De haan keert terug op de toren D Moergestel staat stil bij hulp van Franse soldaten z/7 Kapsalon E KPJ-REÜNIE... Aksent Aphrodite p p p p •M ,v TIP: Collecte Diabetes Fonds Halloweentocht... Actie ’Zon in de Schoorsteen’ van start zon inde schoor-1 steen AGRO CLEANING Jaa'9a09 Schepens Tweewielers Herdenking Oorlog en Bevrijding op zondag 29 oktober AW 0/ Zie pagina 11 WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 - 25e Jaargang - Nr. 1117 Hebt U er al aan gedacht? Aan Sinterklaas? Bij de Zonnebloem zijn ze er al mee bezig. Misschien hebt U ook nog even tijd om een ver rassing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbehoe vende oudere. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van “Zon in de Schoorsteen’ is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als U een zieke of gehandicapte wil verrassen met een pakje vol “zon en vriendelijkheid” dan kunt U contact opnemen met: Petra Verheyen, tel. 513 2351 U kunt zich aanmelden tot 8 november. Als U rond 18.00 uur belt hebt U de meeste kans dat U me thuis treft. Reserveer alvast in uw agenda, zaterdag 18 november Halloweentocht. Een tocht voor iedereen die van griezelen houdt (vanaf ±12 jaar). Iedereen is welkom, dus ook oud-leden en introducés. Dt URHAA) BELANGSTELLING Zijn er tijdens de herdenking van oorlog en PROFIL- Het wordt zeker weer leuk en spannend, want er komt nogal wat bij kijken om een vrekkige notaris van het dorp, die het geld voor een groots feest zelf wil houden, te slim af te zijn. Maar generaal Bombast is gelukkig ook niet voor de poes! Natuurlijk verwachten we jullie weer allemaal, net als vorig jaar bij onze zo druk bezochte uitvoeringen van Prikkebeen. We spelen zoals gewoonlijk weer voor jullie in ’Den Boogaard’. Een kaartje koop je aan de kassa en kost maar vijf gulden, daarvoor krijg je ook nog wat lekkers van ons in de pauze! (De zaal gaat een half uur voor het begin van het stuk open). Van dat laatste is de aandacht voor de rol van Franse soldaten in de meidagen van 1940 een goed voorbeeld. Op 11 mei 1940 zijn de Fransen Nederland letterlijk te hulp geschoten. Ze zijn ook in Moergestel geweest. De Franse mili taire inzet behoort onderhand tot de vergeten episodes van de oorlog. Op 29 oktober wordt daarbij in Moergestel stilgestaan en dat is voor het eerst. Moergestel Herdenkt begint zondag om 12.30 uur in de kerk waarna om 13.00 uur een krans wordt gelegd bij het Monument nabij de Reusel. Door de werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding is geprobeerd een Franse verte genwoordiging aanwezig te laten zijn bij de herdenking op zondag 29 oktober. Dat is niet gelukt. Voorzitter Noud Smits van de werk groep denkt dat een langere tijd van voor bereiding nodig is. Daarom zal voor de her denking van 2001 daar opnieuw én nog eerder werk van worden gemaakt. De “kale” spits zal binnenkort weer tot het verleden behoren. De parochianen die bijna twee maanden verzuchtten dat het “geen gezicht” was, kunnen weer opkijken naar hun, nu schitterend blinkende, haan. Met de grote klokken, nu op vernieuwde stoelen die dit met hun gebeier onderstrepen, zal de toren weer com pleet zijn, zeker nu ook het Angekusklokje haar stem weer zal laten horen. slacht zal op deze wijze kennis kunnen nemen van deze gebeurtenis in ons dorp anno 2000. De tekst blijft voorbehouden aan de parochianen van de, hopelijk verre, toekomst en wordt der halve nu niet gepubliceerd of anderszins be kend gemaakt. Gezien de vele verzoeken, de laatste tijd, van parochianen om bol, kruis en haan te mogen bezichtigen, worden op 31 oktober veel belangstellenden verwacht. Huidverzorgingsinstituut 7U Schoolstraat 5 M i MOERGESTEL Eq’J Tel. 013-513 1474 t AMERSFOORT- Van 29 oktober tot en met 4 november is de landelijke collecte “Geef voor diabetes” van het Diabetes Fonds Nederland. Dit jaar speelt de relatie tussen diabetes (suik erziekte) en oogaandoeningen een centrale rol in de campagne. Diabetes is de grootste veroor zaker van slechtziendheid en blindheid in de Westerse wereld. Het zijn juist de diabetische complicaties die diabetes tot een ingrijpende aandoening maken. Alleen onderzoek kan daar verandering in brengen. Voor meer informatie kunt u bellen naar 033- 4622055. TERUG OP HUN PLAATS Op dinsdag 31 oktober tussen 14.30 en 15.00 uur zullen, met de inmiddels vertrouwde hoog werker, met enige plechtigheid bol, kruis en haan op hun oorspronkelijke plaats op de toren spits worden teruggezet. Dit gebeuren kan ge zien worden als een bekroning op de grote restauratie