0) Muzikale Middag: koren, orkest en dans Rondleiding over kerkhof en expositie over rouw- en begrafenisgebruiken Illite Kapsalon Aksent ji Aphrodite U' is .-ïlig. Allerzielen in Moergestel: a.s. Zondag ’Den Boogaard’ Vogelshow in zaal ’t Stokske Torenhaantje nog niet terug... Schepens Tweewielers AGRO CLEANING A Op het kerkhof van Moergestel wordt een rondleiding gegeven. a+^ TIP: Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1118 Ook is er dit jaar weer een verkoopklasse. De openingstijden van de Vogelshow zijn: Vrijdag 3 november... Zaterdag 4 november Zondag 5 november... Iedereen is van harte welkom! Gisteren (dinsdag) zou het torenhaantje zijn oor spronkelijke plaats terugkrijgen, ware het niet dat de weersomstandigheden roet in het eten gooiden. De felle gemene wind deed maandag besluiten om het terugplaatsen uit te stellen. Een nieuwe poging staat nu gepland voor woensdag 8 november. .van 20.00-22.00 uur .van 10.00-20.00 uur .van 10.00-17.00 uur Middag kosten 10,-. Wil men meedoen aan het buffet dan dient men daarvoor een kaar te kopen die 20,- kost. Kaarten zowel voor de Muzikale Middag ah voor het buffet zijn te koop bij de leden van d< deelnemende zangkoren of bij Riet Janssen Pr. Margrietstraat 17 en Slagerij van Zon, Root ven 74. Ook op zondag zijn er nog kaarten voor d< Muzikale Middag aan de zaal verkrijgbaar (voo het buffet kan dat dan echter niet meer). Zondag 5 november: Muzikale Middag ii ’Den Boogaard'. Aanvang 14.00 uur. SCHOONHEIDSSALON NAGELSTUDIO Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel ZONDAG 5 NOVEMBER: Muzikale Middag Den Boogaard verhaal verteld van de begraafplaats van Moergestel, dat is ontstaan nadat het oude kerkhof in verband met de sloop van de oude kerk in 1929 is geruimd. MUZIKAAL FEEST De medewerking aan deze eerste Muzikale Middag is zeer divers. Naast de beide Moerges- telse koren ’Crescendo’ en ’Con Amore’ neemt ook de close harmony-groep ’The Harmony Singers’ uit Tilburg deel en uit Haaren komt de Big Band ’Four Swing’. Vooral de combinatie van de koren met de big band is zeer bijzonder te noemen en klinkt lettèrlijk ’als muziek’ in de oren. Alle genoemde medewerkers voeren zowel af zonderlijk als gezamenlijk een programma op. Natuurlijk zullen ook diverse solisten voor het voetlicht treden. Er is tijd voor koffie, een drankje en natuurlijk ’n praatje, want ook daarin wordt met het programma rekening gehouden. BIJZONDER SLOT Aan een bijzondere middag hoort natuurlijk een bijzonder slot. Wanneer men een middag genoten heeft van muziek in al haar variaties zal de inwendige mens verstrekt kunnen wor den. Ook het publiek kan deelnemen aan het buf fet dat aan het begin van de avond wordt geser veerd. Kaarten voor het bijwonen van de Muzikale Zowel de tentoonstelling als de rondleiding vinden in Moergestel plaats op 2 november (Allerzielen) en op zondag 5 november. De expositie duurt telkens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De aanvang van de rondleiding op 2 novem ber is 13.00 uur, op zondag 5 november is de start om 14.00 uur. Deelname aan rondleiding en expositiebezoek zijn gratis. Met deze initiatieven haakt WieKentKunst, dat eerder onder meer in Moergestel een reuzen manifestatie en een poppentheaterfestival organ iseerde, _in op de sterk toegenomen belang stelling voor rouw- en begrafenisgebruiken. Dit is een reactie op het verdwijnen van deze rituelen in de jaren zestig toen het begraven een professioneel en daarmee afstandelijk karakter kreeg. Minstens zo belangrijk is dat de mens na de ontkerkelijking de laatste tijd op zoek is ge gaan naar nieuwe rituelen. Met name bij een begrafenis worden rituelen