p LITI E 25e Moergestel kalender 2001 Restauratie voltooid ’’ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN BON Ti De Zonnebloem op internet Sint Nicolaas kleurwedstrijd bijv Kadoshop Broers Sinterklaas en Pieterbaas tentoonstelling in Tilburg Straat Woonplaats. Telefoon Naam Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres, met onderstaande bon kunt u ze ook schriftelijk doorgeven. Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 2,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen. De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel. Bromfietscontrole Moergestel Op vrijdag, 17 november 2000 tussen 19.00 en 21.30 uur vond in samenwerking met twee motorsurveillanten van het district Tilburg een bromfietscontrole in de omgeving van het Rootven en de Schoolstraat te Moergestel. Tijdens de controle werden een 11-tal brom fietsen gecontroleerd, waarbij het opvallend hoge aantal overtredingen was. Van de 11 brom- Woensdag 8 november j.l. werd het kruis teruggeplaatst op de toren van onze kerk. Een enorme hijskraan stond op het plein om ervoor te zorgen dat het laatste kar wei nu wèl afgemaakt kon worden. De bedoeling was geweest om al een week eerder kruis en haan terug te plaatsen, maar vanwege het slechte weer moest dat wor den uitgesteld. Onlangs is de in Moergestel zo bekende kalender, ook nu weer boorde vol nostalgie uit het Moergestel van weleer, voor het komend jaar 2001 huis aan huis door leden van onze harmonie verspreid. Velen gaven gehoor en kochten er een of meer. We troffen echter niet overal iemand thuis. Hebben wij u of u ons gemist? Geen nood!!! Er zijn nog exemplaren te koop tegen welhaast een weggeefprijs (fl. 5,-) en wel bij de Rabobank, Super de Boer, Jumbo Denissen, de Roozendries en Kadoshop Broers. t/m 10 regels ƒ7,50 t/m 6 regels ƒ5, is een eeuwenoud gebruik wat in de tentoon stelling naar voren komt door een collectie sierklompjes. Voor kinderen is het ook groot feest want vanaf dat de Sint in ons land is aangekomen, heeft Hij beloofd om op iedere woensdag- en zondagmiddag in het museum aanwezig te zijn. Ieder kind krijgt van Sinterklaas een zakje snoep met een glaasje poppen of beren- limonade. Ook kunnen kinderen in het muse um een Sinterklaaskleuiplaat kleuren, met echte stenen bouwsteentjes bouwen en naar hartelust met een poppenhuis spelen. De tentoonstelling ‘Sinterklaas en Pieterbaas’ is te bezichtigen van 3 november 2000 t/m 3 december 2000. Openingstijden: Woensdag, donderdag, vrij dag en zondagmiddag van 13.00-16.00 uur Groepen op afspraak, minimaal 20 personen. Het museum is rolstoeltoegankelijk. Poppen- en Speelgoedmuseum Tilburg, Tele- foonstraat 13-15, 5038 DL Tilburg, Tel.: 543 6305, Fax: 542 4234. De Zonnebloem bouwt aan de brug tussen zieken en gezonden, aan het contact van mens tot mens. Zij doet dat door bezoeken, dagjes uit, door speciale vakanties en andere activiteiten. En nu is er een website: www.aanl.nlspeciaal voor alleenstaanden. Na wat startproblemen een plaats waar mensen die gewild of ongewild alleen zijn, elkaar kunnen ontmoeten. Een soort praatcafé voor jong en oud dus. Behalve gewoon nieuwsgierig rondneuzen, kan de bezoeker ook on-line chatten met anderen, een bericht of een oproep plaatsen op een prikbord of zich abonneren op een e- maillijst, een soort praatgroep. Dat er behoefte bestaat aan een website voor alleenstaanden blijkt niet allen uit de hoge bezoekersaantallen, duizenden per maand, maar ook uit de inhoudelijke reacties. Wellicht ook iets voor u? dag en verkoop van boekjes hebben ruim fl 32.000,- opgeleverd; bedrij-ven hebben voor ruim fl 23.000,- meegeholpen en een extra sub sidie en schenking van het bisdom waren goed voor fl 27.500,-. Met een tevreden gevoel kon den de commissieleden terug kijken op de activiteiten die door hen waren ontplooid. En ofschoon de 100.000,- aanvankelijk als doel waren gesteld kon Dhr. Schoenmakers de leden gerust stellen met de mededeling dat het ver schil in de eigen begroting van de parochie via de post ’groot onderhoud’ kon worden opgevan gen. Vervolgens werd de commissie onder dankzeg ging van Kees ontbonden en mochten we voor een drankje mee naar de buurman. Voorlopig kan de toren er weer even tegen. Onder het toeziend oog van o.a. Kees Schoenmakers, Hans Kerkhof en Corrie op ’t Hoog wordt het ’transport' gereedgemaakt. Afgelopen week zat er bij ’Moergestel- Nieuws’ een kleurplaat voor kinderen tot 10 jaar. Mocht je de plaat niet hebben gehad of heb je er nog een meer nodigdan kun je die in de winkel ophalen. Kleur