moorman Maar bovenal een prachtig geschenk voor de komende decembermaand...! 1 I Ie i Auto-oriëntatietocht Milieubulletin Met de takkenronde binnenkort van uw grof snoeihout af y AUTOMOBIELBEDRIJF n Geschenk voor élke gelegenheid... Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Het prachtige fotoboek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ is te koop bij kadoslwp bij het volksdansen je hart ophalen. Je hebt geen vaste partner nodig! Walspassen Engelse Wals....het komt allemaal aan bod. De dansen komen uit diverse landen en de muziek hier van is een leuke bezigheid. Hebben we het al over het sociale contact gehad? Het is er altijd gezellig met mensen die van muziek en dansen houden. Begint het al te kriebelenKom dan eens kijken en meedoen eventueel, op dins dagmiddag om 15.00 uur in den Donk in de Bosstraat. Wilt u meer weten Bel dan gerust naar Wil Somerwil (511 2327). Zij geeft les en weet er alles van. Dit bericht geldt ook voor de heren! Graag tot ziens, er kan iedere Dinsdag mee gedaan worden.Leeftijd? Bent u 55 of ouder, dan bent u van harte welkom, Namens het bestuur K.B.O., Trees Verhoeven-Gianotten Ceramiekcursus bij de KBO Komende maanden zal er een ceramiekcursus gegeven worden. Ceramiek betekent; gebrande aarde. Het wordt dus een cursus waar klei op allerlei manieren wordt bewerkt en na het droogproces wordt het materiaal gebakken op «Stichting TC^elzijn (Ouderen _^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) MOERGESTEL in beeld 1 >)(M) 200° «Stichting TC^elzijn uderen^^ïoergestel (in samenwerking met K.B.O.) Wist u dat - U met carpoolen snel geld bespaart? Als u elke dag op en neer rijdt naar uw werk dat op een afstand van 50 kilometer ligt en één mee rijder heeft, bespaart u wekelijks zo’n 75 gulden met carpoolen. Op zondag 5 november hebben we een auto oriëntatietocht. We hebben een heel spec taculaire tocht uitgezet. Deze tocht is voor jong en oud. Er kan gestart worden vanaf D’n Tob (Bosstraat 1 b) Om 13.00 uur. Ook niet- leden zijn welkom. zo’n 900 graden. De bedoeling is dat er een groepje van ongeveer 10 mensen aan de cursus gaan deelnemen, die op de vrijdagmorgen gegeven wordt. De inhoud van de cursus wordt zoveel mogelijk aangepast aan de wensen en mogelijkheden van de cursisten. Tijdens de eerste bijeenkomst zal een diaserie getoond worden zodat men kennis kan maken met de vele mogelijkheden van het materiaal klei. De cursus wordt gegeven op de vrijdagmorgen van 9.30-11.30 uur in de open ruimte van de Roozendries door Leon Verhoeven leraar Tekenen en Handvaardigheid. Het zijn om te beginnen 10 lessen en wel op 24 November-1- 8-15- December5-12-19-26- Januari-2-9- Februari. De cursus gaat kosten F 75,- voor K.B.O. leden inclusief gereedschap en materi aal en voor niet leden F 16.50 extra. Zoals ook bij de andere cursussen ligt er een intekenlijst in de Roozendries of belt u mij even Trees Verhoeven-Gianotten 513 1815-0651596992, Geef Elkaar De Hand Donderdagmiddag 2 November komen we weer bijeen. Deze keer in de Roozendries.De voorzit ter van de K.B.O. Dhr Noud Smits, zal deze middag verzorgen met het vertonen van dia’s. Zoals altijd een gratis kopje koffie of thee met iets lekkers.We beginnen om 14.00 uur.Geen vervoer? Even contact opnemen met Annie 513 1277 of Gina 513 2007. De Zonnebloem staat er weer klaar voor! Weer een P.C.-cursus voor senioren De EC.-cursus voor senioren georganiseerd door de K.B.O. gaat weer van start. U kunt u hiervoor opgeven maar deze keer moet u wel lid zijn van thuis een computer hebben zodat u kunt oefenen. De EC. cursus wordt deze keer gegeven bij D.A.C. Denissen, Administraties en Computertrainingen in de Bosstraat 18 Moergestel. U krijgt 5 lessen voor F 25,- en u moet een boek kopen voor F17,50. Maar in dat boek staat alles wat u geleerd hebt dan kunt u het later nog eens nazoeken. De eerste cursus is Vrijdag 24 Donderdag 30 November en don derdag 7-14-21 December. ’s-Morgens van 9.15- 11.45 uur. De tweede cursus is vrijdag 1-8-22 December en 5-12 Januari. De derde cursus is Donderdag4-ll-18-25-Januarien 1 Februari U krijgt telkens met 6 personen les. Dus wij kun nen 3x6=18 personen plaatsen. De inteken lijst ligt weer op De Roozendries of U belt mij even Trees Verhoeven-Gianotten tel. 5131814- 0651596992. Vol is Vol. Cursus bloemschikken in De Roozendries Deze keer niet alleen kerststukjes maken maar ook anders stukjes o.a. Biedermeijertjes, kransen, kerst- en paasstukjes en nog veel meer elke les maakt u een mooi stuk. We hebben de lessen ongeveer om de 14 dagen gezet zodat u van u eigengemaakt stuk 14 dagen kunt genie ten en dan weer een nieuw kunt maken. We hebben 10 lessen gepland te weten; 23 novem- ber-7-14 December- 11-25 Januari-8-22 Februari-8-22 Maart-5 April. Allen op Donderdagmorgen van 9.30-11.30 uur. Dus u ziet voor kerstmis en pasen hebt u