L I T I E P I SEAT VAKGARAGE ZÓ STERK! ’Transparantie”: thema in het jaarverslag 1999 en op de Algemene Vergadering van de Rabobank Moergestel VAKGARAGE DONKERS Bijna alle artikelen zijn bij ons verkrijgbaar tegen dezelfde prijs of NOG GOEDKOPER... Oisterwijkse Sportraad organiseert thema-avond Ons speelgoedboekje is uit. Hebt u het niet gekregen? Haal het even op in de winkel of bel ons even... Scouting St. Jan Bureau Groepsvoorlichting nodigt u uit St. Hubertusvieringen met Horrido F| WINTERHANDEN! Schoolstraat 60 MOERGESTEL tel.:013-5131110 Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Inbraak in drogisterij SPEELGOED! NU AANTREKKELIJKE AANBIEDINGEN BEL VOOR MEER INFORMATIE 013-5131110 DE OPENING VAN DE VERGADERING In zijn openingswoord memoreerde de heer SPEELGOE Zoals in voorgaande jaren komt ook dit jaat de jeugd van Scouting St. Jan met Kerstkaarten bij u langs. Het zijn de eerste 14 dagen van november dat u ze kunt verwachten. Laat ze niet in de kou staan en steun onze vereniging. Bij voorbaat dank! Scouting St. Jan Zaterdag 28 oktober omstreeks 04.40 uur werd vermoedelijk met een steekvoorwerp de toe gangsdeur tot de drogisterij, gelegen aan het Rootven vernield door de bestuurder van een bromfiets. Ten gevolge van deze handeling sprong de ruit kapot hetgeen zoveel lawaai maakte dat genoemde bestuurder zonder iets mee te nemen er vandoor ging... De Rabobank Moergestel doet aan haar leden financieel verslag van het boek jaar 1999. Zij kijkt terug naar de belangrijkste gebeurtenissen binnen haar eigen werkgebied en noemt een aantal belangrijke zaken die de Rabobank Groep op organ isatie niveau landelijk en internationaal aan het ontwikkelen is. Een open coöpe ratie met duidelijke ambities en doelstellingen en met een helder beeld welke rol zij als bank in haar maatschappelijke omgeving wil vervullen. 'BOVEN LOKALE SAMENWERKING’ De regelgeving met name op het terrein van Effectendienstverlening noodzaakt de lokale banken tot samenwerking op dit specialistische deelgebied. De dienstverlening naar de klanten van de bank toe moet voor de toekomst zeker gesteld worden. Om aan die verwachtingen en de wettelijke eisen te voldoen hebben de Rabobanken Moergestel en Hilvarenbeek/- Diessen de intentie uitgesproken om een samen werking op te starten. De bediening van de klant zal nog dit jaar gaan plaats vinden door een gezamenlijke te vormen team van gecerti ficeerde beleggingsadviseurs. DE JAARREKENING 1999 De directeur van de bank, Frans van der Poel, greep in zijn toelichting terug naar de tekst en foto’s in het jaarverslag. Met name het item sponsoring komt in het verslag aan de orde. Steeds meer verenigingen en stellingen doen een beroep op de bank. De bank heeft als beleid om met sponsoring zeer gericht om te gaan. De directeur gaf aan meerjarige overeenkomsten te zijn aange gaan met o.a. Muziekvereniging Pr. Juliana en schaatsclub De Vennen. Ook de Moer- gestelse Rijvereniging FEVIOR werd geste und en bij het einde juli gehouden concours werd het Rabobank Talentenplan, als onder deel in de jurering van jeugdige ruiters mee genomen. Verder past in dit rijtje de sponsoring van de restauratie van de ’Toren’. De Rabobank maak te het torenboekje mogelijk en zoals u al hebt kunnen lezen heeft de bank een millennium muntensetje beschikbaar gesteld, dat mee opge borgen zal worden in de bol van het te her plaatsen haantje. Ook de reuzin ’Ermelindis’ als uit te reiken vrijwilligersprijs past in het rijtje van maatschappelijke ondersteuning. Verder plaatste de directeur de resultaten