Griezelen in Gèssel december Poïrters Zie ginds komt de stoomboot... Moergestel i Gerarduskalender is er weer Zo is er maar éénl Wéér te laat... Over uw toekomst kunnen wij niet duidelijk genoeg zijn. Dank-je-wel... Prinsenbal bij ’De Dorstvlegels’ 2000 Protestantse Gemeente Oisterwijk Open Dag bij Europrof BEZORG(ST)ER Let op! Rendementen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst! TE KOOP: KEUKEN Hfc MODEHUIS t Interpolis. Glashelder a> Voorwaarde 34 Tot 31 december 2000 profiteert u nog van de maximale fiscale aftrek van de koopsommen van Interpolis. Loop even binnen bij uw Rabobank of bel voor een afspraak (013) 5136373. Een koopsom van Interpolis, gemakkelijk geregeld bij Rabobank Moergestel. Allereerst onze buurtbewoners voor hun ’krui ende’ hulp. Dank aan u allen die toch maar hun spullen brachten, al was onze straat onbegaanbaar. De ingang nabij het kerkhof is open zodat we vanaf 30 oktober vanaf die kant weer bereikbaar zijn. Mag ik zeggen: tot ziens? Sjaak en Leen van Herck, Postelstraat 8, tel. 513 2567. Het wordt weer de hoogste tijd dat we onze kuiten gaan smeren. Een mooie gelegenheid daarvoor is natuurlijk het Prinsenbal van ’De Dorstvlegels’. Zaterdag 4 november a.s. is het weer zover. Het bal begint om 20.30 uur en onze huidige Prins Joest d’n Irste gaat ons om half tien verlaten. Elf minuten over elf wordt de nieuwe Prins op originele Dorstvlegelmanier aan u voorgesteld. Iedereen is natuurlijk van harte welkom. Het belooft weer een supergezel- lige avond te worden. Tot ziens bij ons in Café ’t Centrum. In de volgende editie van ’Moergestel- Nieuws’ zullen wij de exacte route bekend maken welke de Sint en zijn gevolg aflegt en tevens welke kinderen (afhankelijk van de kleur van het toegangskaartje) op welke dag en tijd de Sint persoonlijk mogen ontmoeten. Bij aankoop van 3 slips ontvangt u de 4e gratis Het combineren van meerdere modellen is mogelijk. De laagstgepnjsde slip is gratis. Deze actie is geldig t/m 2-12-2000 bordes zal de Sint, ongetwijfeld bijgestaan door de burgemeester, de Moergestelse kinderen toe spreken en tevens uitnodigen voor een per soonlijk ontmoeting in partyboerderij ’t Draai- boompje. Vorige week heeft u kunnen lezen dat er zo’n veertig jaar geleden al een hoop te griezelen viel in Gèssel. Kinderen holden bieten uit en maakten daar een gezicht in, zetten een rikketik en dit allemaal om buurtbewoners schrik aan te jagen. Nu willen we echter verder terug in de tijd; enkele honderden jaren. Het gebied tussen Tilburg en Moergestel was in die tijd een uit gestrekte heidevlakte. De wind had hier vrij spel en zo ontstonden vele zandheuvels. Dit uit gestrekte en afgelegen gebied was uiterst ge schikt voor de terechtstelling van rovers, bandie ten en moordenaars. Bij het Galgeven heeft, zoals de naam al doet vermoeden, een galg ge staan. Vele misdadigers zijn hier op niet zachtzinnige wijze terechtgesteld. Na de vol trekking van het vonnis werden de misdadigers begraven in een nabij gelegen zandheuvel. Al deze lijken hebben in de loop van de jaren vele pierwormen aangetrokken. De naam Pierenberg lag dus voor de hand. De heidevlakte is rond 1890 voor een groot deel aangeplant door fabrikant Van den Bergh en de galg is al lang verdwenen. Alleen de namen Galgeven en Pierenberg verwijzen nog naar de gruwelijkheden die hier plaatsgevon den hebben. De Pierenberg is al reeds jaren een geliefde speelplaats geworden voor kinderen. Sommigen zullen zich herinneren dat er pas gespeeld mocht worden als een zak met den nenappels gevuld was voor het aanmaken van de kachel. Als u een volgende keer weer langs het Galgeven loopt of over de Pierenberg sta eens stil bij het verleden. Ja er viel en valt nog veel te griezelen in Gèssel... Wordt vervolgd... De Gerarduskalender is een uitgave van het klooster Wittem. Deze dagkalender bevat reli gieuze inspiratie voor elke dag voor ieder die aan zijn leven meer diepgang wil geven. De kalender is rijk aan bijbel- en bezinningstek- sten, spreuken, tal van informatie, puzzels en doorspekt met moppen. De opbrengst is be stemd voor het missie- en ontwikkelingswerk in Zuid Amerika. De kalender is verkrijgbaar