Henk Schepens ’flikt’ het wéér! Eigen burgers eerst Organisatie Dienbladverkiezingen in handen van ’Vereniging Bierproeven’ Protestantse Gemeente Oisterwijk Hb Tip voor het aanleveren van (uitgeprinte) teksten. plaatsvervangend lid in het Algemeen Bestuur van het Werkvoorzieningschap De Dommel en in de Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. Als afsluiting kwam de jaarlijkse Kerstwens van Burgemeester Yvo Kortmann. Hij noemde speciaal de goede verhouding tussen bestuur en medewerkers. Er is veel werk verzet door alle medewerkers van alle diensten. Ook de automa- tiseringsklus en de Website werden door hem speciaal genoemd en als laatste sprak hij zijn Kerstwens uit die ook al in alle weekbladen heeft gestaan en steevast eindigt met een “Zalige Kerstmis”. gejureerd op de volgende criteria: - de handelbaarheid - aansluiting thema van groep - afwerking - originaliteit Tevens wordt er gekeken naar de presentatie en de kleding van de groep. Van zaterdag tot en met maandag met carnaval worden deze dienbladen iedere dag één keer voor half geld afgevuld. Op dinsdag omstreeks 22.30 uur worden dan tra ditioneel de prijswinnaars bekend gemaakt en de bijbehorende prijzen overhandigd. De prij zen zijn: - Hoofdprijs: Beker -I- lOOconsumptiemunten - 2e prijs: Een handdruk en 50 consumptiemun- ten - 3e prijs: Een schouderklop en 25 consump- tiemunten Tevens worden op deze laatste dag alle bladen van de deelnemers 1 x gratis afgevuld. Als u met uw carnavalsgroep ook wilt deel nemen aan de “Dienbladverkiezingen Car naval 2001 kunt u het exacte reglement met het inschrijfformulier afhalen bij Party-cen trum Den Boogaard. Zondag 7 januari: De dienst begin om 10.15 uur. Voorganger in deze dienst waarin ook Beker en Brood rondgaan als we het avondmaal vieren, is mevr. Spijkerboer, rector aan het seminarie Hydepark in Doorn. bent van harte welkom/ Er is Kindernevendienst voor de kinderen van 4-11 jaar en crèche voor de allerkleinsten (0 tot 4 jaar). AGENDA Donderdag 4 januari 17.00-21.00 uur: Erwten- soepmaaltijd voor vrijwilligers van Kerk en Voorhof (aanmelden). Dinsdag 9 januari 19.45 uur: Kerkenraad. Na een jaar van afwezigheid zal ook dit jaar voor de twaalfde keer alweer, de traditionele dienbladverkiezingen worden gehouden tij dens het Carnaval in Den Boogaard. De organisatie zal voortaan in handen zijn van de Moergestelse Vereniging Bierproeven. Een aantal leden was in het verleden zeer nauw betrokken bij de organisatie van dit fenomeen en vonden het eigenlijk wel jammer dat men gestopt was met de organisatie van deze tradi tie. “Als Bierproefvereniging zijn wij natuurlijk heel erg gebaat bij het welbehagen van het pils je gedurende het transport hiervan’ aldus Chris tian Roosen voorzitter van de “Vereniging Bier proeven’ en een van de initiatiefnemers. In goed overleg met Den Boogaard hebben zij voorgesteld om de organisatie in handen te nemen aangezien dit goed aansluit bij hun doel stelling. Deze dienbladverkiezing is 13 jaar geleden spontaan ontstaan doordat veel car navalsgroepen een zelfgemaakt dienblad mee brachten. Doordat steeds meer groepen meed eden en hun bladen zich naar een zeer hoog staand peil ontwikkelden moest er een regle ment komen en een jury die deze “special shapes” op verschillende punten iedere car navalsdag beoordeelt. De dienbladen worden voor gelijke kansen voor alle inwoners van de Gemeente Oisterwijk. Wethouder Joop Rakhorst (VVD) vond de grondprijs reëel, en of er nog verplichtingen dienden nagekomen te worden kon hij niet vertellen. Wel hield hij van fatsoenlijk besturen en dienden vroeger gemaakte afspraken nage komen te worden. Ook gaf de Raad B&W toestemming om amb tenaren te mandateren tot het nemen van beslui ten inzake bijstand en inkomensvoorziening. In de plaats van de vertrokken Nico Kersten werd Harry van Duijnhoven (PvdA) voor de resterende zittingsperiode aangewezen als Een korte en niet te grote agenda voor de raadsvergadering van donderdag 21 decem ber jl. bleek toch nog al wat tijd in beslag te nemen. Twee en een kwart uur had men nodig en hier en daar was op de publieke tribune een geeuw en een knikkebol te zien. De twee agendapunten Nota Buurtbeheer en de verkoop van grond aan Aannemersbedrijf Verhoeven eisten nog de meeste tijd van de raadsleden. De discussies verliepen