sterk ervaren als een middel om het verdriet vorm te geven. Bij deze rituelen is steeds meer sprake van invloe den van andere culturen, terwijl ook steeds meer op rituelen van vroeger wordt terugge grepen. MONUMENTENPRIJS Beide initiatieven van WieKentKunst zijn niet onopgemerkt gebleven, De expositie en de rondleiding hebben de organisatie van de Bra bantse Monumentenprijs op het idee gebracht deze dit jaar in Moergestel uit te reiken. Allerzielen wordt door de Moergestelse culturele werkgroep WieKentKunst aangegrepen om op een voor iedereen toegankelijke manier aandacht te beste den aan rouw- en begrafenisgebruiken. Stichting WieKentKunst doet dat door mid del van een kleine tentoonstelling in het Parochiecentrum aan het St. Janspiein en van een rondleiding over het kerkhof aan de Postelstraat. a.s. Zondag 5 november vindt in ’Den Boogaard' een bijzonder muzikaal feest plaats. Vanaf 14.00 uur bent u welkom op deze middag die veel muzikale variëteiten biedt en waarin zelfs plaats is ingeruimd voor dans! Fietsprijzen omhoog? Bij ons nog niet! EXPOSITIE De door het Nederlands Centrum voor Volks cultuur samengestelde tentoonstelling geeft in vogelvlucht en door middel van foto’s met tek sten heel deze ontwikkeling te zien vanaf de achttiende eeuw. Ook de rituelen van de nieuwe Nederlanders en de nieuwe trends bij rouw en begraven komen aan bod. De expositie krijgt verder een plaatselijk karakter door het tonen van onder meer liturgische rouwgewaden uit de kerk en het nabootsen van het ’strooike’. Door middel van dat laatste gebruik werd nog in 1953 in Moergestel een overlijden aange- kondigd. Jaap Drubbel tekent voor de Moerges telse inbreng van deze kleine expositie in het Parochiecentrum. De rondleiding over het mooie en door een groep van zes vrijwilligers perfect bijgehouden kerkhof van Moergestel bestaat uit twee onderdelen. Enerzijds wordt aan de hand van wat op deze begraafplaats is te zien infor matie gegeven over kerkhoven, begraven, grafmonumenten en dergelijke in zijn alge meenheid. Anderzijds wordt het interessante Vogelvereniging Moergestel organiseert op 3 - 4 en 5 november 2000 een Onderlinge Vogelshow in Café ‘t Stokske. Ook dit jaar hebben de leden weer gezorgd voor een diversiteit aan eigen kweekvogels zoals: Kleur- en postuurkanaries, Tropen, Ze- bravinken, verschillende soorten parkieten, wildzang en lijsters. De show is te zien in een zaal die weer prachtig versierd zal zijn met planten, een volière met diverse vogels en ook de W.B.E kring Oisterwijk is weer aanwezig. De uitreiking is op 2 november ’s-middags in Den Boogaard. Het thema van deze prijs was dit jaar 'monumentale kerkhoven’. De Bra bantse Monumentenprijs is een prestigieuze prijs die bij de uitreiking provinciebestuur ders en tal van burgemeesters, wethouders en cultuurambtenaren naar Moergestel zal bren gen. Ook zij krijgen de gelegenheid de exposi tie te bezoeken en deel te nemen aan de rond leiding. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw' terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 PROFIL^ ..V; Foto WieKentKunst Big Band 'Four Swing’ tijdens 'n repetitie... V/SA Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871, E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond J Suzanne Vorstenbosch Oisterwijkseweg 62 5066 XE Moergestel Telefoon (013) 513 0400 Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's-Maandags gesloten di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u p i iuiu vui lui yn lyoii iouiu R 7R Schoolstraat 5 HX i MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)^ DE FIETSSPECIALIST

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1