ZONDAG 5 NOVEMBER DEN BOOGAARD MOERGESTEL Sint Nicolaas-comité Moergestel ’S-Sr I r Protestantse Gemeente Oisterwijk Vereniging Oud Indië Gangers 50 jaar jong bigband In memoriam Jan van der Linden Zangvereniging 'Crescendo' Operettevereniging 'Con Amore' The Harmony Singers J The Four Swing Big Band r Hb Stanislaus 41 Aanvang 14.00 uur - Entree fl. 10,- 'n Muzikale Middag met natuurlijk veel muziek; om te luisteren, maar ook om te dansen... Aanvang: - op korte termijn Wij bieden: - een prettige werksfeer - salaris volgens de CAO verpleging en verzorging, schaal 2. u Onze voorkeur gaat uit naar een student. Bent u geïnteresseerd in deze functie? Wij verzoeken u uw schriftelijke sollicitatie vóór 27 oktober a.s. te richten aan Mw. E. Alfonso, facilitair manager. Indien u meer wilt weten over deze functie, kunt u telefonisch inlichtingen inwinnen bij Mw. Alfonso, tel. (013) 513 9320. Bedroefd en met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer Jan van der Linden. Als commissielid heeft hij gedurende vele jaren met grote inzet en actieve betrokkenheid de belangen van de inwoners van Oisterwijk vanuit de christen democratische visie gediend. Wij wensen zijn vrouw en familie veel sterkte toe. Kaarten in voorverkoop bij alle medewerkers en bij Riet Janssen, Pr. Margrietstraat 17 of Slagerij van Zon, Rootven 74, beiden te Moergestel. CDA Oisterwijk P. Scheutjes, afdelingsvoorzitter A. Mutsaers, fractievoorzitter Zondag 22 oktober: De dienst begint om 10.15 uur. Voorganger is ds. W. Koster uit Gorinchem. Er is geen Jeugdkerk, wel Kindernevendienst en crèche voor de allerkleinsten (0 tot 4 jaar). Na afloop van de dienst is er schrijven voor Amnesty. Fractieberaad VVD De fractie van de VVD komt weer bij elkaar op maandag, 23 oktober a.s. om 20.00 uur. De agenda voor de raadsvergadering van 26 okto ber wordt dan besproken. Dit overleg vindt plaats in het oude raadhuis op De Lind in de fractiekamer van de WD op de eerste verdie ping. Onze fractie zal u graag ontmoeten op 23 okto ber a.s.. Hebt u geen tijd maar bent u wel geïn teresseerd in de politiek, vraag dan ons kwartaal bericht aan bij de p.r. commissie, tel./fax 52 830 16. Voor vragen en/of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze raadsleden Janneke Oldenhof 52 301 50) en Cora Steffens (52 884 49). Zoals u eerder in deze editie van ’Moergestel- Nieuws’ hebt kunnen lezen komen volgende week onze collectanten weer bij u langs voor een bijdrage ten behoeve van de intocht van de Goedheiligman in Moergestel op 18 en 19 november 2000. Bij deze wil het comité nogmaals het belang van deze collecte aan u duidelijk maken: - Wij verwachten dit jaar bij de intocht en de ontvangst in cafe- zaal ’t Draaiboompje 650 kinderen; - De Sint wil al deze kinderen een cadeautje en iets snoepen geven; - We mogen de kleermaker van de Sint en zijn Pieten na tuurlijk niet vergeten; - De koetsiers met hun rijruig en paarden, verlangen ook iets voor hun tijd en de verzorging van de paarden; - We moeten voor een geschikte accommodatie zorgen opdat de Sint en zijn Pieten de kinderen in de juiste atmosfeer kun nen ontvangen, - Daarnaast moet de Sint en zijn gevolg altijd rekening houden met onvoorziene omstandigheden bijv, een plotselinge stij ging van de prijs van de pepernoten of van de cadeautjes, om maar iets te noemen. De hierboven opgesomde activiteiten, die allen essentieel zijn om de intocht van Sint Nicolaas tot een geslaagd kinder feest te maken, zorgen ervoor dat de Sint per kind fl. 12,50 nodig heeft. Wij zijn op zoek naar een MEDEWERKER KEUKEN M/V voor 3 uur per week dinggeld voor een nieuw kostuum, een ere- boog bij de ouderlijke woning en de buurt liep uit tijdens de paar dagen dat het feest was. daar kon weer borreltje van worden gedron ken. Met de verzorging van de H.Mis