Gezocht... Kerstbuffet 17,50 p.p. Playstation I incl. spel tedoshap 1 Playstation II 7QQ NIEUW BINNEN'.!! RONDOM DE KERK Ml OOH Stars De Infowinkel Prijswinnaars Kadoshop Broers kleurwedstrijd Terugblik op een geslaagde muzikale middag y I St0MeriJ: van 1349 voor is hiermee een regelmatig terugkerende traditie geschapen! PRR0CMZ $1 JfiKONTWOFMM Kerst- en Nieuwjaarswensen Grand Mère rundvleessalade Gevuld ei Roompaté Ardennerham Meloen Kipjuweel Gevulde tomaat met crabstick Gerookte zalm Balkansalade Aardbeienbavarois Verse fruitsalade Warme varkensreepjes met champignonsaus Kruidenboter Minibroodjes Huursubsidie is een bijdrage in de huur voor zelfstandige woningen, zoals een huis, flat, appartement of woonwagen. Als u op kamers woont hebt u geen recht op huursubsidie. De huurprijs voor huursubsidie ligt tussen fl. 349,00 en fl. 1107,00 per maand. Vraagt u voor het eerst huursubsidie aan dan hebt u ook met de gemeente te maken. De gemeente moet uw woning passend vinden. Uw woning mag dan niet groter en duurder zijn dan nodig is. Of u in aanmerking komt, hangt af van de huur die u betaalt, uw inkomen en uw vermogen. Ook uw leeftijd en gezinssamenstelling spelen een rol. Ook moet u ingeschreven staan bij de gemeente Huursubsidie wordt berekend vanaf de kale huur zonder de kosten van gas en licht plus de servicekosten. Deze kosten bestaan uit: - kosten voor de lift - elektriciteitskosten voor gemeenschappelijke ruimten - schoonmaakkosten voor gemeenschappelijke ruimten - kosten voor een huismeester - de maandelijkse kosten voor onderhoud voor dienstruimten en - gemeenschappelijke recreatieruimten. Ook uw inkomen is belangrijk- of u in aan merking komt voor huursubsidie. Wanneer u onverwacht een minder inkomen hebt, door b.v. ziekte, werkloos of andere oorzaken kunt u een aanvraag doen bij de gemeente voor een vangne tregeling. U moet dan wel voldoen aan de ove rige eisen die gelden voor de huursubsidie, zoals gesteld aan de hoogte van de huur en de waarde van het gezamenlijke vermogen. Deze bijdrage wordt telkens voor maximaal drie maanden toegekend. Bij de Infowinkel ligt een folder voor huursubsidie, waar u elke maandag morgen terecht kunt van 10.00 tot 12.00 uur aan het Sint Jansplein Voor de vangnetregeling moet u naar het gemeentehuis in Oisterwijk. Afgelopen week werden de winnaars bekend van de kleurwedstrijd van Kadoshop Broers. De volgende kinderen mogen hun prijs vanaf van daag af gaan halen in de winkel. De hoofdprijswinnaars worden zaterdag om 12.00 uur verwacht om hun prijs in ontvangst te komen nemen en ze komen ook nog eens met een foto in ’Moergestel-Nieuws’! De winnaars van de ministep zijn Britt Brackenie, De Stappert 34 en Tom van Hou- tum, Kriekenakker 17. De andere prijswinnaartjes: Dirk Burgers, Kloosterlaan 6; Johan Rijnen, Heikant 4; Jamie Klijsen, De Looyakker 33; Renske van Dijk, Oirschotseweg 34; Harm Ketelaars, Heiligen boom 8a; Floris Zanders, Oisterwijkseweg 74; Mark Burgers, Kloosterlaan 6; Cloë Zwijgers, Kriekenakker 9; Fabiënne Verheyen, De Hoef- kens 9; Sheena Wolfs, Duyvekotstraat 7; Dieu- wertje Moes, Oisterwijkseweg 39; Lion Eltink; Donna Korthout, Industrieweg 13; Victor Wei berts, D’n Duyp 5; Guido van de Wiel, De Stappert 81; Britt Raaymakers, Stokske 5; Jeroen van Daelen, Oisterwijkseweg 27a en Youp van Spaendonck, Herengoedstraat 4. Proficiat allemaal! Zondag 5 november was het dan zover: na weken van gezamenlijk en ’ieder voor zich’ fanatiek repeteren, slaagden Operettevereniging Con Amore, The Harmony Singers uit Tilburg, The Four Swing Bigband uit Haaren en muziekvereniging Crescendo uit Moergestel erin, het publiek te trakteren op een interessant en afwisselend programma. Even na tweeën werd het concert geopend door The Four Swing Bigband waarna muzikale hoog standjes van koren en band elkaar in een rap tempo afwisselden. Dat het publiek genoot was diverse keren te merken aan de ademloze stilte waarmee geluisterd werd en het welverdiende applaus waarmee zangers en muzikanten werden beloond. Nadat even na zessen de beentjes nog van de vloer gingen