categorie bleven over en moesten uitmaken wie er met de medailles naar huis mochten. Onder grote publieke belangstelling en een heerlijk zonnetje liet de jeugd zien wie de toekomst heeft. De resultaten van wekelijkse diverse onderwerpen. Kenmerkend is het ge bruik van zachte pasteltinten in haar beelden. Ook Jolanda beperkt zich niet tot één onder werp, integendeel. In haar foto’s treffen we zowel elementen uit de natuur als uit de cul tuur aan. Wat opvalt is dat het vrijwel altijd om enkele details gaat. Het kleurgebruik is vaak beperkt tot één enkele kleur. Soms echter lijken de kleuren je tegemoet te spatten. De expositie is gratis toegankelijk gedurende de openingstijden van het conferentiecentrum, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Bezoek op andere tijden is mogelijk na een telefonische afspraak (523 1600). De geëx poseerde werken zijn desgewenst te koop. Nadere informatie hierover aan de balie van het conferentiecentrum. en een beter niveau honkbal. Wé zullen er klaar voor zijn. Onze voorbereidingen zijn struc tureel dezelfde als voorgaande jaren, alleen de dosering is anders. De mannen zijn volwassener geworden en de meeste hebben meer dan 10 jaar honkbalervaring.” Het technische trio lijkt op elkaar ingespeeld te zijn, “van de fouten hebben we geleerd” aldus Jan Klomp. “De trainings- opbouw is meer geënt op pitching en catching met individuele verantwoording van de team- spelers. Zij moeten hun taken kennen en zelf de techniek bij houden. Natuurlijk blijven de trainingsvormen nagenoeg gelijk, alleen door interactie van de spelers naar elkaar toe, met daarbij een goede feedback geeft resultaat. Communicatie dient daartoe optimaal te zijn.” Pitching/catching trainer Michel Vermeer is goed gestemd: “Belangrijk is om de routine en de worpen weer vanaf de basis in te trainen, daarnaast werken we nu meer met de groep om de pitcher en catcher dichter bij elkaar te krijgen zodat taktische zaken beter benut wor den.” Dat zij sterker worden is zeker mede te danken aan Jaap de Groot uit Moergestel, Jaap is voor het derde jaar bereid gevonden om middels conditie en krachtrainingen dit team spier kracht te geven. “Met carnaval hebben de man nen vrijaf gekregen, maar de week daarna gaan we op trainingskamp, daar zal hard gewerkt moeten worden”, aldus de woorden van coach Gijs Hooftman. U zult op de hoogte worden gehouden van de oefenwedstrijden van dit honkbalteam. Uw verslaggever. PAGINA 11 training waren duidelijk merkbaar. Helaas waren er ook een paar pechvogels, door val partijen, maar ja, dat overkomt zelfs de beste (kijk maar op tv). De uitslagen: Categorie jongens/meisjes t/m 9 jaar 100 m. sprint: 1. Marlijn Cornelissen; 2. Rens van de Ven; 3. Eline Verhoeven. Categorie meisjes 10 en 11 jaar 140 m. sprint: 1. Linsey Kain; 2. Maaike Wolfs; 3. Lieke Cornelissen. Categorie jongens 10 en 11 jaar: 1. Koen Jon kers; 2. Eric van de Ven; 3. Jelmer van der Steen. Categorie meisjes 12 en 13 jaar: 1. Nicky de Kort; 2. Marloes op ’t Hoog; 3. Imke van der Steen. Categorie jongens 12 en 13 jaar: 1. Jelmer Hoog- hiemstra. Op de foto zie je alle prijswinnaartjes van deze wedstrijden. Tijdens de week dat er volop geschaatst is zijn er veel handschoenen, mutsen, dassen enz. achtergebleven. Deze gevonden voorwerpen zijn door schaatsclub “de Vennen” in beslag genomen. Als u iets kwijt bent neem dan con tact op met Leo Vaes tel. 513 1872. Zij gaan het 3e jaar in, seizoen 2001 is in aan tocht. Het honkbalteam van Jan Klomp, Michel Vermeer en Gijs Hooftman bereidt zich voor op een zware competitie. De KNBSB (Koninklijke Nederlandse Base-en softbal Bond) heeft de gehele Nederlandse klasse indeling aangepast aan de nieuwe hedendaagse vormen. “Breedtesport” is de basis van de Topsport. Daardoor is Nederland verdeeld in Noord- Midden en Zuid regio. Daarboven zit de lan delijke klasse. Onze Moergestelse mannen spe len in de hoogste klasse van de regio. Coach Gijs zegt:’’Voor ons is dit een promotie naar een hogere klasse, de Bond heeft op grond van onze prestaties van vorig jaar (zij hebben het meren deel op de 2e plaats gestaan red.) deze indeling I geformeerd; dat betekent sterkere