echter wel in een aangename en amicale sfeer de naderende Kersttijd waardig. Als eerste punt kwam de Nota Buurtbeheer aan de orde. VVD, D66, PvdA, Groen Links en AB vonden de nota nogal mager uitgevallen. Will van Roessel (D66) noemde het een ’begin van een begin’. Burgers dienen mede-verant- woordelijk gemaakt te worden en klachten kun nen signalen zijn dat er wat meer aan de hand is. Dus serieus hiermee omgaan is een vereiste. Cora Steffens (WD) zag meer in een duidelijke aanduiding voor een ’Klus-Bus’. Voor Ferry Pörtzgen (Algemeen Belang) kon men beter eerst inventarisatie plegen van buurt ofwijkpro- blemen en dan pas aanpakken na eerst priori teiten gesteld te hebben. Piet Meeuwis (Ge meente Belangen) was accoord met de nota en zag in het vervolg gaarne evaluatie in de com missie. Een periodieke herhaling van voor lichting was belangrijk want een en ander kan een grote ommezwaai te zien geven. Ook moeten er indien nodig financiën beschikbaar zijn of komen. Wethouder Ruud Hora (GB) zag meer in het doe-werk dan in onderzoeken. Er zal ergens een begin gemaakt moeten worden en daarom was snel starten en een draagvlak creëren de beste oplossing Bij alle wat grotere projecten ging het Gemeentebestuur tot nu toe ook al de wijk in. De buitendienst was na de informatie-bijeen- komst ook enthousiast over de nieuwe manier van werken. Mensen die een klacht indienen moeten binnen twee dagen bericht krijgen over hoe de afhandeling zal geschieden. Na het eerste kwartaal zal de Commissie Openbare Ruimte de eerste rapportage kunnen verwachten en eventueel kunnen bijsturen. De verkoop van bouwgrond aan Hein Verhoe ven b.v. maakte ook nogal wat tongen los. Ad van den Oort (GL) had iets gehoord over com- pensatieverkoop. Ook had hij het vermoeden dat door de projectontwikkelaar vriendjes be voordeeld werden. Wat gebeurt er als de grond vervuild is en wie draait er dan voor de kosten op? Jan Oerlemans (GB) vroeg zich af of de prijs van 550,= wel zo marktconform was en mis schien wel hoger moest zijn. Ook hij was bang dat er nog de nodige beloftes ingelost moesten worden en dat er misschien nog meer apen op zolder zaten. Eveneens Will van Roessel (D66) vroeg zich af of er nog meer verplichtingen uit het verleden waren. Het beleid dient aange scherpt te worden en moet helderder worden. Bouwgrond is schaars en eigen burgers dienen een eerlijke kans te krijgen een perceel te kopen onder bepaalde voorwaarden. Hij diende zelfs een motie van die strekking in die later weer werd ingetrokken na toezegging van het College van B&W dat hierop nog beter gelet zal wor den. Ook Joost Wagenmakers (WD) pleitte De afgelopen week verliep voor duivenmelker Henk Schepens bijzonder nerveus. Wederom zouden er duiven worden geselecteerd voor de 2-jaarlijkse Duivenolympiade die het weekend van 18 januari in Zuid-Afrika worden gehouden. In Apeldoorn vond de keuring plaats waarop 16 dui ven werden geselecteerd voor de prestigieuze Olympiade. Onze dorpsgenoot werd geselecteerd met maar liefst vijf duiven! Er moeten weliswaar nog vier duiven ’afvallen’ die uiteindelijk mogen gaan maar in het allerslechtste geval zal Henk er wederom bij zijn. En dat voor de 9e keer! De duiven spelen in de Olympiade zowel in de landenploeg als individueel mee. Bij deze feliciteren we Henk natuurlijk van harte en wensen hem alle mogelijke succes toe! '1 PAGINA 5 Gebruik NOOIT tabs in de tekst en ook geen spaties om alles netjes onder elkaar te krijgen... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JANUARI 2001 deelname kost slechts 17,50 Rabobank Moergestel en Hilvarenbeek/Diessen. het spel wordt online, via internet, gespeeld.Toegang tot internet is een vereiste waarin op een leuke en informatieve wijze een thema rond beleggen wordt behandeld Rabobank Beurscompetitie 2001 een unieke mogelijkheid om op eenvoudige wijze ervaring op te doen met beleggen en meer te leren over de wereld van beleggen het spel duurt tien weken en wordt gespeeld van 15 januari tot 23 maart 2001 U kunt zich inschrijven op: www.rabobank.nl Iedere lokale Rabobank en onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. (f 38,56) u ontvangt een uitgebreid informatiepakket wekelijks ontvangt u per e-mail een Rabobank Beurscompetitie Bulletin

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5