Kringloop Bedrijf Oisterwijk Ondernemer klaagt politiek aan na kraak-terreur Moergestel-Nieuws’ ook actief voor landelijke bladen... ZOEKERTJES Gun uw huis ook ’n ’eigen’ gezicht... Pleidooi voor meer blauw op straat Herbestrating Postelstraat Donderdag 26 oktober vergadert de gemeenteraad weer ^emeente'/nformatie Zorgt u voor iemand die ziek of gehandicapt is? 5 Wist u... Wist u... Wist u... Wist u... Wist u... Wist u... dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk aan de Veldweg een milieustraat exploiteert waar tijdens de openingstijden particulieren hun grof huishoudelijk afval tegen betaling van 40,- per m3 kunnen aanbieden...? en dat glas, papier en metaal gratis is...? dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door het scheiden van het aangeboden afval een recyclepercentage van 80% haalt...? dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door al deze diensten 10 personen een betaalde baan kan bieden...? dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk zorg draagt voor het ophalen van papier en textiel in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel...? OPENINGSTIJDEN MILIEUSTRAAT: dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk een winkel exploiteert met als slogan: EERSTE KEUS IN TWEEDEHANDS SPULLEN! dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk gevestigd is aan de VELDWEG 8 te OISTERWIJK! MOERGESTEL-NIEUWS- WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 PAGINA 8 Foto: Weekblad Moergestel-Nieuws In de Postelstraat te Moergestel komen bij de Jan van de Wiel Ondernemer R. van de Ven in Moergestel zit met zijn handen in het haar. Hij werd het eerste kwartaal van dit jaar geconfronteerd met vier pogingen tot inbraak en een snelkraak. 'Hoe kan ik mij als burger verdedigen als de politie niets doet.’ Voor Automobielbedrijf Bij- velt-Van de Ven was de maat vol na de poging tot snelkraak. R. van de Ven: 'Bij die laatste kraak waren wij niet alleen de klos. In dezelfde nacht werd ook nog eens ingebroken op drie andere lokaties. Ik heb 's nachts de politie gebeld. Dan krijg je te horen dat ze maar vier auto’s op de weg hebben rijden en niet onmiddellijk kunnen komen.’ Van de Ven schreef een brief waarin hij niet de politie he kelde, maar het falen van de landelijke politiek aan de kaak stelde. ’Zelfs met al die mee vallers die dagelijks in de krant staan, komt geen enkele politieke partij op het idee iets te doen voor de veiligheid van de burger,’ zo zegt hij. De brief ging naar de regionale politie in Tilburg, de burgemeester van Oisterwijk (Moergestel behoort daartoe), de VVD en het CDA. Van laatstgenoemde partij heeft hij niets verno men, terwijl de liberalen hem antwoordden dat ’de brief on der de aandacht van A. Nico lai is gebracht.’ Hij beheert de portefeuille Politie Algemeen. Meer blauw Politiefunctionaris T. Romme van het district Tilburg vindt dat het beeld van Van de Ven klopt dat er meer blauw op straat moet komen. ’Sinds de reoganisatie is er minder toe zicht. Maar dat verandert’ Via extra diensten komt er meer toezicht. En die trend zet zich door. Verder proberen we via Van de Ven de wijkagent in te schakelen. Hij is verantwoor delijk voor het reilen en zeilen in zijn gebied.’ ERKEND SCHILDERS EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 In het voorjaar maakte onze redactie foto’s na de snelkraak bij de fa. Bijvelt-van de Ven aan de Industrieweg. Deze snelkraak vond plaats op de late zondagavond. In het augustusnum mer van de BOVAG-krant staat de foto afgedrukt bij een artikel waarin ondernemer Ruud van de Ven pleit voor meer blauw op straat. Het lijkt inderdaad op z’n minst tegenstrijdig: terwijl de criminaliteit nog bijna dagelijks toeneemt worden de politiekorpsen vanwege ’bezuinigingen’ ingekrompen. De burger voelt zich er niet wel bij, maar of het beter wordt...? Aanvang 19.30 uur Donderdagavond 26 oktober vergadert de gemeenteraad van Oisterwijk weer. Dat gebeurt in het Raadhuis aan de Lind 56 in Oisterwijk en begint zoals gebruikelijk om half acht. De vergadering is openbaar. U kunt dus komen luis teren. herbestrating na beëindiging van de riool- werkzaamheden weer de oorspronkelijke klin kers Waalformaat te liggen. Het gemeen tebestuur hecht eraan via dit bericht in uw weekblad eventuele misverstanden hierover weg te nemen. Gebleken is namelijk dat bij een aantal mensen de indruk is ontstaan, dat deze klinkers zullen worden vervangen door betonstenen. De aanleiding hiervoor is waar schijnlijk dat in het gedeelte van de Bosstraat tussen de Postelstraat en Het Brieltje nieuwe betonstenen zijn neergelegd. Dat is gebeurd ter vervanging van de betonstenen die daar al lagen. Het is daarom goed te weten dat de bestrating in de Postelstraat in zijn originele vorm met kleinformaat gebakken straatsteen- tjes wordt teruggebracht. In Midden-Brabant zijn ruim 30.000 mensen als mantelzorger actief. Mantelzorgers