moorman Nu bij de Rabobank: Gemiddeld c in Nederland*: Begroting 2001 na zes uur vergaderen goedgekeurd Rente spaarhypotheek 5 jaar vast: Opbrengst collecte NOUWENS VERHUIZINGEN Gilde St. Joris Groen Links en Algemeen Belang stemmen tegen J.R. Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van Nederland. AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Tip voor het aanleveren van (uitgeprinte) teksten... De collecte ’Geef voor diabetes’ heeft in Moer gestel het mooie bedrag van fl. 4.286,55 opge bracht. Hartelijk dank aan alle gevers, collectanten en al diegenen die zich hebben ingezet om de col lecte te laten slagen voor hun gift en welwillende medewerking. de rioolbelasting nu ’n kwijtscheldingsre geling kwam en vond dat er niet meer moest worden gezeurd over de wintertuin. ’Gewoon weg ermee’ was zijn betoog. RIOLERINGSPROBLEMEN? Bel Jos van Dijk GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! ....gem. 18.60 ....gem. 17.06 .....gem. 16.20 Na de gebruikelijke opening door burgemeester Kortmann ging als eerste van start Noud Smits (AB). Hij vroeg zich in zijn betoog, die als titel had ’Het bos inge stuurd’, af of de prestigeuze projecten die het college wilde er toe zouden leiden dat de burger de broekriem zou moeten aanhalen omdat zij uiteindelijk, middels verhoging van de belastingen, voor de kosten zouden moeten opdraaien. Vervolgens was de raad weer aan het woord. Noud Smits vond de insteek van VVD-er Wa genmakers ten opzichte van het college zeer kri tisch en vroeg zich af of de verkiezingen al begonnen waren. Hij kreeg de lachers op zijn hand met zijn opmerkingen over de grazende schapen en ooien. VVD-ster Cora Steffens vroeg zich af of ten aanzien van het MOB-complex de nonnen in het geweer waren gekomen. Ad van Oord (GrL) was verheugd dat er voor In tweede termijn kondingde burgemeester Kortmann ’n planning aan voor 13 weken en zou met demografische cijfers komen. Vervolgens meldde wethouder Rakhorst dat de lastendruk in vergelijking met gelijkwaardige gemeentes in Oisterwijk laag zou zijn en vroeg zich verder af hoe het nu verder moet met het Staalbergven waar toch grote verliezen wor den geleden. Na ruim zes uur vergaderen werd de begro ting 2001 door de raad goedgekeurd met uit zondering van de partijen Groen Links en Algemeen Belang. Zaterdagmiddag 4 november werd er geschoten op de geluksboom met 50 genummerde plaat jes. De Van Heemskerk/Hoeven-trofee werd gewonnen door Harry Leyten. ’s-Avonds kwamen de gildebroeders en -zusters weer bijeen ter afsluiting van de zomercom petitie 2000 en de uitreiking van deprijzen. Dit werd voorafgegaan voor een uitstekend diner in Partyboerderij ’t Draaiboompje. De prijzen waren als volgt: GROEP A: 1. wisselbeker: Theo Roosengem. 19.06 2. Piet Kouwenberggem. 18.06 3. Mari van de Sandegem. 17.60 GROEP B: 1. Piet Moorman... 2. Jan Moorman 3. Jan Hoeven GROEP C: 1. Theo Witloxgem. 15.80 2. Harry Ketelaarsgem. 14.20 3. Gerrit van de Wouwgem. 13.93 Na de ui treking bedankte de schietcommissie het bestuur voor het vertrouwen in het afgelopen jaar. Ook de schutters werden bedankt voor de gezellige samenkomsten in 2000. Bij de beantwoording in eerste termijn dank te burgemeester Kortmann de raad voor de gemaakte complimenten ten aanzien van de Begroting en hij gaf aan dat de begroting van jaar-op-jaar verbeterde, leesbaarder werd en was voorzien van goede kerngetallen. Hij sprak van het eerste jaar als kennisma- kingsjaar, het tweede jaar als planningsjaar en het derde jaar als oogstjaar van het ingezette beleid. Het vierde jaar zag hij als verkiezings jaar en dat het er door de mondigheid van de burger niet gemakkelijker op is geworden. Een en ander mede gezien in het licht van de ambi tieuze plannenuit het bestuursaccoord wat bij nader inzien niet op alle terreinen haalbaar was. Het opvullen van openstaande vacatures was ook al niet zo eenvoudig. Wethouder Rakhorst (WD) vond het normeel een sluitende begroting te presenteren, maar vond wel dat het Rijk steeds meer taken afschoof naar de lokale overheid zonder daarvoor mid delen beschikbaar te stellen. Over de verhoging van de OZB meldde hij dat er voorlichtings avonden komen. Met de nog binnen het kader van de gemeen telijke herindeling te verkrijgen gelden tussen 700.000,- en 3,5 miljoen gulden, te verrekenen met Tilburg, hoopte men er toch op niet al te lange termijn uit te komen. Sinterklaas ten opzichte van Tilburg wenste hij niet te zijn. Over vragen over de Wintertuin ’wel of niet’ meldde de wethouder dat er ter zijner tijd een nieuw raadsvoorstel zou komen. De golfbaan, zo merkte Rakhorst op, is een particulier ini tiatief. Het kost de gemeente niets en 533 belang- stellenden/leden hebben zich al aangemeld. Wethouder Van den Bosch (CDA) kondigde ’n aantal nota’s aan over ontwikkelingen die gaande zijn zoals de structuurvisie, het MOB- complex en de conceptstudie twee stromen. Hij vertelde dat vrijkomende gebouwen in het buitengebied in eerste aanvang worden ge sloopt. Met betrekking tot het minimabeleid wees hij op het effect van de armoedeval bij ’n kwijtscheldingsregeling Rioolbelasting, maar het college kon zich vinden in ’n kwijtschel dingsregeling die de raad wilde. Wethouder Depmann (PvdA) verwoordde de vragen die waren gesteld met betrekking tot het cultureel centrum. Dat opknappen van be staande accommodaties uiteindelijk meer zou gaan kosten dan nieuwbouw. ’Den Boogaard’ in Moergestel moest worden behouden maar het kan niet zo zijn dat ’n exploitant zomaar kan graaien in de overheidskas. De zorg die de verschillende doelgroepen behoefden wilde zij graag verbeteren, de ver schillende vrijwilligersprijzen worden ge stroomlijnd. Bij afwezigheid van wethouder Hora nam burgemeester Kortmann de beantwoording voor zijn rekening. Ook hier constateerde hij dat men te ambitieus was geweest. Op het Renata-terrein en Ten Bygaerde zal voor spe cifieke doelgroepen gebouwd worden, daar na komt planvorming omtrent de Wouwers. De parkeemote komt 16 november in de raad aan de orde. raadsuitspraak om ook voor de rioolbelasting een kwijtscheldingsregeling op te nemen. Ook betaalbare woningen voor jongeren op het Renata-terrein en Ten Bygaerde moesten nu maar eens van de grond komen. Wil van Roessel (D’66) vroeg er aandacht voor dat het vertrouwen van de burgers in de over heid op drie fronten voor verbetering vatbaar waren, te weten: open en tijdig overleg; de gemeente is leverancier van diensten geworden en wie moet worden geïnformeerd. De finan ciële positie van de gemeente vervulde hem met de nodige zorg. Raadsbreed complimenteerde men het college over de helderheid van het cijfermateriaal en de geleverde prestaties. WD-er Joost Wagenmakers plaatste een aan tal kritische kanttekeningen en stelde een aan tal vragen over het te voeren beleid in het komende jaar. Hij verwees naar de Voorjaarsnota die in belangrijkheid alsmaar toeneemt. Jan Oerlemans (GB) ging in zijn betoog in op de onzekerheden in de Begroting 2001 en de daaraan verbonden risico’s. Hij vroeg aandacht voor het verbeteren van het groenonderhoud, de relatie óverheid-burger, klantvriendelijkheid, goede communicatie. Hij verwoordde dat de gemeente dienstverlenend diende te zijn omdat morgen weer anders is dan gisteren. CDA-er Ad Mutsaers wilde wel kwijt dat vol gens hem aan de communicatie naar de bur ger toe nogal wat mankeerde en noemde een aantal voorbeelden. Ook de prestigieuze pro jecten zoals het cultuurcentrum, Den Donk, de afval-verwijdering, receonstructie buitenge bied, podiumfunctie Moergestel en vrijetijds centrum De Leije. Voor de heer Van Duijnhoven (PvdA) zou 2001 het oogstjaar moeten worden, immers de halve bestuursperiode zit er op en de tijd was aange broken om concrete resultaten te behalen. Hij citeerde wijlen Jan Schaefer, de charismati sche staatssecreteris van Volkshuisvesting uit het kabinet Den Uyl, die ooit heeft geroepen ’in nota’s kun je niet wonen...’. Ook pleitte hij ervoor het Staalbergven, ondanks de hoge ver liezen, te handhaven; een verruiming van de subsidie aan de muziekverenigingen en hij vroeg zich af of in het MOB-complex bij Spoor- donk nu een klooster zou worden gevestigd. Volgens Ad van Oord (GrL) was er kiezers bedrog gepleegd door de coalitiepartijen met betrekking tot de OZB. Hij betoogde dat er in de begroting geen rekening was gehouden met de nieuwe cijfers over loon- en prijsstijgingen in 2001 die hoger uitvallen dan de thans ge hanteerde stijgingen. Ook hekelde hij een PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 Bron: Vereniging Eigen Huis, Amersfoort ren. Wat dacht u bijvoorbeeld van een spaarhypotheek, 5 jaar vast voor maar 5,9% rente? Dat is 0,6% lager dan het marktgemiddelde! Uw rentevoordeel over een hypotheekbedrag van f350.000,-? Maar liefst f 10.500,-in 5 jaar tijd! Dus als u nu op zoek bent naar een (nieuwe) hypotheek ga dan langs bij de Rabobank, bel 0800-0502. Of reken op Internet www.rabobank.nl/wonen uw eigen situatie door. Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 31 RIJKSVERHUIZERS Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Lever ALTIJD 'n volledige A4-afdruk aan, en niet 'zomaar' 'n afgescheurd gedeelte... INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE Vooskerbos 25, Moergestel Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 a at u een huis kopen? Zorg dat u ruimte overhoudt om prettig te leven. Informeer dan in ieder geval bij de Rabobank. Dat kan u veel voordeel opleve-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7