van 1999 en de diverse financiële ratio’s in een referen tiekader van diverse groepen van Rabobanken. De bank is er in 1999 opnieuw in geslaagd met inzet van alle medewerkers de Moergestelse klant goede producten en diensten te leveren. De lat ligt hoog en dat vereist veel kwaliteit en professionaliteit van de medewerkers om con stant die klantwaarde te leveren, waarop de klant recht heeft. De toekomstverwachtingen werden geschetst in de context van de ontwikkelingen op diverse terreinen: de plaatselijke bank als Persoonlijke Adviesbank, de opkomst van steeds meer geau tomatiseerde toepassingen, Rabobank als Virtuele Bank en de samenwerking die de bank zoekt op Europees en mondiaal niveau als Rabobank International. Donderdagavond 26 oktober jl. vond in ’t Draai- boompje de 89ste Algemene Vergadering plaats van de Rabobank Moergestel. Op de agenda stonden naast de reguliere agendapunten een tweetal zaken die in het bijzonder de belang stelling trokken. Als eerste de statutenwij zigingen. Aanleiding hiervoor was onder meer de invoering van een betere regelgeving voor de effectendienstverlening. De leden konden zich volledig vinden in de door te voeren aan passingen en stemden met de statutenwijzi gingen in. Het tweede belangrijke punt op deze ver gadering betrof de bestuursverkiezing. Vanuit de leden was een kandidaat bestuurslid voorgedragen in de persoon van de heer Cees Scherders, rundveehouder te Moergestel. Het bestuur daarentegen had de leden een vrouwelijke kandidaat voorgedragen. Me vrouw Marjolein Stok, makelaar van beroep, was bereid gevonden, indien de leden de voorkeur voor haar persoon zouden uitspre ken, zitting te gaan nemen in het bestuur van de bank. Met slechts een zeer geringe meer derheid koos de vergadering voor de heer Scherders. Aftredend en herkiesbaar als lid van de Raad van Toezicht was de heer Frans Kuijpers. De heer Kuijpers werd voor een nieuwe zittings periode herkozen. Hooghiemstra, de heer Piet Huijben, oud- directeur van de Rabobank Moergestel, die op 1 april jl. was komen te overlijden. De heer Huijben was vijftien jaar lang directeur van de bank in Moergestel. Mede door zijn persoon lijke inzet alsmede op basis van zijn kwalitei ten - de voorzitter noemde de heer Huijben een op en top bankman - is de Rabobank Moer gestel voor een belangrijk deel geworden tot de bank die het nu is. Te vroeg heeft de heer Huijben afscheid moeten nemen van zijn bank, zijn kinderen en allen die hem dierbaar waren. Verder schetste de voorzitter de ontwikkelin gen binnen de agrarische sector, een sector die nog altijd stevig onder druk staat maar waarbin nen wel vele initiatieven genomen worden om een kentering teweeg te brengen. Ook diverse ontwikkelingen binnen het MKB en particuliere sector passeerden de revue. De Sonman II waarvan de bank veronderstelt dat het niet voor alle Moergestelse kandi daten mogelijk zal zijn zich er op termijn te vestigen, met als gevolg, vestiging van bedrij ven buiten Moergestel. Een ongewenst maar niet weg te cijferen neven effect, voor een door de Moergestelse Onder- nemingsvereniging al in 1994 opgestart project, speciaal voor de eigen Moergestelse onderne mer. Voor wat betreft het bouwproject De Korenschuur kan de bank tot dusverre terug zien op een zeer geslaagde unieke samenwer king met de projectontwikkelaar, Woningbouw vereniging St. Joseph uit Oisterwijk. Op donderdag 2 november is in samenwerking met de KVO een voorlichtingsavond over nieuwe producten op de markt, het thema is ’Kiezen in een nieuwe eeuw’. De BGV presen teert een informatief programma met een diaserie met mondelinge toelichting door het presentatieteam. Heerlijke proeverijen en een ontspannende en leerzame informatiemarkt en een rijk gevulde tas met winkelverpakkingen, brochures en waardebonnen. Deze is geheel vrijblijvend te koop voor 11. 