bij Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel, tel. 513 2527. Wijkouderling Moergestel: F. Hoogeland, Herengoedstraat 2a, 513 2745. Zondag 5 november: De dienst begin om 10.15 uur. Voorganger is mw. M. van Baest uit Tilburg. Wees welkom in deze viering. Er is Jeugdkerk (15-17 jaar), Kindernevendienst voor de kinderen van 4-11 jaar en crèche voor de allerkleinsten (0 tot 4 jaar). Allereerst willen wij, van het Sint Nicolaascomité, de Moergestelse bevolking hartelijk danken voor hun gulle financiële steun. Deze steun maakt het ook dit jaar weer mogelijk om van de intocht van de Sint een geslaagd kinderfeest te maken. Deze bijdrage van u hadden we echter nooit bij elkaar gekregen zonder de mede werking van maar liefst 50 collectanten die al weer twee weken geleden bij u aan de deur zijn geweest. Bij deze willen wij ook deze mensen van harte bedanken. Op zaterdag 18 november zal de Goedheiligman in Moergestel aankomen. Zijn intocht begint om 13.00 uur op de Tilburgseweg ter hoogte van de rotonde. Hierna zal hij met zijn gevolg via een nog bekend te maken route per rijtuig door Moergestel rijden. De intocht zal traditiegetrouw muzikaal bege leid worden door harmonie Prinses Juliana. Vervolgens zullen de Sint en zijn gevolg om streeks 13.45 uur op het oude gemeentehuis door burgemeester en wethouders van de ge meente Oisterwijk ontvangen worden. Vanaf het Europrof staat voor partnership in opleidingen, cursussen en services voor horeca, banket en hospitality. Op dinsdag 7 november tussen 15.00 en 21.00 uur nodigen wij u van harte uit op onze Open Dag. Er staan doorlopend masterclasses, wijn proeverijen en culinaire presentaties op het programma. Europrof: Tilburgseweg 54, Moergestel, tel. 513 2265. E-mail: europrof@hetnet.nl LADYS NIGHT Op 3 november hebben we een lady’s night georganiseerd. Op deze avond staan alle dames van ons bestuur achter de bar, en misschien ook nog wel op de planken. Alle dames krijgen bij binnenkomst een gratis cocktail, en de heren tegen een kleine vergoeding. AUTO ORIËNTATIETOCHT Op zondag 5 november hebben we een auto oriëntatietocht. We hebben een heel spectacu laire tocht uitgezet. Deze tocht is voor jong en oud. Er kan gestart worden vanaf D’n Tob om 13.00 uur. Ook de niet-leden zijn welkom. De kosten bedragen fl. 2,50 p.p. en er zijn mooie prijzen te winnen. PAGINA 5 w LU 1 □a Prima keuken met inbouwapparatuur. Zwart essen, wit blad. 4.20 m aanrecht 91 cm hoog, hoekopstelling met dubb. spoelbak 1.85 m extra aanrecht 91 cm hoog met kleine enkele spoelbak +1.80 m kasten 2.00 m hoog. Veel kastruimte en lades. Aangebouwd eetblad 75 cm hoog, 1.50 m X 45 cm., 4-pits elek. kookplaat met extra plaat 40X18 cm, Gagenau oven, Vaatwasser Miele type G572, Atag rvs afzuigschouw. Prijs: Elk aannemelijk bod: 013-5131580 UITGEPRINTE TEKST We hebben er de afgelopen weken al enkele malen op gewezen: gebruik GEEN tabs en spaties om alles onder elkaar te zetten en laat afkortingen achterwege, zoals: okt. maar liever: oktober; geen v.d. maar: van de of van der... Voluit geschreven staat véél net ter! Van tijd tot tijd gaat het weer fout: kopij die NIET op tijd wordt aangeleverd! Vaak op zondagavond vinden we nog teksten in onze brievenbus voor plaats ing in dezelfde week. Dat kan dus écht niet! ALLE KOPIJ DIENT ZATERDAG MIDDAG OM 12.00 UUR binnen te zijn. Al wat later komt laten we liggen tot de week daarna! Per e-mail kunt u teksten aanleveren tot zondag 18.00 uur. 31 F re e Easy Ten C a te Voor de correcte bezorger ('n vriendje of vriendinnetje mag natuurlijk helpen...) hebben wij graag een uitstekende vergoeding over. De kranten worden wekelijks bij je aan huis bezorgd. INTERESSE? Bel naar ons redactie-adres: telefoon 513 2268. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 'Moergestel-Nieuws' is een weekblad dat in Moergestel van A tot Z wordt gelezen. Belangrijk is het daarom dat onze bezorgers neel secuur te werk gaan omdat onze lezers weer elke week uitkijken naar 'hun' huisvriend. Op dit moment is er behoefte aan een voor de volgende straten: Oisterwijkseweg, Groot en Klein Bungalowpark, Tilburgseweg, Papenacker 1, De Hoefkens en De Sonman

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5