tegenstanders Op dit moment is er eigenlijk een ledenstop bij Audacia. Vooral bij de jongste voetballers. Maar nu zijn we op zoek naar jongens van 9 jaar of iets ouder om onze E-pupillen op peil te bren gen. Ben jij 9 jaar en heb je zin om te voetballen, neem dan even contact op met Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 513 1283. Hij zal je dan zeggen in welk zevental er nog een tekort aan spelers is. Tekath en Bomba scoren Audacia - Nemelaer3 - 2 Nemelaer, dat bij winst niet ver van de kop positie verwijderd zou blijven, kwam na het laat ste fluitsignaal uiteindelijk bedrogen uit. De Audacia-aanhang dacht dat het al lang tijd was en wilde dat de scheidsrechter affloot om een niet meer verwacht gelijkspel te koesteren. Nemelaer voerde in de slotfase een enorm offen sief uit om alsnog aan de overwinning te komen. Bij een van de spaarzame uitvallen was het in de laatste minuut echter Bomba die pardoes een schot losliet, dat fraai vlak onder de lat belandde en de keeper kansloos liet: 3-2. Bomba, afkomstig uit Bonaire en via werkge ver en sponsor Wolfs-Vërkerk, aan het begin van dit seizoen bij Audacia beland, heeft ook een voornaam: Udreyson, maar dat mag u vergeten. Hij wenst zelf als Bomba door het voetballeven te gaan. Die Bomba dus bleek over een goede balbehandeling en spelinzicht te beschikken. Hij leed echter aan overgewicht en was daar door uiterst traag. Daar is nu veel van afge traind, maar de snelheid is nog niet alles. Een basisplaats heeft hij daardoor nog niet bemachtigd en wordt hoofdzakelijk als pinch- hitter ingezet. Zo ook halverwege de tweede helft van deze wedstrijd en dat pakte goed uit. Frans Tekath Nemelaer was in de eerste helft aan een regel matige 0-2 voorsprong gekomen. In de zesde minuut konden paal en lat Audacia nog redden, doch in de zeventiende minuut was het raak. Bart van de Wiel kopte tegendraads in, waar door Mark van Vugt op het verkeerde been stond: 0-1. Op slag van rust was dezelfde spel er weer succesvol door een schot dat Mark te machtig was: 0-2. Echte doelkansen had Audacia tot dan toe nog niet afgedwongen en veel hoop was er dus niet in het Audaciakamp. Dat sloeg echter om in de tweede minuut van de tweede helft toen Frans Tekath een vrije trap mocht nemen. We weten dat hij dat kan. Dit keer was het een juweeltje: lekker krullen in de bovenhoek 1-2. Frans komt dan ineens in de wedstrijd en blijft een lastpak voor de Nemelaer-defensie. Uitgerekend matchwin- naar Bomba stelde Frans vijf minuten voor tijd in staat simpel de gelijkmaker te scoren, ge volgd door de al vermelde climax: 3-2. Zondag naar Sint Oedenrode Door deze overwinning heeft Audacia de rode lantaarn overgedragen aan Rhode, uitgere kend de ploeg waar zondag een uitwedstrijd wacht. Uiterst belangrijk dus. Bij winst komt Audacia in rustiger vaarwater terecht. weg van harte feliciteren met het behaalde kam pioenschap. Verder won de Klaore hun laatste wedstrijd uit bij de Schouw en wist ’t Centrum thuis Epi te verslaan. De uitslagen: ’t Stokske - ’t Draaiboompje de Schouw - de Klaore ’t Centrum - Epi De eindstand: 1. ’t Stokske540.7 punten KAMPIOEN!!! 2. ’t Draaiboompje533.2 punten 3. de Schouw522.6 punten 4. Epi514.8 punten 5. de Klaore504.6 punten 6. ’t Centrum471.4 punten MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 JANUARI 2001 Uitslagen zondag 28 januari 2001 Audacia 1 - Nemelaer 13 - 2 Alle overige wedstrijden werden afgelast. Programma zondag 4 februari 2001 Rhode 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Best Vooruit 3 Helvoirt 3 - Audacia 3 Audacia 4 - EDN’56 2 Uno Animo 7 - Audacia 5 Gloria UC 3 - Audacia 6 Audacia 7 - VOAB 9 Dames zijn vrij. Programma zaterdag 3 februari: Audacia Al - Beerse Boys Audacia Bl - RAC (beker) Beerse Boys - Audacia Cl Audacia C2 - Gloria UC Cl NOAD C2 - Audacia Dl Audacia D2 - Beerse Boys Audacia D3 - RKTVV Audacia El - Nevelo VOAB - Audacia E2 Audacia E3 - Jong Brabant Oirschot - Audacia E4 Beerse Boys - Audacia E5 Audacia Fl - Sarto Nemelaer - Audacia F2 SC ’t Zand - Audacia F3 Audacia F4 - Nevelo VOAB-Audacia F5 SC 't Zand - Audacia F6

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 11