2,-. De avond vindt plaats bij Café-Rest, de Brouwer, begint om 20.00 uur en de entree bedraagt fl. 5,- p.p. Een onderdeel van de Rabo-sportvrijwilligers- prijs 1999 is de thema-avond ’Oog voor ontwik kelingen in de sport’. De thema-avond is de formele afsluiting van de organisatie van de Sportvrijwilligersprijs 1999 en betekent de start van de selectieprocedure van de Sportprijzen 2000. Het doel van de thema-avond is om de besturen van sportverenigingen en beleidsverantwoor delijken binnen de Gemeente inzicht te geven in de voor de sport relevante maatschappelijke ontwikkelingen in de komende 5 a 10 jaar. Deze kennis is belangrijk voor het formuleren van het sportbeleid van de Gemeente en de inrich ting van de organisatie van de sportvereniging. Ontwikkelingen zoals professionalisering, toe nemende regelgeving en privatisering dwin gen verenigingen tot het maken van keuzen. Naast inleidingen door de Rabobank en de Ois terwijkse Sportraad zal mevrouw drs. Karin van Leeuwen, consulente van Sportservice Noord-Brabant het hoofdthema voor haar rekening nemen. De avond zal afgesloten wor den met een forumdiscussie. De thema-avond die gesponsord wordt door de Rabobanken Oisterwijk en Moergestel zal plaatsvinden op dinsdag 14 november a.s. in het ’Atrium’ van Rabobank Oisterwijk en begint om 20.00 uur en zal rond 22.00 uur afgesloten wor den. Voor nadere informatie over de organi satie van deze thema-avond en voor de aan melding kunt u contact opnemen met mevrouw Sandra Verhoeven van Rabobank Oisterwijk telefonisch bereikbaar tijdens kantooruren op nummer 523 2323. PAGINA 7 Jachthoornblazersgroep Horrido uit Oisterwijk gaat zoals andere jaren weer diverse Hubertus vieringen opluisteren. Onder leiding van Adrie Oerlemans gaat Horrido op vrijdag 3 novemberom 19.00 uur een kerkdienst opluisteren in Alphen. Zaterdag 4 november kan men Horrido beluis teren in Ravels (België) om 17.30 uur en zon dag 5 november om 10.30 uur in Haghorst. Van 23 t/m 28 november is Horrido te gast in Frankrijk. Daar gaan ze in St. Maurice de I’Bie (de Lardèche) een aantal optredens verzorgen. Een van de hoogtepunten wordt het optreden tijdens de Hubertusviering in de kerk aldaar. Hebt u interesse in jachthoommuziek neem dan eens contact op met A. Oerlemans, tel. 513 1231 ofD. Bitter, tel. 534 2214. MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 AFSCHEID BESTUURSLID De vergadering nam afscheid van het be stuurslid de heer Jacques Donkers. Bij zijn huldiging b.g.v. van zijn 25-jarig jubileum in de vergadering van vorig jaar had de heer Donkers al te kennen gegeven te zullen stop pen. De voorzitter van de bank bedankte de heer Donkers voor zijn vele jaren van be stuurlijke inzet en bevestigde dit met een persoonlijk presentje en een bloemetje voor zijn echtgenote. De avond werd besloten met een zeer interes sante en tegelijkertijd leerzame inleiding door de heer drs. Mike Los, fiscalist bij Rabobank Nederland. Deze gaf helder zijn visie op de meest relevante veranderingen binnen de voor genomen Belastingherziening 2001, een inlei ding die door de leden bijzonder gewaardeerd werd. Voorzitter Louis Hooghiemstra overhandigt afscheidnemend bestuurslid Jacques Donkers een passend cadeau. II

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7