deze plaat zo mooi mogelijk en lever deze in vóór 4 december in de winkel. Er worden 10 prijzen gegeven voor de meis jes met als hoofdprijs een ministep en 10 prijzen voor de jongens met ook als hoofdprijs een ministep. Doe je best en vergeet de kleurplaat niet in te leveren! Ook nu was het weer niet al te best en waar schijnlijk ook daarom dat de publieke belang stelling niet zo groot was. Maar degen die wel aanwezig waren konden zien hoe Kees Schoen makers zich met veel plezier - nadat eerst ook de manuscripten en de set met munten in de bol daaronder waren geplaatst - in het bakje naar boven liet hijsen om daar eigenhandig de opnieuw vergulde haan terug te zetten. Eenmaal op het hoogste puntje van de toren gaf hij de haan een flinke duw mee zodat de haan vrolijk in het rond draaide. Corry de koster haastte zich naar binnen om de klokken te luiden en daar mee kwam officieel een einde aan de restauratie van de toren. Een week later kon de commissie Torenrestauratie bij elkaar komen om de ba lans op te maken. Het eindresultaat mag er zijn: (bijna) fl 83.000,-. De bliksemactie, open fietsen(sers) waren er 3 goed. De overigen gin gen met een proces-verbaal naar huis variërend voor het niet dragen van een helm tot een te groot vermogen. Van een van de bromfietsen was het vermogen dermate groot, dat deze voor nader onderzoek uit het verkeer werd genomen. Tijdens de controle werd gebruik gemaakt van de rollentestbank. Een dergelijke controle met behulp van de rol lentestbank vond eveneens op woensdag 15 november tussen 18.30 en 21.30 uur plaats waarbij een zevental bromfietsen werden gecon troleerd. Van de zeven waren er 4 in overtre ding, waarbij eveneens een bromfiets vanwege te groot vermogen voor nader onderzoek uit het verkeer werd genomen. De overige overtredin gen waren te groot vermogen, dan wel niet dra gen van de helm. De boetes variëren van 80 tot 190 gulden. Dit jaar is er een grote Sint Nicolaas ten toonstelling in het Poppen- en Speelgoed museum Tilburg. Maandenlang is er in stilte aan deze tentoonstelling gewerkt om het een groot succes te laten worden. Op de 3e ver dieping van het museum zijn meer dan hon derd items bijeen gebracht, die samen een zeer exclusieve, interessante en leerzame tentoonstelling vormen. De expositie omvat alles wat met Sint en Piet te maken heeft zoals boeken, ansichtkaarten, een Sint Nicolaasprent uit de 19e eeuw, iconen, oude vormen voor het gieten van choco ladeletters en figuren, een St. Nicolaasvaandel uit 1911, puzzels, inpakpapier, reclamemateri aal etc. Extra interessant zijn twee oude school platen van St. Nicolaas op huisbezoek, uit gegeven door uitgeverij van Malmberg en gete kend door Piet van Geldrop. De eerste school plaat dateert uit 1905 en de tweede gemo derniseerde versie uit 1920. Tussen deze twee schoolplaten is duidelijk het tijdverschil in jaren waar te nemen. Tevens zijn er bijzonder mooie oude ansichtkaarten van de Goedhei- ligman te bewonderen. Deze zijn in reliëf ge drukt en rijkelijk versiert met goud en glitters. Het zetten van een klomp op Sinterklaasavond Met drank op achter het stuur Aan de Vinkenberg te Moergestel hebben agen ten op woensdag, 15 november 2000, rond half- drie met assistentie van collega’s van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) te Drie bergen, een 30-jarige inwoner van Nuenen aan gehouden. Agenten van de Noodhulp in district Tilburg zien de Nuenenaar voor het eerst op de kruising van de Ringbaan West en de Baronie- baan te Tilburg. Op die kruising is de later aangehouden verdachte in gezelschap van een andere automobilist en beide auto’s rijden vol gas de Rijksweg A 58 op. De auto van de Nue nenaar kan uiteindelijk in Moergestel worden staande gehouden. Dan blijkt er sprake van drankgebruik en aan het bureau blies de Nuenenaar een promillage tussen het 0,80 en 0,92 promille. Omdat de man vorig jaar ook al twee keer was gepakt voor het rijden onder invloed werd zijn rijbewijs ingevorderd. Met een rijverbod van drie uren en een dagvaarding op zak werd de man weer in vrijheid gesteld. Omdat de man naast de bestuurdersstoel ook nog een honkbalknuppel in de auto had liggen kreeg hij ook nog een proces-verbaal ter zake de Wet Wapens en Munitie. De honkbalknup pel werd in beslag genomen. Geef pleegkinderen een toekomst Bel 0800 - 022 34 32 Internet: www.pleegzorg.nl 1 (foto’s Ad Wolfs) I.S. Onderstaand gedeelte ook invullen. PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 li ‘»i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9