Expositie fotogroep FoMo 2001 BIBLIOTHEEK ■0 Bij het boeken van een reis uit de nieuwe zomergidsen. stichting’openbare 2001 Fractieberaad VVV Fractieberaad CDA i.v.m. raadsvergadering Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 •ié in De gidsen liggen voor u klaar bij uw Rabobank Reisbureau. Vanwege plaatsgebrek hebben we deze week enkele artikeltjes moeten laten liggen. Deze worden volgende week opgenomen! Rabobank OISTERWIJK EN MOERGESTEL er otc&eer fatoor MM: In het nieuwe jaar komt de fractie weer bij el kaar en wel op maandag, 15 januari a.s. om 20.00 uur. De agenda voor de raadsvergadering van 18 januari wordt dan besproken. Dit frac tieberaad vindt plaats in het oude raadhuis op De Lind in kamer 9 op de eerste verdieping. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Jacques Raadschelders, Frank Smit en Wbut Polderman. Hebt u geen tijd, maar bent u wel geïnteres seerd in de WD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij de p.r. commissie, tel/fax 52 830 16. Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers (51 360 59) of de raadsleden Janneke Oldenhof (52 301 50) en Cora Steffens (52 884 49). Maandag 15 januari komt de CDA fractie bijeen om aan de hand van het verloop van de com missievergaderingen haar definitieve stand punten te bepalen voor de door het college gedane raadsvoorstellen van de raadsvergade ring van donderdag 18 januari a.s. Onderwerpen van gesprek zijn o.a. het voors tel tot het vaststellen van de notitie Voorrang Fietsers van Rechts en het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitvoering van verkeersmaatregelen, het voorstel tot het vaststellen van het plan van aanpak preventief jeugdbeleid alsmede het voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een plateau op het kruispunt Vbssenhoorn - Oirschotseweg te Moergestel. De fractievergadering begint om 19:30 uur en vindt plaats in de CDA fractiekamer op de le verdieping van het Raadhuis. Leden en sym pathisanten zijn, als altijd, van harte welkom. Voor vragen en/of suggesties kunt u contact opnemen met onze raadsleden t.w. Ad Mutsaers (513 2392), Riky Bergman-van deLoo (513 2407), Guus Bertens (528 2983) en wethouder Lambert van den Bosch (528 4538). Op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 januari aanstaande houdt Fotogroep FoMo weer haar jaarlijkse foto- en diapresentatie in “De Kunstkring”, Stationsstraat 3 te Oisterwijk. beschikbare licht en zoekt in zijn foto’s naar ritme en structuur. Opvallend is daarbij een vaak sober en veelal monochroom kleurge bruik. Nelleke Okkers Een veelzijdig fotografe, die laat zien dat zij een goed oog heeft voor zowel een realistische als een abstracte weergave van diverse onderwer pen. Kenmerkend is het gebruik van zachte pasteltinten in haar beelden. Martien Pepping Natuur, ritme en structuur zijn elementen die we veelvuldig in het werk van Martien tegenkomen. Daarbij spelen het standpunt en de lichtval een belangrijke rol. Daarvoor gaat hij graag ’s ochtends op pad. Ditmaal toont hij een aantal landschaps- en natuurfoto’s. Martin Prumpeler Experimenteel en mysterieus, zo mogen we zijn fotografie gerust noemen. Logischerwijze geeft hij daarom de finishing touch aan zijn foto’s in zijn eigen doka. Hij verdiept zich al enkele jaren in de germaanse mythologie. Aspecten daaruit heeft hij in diverse foto’s ver werkt, zoals we op de expositie kunnen zien. Ook de presentatie van zijn werk is daarop gebaseerd. Leo Roosen Leo neemt ons met zijn foto’s mee naar het con templatieve leven in een abdij. Hij is erin ges laagd de sfeer van dit klooster bijna tastbaar weer te geven. Alle foto’s werden in de eigen digi tale doka bewerkt en afgedrukt. Het resultaat mag er zijn. Cora den Turck Lijnenspel, ronde vormen éh een zekere ritmiek zijn belangrijke factoren in de foto’s die Cora op deze tentoonstelling laat zien. De beelden krijgen daardoor enige abstractie, hoewel de onderwerpen herkenbaar blijven. Ad Verhoeven Een fotograaf die van afwisse ling houdt: landschappen, delen uit het geheel, portretten, patronen. Het standpunt, de com positie en het juiste licht zijn belangrijk. Gijs Vugts (ook dia’s) Verrassend veelzijdig blijven de onderwerpen van zijn foto’s. We zien abstracte surrealisti sche kleurstructuren, waarbij het onderwerp niet meer van belang is, daarnaast enkele rea listische foto’s. Vrijdag 13 (20.00-22.00 uur), zaterdag 14 en zondag 15 januari (12.00-17.00 uur): Expositie FoMo in De Kunstkring te Oisterwijk. Achttien jaar bestaat deze groep enthousiaste amateurfotografen inmiddels en ook in het afgelopen jaar hebben zij