zijn fam ilieleden, vrienden of kennissen die zorgen voor hun zieke of gehandicapte naaste. Lang niet allemaal hebben ze problemen, maar als de zorg intensief is en lang duurt, kan de mantel zorger problemen krijgen. De laatste jaren komt dit steeds vaker voor. Daarom is er dit jaar gekozen voor de slogan ’Laat van je horen’. De bedoeling is om aandacht te vestigen op de positieverbetering van de mantelzorger. Mantelzorgers worden in de gelegenheid gesteld om te laten boren wat hun knelpünten en wensen zijn. Politici, relevante organisaties en het publiek moeten beseffen dat mantelzorg het fundament is van de zorgende samenleving. WAT KUNT U VERWACHTEN? Landelijke activiteiten Manifestatie voor politici en mantelzorgers in Bunnik. Op maandag 6 november zal er een bijeenkomst worden gehouden, waarbij naast mantelzorgers, politici en beleidsmakers wor den uitgenodigd. November 2000 belmaand van de mantelzorg- lijn 0900-2020496, de mantelzorglijn zal per 1 november actief zijn van 10.00 uur tot 14.00 uur. Plaatselijke activiteiten Op 10 november organiseert de werkgroep Thuiszorg Moergestel een speciale dag voor de mantelzorgers in Moergestel. Evenals vorig jaar wordt deze dag in de aula van Huize Sta nislaus gehouden. U kunt ons enorm helpen door namen van mantelzorgers uit Moergestel aan ons door te geven, zodat wij hun persoon lijk kunnen benaderen. Wij zullen er voor zorgen dat de mantelzor gers van Moergestel in het zonnetje gezet worden! Voor aanmelden en/of vragen kunt u terecht bij: Karin Schoenmakers 513 3009; Marianne van den Meijdenberg 513 3790; Corry van Dijk 513 1309; Jan van de Wiel 513 3505. Namens de werkgroep Thuiszorg afdeling Moergestel alvast bedankt voor de medewer king. kosten, bij normale' grootte 15,-; anders f 7,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Elke zondag Schoteldag van 17.00 tot 20.30 uur bij Café De Brouwer. Elke week 'n andere schotel voor maar fl. 12,50. a.s. Zat. 14 okt. laten we De Veerkes weer schudden zoals vroeger. Wij zorgen voor de discomuziek van toen zodat de bezoekers van toen de ouderwetse sfeer weer kunnen proeven. We hebben ook een surprise-optreden! Dus ben jij die bezoeker van toen of je wilt zien hoe ze zich gedroegen in de vorige eeuw, kom dan maar eens kijken! Tot 20% korting op diverse showroommodel len o.a. Aprillia, Puch, Gilera, Honda enz. Fa. Bij velt-van de Ven, Industrieweg 5, tel. 513 2134. Do. 26 okt.: het vervolg van onze Meezing- avonden. We zijn weer begonnen o.l.v. 't Wim Jansen-ensemble, bij Café de Brouwer. Kom eens met uw kinderen in de herfstvakantie 'n kijkje nemen in Twinkeltje. Volop winter-ver- kleed en herfstkleding tegen superlage prijzen. Bezoek ook eens onze web-site: www.bata- vus.com/schepens. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. J.L. Iets bruikbaars over? Een 2ehandsje nodig? Bel 513 1114 of bezoek Antonis, Oirschotseweg 41. Muziekvereniging Prinses Juliana a.s. Zat. 14 okt. laten we De Veerkes weer schudden zoals vroeger. Wij zorgen voor de discomuziek van toen zodat de bezoekers van toen de ouderwetse sfeer weer kunnen proeven. We hebben ook een surprise-optreden! Dus ben jij die bezoeker van toen of je wilt zien hoe ze zich gedroegen in de vorige eeuw, kom dan maar eens kijken! Do. 26 okt.: het vervolg van onze Meezing- avonden. We zijn weer begonnen o.l.v. 't Wim Jansen-ensemble, bij Café de Brouwer. Pensionstalling voor paarden. Rustig gele gen. Ruime boxen met wasplaats en weidegang. Grote buitenbak met hindernissen. Aan rand van Oisterwijkse bossen/Kampina. Rij-/springles mo gelijk. Frans en Carien Verhoeven, tel. 5136345. Keuze uit 150 helmen! o.a. van de merken Bieffe, Caberg, Trax, Nau, Rider, Phoenix, CMS, AGV, Cox en Fila. Fa. Bijvelt-van de Ven, Indus trieweg 5, tel. 513 2134. Te koop: blank eiken meubelen: 4-pers. eet- hoek, ovale salontafel, 3-dlggrote kast, dressoir, t.v.-kast. Prijs n.o.t.k. Ook apart te koop. Tel. 513 2082 of 06 27548243. Te koop: goed ’lopend’ cafébiljart incl. alle toebehoren! Tel. 513 1590. Ik heb 'n paar loop- krukken uitgeleend maar weet niet meer aan wie! Wil ze graag terug.Christ Hoeven, tel. 5131590. Wegens omstandigheden te koop: elektr. voortbewogen driewielerscooter met traploze snelheidsregeling; 4 mnd. oud (nieuwprijs 11.000,-). Vraagprijs fl. 4.000,-. Tel. 513 2461 Knutselen in de herfstvakantie. 19 okt. van 10.30-12.30 uur: armbandjes maken met kraaltjes en speldjes van 6 tot 14 jaar of dakpanschilderen en versie ren met servet, 10 tot 16 jaar. Graag van tevoren öpgeven. Kosten fl. 15,-. Ook voor kinderfeestjes. Tel. 513 2632. Topcollectie geboortekaartjes: Steeds de allernieuwste en meest uitgebreide collectie! Wilt u vooral tijdig reserveren? Buro '76, Oisterwijk- seweg 43, Tel. 513 2268. De ravage bil Autobedrijf Bljveld/Van de Ven In Moergestel na de poging tot snelkraak in april.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 8