een zelfge maakt stuk op tafel staan. De lessen worden gegeven door een gediplomeerde bloemschik- ster nl. Connie van Meurs-Swinkels. De lessen gaan kosten F 17,50 per les inclusief materiaal. U weet dat bloemen tegenwoordig heel duur zijn dus de onkosten vallen nogal mee. Dus de 10 lessen samen kosten F175,-. Het liefst hebben wij dat u dat in een keer betaalt maar als dat bezwaarlijk is dan mag dat ook in twee keer. Connie houdt heel goed bij wat zij uitgeeft aan materiaal en als we op het eind geld over hebben dan wordt dat netjes verdeeld onder de cursis ten. Er zijn al enkele personen opgegeven maar er kunnen er nog bij we zijn uitgegaan van 10 personen mochten we dat niet halen dan gaat de cursus door maar dan hebt u een kans gemist. In de Roozendries ligt een intekenlijst daar kunt u uw naam invullen en een aanbetaling doen van F 25,- Ook niet K.B.O. leden kunnen hiervoor inschrijven maar betalen dan F 16,50 extra. Eigenlijk kunt u beter lid worden van de K.B.O. tot januari kost u dat F 10,- en dan krijgt u een machtiging voor de bank en betaalt u voortaan F 30,- per jaar en dan kunt u aan alle cursussen deelnemen zonder bijkomende kosten. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om deze week naar de Roozendries te gaan dan kunt u ook telefonisch bij mij opgeven. Trees Verhoeven-Gianotten Tel 513 1814-0651596992 Het programma voor november. Woensdag 1 november Helaas kunnen wij hier geen activiteit organ iseren. Woensdag 8 november Heb jij nog geen eigen poppenkast poppen... dan is dit je kans om ze te maken. Neem een paar sokken of washandjes mee die we kunnen omtoveren tot een poppenkast pop. Leeftijd van 6 tot en met 8. Entree fl. 1,-. Woensdag 15 november Omdat er zoveel animo is voor streetdance kun nen jullie je vandaag weer lekker uitleven op muziek. Leeftijd 9 t/m 12. Entree fl. 1,-. Van 17 tot en met 25 november wordt er feest gevierd omdat het ’t Kwartierke 10 jaar bestaat. De feestactiviteiten zijn een circus-act, film avond en een disco. Woensdag 29 november Een gezellig middagje playbacken. Iedereen krijgt de kans om zijn talent te laten zien in de Mini Playbackshow. Zorg ervoor dat je de goede muziek meeneemt en dat je al een beetje geoe fend hebt. Leeftijd van 6 tot en met 8. Entree fl. 1,-. Heeft u grof snoeihout (dus geen complete coniferen, dikke stammen met een grotere diameter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ‘takkenronde’ de manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het KringloopbedrijfOisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de minicontainer kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de gft-container moet worden aange boden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf donderdag 19 oktober tot en met woensdag 1 november 2000 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? In Moergestel wordt de takkenronde gereden op donderdag 9 november 2000. Zelf brengen U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehele jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat aan de Veldweg 6. Uitnodiging leden- /jaarvergadering Donderdagmiddag 26 oktober om 13.30 uur in ’t Draaiboompje zal weer onze najaarsver gadering gehouden worden. De agenda is als volgt: Ontvangst met koffie of thee met gebak. Opening door de voorzitter. Verslag van de ver gadering van 13 april 2000. Ingekomen stukken en mededelingen. Trekking van de puzzeluit- slag uit het groene boekje. Rondvraag. Sluiting. Om ongeveer 14.45 uur is Dhr Baans uitgen odigd ter kennismaking van onze nieuwe wijk agent. Dan is er pauze en krijgt u een con sumptie aangeboden en daarna gaan we drie gratis rondes Bingo spelen met mooie prijzen. Wij vertrouwen erop dat deze vergadering door velen zal worden bijgewoond, en schroomt u niet om u vragen te spuien. S i s 5. Volksdansen is niets voor mij. Dat is toch oubollig? Niets is minder waar, volksdansen is wel degelijk een activiteit die erg leuk en ontspannend kan zijn, als er maar leuke dansen geleerd worden en de lessen op een gezellige manier gegeven worden. Bewegen is goed voor iedereen, maar dansen is net iets meer.Wat te denken van het activeren van de coördinatie, de concentratie en het geheugen? Ben je alleen of heb je een part ner die niet van dansen houdt, dan kun je toch ijlt PAGINA 12 MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 31 Industrieweg 9a - Tel. 013-513 1611 Het boek is eveneens te koop bij de auteur, Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a en bij Buro 76. Oisterwijkseweg 43. Beiden te Moergestel Rootven 10, Moergestel, Tel. 513 1889 '100 Jaar Moergestel In Beeld'; auteur: Ad Wolfs Adr.Zn.; 232 pagina's op A4-formaat: 600 foto’s; genaaid gebonden met harde kaft. Prijs: 55,95 per stuk. Wse tuti ~‘f" kit» firnW f.vil Uivif ,We,ke V Iw jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 12