weer aardig aan de weg getimmerd. Daarvan getuigt de expositie die alweer voor de dertiende keer plaatsvindt. De basis wordt gelegd tijdens de tweewekelijkse bijeenkomsten in het thuishonk: De Kunst kring te Oisterwijk. De samenstelling van de fotogroep is tamelijk regionaal te noemen: behalve inwoners van Oisterwijk en Moergestel, waar de groep in 1983 ontstond, komen de leden ook uit Haaren, Hilvarenbeek, Tilburg en Udenhout. Op de expositie zijn ruim honderd foto’s te zien in zowel zwart-wit als kleur. De onder werpen variëren: realistische natuur- en land- schapsopnamen, architectuur en portretten worden afgewisseld met abstracte vormen, spelingen met licht, dichtbij opnamen etc. etc. Zestien van de twintig leden presenteren zich op deze jaarlijkse expositie. Inmiddels afweer voor de negende keer wordt door vijf leden ook een diapresentatie verzorgd. De exposi tie wordt op vrijdag 12 januari om 20.00 uur geopend door Jan Smeets, die consulent is bij het Centrum voor Amateurkunst Noord- Brabant. Op deze avond is de tentoonstelling te bezoeken van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 13 en zondag 14 januari zijn de deuren open van 12. 00 tot 17.00 uur. Met deze tentoonstelling en diapre sentatie hoopt FoMo veel mensen een plezier te doen door het kijkgenot wat ze eraan kun nen beleven. Om u een voorproefje te geven vindt u hier een korte schets van wat u van de diverse deelnemers op de expositie kunt verwachten. Ton van Elsdingen (ook dia’s) Ton is een veelzijdige fotograaf, van hem zagen we in het verleden al vele genres: portretten, landschappen, architectuur, reisfotografie etc, Dat ook de dichtbij en table-top fotografie een genre is dat hem goed ligt laat hij dit jaar zien met een serie abstracte macro-opnamen. Piet Huijgens (ook dia’s) Ook Piet is een fotograaf die veel verschillende onderwerpen aandurft. Voor deze expositie heeft hij gekozen voor een serie foto’s met na tuurlijke elementen. Hij heeft zich letterlijk Onje unnfaet %it rueei overuot «net uerfateed- en en figuurlijk vastgebeten in het onderwerp appels. Jolanda Jansen Ook deze fotografe beperkt zich niet tot één onderwerp, integendeel. In haar foto’s treffen we zowel elementen uit de natuur als uit de cul tuur aan. Wat opvalt is dat het vrijwel altijd om enkele details gaat. Het kleurgebruik is vaak beperkt tot één enkele kleur. Soms echter lijken de kleuren je tegemoet te spatten. Gerrit Kulik Vormgeving en lijnenspel zijn steeds terugko mende elementen in het werk van Gerrit. We zagen deze elementen al vaak toegepast in zijn natuurfoto’s. Deze keer worden ze verbeeld in een aantal architectuurfoto’s met details van bouwwerken. Daarnaast laat bij wederom zien dat kinderen hem na aan het hart liggen. Harry van Loon Een zwart-wit werker pur sang, In zijn eigen doka drukt hij zijn werk zelf af, het liefst op ba- rietpapier, hij houdt daarbij van een pittige druk. De onderwerpen lopen sterk uiteen. Dorothé Marjot Ook Dorothé laat op de clubavonden regel matig zien dat zij diverse fotografische onder werpen meester is. Zij laat ons deze keer genie ten van een aantal landschappen en in sterk con trast daarmee het interieur van een kerk. Co Mei (ook dia’s) Een fotograaf met een grote voorkeur voor de natuur. Graag trekt hij er met zijn camera op uit om de ontwikkelingen in de natuur vast te leggen, dikwij Is tot in het kleinste detail. Het spreekt voor zich dat hij ook op deze expositie natuurfoto’s laat zien, zowel in kleur als zwart wit. Jeroen Nouwens (ook dia’s) Divers en eigenzinnig, de gedoodverfde com- positieregeltjes aan zijn laars lappend. Een betere onischrijving is er voor deze jonge fotograaf niet te vinden. Dit jaar zijn enkele lev ensgrote sepia-getinte portretten en een aantal sfeervolle interieurs van zijn hand te zien. Coen van den Oetelaar Coen is een fotograaf die sterk is in het abstra- ceren van beelden. Hij speelt graag met het INTERNETWORKSHOP VOOR BEGINNENDE INTERNETTERS U kunt zich inschrijven voor de workshop op vrijdag 26 januari of op vrijdag 2 februari. Het programma bestaat uit: - Wat is internet en hoe is het ontstaan; - Wat heeft u nodig voor internet, enz.; - En er is natuurlijk tijd om zelf aan de slag te gaan. De tijd: 10.00-12.00 uur Openbare bibliotheek Tilburg, Koningsplein 10, 5038 WG Tilburg. De kosten bedragen ƒ30,.- per persoon (graag voldoen bij aanmelding). U kunt zich aan melden bij bibliotheek Moergestel tel. 513 22 43. Ook kunt u daar terecht voor informatie. B PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 Reizen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5