eveneens onder muzikale begelei ding van de al eerder genoemde band werd de concertmiddag besloten met een koud buffet waaraan massaal werd deelgenomen. Een compliment aan de organisatoren van deze geslaagde middag is zeker op zijn plaats: hopelijk - Een persoon die graag “voorgaat’ - Iemand die kan kletsen zonder iets te zeggen - Een gezelligheidsmens op de goede manier - Een camera- en microfoongek - Een gezellig gestoord persoon - Een harde werker (kans op een leidinggevende functie!) - De juiste man op de juiste plaats. Wij zijn op zoek naar een nieuwe leider voor onze club. Onze club is gespecialiseerd in het organiseren en bezoeken van ongedwongen gezelligheidsfeesten partijen en/of meetings en lolbroekenfeesten, het meedoen op het vlak van entertainen, het bouwen van verschillende stellages en/of podia t.b.v. optredens en pre sentaties etc. Kortom een club pur-sang op het feestvlak. Hiervoor zoeken wij de juiste persoon. Hebt u hiervoor interesse en wilt u meedoen en feesten dan komt u zaterdag 9 december om 20.30 uur naar partyboerderij het Draaiboompje Daar wordt ’s avonds uit alle sollicitanten een nieuwe persoon gepresenteerd die de kar gaat trekken in het Durdraaiersrijk. Het belooft een bijzondere gezellige avond te worden vol met verrassingen, muziek en feest. Tot dan!!!!! Advent, tijd van verwachting incl. spel Fifa 2001 1199. van 399.- voor -Jmb D’N DUYP 10 5066 GB MOERGESTEL Graag tijdig bestellen! 013-513 3297 83 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 PAGINA 8 nenkrans vaak aan de buitengevel of aan de voordeur gehangen, zodat voorbij gangers deelgenoot kunnen zijn van de verwachtingsvolle komst. De grote beteke nis van Maria in het geboorteverhaal wordt vertaald door het vreugdevolle ’Magnificat’. Het is een goed gebruik elkaar met Kerst en Nieuwjaar heil- en gelukwensen over te brengen. Wij doen dat mondeling en schriftelijk, in huiselijke kring, in familiever band, aan vrienden en buren, aan zakenre laties en collega’s, aan medespelers en overige verenigingsleden, al dan niet tij dens recepties of iets dergelijks. En meestal doen wij dat met het traditionele handen schudden, elkaar een zoen geven, het toezenden van brieven en kaarten en met advertenties in dag- en weekbladen. Vaak met de welbekende teksten en han delingen. De redactie van 'Rondom de Kerk’ nodigt u uit uw heil- en gelukwensen eens op een andere, bijzondere wijze te verwoor den en een bredere reikwijdte te geven. Bijvoor-beeld wensen op het gebied van oorlog en vrede, verdraagzaamheid, vreemdelingenhaat, armoede, behulpza amheid, vrijwilligerswerk enz. Kortom maak een mooie tekst of tekening en bezorg die in de brievenbus van het Parochiecentrum of schrijf in het inten- tieboek van de dagkapel. Graag vóór 13 december a.s. Opvallende wensen zullen wij dan, ano niem, opnemen in de Rondom de kerk’ van 20 december a.s. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel PartyService Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Evenals het Paasfeest heeft ook Kerstmis sinds de zesde eeuw een voorbereidings tijd, die echter geen zes maar vier weken omvat. Deze periode heet de Advent. Het woord komt van het Latijnse 'Adventus', dat ’De plechtige komst’ betekent. Het geeft aan dat de komst van Jezus nadert en her innert derhalve aan de intocht van de Heer. In deze adventtijd viert de kerk ook de boodschap van de engel aan Maria, zodat in zekere zin een verdubbeling ontstaat van het feest van 25 maart (Maria Boodschap). Daarnaast opent de Advent ook het kerke lijk jaar. Vroeger was de advent in de R.K. kerk een tijd van vasten en boete, waarin vermake lijkheden en bruiloften verboden waren. Een tijd van soberheid dus. Later is dat verwa terd en werd het accent weer gelegd bij de eigenlijke betekenis. 'De komst van het Licht’. In de liturgie wordt dat vertaald met de den- nenkrans, waarop vier kaarsen, waarvan er iedere zondag van de advent telkens één meer wordt ontstoken. De liturgische kleur is paars. In huiselijke kring wordt zo een den- Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 8