Kerstnummer OPHEFFINGSUITVERKOOP 25-35-50- o e De burger en de politiek Juwelier Horsten Design Oudste inwoonster Moergestel overleden Kapsalon 0 Topmerken juwelen horloges Aksent E.J. van Delft HUISARTS Aphrodite Rectificatie I geen praktijk op vrijdag 8 en maandag 11 december Leen van Herck laat u weten... Maria van den Berg werd 101 jaar AGRO CLEANING Schepens Tweewielers M.O. St. Nicolaascomité I I Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 o.a.: Cartier, Dupont, Bertolucci, Pequignet, Diva, Raymond Weil, Gioj, Breitling, enz. Maria van den Berg: 23 november 1899 -1 december 2000 Op vrijdag 1 december jl. is de tot dan toe oudste inwoonster van Moergestel overleden. Maria van den Berg-Keijdener, zoals haar naam voluit is, werd ’n week eerder, donderdag 23 november, 101 jaar. WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1123 Stien Hoosemans-Ketelaars: op 25 november werd ze 99 jaar... zij hun eerste bijeenkomst waaraan een zestig tal burgers gehoor hadden gegeven. De meeste woont nog niet zo lang in De Reuselhof, waar naar zij verhuisde vanuit de Waterhoefstraat. Stien is nog goed gezond en vertoeft graag op De Reuselhof. In 1980 vierde zij de gouden bruilloft samen met haar man Therus. Zij is op dit moment de oudste inwoonster van Moergestel en hopelijk mogen we in 2001 haar eeuwfeest vieren. Moergestelse eeuwelingen tot nu toe zijn: Maria de Kort, Poul Roozen, Johan Prinssen en Maria van den Berg. In ons enthousiasme om alle mensen te be danken die ons geholpen hebben bij de ont vangst van de Sint is er een foutje geslopen in ons bedankartikeltje. Wij hopen dat Elektrotechnisch installatie bedrijf van Velthoven ons dit kan vergeven. Sorry voor die fout van twee weken geleden, maar wij hopen dat we volgend jaar weer van jullie diensten gebruik mogen maken. Hartelijk bedankt! Als het nog niet gebruikelijk is dat uw wens automatisch wordt geplaatst, dan kunt u deze nu al telefonisch of per fax (513 2871) opgeven. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Surf eens naar de harmonie op internet: http://eniact.nl/juliana De uitgave verschijnt dit jaar in FULL-COLOUR (voor advertenties v.a. 1/4 pagina) SCHOONHEIDSSALON A NAGELSTUDIO Woensdag 20 december verschijnt het KERSTNUMMER van 'Moergestel-Nieuws'met daarin de Kerst- en Nieuwjaarswensen en o.a. een Jaaroverzicht De laatste jaren is gebleken dat de gemiddelde burger zich steeds minder voor politiek interesseert. Men gaat niet meer stemmen want dat heeft toch geen enkele zin. Politici doen maar wat als zij verkozen zijn en tegen de tijd dat er weer verkiezingen komen worden zij weer actief naar de burger toe. Dat zijn zo wat uit spraken die men her en der kan horen. Men wil daar in de toekomst beslist wat aan gaan doen. Landelijk is de Commissie Esinga in het leven geroepen om dit te onderzoeken maar ook op gemeentelijk vlak is men tot de conclusie gekomen dat er wat moet veranderen. Dorpsstraat 2, Oisterwijk,Tel. 528 5972 Informeer vrijblijvend bij onze redactie: 513 2268 en vraag naar de mogelijkheden om uw advertentie TEGEN *N SPECIALE PRIJS extra aandacht te geven! Met ingang van heden nemen wij geen grote meubels, bedden, vloerbedekking, vodden en oude bloempotten meer aan. De reden is gelegen in het feit dat de op haaldienst van La Poubelle uit Tilburg ermee gestopt is. Wel steeds welkom blijven: kleding, schoenen, lampen, klein huishoudelijke spullen, alsmede speelgoed en servies goed omdat dit naar Roemenië gaat... Wij vragen uw begrip voor deze maat regel. Bedankt. Leen van Herck, Postelstraat 8 In onze gemeente is een werkgroep Startcon- geformeerd. Maandag 27 november jl hielden ferentie Lokale Democratie bestaande uit Will 1 van Roessel, Ad