bij de kapel op de Oisterwijkseweg hebben zij zich ook ruim twintig jaren bezig gehouden. De meeste leden zijn nu tussen de 70 en 75 jaren oud. Regelmatig komen zij nog gezellig bij elkaar om wat feest te vieren of om minstens een borreltje te drinken. Zij denken dan nog wel eens na over de tijd van toen. Zij hebben in Indië veel moeten afzien. Er waren ook veel tekorten en zeker als men toen men terug kwam als een soort paria werd aangekeken. Men ging toch om het land te dienen maar dat was de goegemeente gauw ver geten. Nee, zij hebben in Indië veel moeten afzien. Zij denken nog vaak aan het brood met meegebakken meelwormen of aardappelen uit blik dat ’cement’ werd genoemd. Kranten kwa men 3 a 4 weken te laat. Het was erg frustrerend. En dan de aandacht van de officiële instanties toen men thuis kwam viel ook aardig tegen. Bart van de Wouw bijvoorbeeld kreeg zijn ere-me- daille uitgereikt door de melkboer. In de meeste Gemeentes gebeurde de uitreiking met enig feestvertoon. De melkboer echter kwam op het Gemeentehuis en daar vroeg Burgemeester Bardoel of hij dit kleinood even bij Van de Wouw wilde afgegeven. Gelukkig kan men nu lachen om deze dingen maar denk er aan dat dit toentertijd pijn gedaan heeft. Op zaterdag 21 oktober 2000 zal er in De Roozendries aan de Prinses Margrietstraat 1 te Moergestel een kleine expositie zijn welke door Burgemeester Drs. Y. Kortmann ge opend zal worden waarbij de vereniging gefe liciteerd kan worden. Vanaf 19.00 uur zal in besloten kring door leden met hun partners, ex-leden en weduwen van gestorven leden het feest worden voortgezet voorafgegaan door een herdenkingsdienst met pastoor van den Tillaart en een kranslegging op het kerkhof. Verder kreeg men van de buurt meestal een nieuwe fiets van 135,- wat veel geld was als men bedenkt dat een gemiddeld weeksalaris maar 35,- bedroeg. Men had geen werk of kwam er moeilijk aan. Trauma of geen trauma; niemand ving je op en daardoor kwamen veel jonge kerels in de pro blemen. Zij konden de aard niet krijgen omdat zij eenvoudig hun verhaal niet kwijt konden. Niemand begreep hen omdat men totaal geen weet had van wat onze jongens ginds hadden meegemaakt. Een aantal van hen richtte de VO.I.G. op en toen konden zij hun verhaal wel kwijt. Er heerste in een vrij korte tijd een enorme kameraadschap en mogelijk zijn er onbewust in die tijd veel trau ma’s genezen. Men kon elkaar tot steun zijn en praten over problemen. Men vond nu een luis terend oor voor de problemen en men kon anderen soms ook helpen. In het begin waren er echt veel activiteiten zoals rikavonden, toneelvoorstellingen, voet balwedstrijden en fietstochten. Steeds met de partners. Dodenherdenkingen werden ook niet vergeten ondanks het feit dat geen enkele Moergestelse jongen destijds daar het leven heeft gelaten. Ook werden er veel activitei ten ontplooit om de pot te spekken zoals on der andere de bekende tropische avonden en Wij hopen dat alle gezinnen uit Moergestel het bovenstaande serieus laten meewegen bij hun donatie aan het Sint Nicolaas-comité. Wij danken u nu reeds voor uw gift. i gepresenteerd door: PAGINA 3 Deze Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Tel. 513 2268 Voor a//e drukwerk de beste keus... ”•11» werk met hart voor mensen j Huize Stanislaus Kloosterdreef 3 5066 AA Moergestel Wij vragen iemand met - een flexibele inzet Huize Stanislaus is een kloosterverzorgingshuis waar 95 vrouwelijke religieuzen van de Congregatie Zusters van Liefde wonen, verzorgd en ondersteund worden. Er zijn vier verzorgingsafdelingen en tevens is er een project dagverzorging. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 vervolg van voorpagina MUZIKALE MIDDAG uXsnHiNWt! r Manx ditfon^Xoreen kaart •bu«^^wrten *o4ten fl- 20,-. -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3