Dinerkaarsen ’Softies’ OP OP!!! GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. ’t Wandelen in de natuur 1001 Ideeën...? 1001 Oplossingen... 2 dozen Inzameling klein chemisch afval 14 stuks in een doos diverse kleuren van 4.95 voor 3.50 sloffen met anti-slipzool diverse maten van 15.95 voor Rectificatie fondsenwervings- avond: telefoonnummer Twern SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 Frozen Sun in DEMO ALGEMEEN BELANG Met de takkenronde van uw grof snoeihout af Mantelzorgdag GGZ Sr°WfR/J- 1 met Johan van Oosterhouë bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen In het persbericht van vorige week over de informatie-avond over fondsenwerving op 30 oktober stond helaas een fout telefoonnummer van welzijnsorganisatie de Twern. Het juiste tele foonnummer is: Tel. 528 4080. Via dit nummer kunt u nadere informatie krijgen bij M. Smeenk en zich hiervoor aanmelden als uw organisatie hiervoor belangstelling heeft. GRATIS TOEGANG De mantelzorgdag is gratis. Geïnteresseerden kunnen zich tot woensdag 8 november a.s. aan melden door te bellen naar 0900-8806 (22 cent/minuut). Tevens kan dan aangegeven wor den naar welke workshop de belangstelling uit gaat. Op vrijdag 20 oktober staat de band Frozen Sun op het podium van DEMO. De muziek van deze band wordt wel omschreven als expressieve metal. Dat is hard en toch vol emotie. Alle fans van ’jaren ’90 rock’ en van een goed live optreden moeten dus op vrijdag 20 okto ber afreizen naarjongerencentrum DEMO in Oisterwijk. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur, entree fl 5,-. Ook deze week is er veel meer te doen dan alleen concertavond. Je kunt bij DEMO ook terecht met vragen over allerlei dingen. Naast dit inloopcafé heeft DEMO op woensdagavond disco Aloha voor de jongeren uit het speciale onderwijs. Verder is er op zaterdag Purple Haze, de alternatieve avond, en op maandag film avond. Op maandag 23 oktober a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de raadsvergadering van 26 oktober te bespreken en de reacties van B W op de adviezen van de respectievelijke commissievergaderingen. Uiteraard is er volop gelegenheid - ook voor U als geïnteresseerde burger - om Uw inbreng te hebben, waarbij U niet noodzakelijkerwijs hoeft aan te sluiten bij de geagendeerde punten. U kunt, hetzij alleen, hetzij in verenigingsver band, Uw stem laten horen en Uw mening zal zeker in de weging betrokken worden. Het is natuurlijk aanzienlijk moeilijker voor ons als wij niet weten hoe U over een en ander denkt. Laat het ons daarom weten en kom naar onze fractievergadering, welke om 19.30 uur begint in het Raadhuis op De Lind, kamer 8 (boven ste verdieping, tel. 529 1384). U kunt gebruik maken van de lift en eenmaal boven wordt U een kopje koffie of thee aangeboden. Mocht U verhinderd zijn, dan staat nog altijd de mogelijkheid open om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), met Hans Denissen (tel. 513 1836), met Daniëlla Hulskes (528 5795), met Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032), met Jan Slaghuis (tel. 528 3236), met Martien Mathijssen (tel. 528 2650) of met Ton Timmermans (tel. 533 3606). Graag tot ziens! Heeft u grof snoeihout (dus geen complete coniferen, dikke stammen met een grotere diameter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ‘takkenronde’ de manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de minicontainer kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de gft-container moet worden aange boden. HOE AANMELDEN? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf donderdag 19 oktober tot en met woensdag 1 november 2000 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. WANNEER OPHALEN? In Moergestel wordt de takkenronde gereden op donderdag 9 november 2000. ’De knop omdraaien’ We zijn er ons misschien niet van bewust hoe vaak we dagelijks, “de knop omdraaien” en aan en uit zetten. Het hele huis zit er zó vol van dat een groot deel van ons leven er door beheerst wordt. Na het ontwaken beginnen we de dag door op de knop te duwen van de (hoogst irri tante) wekker of wekkerradio, op de knop van de verlichting, van de douche, van de elek trische tandenborstel, van het scheerapparaat, van het koffiezetmachine, de waterkoker, de radio, misschien sommige op de aanzet knop van de TV! en van de broodrooster, Dan is de dag nog maar net begonnen! Daarna richten we ons op de knoppen van de wasmachine, de was droger, de stofzuiger, de telefoon, GSM, de fri- teuse, de mixer, de afzuigkap, het kooktoestel, de magnetron, de verlichting, de radio, de TV, de video, de bureaulamp, de computer, de print er, de scanner en zeker niet te vergeten de knop van de bel om ergens binnen te mogen komen! Mensen met een AOW klein pensioen- t je)WAO, WW, of bijstanduitkering of met een minimaal loon uit arbeid, kunnen bij ons terecht: elke donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, W. Poirtersstraat 5. Met de mensen die ons willen bellen (52 20320) of een e-mail willen sturen, (mimax2000@hotmail.com) nemen wij altijd en zo vlug mogelijk contact op. Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-5133604 Het is bijna te laat 166 Al wandelend in de natuur dacht ik aan een krantenartikel, dat ik onlangs las. De wereld heeft zo’n zes miljard inwoners. De prognose is, dat halverwege het jaar 2050 de wereld bevolking twaalf miljard mensen zal tellen. Aldus het krantenbericht. Dat is beangstigend want al die mensen moeten werken, wonen, eten. Dat gaat ongetwijfeld ten koste van de natuur. Logisch is dat. Zonder de natuur in al z’n facetten, is het leven op aarde onmogelijk. Daarom moeten we NU trachten te redden wat er te redden is. Natuurmonumenten, Brabants Landschap, Greenpeace, het Wereld Natuurfonds, de Vlin- derstichting, de Vleermuisstiching, Das en Boom, de Vogelbescherming, SBB, en nog meer natuurbeschermings-organisaties doen heel veel goed werk. En dan heb ik nog niet eens alle organisaties opgenoemd, die zich inzetten voor het behoud van de natuur. Terzijde: waarom niet al die organisaties op één grote hoop gooien en er een Nationale Natuurbeschermings Organi satie, de NNO, van maken? Zo maar een losse opmerking. De vereniging Natuurmonumenten doet er alles aan om de Korenwolf in Limburg te redden. Greenpeace, geweldloos, zoals al tijd (ik draag deze organisatie een warm hart toe) doet er alles aan de ijsberen van de onder gang te behouden. De Vlinderstichting zet zich in voor de vlinders in ons land. Zeventien soorten zijn al sinds het begin van deze eeuw verdwenen en nog eens dertig soorten staat hetzelfde te gebeuren. Dat mag zo niet door gaan. Alle natuurbeschermings-organisaties doen er alles aan wat leeft, groeit en bloeit in ons land en elders in de wereld te behouden. Soms is het vechten tegen de bierkaai en ik denk met name aan de tropische regenwouden, die in een razendsnel tempo worden gekapt. Immers, daar wordt het weer ‘gemaakt’. De gevolgen kennen we maar al te goed: overstromingen, orkanen. De regenwouden zijn de dupe van de geldver slindende overheidsinstanties. Al met al, we moeten blijven genieten aan de natuur. Lid worden van een van genoemde organisaties is geen luxe. Zoals de meeste kinderen al hebben gehoord is er op woensdag 25 oktober een circusartiest in ’t Kwartierke. Je leert jongleren, rijden op een eenwieler of acrobatiek. Tussen 16.00 uur en 17.00 uur geef je een heuse voorstelling voor je ouders, familie en vrienden. De leeftijd is van 6 tot en met 12 jaar. En de kosten zijn een gulden. Tot onze spijt moet er helaas met inschrijvin gen gewerkt worden omdat de circusartiesten maar 40 kinderen kunnen begeleiden. De inschrijving zal woensdag 18 oktober beginnen om 11.00 en zal duren tot 16.00 uur en kan alleen telefonisch. Het telefoonnummer om je in te schrijven is 513 3261. Ouders die deze middag zin hebben om een handje te helpen zijn van harte welkom. Als u hierover iets meer informatie wilt kunt u woens dag contact met ons opnemen. De kinderen die te laat waren met hun inschrij ving zijn natuurlijk van harte welkom, om bij de uitvoering te komen kijken. Tot woensdag de 25ste. Op donderdag 26 en vrijdag 27 oktober wordt huis aan huis weer het klein chemisch afval opgehaald in de kern Moergestel. Deze inza meling is in handen van de Milieudienst Tilburg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieubox niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwa- gen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 26 oktober De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Hei velden II. Vrijdag 27 oktober De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (Herengoedstraat, Boonhofstraat en omge ving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied van Moergestel woont, kunt u tot uiterlijk woensdag 25 oktober tele fonisch doorgeven, dat uw milieubox moet wor den leeggemaakt. Het telefoonnummer is 5291305. De inzamelwagen gaat in het buitenge bied alleen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein chemisch afval moet worden opgehaald. ONTSPANNING In de middag wordt gezorgd voor lunch en daarna is er tijd voor ontspanning en vermaak. De theatergroep “Werk in uitvoering” zal op het thema mantelzorg ingaan aan de hand van een aantal gespeelde scènes. Het publiek wordt van harte uitgenodigd om op de gespeelde scènes te reageren. Na afloop van het theater en de offi ciële afsluiting van de mantelzorgdag, is er tot 16.00 uur gelegenheid tot napraten met elka ar onder het genot van een borreltje. Op zondag 12 november 2000 organiseert het Steunpunt Mantelzorg Midden-Brabant in samenwerking met GGZ Midden-Brabant, GGD MiddenBrabant, Thuiszorg Midden- Brabant, Labyrint (organisatie voor familiele den en direct betrokkenen van psychiatrische patiënten) en Ypsilon (vereniging van fami lieleden van mensen met schizofrenie, border line stoornis of psychose) van 10.30 tot 16.00 uur een mantelzorgdag. Tijdens deze dag staan de mensen die zorgen voor iemand met psy chische problemen centraal. Vanaf 10.30 uur kunnen geïnteresseerden terecht op het hoofdkantoor van GGZ Midden- Brabant, Jan Wierhof 7 in Tilburg. De heer Van Hezewijk, directeur van GGZ Midden- Brabant, zal de dag officieel openen. WORKSHOPS Om 12.00 uur starten de workshops. Daarin wordt kort informatie over een psychische stoornis gegeven, maar de nadruk ligt op het uitwisselen van ervaringen met andere aan wezigen die in eenzelfde situatie verkeren. Er worden vier workshops verzorgd: 1. Psychosen Schizofrenie 2. Depressie 3. Manische depressie 4. Borderline persoonlijkheidsstoornis Bij aanmelding voor de mantelzorgdag kunnen belangstellenden aangeven naar welke work shop de belangstelling uitgaat. Circus middag in ’t Kwartierke MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 2 8.95 6.00 Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 PAGINA 10 HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 I* jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 10