Mutsaers en Ad van den Oord |i Huidverzorgingsinstituut I aanwezigen hadden binding met de politiek maar ook veel onafhankelijken waren gekomen. Het thema “Versterking van de lokale demo cratie” was de doelstelling en hierbij kon eenieder zijn/haar zegje doen. De vraag wat men kon doen om de burger meer inspraak te geven bij het lokale bestuur was eigenlijk de hoofdmoot. Een aantal stellingen was reeds aangegeven zodat men daarover naar hartenlust in groepen kon discussiëren. Daarvan werd ook een goed gebruik van gemaakt en deze vooral levendige discussie duurde tot tegen de klok van elven. Een van de grootste proble men in het hedendaags politieke spel bleek toch de slechte communicatie te zijn. Digitale informatie is nog niet mogelijk voor iedereen maar zal in de toekomst zeer zeker groter wor den. De burger vraagt om meer inspraak maar dan dienen er bepaalde normen gehanteerd te worden die vooraf vastgesteld dienen te worden. Laagdrempeligheid is ook een vereiste. Bij alles wat dient te gebeuren moet de burger eerder betrokken worden zodat zijn stem ook gehoord kan worden. Bestuursaccoorden remmen de inspraak van de burger en daar moeten de poli tieke groeperingen verbetering in aanbrengen. Een gekozen burgemeester, wethouders van buitenaf, referenda bij grote beslissingen waren wel belangrijke zaken maar haalden het niet bij het vroegtijdig betrekken van de burger bij grote onderwerpen die een gemeente en haar inwoners aangaan en waarover hij kan mee praten. Bezoeken van het gemeentebestuur in de diverse woonwijken en kernen zijn een aanzet voor betere informatie en communi catie. Voor veel van deze onderwerpen zijn redelijk grote veranderingen nodig terwijl ook een groot gedeelte nu al in de nabije toekomst geregeld kan worden en het gevoel van betrok kenheid van iedereen kan laten terugkomen. De commissie heeft een goede aanzet gegeven en is ook van plan een aantal concrete voorstellen te gaan realiseren wat kan leiden tot een beter begrip tussen burger en bestuur en vooral tot een grotere politieke interesse van alle gemeen tenaren. Een aantal mensen meldde zich ook om hieraan mee te werken. Het is in ieders belang dat een en ander goed functioneert. Hb Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Op 23 november 1899 werd Maria geboren in het Limburgse Hulsberg. Laat twintiger jaren solliciteerde zij bij dokter Desain in Oisterwijk en kwam zij moederziel alleen naar Brabant. Hier leerde zij weduwnaar Kees van den Berg kennen met wie zij trouwde. Samen kregen ze drie kinderen in hun huis aan de Oisterwijk seweg 44. Kees van den Berg overleed in 1961. Maria, die de laatste jaren blind was en proble men had met haar gehoor, woonde al geruime tijd in De Reuselhof waar vorig jaar ook haar eeuwfeest werd gevierd. Vrijdag jl. overleed ze na een korte periode van ziek-zijn... Oudste nu Op 25 november jl. bereikte Stien Hoosemans- Ketelaars de prachtige leeftijd van 99 jaar. Stien Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Fietsprijzen omhoog? Bij ons nog niet! PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg WS4 Openingstijden: Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871, E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Suzanne Vorstenbosch Oisterwijkseweg 62 5066 XE Moergestel Telefoon (013) 513 0400 I 151 ET/ -4 iel. U13-Ö13 14/4 S p n .j Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H- di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Altijd leuke aanbiedingen n Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 I®. E-mail: Profileschepens@hetnet.nl W) Ruim 75 jaar fietsplezier! Of fieTSSPECIALIST s-Maandags gesloten SMSSSS

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1