van de toren die op dit moment de voltooiing nadert. De als nieuw blinkende attributen zullen met “fluwelen” handschoenen worden aangepakt, in ieder geval niet met de blote handen omdat zuurhoudend vocht van de handen de nieuwe goudlaag kan aantasten. AANDACHT VOOR EEN BIJZONDERE GEBEURTENIS Na de Eucharistieviering van zondagmorgen 10.30 uur op 29 oktober zal Pastor Harrie van den Tillaart de aanzet geven voor de plaatsing op dinsdag door de haan, die dan op het altaar aanwezig is, plechtig te zegenen. Na de inze gening kan iedereen de haan desgewenst in de kerk bezichtigen. De herplaatsing is een unieke gebeurtenis, waaraan het Parochiebestuur bijzondere aan dacht wil schenken. Zo zal in de bol een koker worden geplaatst met daarin alle Nederlandse munten van deze tijd, wat een bijzondere betekenis krijgt, juist nu de tijd nadert dat we overschakelen op het euro-muntstelsel. Tevens zullen in de koker twee manuscripten worden geplaatst, geschreven door en namens de Bouwcommissie respectievelijk de Toren commissie, die beide zo’n belangrijk aandeel in de restauratie hebben gehad. Ons verre nage- bevrijding geen Fransen vertegenwoordigd, wel komen er zeker 25 geallieerde veteranen naar Moergestel.Dat zijn er opvallend veel. Vorig jaar waren het er nog maar tien, terwijl Moergeste pas voor de derde keer een eigen herdenking kent. De organiserende werkgroep meent dat dit te danken is aan de stijlvolle manier van herdenken. De herdenking trok vorig jaar een paar honderd belangstellenden uit Moergestel. Ook uit de omringende plaat sen als Oisterwijk^n Tilburg en tot zelfs uit Eindhoven wordt deze herdenking bijgewoond. De herdenking begint om 12.30 uur in de kerk van Moergestel met een dienst waaraan onder meer wordt bijgedragen door Muziekvereniging Prinses Juliana. Kinderen staan zowel tijdens deze dienst als tijdens de kranslegging in het middelpunt omdat zij de herinnering levend moeten houden. Het is daarom dat het bevrij- dingsmonument elk jaar door een andere groep van een van de basisscholen wordt geadopteerd. In aanwezigheid van ook Nederlandse oud strijders houdt burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Oisterwijk een toespraak en wor den kransen gelegd. Voor de muzikale omlijsting zorgt de Clan Lamont Pipe Band. LESBRIEF Met de Franse ambassade is in verband met de herdenking van aanstaande zondag intensief contact geweest. Dat heeft een schat aan nieuwe informatie over de Franse aanwezigheid in Moergestel opgeleverd. Deze gegevens en al bestaande informatie is door Smits verwerkt in een lesbrief voor de Moergestelse basisscholen. De leerlingen zijn al een paar weken bezig met de behandeling van ‘De Fransen komen!’, zoals de lesbrief heet. De lesbrief vertelt op een toegankelijke manier waarom Franse soldaten op 11 mei in één dag met hun lichte pantservoertuigen 315 kilome ter reden om Nederland te hulp te komen. Bij Moergestel vond een gewapend treffen plaats waarbij Duitse pantserwagens buiten gevecht zijn gesteld. In Moergestel zijn geen doden gevallen, dit in tegenstelling tot Diessen waar elf Franse militaire sneuvelden. Ook in Lage Mierde, Reusel en Poppel zijn Fransen gevallen. Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n. Tel. 513 3284 of 06-53354149 spelen weer voor jullie en wel op Vrijdag Tl oktober om 19.00 uur Zondag 29 oktober om 14.30uur met het stuk ’De Hebberd’ Fietsprijzen omhoog? Bij ons nog niet! Altijd leuke aanbiedingen Veteranen leggen in Moergestel een krans bij het monument van Generaal Colin Muir Barber. Voor de derde keer organiseert de Moergestelse gemeenschap op zondag 29 okto ber een eigen herdenking van oorlog en bevrijding. Deze herdenking begint steeds meer het plaatselijk Moergestelse te overstijgen. Dat blijkt onder meer uit het steeds groter aantal geallieerde militairen dat de herdenking bijwoont. Moergestel trekt de aandacht door niet alleen de stijlvolle manier van herdenken, maar ook door vernieuwend bezig te zijn. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Nu te koop: de 25e Moergestel-kalenderü! bt- VISA Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel: (013) 513 22 21 mu Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268: Fax (013) 513 2871. E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ DE FIETSSPËCIALIST di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Prorileschepens@hetnet.nl i Ruim 75 jaar fietspiezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten Foto Jan Geerts

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1