Ijspret L I T I E P Carnavalskleding vind. >e la) an J! irandven de mooiste de ori$fr)eet#teo de nieuw^fceo de rneeSt ewvakfe De de ielltoe pU Carnavalsconcert Muziekvereniging Prinses Juliana 'Lc GEMEENTE BELANGEN IB L voor een leefbaar Oisterwijk Op maandag 29 januari a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de commissievergaderingen en die van de raadsver gadering van 15 februari a.s. te bespreken. Snelheidscontrole Dinsdag 16 januari werd van 10.00-11.30 uur een snelheidscontrole gehouden op de Akker- weg (T31). Er passeerden 398 voertuigen waar van 64 personenauto’s te hard reden. 54 Maal is er proces-verbaal opgemaakt. De hoogst ge meten snelheid was 92 km. per uur. ALGEMEEN BELANG Schaatsclub ’de Vennen’ had onder leiding van Mieke Hooghiemstra een alternatieve Elfsteden tocht uitgezet. Gertien van der Mast van de Bienekebolders had nog een draaiboek liggen en de organisatie was daarom ook snel geregeld. In de morgenuren kwam de onderbouw van de Bienekebolders, Hertog Jan en Graaf van Ursul aan de beurt en ’s-middags de bovenbouw. Ook was de hindernis van Barthlehiem ingebouwd want hier moest men een stukje klunen. Het was vermakelijk om te zien hoe de allerkleinsten, Over enkele weken zal Moergestel, beter gezegd 't Pierewaaiersrijk in die tijd, weer volledig in de ban zijn van het jaarlijks terugkerend Feest der Narren, het carnaval. Velen geven gehoor aan een vreemd gekriebel of hoe het ook ge noemd mag worden, ergens in hun lichaam en kunnen dan niet anders dan zich in het feestge woel storten. Ook de Moergestelse Muziek vereniging Prinses Juliana heeft ieder jaar een aandeel in het carnavalsgebeuren. Om in muziektermen te blijven: deze harmonie geeft telkenjare de opmaat voor het carnaval in het Pierewaaiersrijk door op donderdag voor car naval een carnavalsconcert te geven. Dit jaar is dat op 22 februari. In party- en vergadercentrum Den Boogaard aan het St. Jansplein zal, ook Kregen vroeger de scholen ijsvrij, afgelopen vrijdag moest men gezamenlijk en verplicht een anderhalf uur naar het ijs om ijspret te beleven. Slechts een paar kinderen mochten met een goede reden op school blijven, De rest moest dus schaat sen, sleeën of iets dergelijks. Het Brandven ’leej’ en gaf een goede kwaliteit ijs te zien... onder het voor al deze te gekke dagen geldende motto: “Ut moet nie gekker worre” een concert worden verzorgd dat hier volledig op zal aansluiten. Niet alleen middels de gekozen muziek maar ook vanwege dolkomische acts en dwaze sketches. Dat wordt kijken, luisteren, lachen, gieren, brullen...Ut moet nie gekker worre!!! Plaats van handeling dus: party- en verga- dercentrum Den Boogaard. De aanvang is 20.00 uur. De toegangsprijs is bepaald op f. 10,- per persoon die bij voorkeur in (aan)gepaste (ver)kleding verschijnt. T.z.t. volgen nog nadere bijzonderheden, maar reserveer alvast deze donderdag 22 februari a.s.. Op maandag 29 januari komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende commissievergadering. Tijdens deze vergadering zullen de agenda’s van de commissievergaderingen besproken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Graag nodigen wij U uit om over deze voorbereiding op de commissievergadering van gedachten te wisselen. Op de agenda staat onder andere het voorstel tot het vaststellen van de nota Conclusie en aanbevelingen naar aanleiding van het exploitatieonderzoek De Leije en Staalbergven. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de directiekosten voor het cul tuurcentrum, het afwachten van voorstellen voor de kosten van de planontwikkeling voor de herinrichting VW-terrein en omgeving en het kennisnemen van informatie over hef con- cept-ontwerpbestemmingsplan Centrum. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 528 8526, Jan Oerlemans 513 2239, Piet Meeuwis 528 4678, Cees Rijnen 528 8133 of bij het secretariaat Frans van lersel 528 2500. Bezoek ook zeker onze website via www.do.nl in het keuzemenu ’het gemeentekantoor’. Tot maandag 29 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom! Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 dan ook een rustige middag later voor de klein sten in de klas. Hier en daar zouden wel eens een paar oogjes kunnen dichtgaan van ver moeidheid. Assistent-conciërge Willem Zwij gers verleende daar waar nodig hand- en span diensten. De oudste groepen gaven ’s-middags al wat meer geoefende schaatsers te zien. Voor hen was de opdracht hetzelfde maar beslist minder zwaar. Men probeerde dan ook het wed- strijdellement er in te brengen wat voor een aan tal reden was om ook aan te sluiten en elkaar af te troeven. De meeste kinderen werden ook door een aantal vaders en moeders begeleid. Diverse moeders hadden als taak de warme chocolademelk bij de koek- en zopietent aan de kinderen uit te reiken. Ook waren er enkele opa’s en oma’s om de jeugd aan te moedigen en te kijken hoe goed de kleinkinderen het wel ’deden’. Een paar schaatsten zelf vrolijk mee. Een aantal oudere ’de Vennen’-leden zoals Wim Verhoeven genoten ook van het natuurijs. Jan Zoontjens was ook weer blij op de schaats te staan want het afgelopen jaar was zijn rechter been in het ziekenhuis ’gerestaureerd’ door middel van een aantal operaties en nu kon hij toch weer schaatsen en dat deed hem goed. Johan van Esch had ook maar vrijaf genomen om te genieten van de ijspret en hij wilde de omgeving dan ook laten zien vroeger veel ge schaatst te hebben. Tijdens een van zij voor stellingen maakte hij een prachtige snoekduik om dan plat op het ijs te belanden. De blauwe plekken zullen na verloop van tijd vanzelf weer verdwijnen. Bienekebolders had een sponsoractie ver bonden aan deze dag speciaal voor de slacht offers van Volendam. Hoeveel dit heeft opge bracht kon men nog niet zeggen maar dat komt volgende week in dit blad. Al met al een dagje ijspret dat zeker, als er nog eens ijs mocht komen, voor herhaling vatbaar is. Hb Onder meer staan geagendeerd: Het onder zoek naar de exploitatie van De Leije en het Staalbergven, het beschikbaar stellen van een krediet voor de directiekosten voor het cul tureel centrum, de kosten van herinrichting van het VW-plein en informatie over het con- ceptontwerpbestemmingsplan Centrum. De tè beperkte toegemeten ruimte voor de bib liotheek in het te realiseren cultuurcentrum en de voorgestelde oplossing voor de parkeer- problematiek en de daaraan verbonden kosten zullen uiteraard onderwerp van bespreking worden. Natuurlijk is er volop gelegenheid - ook voor U als geïnteresseerde burger - om Uw inbreng te hebben, waarbij U niet noodzake lijkerwijs hoeft aan te sluiten bij de geagen deerde punten. U kunt, hetzij alleen, hetzij in verenigingsverband, Uw stem laten horen en Uw mening zal zeker in de weging betrokken worden. Het is natuurlijk aanzienlijk moeilijker voor ons als wij niet weten hoe U over een en ander denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractievergadering, welke om 19.30 uur begint in het Raadhuis op De Lind, kamer 8 (bovenste verdieping, tel. 529 1384). U kunt gebruik maken van de lift en eenmaal boven wordt U een kopje koffie of thee aange boden. Mocht U verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Hans Denissen (tel. 513 1836), met Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Martien Mathijssen (tel. 528 2650), met Ton Timmermans (tel. 533 3606), met Trees Verhoeven (tel. 513 1814), met Simone van den Koedijk (tel. 528 4233) en/of met Chris de Veer (tel. 513 2496). Graag tot ziens en/of horens! Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk. soms doodmoe, de allerlaatste aftekeningen op de schaatskaarten probeerden rond te krijgen. Tongen uit de mond en rode koontjes hadden de inspanning zeker al verraden. Ze waren er allemaal goed op gekleed en handschoenen had men of niet aan of niet nodig want de tempe ratuur lag rond het vriespunt en met een dergelijke inspanning kwam de warmte toch van binnenuit. Karin van der Ven, Josie Klomp en Pleuni van Raak waren zelfs onder elkaar aan het opscheppen hoeveel aftekeningen men eigenlijk al had. Hier en daar waren de kaarten nat geworden maar dat lag meer aan het vallen en weer opstaan dan aan het zweet van de inspanning. Zij moesten er soms heel veel moei te voor doen en juffrouw Hoondert verwachtte ST0MERlj. PAGINA 7 M R HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK GB iiii Rootven 10, MOERGESTEL W V MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 24 JANUARI 2001 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 n'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7